Νέα

Hot Ημερήσια ενημέρωση για μπουρδέλα!

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 61 άτομα (1 μέλη και 60 επισκέπτες)

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Ρε παιδιά να το συζητήσουμε, να το εξετάσουμε και αν πράγματι υπάρχει κάτι όλα καλά.

Αυτές τις ημέρες, το Ελληνικό υπερκράτος αγωνιά, ενδιαφέρεται, μέρα και νύχτα δεν κοιμάται, μην τυχόν πάθει κάτι η υγεία των πολιτών του. Αυτό μπορεί να είναι αλήθεια;

Ας το πάρουμε αλλιώς, προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν θα πεθάνω από κωρονοιό, η από καρκίνο, η από κεραυνό στο κεφάλι, η από σεισμό, η από γερατειά. Έρχεται το Ελληνικό υπερκράτος και δήθεν προσπαθεί να μου απαγορεύσει να πεθάνω από κορονοιό. Γιατί δεν προσπαθεί να μας απαγορεύσει να πεθάνουμε από καρκίνο πχ; Τι μέτρα πήρε το κράτος προκειμένου να περιορίσει τον θάνατο από καρκίνο; Απ ότι όλοι ξέρουμε ο καρκίνος θερίζει ανενόχλητα και πολύ περισσότερο από τον κορονοιό. Τι μέτρα πήρε το κράτος να περιορίσει τα τροχαία; Πόσοι και πόσοι δεν έχουν πεθάνει από αυτό;

Θα μου πείτε: μα ο κορονοιός είναι κολλητικός... μα μας είπαν και για ορφανά κρούσματα, χωρίς να έχουν κολλήσει από κάπου.

Τι πραγματικά συμβαίνει; Απλούστατα η κυβέρνηση έλαβε εντολή απ τα αφεντικά να κλείσει τα πάντα, για να μην υπάρχει αντίδραση εφηύραν έναν δήθεν θανατηφόρο ιό. Σιγά σιγά θα φτάσουν και εκεί που τους καίει, στις εκκλησίες.

Αυτή είναι μία αποκλειστικά δικιά μου άποψη η οποία συνάγετε από την όραση της λογικής, σε καμία περίπτωση δεν την επιβάλω.  :hi:
Είσαι συνωμοσιολόγος που χαφτει την κάθε καθυστέρηση που διαβάζει στο ίντερνετ. Σύνελθε για το καλό το δικό σου και των γύρω σου
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.107
Κριτικές
123
Like
51.066
Πόντοι
27.261
Ρε παιδιά να το συζητήσουμε, να το εξετάσουμε και αν πράγματι υπάρχει κάτι όλα καλά.

Αυτές τις ημέρες, το Ελληνικό υπερκράτος αγωνιά, ενδιαφέρεται, μέρα και νύχτα δεν κοιμάται, μην τυχόν πάθει κάτι η υγεία των πολιτών του. Αυτό μπορεί να είναι αλήθεια;

Ας το πάρουμε αλλιώς, προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν θα πεθάνω από κωρονοιό, η από καρκίνο, η από κεραυνό στο κεφάλι, η από σεισμό, η από γερατειά. Έρχεται το Ελληνικό υπερκράτος και δήθεν προσπαθεί να μου απαγορεύσει να πεθάνω από κορονοιό. Γιατί δεν προσπαθεί να μας απαγορεύσει να πεθάνουμε από καρκίνο πχ; Τι μέτρα πήρε το κράτος προκειμένου να περιορίσει τον θάνατο από καρκίνο; Απ ότι όλοι ξέρουμε ο καρκίνος θερίζει ανενόχλητα και πολύ περισσότερο από τον κορονοιό. Τι μέτρα πήρε το κράτος να περιορίσει τα τροχαία; Πόσοι και πόσοι δεν έχουν πεθάνει από αυτό;

Θα μου πείτε: μα ο κορονοιός είναι κολλητικός... μα μας είπαν και για ορφανά κρούσματα, χωρίς να έχουν κολλήσει από κάπου.

Τι πραγματικά συμβαίνει; Απλούστατα η κυβέρνηση έλαβε εντολή απ τα αφεντικά να κλείσει τα πάντα, για να μην υπάρχει αντίδραση εφηύραν έναν δήθεν θανατηφόρο ιό. Σιγά σιγά θα φτάσουν και εκεί που τους καίει, στις εκκλησίες.

Αυτή είναι μία αποκλειστικά δικιά μου άποψη η οποία συνάγετε από την όραση της λογικής, σε καμία περίπτωση δεν την επιβάλω.  :hi:

σου δινω 1 point σα σκεψη, γιατι και εγω πιστευω οτι κατι θα παιξει-παιζει ως προς την παγκοσμια οικονομια γενικως. δε μπορει απο το πουθενα να εσκασε ολο αυτο και τοσο γρηγορα, αλλα μεσα εδω δε γινεται να βγει νοημα γιατι πολλες φορες ο γραπτος λογος παρεξηγειται. επομενως ας πραξει ο καθενας οπως νομιζει συμφωνα με το ποσοστο λογικης, αντιληψης και νοημοσυνης που εχει.
 

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Σύνελθε για το καλό το δικό σου και των γύρω σου

Αυτό είναι απειλή; Γεννήθηκα, ζω και θα πεθάνω όπως και με όποιον τρόπο θέλω εγώ, χωρίς κανείς να μπορεί να μου επιβάλει την γνώμη του.
Οπότε, καταλαβαίνεις δεν πιάνουν οι απειλές σε εμένα και ούτε φοβάμαι τον θάνατο.
Διατηρώ το διακαίομα να ζω, να αγωνίζομαι και να πεθαίνω όπως μου καυλώσει.  :hi:
 

mauros gatos(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.238
Κριτικές
40
Like
2.227
Πόντοι
1.796
Ρε παιδιά να το συζητήσουμε, να το εξετάσουμε και αν πράγματι υπάρχει κάτι όλα καλά.

Αυτές τις ημέρες, το Ελληνικό υπερκράτος αγωνιά, ενδιαφέρεται, μέρα και νύχτα δεν κοιμάται, μην τυχόν πάθει κάτι η υγεία των πολιτών του. Αυτό μπορεί να είναι αλήθεια;

Ας το πάρουμε αλλιώς, προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν θα πεθάνω από κωρονοιό, η από καρκίνο, η από κεραυνό στο κεφάλι, η από σεισμό, η από γερατειά. Έρχεται το Ελληνικό υπερκράτος και δήθεν προσπαθεί να μου απαγορεύσει να πεθάνω από κορονοιό. Γιατί δεν προσπαθεί να μας απαγορεύσει να πεθάνουμε από καρκίνο πχ; Τι μέτρα πήρε το κράτος προκειμένου να περιορίσει τον θάνατο από καρκίνο; Απ ότι όλοι ξέρουμε ο καρκίνος θερίζει ανενόχλητα και πολύ περισσότερο από τον κορονοιό. Τι μέτρα πήρε το κράτος να περιορίσει τα τροχαία; Πόσοι και πόσοι δεν έχουν πεθάνει από αυτό;

Θα μου πείτε: μα ο κορονοιός είναι κολλητικός... μα μας είπαν και για ορφανά κρούσματα, χωρίς να έχουν κολλήσει από κάπου.

Τι πραγματικά συμβαίνει; Απλούστατα η κυβέρνηση έλαβε εντολή απ τα αφεντικά να κλείσει τα πάντα, για να μην υπάρχει αντίδραση εφηύραν έναν δήθεν θανατηφόρο ιό. Σιγά σιγά θα φτάσουν και εκεί που τους καίει, στις εκκλησίες.

Αυτή είναι μία αποκλειστικά δικιά μου άποψη η οποία συνάγετε από την όραση της λογικής, σε καμία περίπτωση δεν την επιβάλω.  :hi:
Ρε τύπε ορφάνο κρούσμα δεν σημαίνει πως δεν κόλλησε από κάπου αλλά πως δεν ξέρουμε από που κόλλησε!
Η κάθε κυβέρνηση δεν έχει μόνο ευθύνη για την υγεία των πολιτών της, αλλά πρέπει να προσέξει μη μεταδοθεί και αλλού.
 

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
σου δινω 1 point σα σκεψη, γιατι και εγω πιστευω οτι κατι θα παιξει-παιζει ως προς την παγκοσμια οικονομια γενικως. δε μπορει απο το πουθενα να εσκασε ολο αυτο και τοσο γρηγορα, αλλα μεσα εδω δε γινεται να βγει νοημα γιατι πολλες φορες ο γραπτος λογος παρεξηγειται. επομενως ας πραξει ο καθενας οπως νομιζει συμφωνα με το ποσοστο λογικης, αντιληψης και νοημοσυνης που εχει.

Δεν είναι σκέψη φίλτατε, είναι η ομή πραγματικότητα. Μπορώ να δεχτώ οποιαδήποτε αντιπαράθεση με επιχειρήματα, όχι με ύβρης και απειλές όμως.
Ας μου πει κάποιος για ποιο λόγο το κράτος δεν καταργεί τα οχήματα προκειμένου να μην έχουμε θανάτους από τροχαία; Να αναπτύξουμε τα μέσα μαζικής μεταφοράς.
Υποτίθεται ότι δεν το κάνει για να μην πλήξει την ελευθερία της ατομικής βούλησης. Δηλαδή μας αφήνει ελεύθερους να πεθαίνουμε από τροχαία αν θέλουμε. Επίσης, μας αφήνει ελεύθερους να παίρνουμε στο λαιμό μας και άλλους με τα οχήματα μας.
Ας μας αφήσει ελεύθερους και με τον κρονοιό, όποιος φοβάται να κάτσει σπίτι, όποιος όχι ας κάνει ότι θέλει. Για ποιο λόγο τόση ευαισθησία τώρα και όχι πριν;
Οι άνθρωποι εντολές εκτελούν δεν ενεργούν αυτοβούλως. Ότι τους λένε κάνουν, άμα τους πουν να καταργήσουν τα αμάξια θα το κάνουν, τους είπαν για κορονοιό αυτό κάνουν. Μην μας δουλεύουν, ας μιλήσουν ανοιχτά.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.107
Κριτικές
123
Like
51.066
Πόντοι
27.261
Δεν είναι σκέψη φίλτατε, είναι η ομή πραγματικότητα. Μπορώ να δεχτώ οποιαδήποτε αντιπαράθεση με επιχειρήματα, όχι με ύβρης και απειλές όμως.
Ας μου πει κάποιος για ποιο λόγο το κράτος δεν καταργεί τα οχήματα προκειμένου να μην έχουμε θανάτους από τροχαία; Να αναπτύξουμε τα μέσα μαζικής μεταφοράς.
Υποτίθεται ότι δεν το κάνει για να μην πλήξει την ελευθερία της ατομικής βούλησης. Δηλαδή μας αφήνει ελεύθερους να πεθαίνουμε από τροχαία αν θέλουμε. Επίσης, μας αφήνει ελεύθερους να παίρνουμε στο λαιμό μας και άλλους με τα οχήματα μας.
Ας μας αφήσει ελεύθερους και με τον κρονοιό, όποιος φοβάται να κάτσει σπίτι, όποιος όχι ας κάνει ότι θέλει. Για ποιο λόγο τόση ευαισθησία τώρα και όχι πριν;
Οι άνθρωποι εντολές εκτελούν δεν ενεργούν αυτοβούλως. Ότι τους λένε κάνουν, άμα τους πουν να καταργήσουν τα αμάξια θα το κάνουν, τους είπαν για κορονοιό αυτό κάνουν. Μην μας δουλεύουν, ας μιλήσουν ανοιχτά.

σου απαντησα οτι δινω 1 point σα σκεψη γιατι και εγω ειμαι της ιδιας κατευθυνσης περιπου, αλλα αμα το συνεχισουμε θα παει αλλου η φαση και το συγκεκριμενο thread ειναι (ηταν χαχαχα) για αλλο σκοπο.
 

Th3W4s73d

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2019
Μηνύματα
76
Κριτικές
9
Like
247
Πόντοι
280
Το ερώτημα είναι άλλο, θα κλείσουν και τα ξενοδοχεία ημιδιαμονής;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 193184

Επισκέπτης
Δεν είναι σκέψη φίλτατε, είναι η ομή πραγματικότητα. Μπορώ να δεχτώ οποιαδήποτε αντιπαράθεση με επιχειρήματα, όχι με ύβρης και απειλές όμως.
Ας μου πει κάποιος για ποιο λόγο το κράτος δεν καταργεί τα οχήματα προκειμένου να μην έχουμε θανάτους από τροχαία; Να αναπτύξουμε τα μέσα μαζικής μεταφοράς.
Υποτίθεται ότι δεν το κάνει για να μην πλήξει την ελευθερία της ατομικής βούλησης. Δηλαδή μας αφήνει ελεύθερους να πεθαίνουμε από τροχαία αν θέλουμε. Επίσης, μας αφήνει ελεύθερους να παίρνουμε στο λαιμό μας και άλλους με τα οχήματα μας.
Ας μας αφήσει ελεύθερους και με τον κρονοιό, όποιος φοβάται να κάτσει σπίτι, όποιος όχι ας κάνει ότι θέλει. Για ποιο λόγο τόση ευαισθησία τώρα και όχι πριν;
Οι άνθρωποι εντολές εκτελούν δεν ενεργούν αυτοβούλως. Ότι τους λένε κάνουν, άμα τους πουν να καταργήσουν τα αμάξια θα το κάνουν, τους είπαν για κορονοιό αυτό κάνουν. Μην μας δουλεύουν, ας μιλήσουν ανοιχτά.

     Θα στο πώ με απλά λόγια μήπως κατανοήσεις τον μπερδεμένο τρόπο σκέψης σου!! Η προστασία της κυβέρνησης και της κάθε αρχής γενικότερα στο θέμα οχήματος, οδήγησης κλπ είναι ο κώδικας οδηγικής κυκλοφορίας. Δεν οδηγούμε ανεξέλεγκτα, όσο μπορούν με πρόστιμα, ελέγχου, κάμερες, διαφημιστικά σποτ προσπαθούν να μας βελτιώσουν σαν οδηγούς. Δεν είναι ανεξέλεγκτο όπως το αναφέρεις, οτι θα υπάρχουν τροχαία και φυσικά θα συνεχίσουν να υπάρχουν.

     Τώρα στο κομμάτι της Πανδημίας του Κορωνοιού έχουν πάρει κάποια μέτρα, σίγουρα πρωτόγνωρα για τις προσωπικές μας εμπειρίες, όχι όμως για την ιστορία της ανθρωπότητας. Όσα μέτρα και να πάρουμε αν δεν υπάρχει στοιχειωδης συνείδηση απο τον καθένα μας προσωπικά δεν θα καταφέρουμε τίποτα. Οπως ακριβώς και στην οδήγηση που έφερες για παράδειγμα, ασυνείδητος οδηγός λένε... και προκαλαλεί εγκλήματα δυστυχώς!!

     Δυστυχώς είναι ύπουλος ιός, για να επωαστεί θέλει εως και 14 μέρες... Μπορεί να έχεις κολήσει και να μην το ξέρεις. Και αυτό προσπαθούν να κανουν, να μας προστατεύσουν όλους μας, απο το να κολήσουμε ή να τον μεταδόσουμε... Ζούμε σε εποχές που λατρεύουμε την παραφιλολογία και δεν αρκούμαστε να ανακαλύπτουμε δράκους, μας αρέσει να τους βλέπουμε κιολας...
 

vyzoilwtas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
55
Κριτικές
26
Like
273
Πόντοι
290
Πλερωνουμε εοπυ υποχρεωτικα,(τις εισφορες,αν τις πληρωναμε σε ασφαλιστικη,θα ερχοταν να σε παιρναν με ελικοπτερο)για παρε να κλεισεις ραντεβου-οχι τσαμπα οπως παλια ενοειται-... κανα δεκαημερο,στη καλυτερη,ενα μηνα σιγουρακι,δε τους νοιαζει εκει αν ζεις,η αν πεθαινεις,η πανε πες σε γιατρο εοπυ γραψε μου εξετασεις προληπτικα για ΣΜΝ,με το ζορι θα σου γραψει μονο για συφιλη,(και σου κανει και χαρη) γιατι αυτο του επιτρεπει..και καλα.. το συστημα,ρε που ζουμε
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Πέριξ της Φυλής και της Λιοσίων όντως φημολογείται ότι το αποψινό βράδυ είναι το τελευταίο.

Δεν ξέρω αν φταίει η στραβοθέσμιση αυτής της χώρας, πάντως αν είναι να επιβιώσει θα επιβιώσει σε πείσμα της κακοδαιμονίας της, όποια κι αν είναι αυτή.

Και ο νοών νοείτω.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.107
Κριτικές
123
Like
51.066
Πόντοι
27.261
ΕΥΛΟΓΗCON , ΕΚΟΛΛΗCON , ΕΠΟΥΤΣΗCON
 

Συνημμένα

  • 89477683_10157734943085239_1258363364040507392_o.jpg
    89477683_10157734943085239_1258363364040507392_o.jpg
    144,3 KB · Εμφανίσεις: 116

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Αγαπητέ, φίλτατε, @.Dod0s

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι να κάνω μία συζήτηση με κάποιον σαν εσένα που έχει βαθύτατες γνώσεις, αυτό φαίνεται απ το πόσο όμορφα γράφεις και πόσο ωραία προσπάθησες να με διαφωτίσεις σε κάτι που μπορεί να κάνω λάθος.

Αν έχεις την καλοσύνη μου απαντάς σε αυτό το ερώτημα: ποιο πολύ κόσμος έχει πεθάνει από κορονοιό η από καρκίνο;
 

mauros gatos(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.238
Κριτικές
40
Like
2.227
Πόντοι
1.796
Αγαπητέ, φίλτατε, @.Dod0s

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι να κάνω μία συζήτηση με κάποιον σαν εσένα που έχει βαθύτατες γνώσεις, αυτό φαίνεται απ το πόσο όμορφα γράφεις και πόσο ωραία προσπάθησες να με διαφωτίσεις σε κάτι που μπορεί να κάνω λάθος.

Αν έχεις την καλοσύνη μου απαντάς σε αυτό το ερώτημα: ποιο πολύ κόσμος έχει πεθάνει από κορονοιό η από καρκίνο;
Άμα αφήσουν τον κορονοιο αμολυτό, δηλαδή δεν παρθεί κανένα μέτρο προστασίας, θα έχουμε τουλάχιστον 200.000 θανάτους μέσα σε μερικούς μήνες στην Ελλάδα.
Θα γεμίσουμε πτώματα, δε θα έχουμε που να τους θάψουμε.
 

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Άμα αφήσουν τον κορονοιο αμολυτό, δηλαδή δεν παρθεί κανένα μέτρο προστασίας, θα έχουμε τουλάχιστον 200.000 θανάτους μέσα σε μερικούς μήνες στην Ελλάδα.
Θα γεμίσουμε πτώματα, δε θα έχουμε που να τους θάψουμε.

Κατ αρχάς δεν ρώτησα εσάς και δεύτερον απαντήσατε σε άλλο ερώτημα και όχι στη σαφέστατη ερώτηση μου.
Το άμα είναι κάτι υποθετικό και δεν αποτελεί καμία απόδειξη. Εγώ σας λέω άμα αφήσουν το κορονοιό αμολυτό, όπως ήταν τόσα χρόνια δηλαδή, η ζωή συνεχίζεται. Αυτό όμως είναι υπόθεση, κάποιος άλλος μπορεί να πει κάτι άλλο, χωρίς κανείς να μπορεί να αποδείξει.
Αυτό δεν οδηγεί πουθενά, εγώ μιλάω μόνο με γεγονότα και όχι με υποθέσεις.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 193184

Επισκέπτης
Αγαπητέ, φίλτατε, @.Dod0s

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι να κάνω μία συζήτηση με κάποιον σαν εσένα που έχει βαθύτατες γνώσεις, αυτό φαίνεται απ το πόσο όμορφα γράφεις και πόσο ωραία προσπάθησες να με διαφωτίσεις σε κάτι που μπορεί να κάνω λάθος.

Αν έχεις την καλοσύνη μου απαντάς σε αυτό το ερώτημα: ποιο πολύ κόσμος έχει πεθάνει από κορονοιό η από καρκίνο;
     Τον καρκίνο τον είχε αναφέρει ο Ιπποκράτης πρώτη φόρα, και τον είχε παρομοιάσει με τον κάβουρα για τον τρόπο εξάπλωσης του. Ο καρκίνος δημιουργείται απο τον οργανισμό σου και παραμένει σε αυτόν, δεν μεταδίδεται...

     Τώρα για την απάντηση που ζητάς για νούμερα ακριβώς δεν ξέρω, μπορεί ο καρκίνος συγκεντρωτικά να έχει θερίσει και 2 φορές τον πληθυσμό της γης, δεν ξέρω... Αλλά ποτέ δεν πέθαναν μαζικά σε τόσο μικρό διάστημα τόσοι πολλοί όπως έχουν χαθεί απο επιδημίες τυπου πανούκλας, χολέρας, ισπανικής γρίπης και δυστυχώς αυτό που ζούμε τώρα, γιατί κάτι γρίπες των πουλερικών και Η1Ν1 είναι γατάκια μπροστά στην μεταδοτικότητα του Κορωνοϊού.

     Ο κίνδυνος είναι στην υψηλή μεταδοτικότητα του, και στον αργό ρυθμό επώασης και οχι τόσο στις επιπτώσεις που θα έχεις αν κολήσεις. Απλώς με τον ρυθμό μετάδοσης οι ευπαθείς ομάδες είναι έρμαια στις διαθέσεις μας αν θα ακολουθήσουμε πιστά της οδηγίες προφύλαξης η οχι!!

     Οπότε σαν συμπέρασμα, σύκρινε τον κορωνοϊό με χολέρα, πανούκλα, νόσο των χοίρων... και όχι με τον καρκίνο, ισως εκεί βρείς τις απαντήσεις που ψάχνεις!!
 

mauros gatos(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.238
Κριτικές
40
Like
2.227
Πόντοι
1.796
Κατ αρχάς δεν ρώτησα εσάς και δεύτερον απαντήσατε σε άλλο ερώτημα και όχι στη σαφέστατη ερώτηση μου.
Το άμα είναι κάτι υποθετικό και δεν αποτελεί καμία απόδειξη. Εγώ σας λέω άμα αφήσουν το κορονοιό αμολυτό, όπως ήταν τόσα χρόνια δηλαδή, η ζωή συνεχίζεται. Αυτό όμως είναι υπόθεση, κάποιος άλλος μπορεί να πει κάτι άλλο, χωρίς κανείς να μπορεί να αποδείξει.
Αυτό δεν οδηγεί πουθενά, εγώ μιλάω μόνο με γεγονότα και όχι με υποθέσεις.
Μια χαρά απάντησα στην ερώτηση σου, πόσοι πεθαίνουν από καρκίνο η σκοτώνονται σε τροχαία; Σίγουρα όχι 200.000 σε ένα τρίμηνο. Ο ιός αυτός είναι νέος τώρα εμφανίστηκε. Οι ειδικοί λένε πως είναι θανατηφόρος για περίπου το 2% όσων νοσούν από αυτόν. Στην Ελλάδα των 10εκ και με τόσους γέρους, δίχως σοβαρά μέτρα καραντίνας τόσους νεκρούς θα έχουμε.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 193184

Επισκέπτης
Κατ αρχάς δεν ρώτησα εσάς και δεύτερον απαντήσατε σε άλλο ερώτημα και όχι στη σαφέστατη ερώτηση μου.
Το άμα είναι κάτι υποθετικό και δεν αποτελεί καμία απόδειξη. Εγώ σας λέω άμα αφήσουν το κορονοιό αμολυτό, όπως ήταν τόσα χρόνια δηλαδή, η ζωή συνεχίζεται. Αυτό όμως είναι υπόθεση, κάποιος άλλος μπορεί να πει κάτι άλλο, χωρίς κανείς να μπορεί να αποδείξει.
Αυτό δεν οδηγεί πουθενά, εγώ μιλάω μόνο με γεγονότα και όχι με υποθέσεις.
    Πολύ μπερδεμένα τα αναφέρεις. Ο κορωνοϊος δεν ήταν αμολυτός τόσα χρόνια, και ξαφνικά μας ανακάλυψε ή τον ανακαλύψαμε... Είναι καινούριος ιος που δημιουργήθηκε με την εξέλιξη.
   
    Όλα τα μέτρα που πέρνουν είναι βασισμένα σε γεγονότα, ιστορικά γεγονότα, όχι προφητείες, ούτε προβλέψεις, ούτε υποθέσεις. Και εκτός αυτού βασίζονται και στις έρευνες με συγκεκριμένους αριθμούς που είναι ξεκάθαρο οτι ο συγκεκριμένος ιος στατιστικά ειναι πιο μεταδοτικός και πιο θνησιγόνος απο αυτούς που έχουν περάσει την τελευταία 20ετία.

    Αν και προσωπικά πιστεύω οτι η θνησιμότητα του οφείλεται στην αδυναμία περίθλαψης των περιστατικών λόγω όγκου ασθενών. Και αυτό προσπαθούν να κανουν στην Ελλαδα με τον περιορισμό εντός της οικίας, να μην φρακάρουμε τα νοσοκομεία και ξεκινήσει να γίνεται διαλογή ασθενών... ο νεος στην εντατική και ο γέρος... πραγματικά λυπούμαστε δεν έχουμε χώρο και άλλωστε δεν έχετε και πολλές ελπίδες!!
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom