Νέα

Ι5 και απαλλαγή (και επιπτώσεις σε δουλειά κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lordos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 91K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Έχω πάρει Ι5 για καρδιολογικό λόγο , το οποίο μου δώσανε αυτοί από την επιτροπή αξιολόγησης χωρίς να αφήσουν ενδεχόμενο συζήτησης.
Προσωπικά έχω σύμβαση με το Δημόσιο και δε έχω κανένα πρόβλημα λόγω του χαρτιού.
Εσύ τύπε παίρνεις και πρόσθετα μόρια σε μόνιμη προκήρυξη. Τι πρόβλημα να έχεις;
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Δεν διάβασα όλο το νήμα..πιθανότατα κάποιος θα το είπε.. δεν υπάρχουν επιπτώσεις αν υπηρετήσεις η νομίμως απαλλαγείς από τις υποχρεώσεις..
Εγώ πήγα όπως όλοι ( 18 μηνό) αν γυρνούσε ι χρόνος πίσω, θα προσπαθούσα να το αποφύγω... Στην περίπτωση μου είχε επιπτώσεις το γεγονός ότι υπήρχε διακοπή στη ροή των καταστάσεων..πήρε η επαγγελματική ζωή άλλη τροπή αφού γύρισα...
Τέλος πάντων..
 

MrNobody

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2021
Μηνύματα
5
Like
3
Πόντοι
0
Γνωστή σειρούλα που το έπαιξε τρελίτσα και πήρε Ι5 δεν είχε κανένα πρόβλημα πάντως στην εύρεση εργασίας.
 

sos1908

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2015
Μηνύματα
429
Κριτικές
4
Like
264
Πόντοι
1
Εσύ τύπε παίρνεις και πρόσθετα μόρια σε μόνιμη προκήρυξη. Τι πρόβλημα να έχεις;
έτσι ακριβώς είναι απλά πρέπει να έχει 50% και άνω αναπηρία από τα κεπά.
δίπτυχη αορτική βαλβίδα έχω με ανεπάρκεια αυτής και έκανα χειρουργείο ανοιχτής καρδιάς το 2017 για να την αντικαταστήσω.
 

ξενυχτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2022
Μηνύματα
359
Κριτικές
18
Like
1.168
Πόντοι
371
Γιατί να υπηρετήσεις ένα κράτος το οποίο δεν έχει προσφέρει τίποτα στον Έλληνα πολίτη μόνο χρέη κατώτατο μισθό 500 ευρώ και ένα διεφθαρμένο κράτος
Το οποίο τρώει τον κανονικό πολίτη ένα κράτος άνισο ως το κόκκαλο
Αυτούς θα πάτε να υπηρετήσετε
Και όποιος πει ότι υπηρετείς την πατρίδα και τέτοια.....
Μαλακίες του κώλου η πατρίδα τι έχει κάνει για εσένα δηλαδή ?
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Πολύπλοκο το ερώτημα που θέτεις τύπε. Για να γίνεις βουλευτής σαν τον Γιαννούλη και κάτι άλλους και να τρως εις υγείαν των κορόιδων.
Γιατί να υπηρετήσεις ένα κράτος το οποίο δεν έχει προσφέρει τίποτα στον Έλληνα πολίτη μόνο χρέη κατώτατο μισθό 500 ευρώ και ένα διεφθαρμένο κράτος
Το οποίο τρώει τον κανονικό πολίτη ένα κράτος άνισο ως το κόκκαλο
Αυτούς θα πάτε να υπηρετήσετε
Και όποιος πει ότι υπηρετείς την πατρίδα και τέτοια.....
Μαλακίες του κώλου η πατρίδα τι έχει κάνει για εσένα δηλαδή ?
Πολύπλοκο το ερώτημά σου τύπε. Για να γίνεις βουλευτής σαν τον Γιασννούλη και κάτι άλλους να τρως και να πίνεις εις υγείαν των κορόιδων
:zombie: :zombie::zombie:
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Στην αστυνομία που υπηρετώ (πρέπει να έχει I1 από τον στρατό όπως και στα υπολοιπα σωματα ασφαλείας ).Να είστε όλοι καλά .
 

ξενυχτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2022
Μηνύματα
359
Κριτικές
18
Like
1.168
Πόντοι
371
Στην αστυνομία που υπηρετώ (πρέπει να έχει I1 από τον στρατό όπως και στα υπολοιπα σωματα ασφαλείας ).Να είστε όλοι καλά .
Μακάρι να μην είσαι αστυνομικός και όχι μπάτσος φίλε μου καταλαβαίνεις τι θέλω να πω
 

Διαγραμμένο μέλος 56929

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2008
Μηνύματα
1.451
Like
2.480
Πόντοι
456
Για να δουλέψεις στο Δημόσιο, ζητάνε πάντα πιστοποιητικό από Στρατολογικό γραφείο κτλ.
ομοίως για τράπεζες κτλ.
αν θες να πας να κόβεις χόρτα, όντως δεν θα χρειαστεί.
πάντως το Ι5 ψυχολογικό ειναι βαρυ
εμεις μαλάκες ειμασταν που πηγαμε?
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Αν η απαλλαγή είναι νόμιμη, νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα. Νομίζω και στις δήλωσεις ΑΣΕΠ στα κουτάκια συμπλήρωσης ρωτάει "υπηρετήσατε ή νομιμως απαλλαχθηκατε" . Έχει πολλά χρόνια αυτό. Τώρα, όσον αφορά αστυνομία και Πυροσβεστική εκεί θέλει Ι1, όπως λέει κι ο φίλος παραπάνω ( εγώ έχω πάει φαντάρος 18μηνο)
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
να είσαι καλά φίλε ξενύχτη καταλαβαίνω τι λες και σου εύχομαι το καλύτερο .Αρισταρχε και εγώ υπηρέτησα 18 μηνός στο στρατό (πριν μπω εκεί ως I1 ).Να είσαι καλά και εσυ .
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.945
Κριτικές
27
Like
4.296
Πόντοι
1.446
να είσαι καλά φίλε ξενύχτη καταλαβαίνω τι λες και σου εύχομαι το καλύτερο .Αρισταρχε και εγώ υπηρέτησα 18 μηνός στο στρατό (πριν μπω εκεί ως I1 ).Να είσαι καλά και εσυ .
Ρε συ FARAW δεν γλυτωνεις την υπηρεσια στον στρατο αν μπεις απευθειας αστυνομια;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Για να δουλέψεις στο Δημόσιο, ζητάνε πάντα πιστοποιητικό από Στρατολογικό γραφείο κτλ.
ομοίως για τράπεζες κτλ.
αν θες να πας να κόβεις χόρτα, όντως δεν θα χρειαστεί.
πάντως το Ι5 ψυχολογικό ειναι βαρυ
εμεις μαλάκες ειμασταν που πηγαμε?

Αν σε στείλει κανας βουλευτής,στο ζητάνε;
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Ναι φίλε λε πλάνκ εγώ μπήκα με την Τρίτη χρόνια στις πανελλήνιες και είχα πάει στρατιώτης πρώτα για αυτό .Ναι οντως αν μπεις στην αστυνομία και τώρα στην πυροσβεστική και στο λιμενικό δεν υπηρετείς στρατιωτικό .(κανείς την θητεια σου εκεί ).Να είσαι καλά .
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Στην αστυνομία που υπηρετώ (πρέπει να έχει I1 από τον στρατό όπως και στα υπολοιπα σωματα ασφαλείας ).Να είστε όλοι καλά .

Τύπε πόσα λεφτά παίρνετε εσεις στην αστυνομία;
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
1150 παίρνω φίλε σαπ ζερο (είναι πολύ καλά .Δεν βρίσκεις εύκολα δουλειές Δυστυχως.Ανάλογα τον βαθμό και τα χρόνια παίζει ρόλο αυτό στα χρήματα ).Να είσαι Καλα .
 

Thatweirdone

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2020
Μηνύματα
109
Κριτικές
1
Like
265
Πόντοι
21
Μολις πηρα ι5 τελείως τυπική διαδικασία.1 χαρτί ψυχιάτρου,δεν κάνουν ερωτήσεις,μια μερα ολόκληρη μου πηρε μέσω στρατοπέδου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom