Νέα

Ι5 και απαλλαγή (και επιπτώσεις σε δουλειά κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lordos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 91K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Η πιο τρανή απόδειξη ότι ο στρατός ΔΕ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΡΑ είναι η εμπειρία όσων από εμάς πήγαμε στα 28 μας (μετά τη λήξη της αναβολής λόγω σπουδών) ως ολοκληρωμένοι άνθρωποι με σεξουαλική εμπειρία, εργασιακή εμπειρία και το πτυχίο παραμάσχαλα.

Που λέτε δεν άκουσα ποτέ κανέναν από εμάς να λέει ότι ο στρατός του προσέφερε κάτι. Π Ο Τ Ε. Για όλους από εμάς ήταν ένα τεράστιο χάσιμο χρόνου που μας φρέναρε ή διέλυσε τα σχέδια και τις σχέσεις που είχαμε έξω.

Όσοι πιστεύουν ότι ο στρατός τους έμαθε κάτι ή τους έκανε άντρες είναι εκείνοι που πήγαν με τα κοντοπαντέλονα στα 19 τους, χωρίς να ξέρουν πόσα λεπτά βράσιμο θέλει το μελάτο και πόσα το σφιχτό.
και εγώ στα 28 πήγα με 2 πτυχία και 4 χρόνια προυπηρεσία σε 2 μεγάλα ερευνητικά ιδρύματα, εντός και εκτός ελλάδας, και τώρα ετοιμάζομται για το διδακτορικό.
για να είναι ο στρατός χάσιμο χρόνου, προφανώς και είσαι τίποτα άοπλο που έκανες μόνο την καθαρίστρια στο λόγο και καθάριζες καρότα για τη φασολάδα της παρασκευής.

εμείς που είμαστε Ι1 στο μυαλό και στο σώμα, όχι μόνο μάθαμε fast rope, κάναμε πορείες 50km, εικονικές καταδρομικές επιθέσεις στο ΚΕΕΔ, οργάνωση και εκτέλεση αποστολών, κ.ο.κ., αλλά το απολαύσαμε και απολαύσαμε και τα m16m4 και m16A2 των ελληνικών ε.δ..
ποτέ μη λες ποτέ, γιατί θα βρεθεί κάποιος λιγότερο τεμπέλης από εσένα να σε αποδείξει λάθος.

σ.σ.: δες αναρτήσεις μου από το 16'.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
και εγώ στα 28 πήγα με 2 πτυχία και 4 χρόνια προυπηρεσία σε 2 μεγάλα ερευνητικά ιδρύματα, εντός και εκτός ελλάδας, και τώρα ετοιμάζομται για το διδακτορικό.
για να είναι ο στρατός χάσιμο χρόνου, προφανώς και είσαι τίποτα άοπλο που έκανες μόνο την καθαρίστρια στο λόγο και καθάριζες καρότα για τη φασολάδα της παρασκευής.

εμείς που είμαστε Ι1 στο μυαλό και στο σώμα, όχι μόνο μάθαμε fast rope, κάναμε πορείες 50km, εικονικές καταδρομικές επιθέσεις στο ΚΕΕΔ, οργάνωση και εκτέλεση αποστολών, κ.ο.κ., αλλά το απολαύσαμε και απολαύσαμε και τα m16m4 και m16A2 των ελληνικών ε.δ..
ποτέ μη λες ποτέ, γιατί θα βρεθεί κάποιος λιγότερο τεμπέλης από εσένα να σε αποδείξει λάθος.

σ.σ.: δες αναρτήσεις μου από το 16'.

Μμμμμμμ...τι μας λες;

θα σε δούμε και σε αληθινή δράση;  :2funny:

εγώ δεν μπορώ τα πιστόλια. Ένας που μου έκανε νταηλίκια στην γειτονιά, κατέληξε με ΚΕΚ.

Άτυχο παιδί! Γράφτηκε μέλος στο (μικρό) ποσοστό της κωματώδους κατάστασης. 


(δεν πιστεύω να το πίστεψες)

:sunglasses:


 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Τντ60 και ο κμαν το παίζει μπρουκλης αλλά έχουν απόκαλυφτει τα εντελώς αντίθετα.. Ωποιος έχει τέτοια ζωη δεν ξέρει την ύπαρξη αυτού του φορουμ που είναι το ποιο γνωστό φορούν στην Ελλάδα, δεν χρειάζεται κάποιος να πει ότι κάνει πολυτελή ζωή χωρίς αποδείξεις,απλά μας βγάζει αποδεικτικά στοιχεία
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Μήτσο, εγώ είμαι ναυάγιο οπότε τι να αποδείξω; για διαγωνισμό ήρθαμε;  :think:

κι ούτε με νοιάζει ποιος και τι.

Τώρα αν κανείς θέλει να ρίχνει βαπτίσια όπου του καυλώσει αλλά αλλού να βαράει προσοχή

δικαιούμαι να αντιδρώ. Χαρά και γέλιο μοιράζουμε στο κοινό.  :2funny:
 

jukebox_hero

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2019
Μηνύματα
47
Like
47
Πόντοι
0
και εγώ στα 28 πήγα με 2 πτυχία και 4 χρόνια προυπηρεσία σε 2 μεγάλα ερευνητικά ιδρύματα, εντός και εκτός ελλάδας, και τώρα ετοιμάζομται για το διδακτορικό.
για να είναι ο στρατός χάσιμο χρόνου, προφανώς και είσαι τίποτα άοπλο που έκανες μόνο την καθαρίστρια στο λόγο και καθάριζες καρότα για τη φασολάδα της παρασκευής.

εμείς που είμαστε Ι1 στο μυαλό και στο σώμα, όχι μόνο μάθαμε fast rope, κάναμε πορείες 50km, εικονικές καταδρομικές επιθέσεις στο ΚΕΕΔ, οργάνωση και εκτέλεση αποστολών, κ.ο.κ., αλλά το απολαύσαμε και απολαύσαμε και τα m16m4 και m16A2 των ελληνικών ε.δ..
ποτέ μη λες ποτέ, γιατί θα βρεθεί κάποιος λιγότερο τεμπέλης από εσένα να σε αποδείξει λάθος.

σ.σ.: δες αναρτήσεις μου από το 16'.


Οκ. Κι άμα γραφτείς σε σεμινάριο για την επίδραση των πακιστανικών καρτούν, θα μάθεις για την επίδραση των πακιστανικών καρτούν. Δεν αμφιβάλλω. Το θέμα είναι αν υπάρχει κάποιο πρακτικό αντίκρισμα για τη ζωή σου μετέπειτα.

Έτσι είναι κι αυτά που αναφέρεις. Ότι θα μάθεις 5 πράγματα για το Στρατό αν πας στο Στρατό, θα μάθεις. Πως όμως αυτά σε κάνουν πιο άντρα και πιο υπεύθυνο, αν είσαι 28 με 2 πτυχία?

Έλα τώρα, μην τρελαθούμε. Μπράβο σου που το διασκέδασες, αλλά πιο άντρας δε βγήκες. Ούτε καν πιο γυμνασμένος δε βγήκες.
 

my 3 cents

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2019
Μηνύματα
285
Like
2
Πόντοι
1
ομοιως και στην αρχαια Αθήνα ψευταράδες που θελετε να δυσφημισετε την αρχαια ελλαδα, δεν ειχαν πολιτικα δικαιώματα οι πουστιδες και δεν ειχαν δικαιώματα να μιλησουν ουτε καν στην αγορα, όχι παπαριες που γραφουν οι αλλοι ότι ο νονος με το βαφτηστηρι(γιατι αυτό ηταν ο εραστης με τον ερωμενο) δηθεν τατσι μιτσι χωτσι.
εσυ  γιατι  εβαζες λαδια με τον φιλο σου στην ολυμπια ;
 

my 3 cents

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2019
Μηνύματα
285
Like
2
Πόντοι
1
Μήτσο, εγώ είμαι ναυάγιο οπότε τι να αποδείξω; για διαγωνισμό ήρθαμε;  :think:

κι ούτε με νοιάζει ποιος και τι.

Τώρα αν κανείς θέλει να ρίχνει βαπτίσια όπου του καυλώσει αλλά αλλού να βαράει προσοχή

δικαιούμαι να αντιδρώ. Χαρά και γέλιο μοιράζουμε στο κοινό.  :2funny:
ειμαι περηφανος  που εισαι  αδερφος  μου εν pickers !
 

Σώμα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
247
Κριτικές
11
Like
406
Πόντοι
291
ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ

οι Σπαρτιάτες τους ομοφυλοφιλους τους πετουσαν στον καιαδα όπως και τους εχθρούς της πατριδας www.news247.gr/mixani-tou-xronou/michani-toy-chronoy-o-mythos-toy-kaiada-oi-spartiates-den-petagan-sti-charadra-ta-asthenika-paidia.6518731.html]https://www.news247.gr/mixani-tou-xronou/michani-toy-chronoy-o-mythos-toy-kaiada-oi-spartiates-den-petagan-sti-charadra-ta-asthenika-paidia.6518731.html[/url].



στον καιαδα δεν πετουσαν και ουτε βρεθηκε ΚΑΝΕΝΑ ΒΡΕΦΟΣ.

"Κατά τη δεκαετία του 1980, πολλοί αρχαιολόγοι και σπηλαιολόγοι κατέβηκαν στον Καιάδα και έδωσαν διάφορα στοιχεία για τα ευρήματα που υπάρχουν στο εσωτερικό του. Η ανθρωπολογική μελέτη έδειξε ότι τα οστά που βρέθηκαν ανήκουν σε ενηλίκους, ηλικίας 18-35 ετών. Βρέθηκε μόνο ένας σκελετός παιδιού, όχι πολύ μικρής ηλικίας, το οποίο πιθανολογείται ότι έπεσε κατά λάθος μέσα στον Καιάδα"
[URL unfurl="true"]https://menshouse.gr/extras/75171/o-mythos-tou-keada-mono-pedia-den-thanatonan-spartiates-stin-perifimi-charadra[/url]
από τα μικυ μαους διαβασες ιστορια ή από την αριστεροπουστικη λίφο????

γιατι εγω όταν διαβασα πχ την καθοδο των μυριων, στην κυρου αναβαση (στο πηγαινε της εκστρατιας, όχι στο γυρνα), που ειχαν αρχηγο κουνιστο , ειχαν λυθει στα γελια οι ελληνες όταν γυριζε την πλατη, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΣΥΚΙΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ.

αντε πια με την προπαγανδα των αριστερων και των πουστιδων που θελουν να ριξουν λασπη σε ότι πιο ανδρικο όπως ο στρατιώτης.
Γενικά για την ομοφυλοφιλία στο στρατό
Πλατωνος Συμποσιο 179α:
εἰ οὖν μηχανή τις γένοιτο ὥστεπόλιν γενέσθαι ἢ στρατόπεδον ἐραστῶντε καὶ παιδικῶν, οὐκ ἔστιν ὅπως ἂνἄμεινονοἰκήσειαντὴν ἑαυτῶνἢἀπεχόμενοι πάντων τῶν αἰσχρῶν καὶφιλοτιμούμενοιπρὸς ἀλλήλους, καὶμαχόμενοίγ ̓ἂνμετ ̓ἀλλήλωνοἱτοιοῦτοινικῷεν ἂν ὀλίγοι ὄντες ὡς ἔπος εἰπεῖνπάντας ἀνθρώπους...

Μετάφραση:Αν,λοιπόν,κατά  κάποιο  τρόπο,υπήρχε  η δυνατότητα να δημιουργηθείπόλη ή στρατόπεδο εραστών  και  περιπόθητων αγοριών, δεν  θα υπήρχε  καλύτερη μορφή  οργάνωσης και  δια-βίωσηςγια τους πολίτες από το να απέχουν απ'όλα τα αισχρά και να συναγωνίζονται στο καλό μεταξύτους και,πολεμώντας μεταξύ τους τέτοιοι άνθρωποι,αν και λίγοι,για να μιλήσω γενικά, θα νικούσαν  όλους  τους  ανθρώπους  της  γης...

Στη Σπάρτη ήταν υποχρεωτικό να σε γαμήσουν από το Σύνταγμα
Λακεδαιμονίων Πολιτεία:
λεκτέον δέ μοι δοκεῖ εἶναι καὶ περὶ τῶν παιδικῶν ἐρώτων: ἔστι γάρ τι καὶ τοῦτο πρὸς παιδείαν. οἱ μὲν τοίνυν ἄλλοι Ἕλληνες ἢ ὥσπερ Βοιωτοὶ ἀνὴρ καὶ παῖς συζυγέντες ὁμιλοῦσιν, ἢ ὥσπερ Ἠλεῖοι διὰ χαρίτων τῇ ὥρᾳ χρῶνται: εἰσὶ δὲ καὶ οἳ παντάπασι τοῦ διαλέγεσθαι τοὺς ἐραστὰς εἴργουσιν ἀπὸ τῶν παίδων. [13] ὁ δὲ Λυκοῦργος ἐναντία καὶ τούτοις πᾶσι γνούς, εἰ μέν τις αὐτὸς ὢν οἷον δεῖ ἀγασθεὶς ψυχὴν παιδὸς πειρῷτο ἄμεμπτον φίλον ἀποτελέσασθαι καὶ συνεῖναι, ἐπῄνει καὶ καλλίστην παιδείαν ταύτην ἐνόμιζεν·

Μου φαίνεται πως έχω υποχρέωση να τονίσω και τον έρωτα, που σαν αντικείμενο του έχει τ'αγόρια. Είναι δηλ. και αυτό συγγενικό με την παιδεία. Οι μεν άλλοι Έλληνες  λοιπόν ή συναναστρέφονται με άντρες και παιδιά έχοντας σχέσεις  ερωτικές  μεταξύ  τους,  όπως      οι  Βοιωτοί,και απολαμβάνουντην  ομορφιά  ενός  νέου  ανθρώπου κάνοντας του δώρα,όπως οι Ηλείοι.Υπάρχουν και μερικοί που  εμποδίζουν  εντελώς  τους  εραστές  από  του  να έρχονται  σε  επαφή  με  τα  παιδιά. Ο  Λυκούργος  όμως παίρνοντας αντίθετες αποφάσεις  και στις δυο  αυτές λύσεις,αν μεν κάποιος προσπαθούσε ν'αποκτήσει άψογο φίλο και να έχει σχέσεις, υπό την προϋπόθεση ότι αυτός είναι  προικισμένος  με  αρετές  και  ότι  έχει  θαυμάσει  το ψυχικό κάλλος του παιδιού, επιδοκίμαζε αυτού του είδους τη  σχέση  .και  τη  θεωρούσε  σαν  την  καλύτερη  μορφή παιδείας. 

Και άλλες πηγές πάμπολλες που αναφέρονται σε αυτό τα ζητήματα δε θα κάτσω να τις βάλλω όλες
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Έτσι είναι κι αυτά που αναφέρεις. Ότι θα μάθεις 5 πράγματα για το Στρατό αν πας στο Στρατό, θα μάθεις. Πως όμως αυτά σε κάνουν πιο άντρα και πιο υπεύθυνο, αν είσαι 28 με 2 πτυχία?
Έλα τώρα, μην τρελαθούμε.
μου αρέσει η νοοτροπία του μηδενισμού των πάντων όταν κάτι δε μας αρέσει.
στις ε.δ. μαθαίνεις πράγματα επιβίωσης, π.χ. μία γουλιά νερό κάθε 10 λεπτά είναι αρκετή για μην πάθεις αφυδάτωση. αυτό το χρησιμοποιώ όταν κάνω ποδήλατο το καλοκαίρι για μεγάλες αποστάσεις >60χμ.

προφανώς και δεν είσαι υπεύθυνος στα 28 ούτε στα 30, γιατί κανείς δε θα σου εμπιστευτεί στην πολιτική σου ζωή ένα μηχάνημα μερικών εκατομυρίων ευρώ για να το οδηγήσεις. ο στρατός σου το δίνει και σε μαθαίνει να είσαι υπεύθυνος με αυτό ακόμα και εάν είσαι 18 χρονών.
ο στρατός σε μαθαίνει πως να συμπεριφέρεσαι με ένα όπλο στα χέρια.
τίποτα από όλα αυτά που σου μαθαίνουν και τα πτυχία αλλά και οι αλλες εμπειρίες που έχεις δε σου χρησιμεύουν _ακριβώς_ όπως τις μαθαίνεις.
Ο συνδυασμός όλων αυτών ή μέρος αυτών είναι που είναι χρήσιμα στην καθημερινότητα.

Όταν δεν πας στο στρατό ή τη βγάζει στα μαγειρία ή σε καμία βυσματική θέση, είσαι πρακτικά η γυναίκα μέσα στην κοινωνία.
έχεις άποψη για τα πάντα, χωρίς να γνωρίζεις τίποτα, πανικοβάλεσαι με το παραμικρό, σηκώνεις τα χέρια ψηλά ακόμα και με ένα σκασμένο λάστιχο και περιμένεις κάποιον άντρα να σε προστατέψει και να σε ζήσει.

οι γυναίκες δε μπορούν να καταλάβουν τι σημαίνει άντρα και κάποιοι βιολογικά άντρες :effemine: δε μπορούν ούτε αυτοί να καταλάβουν τι σημαίνει άντρας.
άντρας σημαίνει να μπαίνεις μπροστά και να αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου.
εκεί βασίζονται οι αντρικές φιλίες κ.ο.κ. το οποίο είναι άγνωστο για τις γυνάικες και μερικούς :effemine: άντρες.
είμαι 100% σίγουρος ότι τόσα πράγματα για το πόσο χρήσιμο ή άχρηστο ήταν το πτυχίο σου πριν ξεκινήσεις τη σχολή, δε σου τα είπε κανείς όπως αυτά που σου λέω εγώ για το στρατό, αλλά πήγες ως γίδης και το πήρες γιατί ο μπαμπάς σου σού πλήρωνε το μηνιάτικο και κάποιος σου έταζε θέση εργασίας... αλλά κανείς για το αν είναι χρήσιμο ή όχι.
αν βάλουμε κάτω τα χρήσιμα και άχρηστα πτυχία, ούτε το 10% των σχολών δε θα μείνει ανοιχτό.
για το στρατό κλαίτε περισσότερο γιατί σας σηκώνει από το καθιστικό σας που παίζετε pro και τρώτε σουβλάκια όλη μέρα.
το ξέρουμε ότι κατά βάθος έπρεπε να βρίσκεστε στη nasa να σχεδιάζετε το apollon 47, αλλά το ελληνικό κράτος σας καθυστερεί την πρόοδο βάζοντάς σας να φυλάτε τα σύνορα :jerking:
 

jukebox_hero

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2019
Μηνύματα
47
Like
47
Πόντοι
0
Μεγάλε διδάκτορα-κομάντο, εγώ δεν είπα ούτε ότι είμαι μυαλό για NASA, ούτε ότι με είχε συμπεριλάβει το Forbes στους 30 under 30 (στο τσακ 32ος ήμουν :P). Αλλά ένα πτυχίο, μια δουλίτσα κι ένα τσαρδί το είχα. Ήξερα να στέκομαι στα πόδια μου πριν μπω στο στρατό, και έχω την πεποίθηση ότι θα ήμουν μια χαρά και χωρίς τη χακί παρένθεση. Επιμένω ότι δε βγήκα ούτε πιο ώριμος, ούτε πιο άντρας. Βγήκα χωρίς δουλειά, χωρίς γκόμενα (ευτυχώς δεν είχα ούτε όταν μπήκα) και 6 κιλά βαρύτερος. Και μαζί μου συμφωνούν όσοι βρεθήκαμε στο ίδιο λούκι. Εσύ είσαι μια σπάνια εξαίρεση.
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Η πιο τρανή απόδειξη ότι ο στρατός ΔΕ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΡΑ είναι η εμπειρία όσων από εμάς πήγαμε στα 28 μας (μετά τη λήξη της αναβολής λόγω σπουδών) ως ολοκληρωμένοι άνθρωποι με σεξουαλική εμπειρία, εργασιακή εμπειρία και το πτυχίο παραμάσχαλα.

Που λέτε δεν άκουσα ποτέ κανέναν από εμάς να λέει ότι ο στρατός του προσέφερε κάτι. Π Ο Τ Ε. Για όλους από εμάς ήταν ένα τεράστιο χάσιμο χρόνου που μας φρέναρε ή διέλυσε τα σχέδια και τις σχέσεις που είχαμε έξω.

Όσοι πιστεύουν ότι ο στρατός τους έμαθε κάτι ή τους έκανε άντρες είναι εκείνοι που πήγαν με τα κοντοπαντέλονα στα 19 τους, χωρίς να ξέρουν πόσα λεπτά βράσιμο θέλει το μελάτο και πόσα το σφιχτό.

Ολοκληρωμενος δλδ με βαση τα προτυπα και της απαιτησεις της κοινωνιας,στα 30 να εχεις δουλεψει σαν μαλακας σε τοσες δουλειες,να εχεις 2-3 πτυχια κορνιζα και να γινεις ΧΡΗΣΙΜΟΣ στην κοινωνια και ποτε αυτη σε εσενα,γιατι ρε καποιοι καταφεραν και βγαλανε δις? Γιατι εχουν πολυεθνικες? Γιατι αλλαζουν της γκομενες σαν τα πουκαμισα οσοι εχουν φραγκα? Πολυ απλα γιατι ηταν μουνοπανα απατεωνες οταν η ελλαδα μοιραζε χρημα,και δεν ακουσαν τα παραμυθια της κοινωνιας ,εγω αισθανομαι οτι η κοινωνια με εχει κοροιδεψει απο μικρο παιδι απο το σχολειο.Για μενα ολοκληρωμενος ειναι αυτος που κανει ταξιδια,διαβαζει βιβλια ,και αποταμιευει,ξερει να επενδυσει κλπ
 

Επισκέπτης
Οχι μαλακιστηρια, δεν ειναι μυκονος για πουστιδες η ταυλανδη, ειναι ο νουμερο ενα σεξοτουριστικος προορισμος και για ετεροφυλοφιλους.

Επίσης στο σπιτι του κρεμασμένου δεν μιλανε για σχοινι, γαμημενε απο την τρανς βικυ βανορντεν και λοιποι ακολουθοι του κωλογαμημενου πικερ
εγινες ειδικος στην ταυλανδη πουσταρα; θα πας για εγχειριση εκει;
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Πες να σου βαλουν γυναικειο κωλο να μη νιωθεις ενοχες οταν τον τρως.

Αν εχεις γυναικειο κωλο και τον φας δεν εισαι αδερφη, οπως οταν λαχταρας τα γυναικεια βυζια των τραβεστι δεν εισαι χομο
 

Επισκέπτης
θα επρεπε, γιατι και εμεις περιστιχιζομαστε απο εχθρους οπως το ισραηλ, αλλα αυτοι ειναι πιο συχνα σε πολεμο τα τελευταία 70 χρονια ειναι αληθεια
πηγαινε να σε γαμησουν να ξεχαρμανιασουν να γινει ειρηνη. Πουστρα ε πουστρα!  :2funny:
 

Επισκέπτης
οταν πηγα φανταρος ειχαμε ενα παιδι που ειχε το ενα ποδι διαλυμενο απο τροχαιο με μηχανη
σε συζητηση μαζι μου μου ειχε πει οτι οταν ειχε γινε ιτο τροχαιο οι γιατροι ελεγαν στους γονεις του να υπογραψου νγια αν του κοψουν το ποδι αυτοι δεν υπεγραψαν και το παιδι ειχε φαει αρκετα χειρουργεια σε αγγλια για να σωσει το ποδι του
με τα πολλα το ποδι του ειχε ερθει σε μια κατασταση αρκετα καλη και με φυσικοθεραπειες και γυμναστηριο ειχε φτασει σε πολυ καλο επιπεδο
σε σχεση με το μεσο αγυμναστο ατομο ηταν και σε τρομερα καλυτερη φαση,φυσικα ειχε μια τομη απο την αρχη του τετρακεφαλου μεχρι την γαμπα
το ατομο αυτο ειχε μια αναβολη 2 ετων και ειχε μπει παλι μεσα οταν τελειωσε οχι για να βγει ι5 αλλα για να κανει την θητεια του τελικα την εκανε ι3 ενοπλο και ηταν περηφανος φυσικα μπορουσε να παρει ι5 και δεν θα ειχε βιοποριστικο προβλημα αφου ηταν απο φραγκατη οικογενεια
σε αντιδιαστολη εχουμε τα πουστρακια του φορουμ που πηραν ι5 ενω δεν ειχαν κανενα προβλημα και το θεωρουν μαγκια
παντα οι πλουσιοι πηγαιναν στο στρατο απο χομπυ οπως ο πριγκηπας Χαρυ που πηγε και αφγανισταν. Εκανε το χομπυ του ο κουτσος και στα παπαρια μας. Εγω παιζω πιγκ πογκ. Ελα να μου δωσεις βραβειο.

ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΤΕ! ΔΕ ΣΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΧΕΣΜΕΝΟΥΣ.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Τι στόμφος αυτός ο τσολιάς. Θα χύσουμε!
Θα μας μάθουν οι στρατιωτικοί ευθύνες.

Οι κατά τεκμήριο ευθυνόφοβοι.
Ότι πιο άχρηστο στον δημόσιο τομέα.
Νεκρά ψωράλογα που σιτίζονται με τον ιδρώτα των πολιτών για να πιάσουν
ενα τουφέκι της πούτσας
με εσάνς κωλίλας (τους)

αν χρειαστεί...

αν γίνει πόλεμος...

κι αν δεν βρουν λαγούμι να κρυφτούν...


Καθημερινά στην γραφειάρα μου στο όμορφο Κολωνάκι, λαμβάνω σημειώματα
φαντάρων με τά στοιχεία των βρωμερών
αυτών καραβανάδων. Πόσες και πόσες ξέρω χωρίς προίκα.
Τις πετάω από δίπλα (να πάρουν την ιθαγένεια) και τελικά μολις χαιδέψουν
λίγο μπούτι οι πουστόβλαχοι
τους γράφουν τα σπιτάκια και αυτές
τους εξορίζουν. Δεν παίρνω λεφτά!

Από ευχαρίστηση το κάνω!!!

:sunglasses:
 

Επισκέπτης
Ο ελληνικός στρατός είναι αυτός που σου επιτρέπει να μιλάς ελληνικά και να γράφεις τους γύρω στα αρχίδια σου.
στα παπαρια μας και τα ελληνικα! Σιγα τη γλωσσα! Κανενας ξενος δε θελει να μαθει ελληνικα, εξον των αλβανων.
 

Επισκέπτης
και εγώ στα 28 πήγα με 2 πτυχία και 4 χρόνια προυπηρεσία σε 2 μεγάλα ερευνητικά ιδρύματα, εντός και εκτός ελλάδας, και τώρα ετοιμάζομται για το διδακτορικό.
για να είναι ο στρατός χάσιμο χρόνου, προφανώς και είσαι τίποτα άοπλο που έκανες μόνο την καθαρίστρια στο λόγο και καθάριζες καρότα για τη φασολάδα της παρασκευής.

εμείς που είμαστε Ι1 στο μυαλό και στο σώμα, όχι μόνο μάθαμε fast rope, κάναμε πορείες 50km, εικονικές καταδρομικές επιθέσεις στο ΚΕΕΔ, οργάνωση και εκτέλεση αποστολών, κ.ο.κ., αλλά το απολαύσαμε και απολαύσαμε και τα m16m4 και m16A2 των ελληνικών ε.δ..
ποτέ μη λες ποτέ, γιατί θα βρεθεί κάποιος λιγότερο τεμπέλης από εσένα να σε αποδείξει λάθος.

σ.σ.: δες αναρτήσεις μου από το 16'.
στα παπαρια μου τι εμαθες και τι απολαυσες

Εγω μαθαινω τα βηματα του τουιστ στη σχολη χορου και απολαμβανω κωλοδαχτυλο στα μπορντελα

Δε μου φαινεται ανωτερο το χομπυ σου απ το δικο μου
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
στα παπαρια μου τι εμαθες και τι απολαυσες

Εγω μαθαινω τα βηματα του τουιστ στη σχολη χορου και απολαμβανω κωλοδαχτυλο στα μπορντελα

Δε μου φαινεται ανωτερο το χομπυ σου απ το δικο μου

Τι απεγινε ρε πιτερ η καψουρα του picker η κορινα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom