Νέα

Η στρατηγική του μπουρδελιάρη που «ξέμεινε» μετά τα 50

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Για να συννενοηθουμε παιδια, όλα είναι προγραματισμος εγκεφάλου και αυθυποβολή.
Πρέπει να μαζευεις τα κοματια σου απο τις αποτυχίες, να επικεντρωνεσαι σε στοχους, να εχεις θετικο τροπο σκέψης.

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι η ενέργεια του άντρα είναι σαν "κύματα". Άλλες φορές ψηλά άλλες χαμηλά.
Δύο πράγματα κυνηγάει ο άντρας, μουνί και λεφτά και είναι καταδικασμένος εκ φύσεως μέχρι να πεθάνει αυτός να είναι ο στόχος είτε 20 είτε 40 ειτε 60 ετών.

Αν παρατηρήσετε όταν ο άντρας έχει γυναίκα (γάμος, σχέση, τέλος πάντων κυκλοφορεί με θηλυκό) ανεβαίνει τόσο η αυτοπεποίθηση του, που οι άλλες γυναίκες έρχονται από μόνες τους σαν να έχει μέλι. Δεν ξέρω αν το έχετε πάθει αλλά πραγματικά αισθάνονται τεστοστερόνη και έρχονται και φλερτάρουν από μόνες τους.

Αντίθετα όταν υπάρχουν αγαμίες, αυτό παραμένει καθώς ο άντρας είναι πεσμένος ψυχολογικά, δεν "εκπέμπει" τίποτα.

Δική μου συμβουλή είναι παντρευτείτε, αρραβωνιαστείτε, λογοδοθείτε, τέλος πάντων μην χάνετε τσάμπα χρόνο, αξίζει να έχεις ένα μουνι δικό σου για ένα διαστημα να αισθανθείς ότι έχεις πέραση, ότι λειτουργεί το σώμα ο εγκέφαλος.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Αν παρατηρήσετε όταν ο άντρας έχει γυναίκα (γάμος, σχέση, τέλος πάντων κυκλοφορεί με θηλυκό) ανεβαίνει τόσο η αυτοπεποίθηση του, που οι άλλες γυναίκες έρχονται από μόνες τους σαν να έχει μέλι. Δεν ξέρω αν το έχετε πάθει αλλά πραγματικά αισθάνονται τεστοστερόνη και έρχονται και φλερτάρουν από μόνες τους.

Αντίθετα όταν υπάρχουν αγαμίες, αυτό παραμένει καθώς ο άντρας είναι πεσμένος ψυχολογικά, δεν "εκπέμπει" τίποτα.

Δική μου συμβουλή είναι παντρευτείτε, αρραβωνιαστείτε, λογοδοθείτε, τέλος πάντων μην χάνετε τσάμπα χρόνο, αξίζει να έχεις ένα μουνι δικό σου για ένα διαστημα να αισθανθείς ότι έχεις πέραση, ότι λειτουργεί το σώμα ο εγκέφαλος.
Με δύο λέξεις: τιτανοτεράστιοπανμέγιστο ποστ.
 

kostas2pros

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2015
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
77
Πόντοι
0
Αυτο πιστευω και εγω . Αλλα απλα αυτο που λες Ελευθερες υπεροχες ξηγημενες δεν γνωρισα δεν πιστευω οτι υπαρχουν .
Και ο λογος ειναι γιατι πιστευουν ολοι και ολες οτι η ζωη ειναι ευκολη . Μετα τα βρισκουν δυσκολα και αρχιζει η λαδια. Στην ουσια ολα ειναι επιλογες . Ειτε βαριεσε ειτε δεν σου κοβει πρεπει να μπορεις να προσαρμοζεσαι γρηγορα γιατι μονο ετσι επιβιωνεις. Το προβλημα ειναι οτι η σαπιλα προσαμορζεται στην σαπιλα.
Ολους τους αλλους τυπους γυναικων τους γνωρισα και ακομα δεν πιστευω οτι τα εχω δει ολα . Παντα υπαρχει και χειροτερα. Εδω Γερμανια που ειμαι τωρα ειναι ακομα πιο χειροτερα .
Λογο οτι εδω εχει αρκετη σαπιλα λογο 82 μυρια μαζι με τα μουσουλμανια που ειναι τα χειροτερα " μακραν" και κανουν καργα παιδια και τα πρων ανατολικα που ψαχνουν μαλακες.Σωστα ττατ λες μην πιανεσαι για κοροιδο (ΣΠονσορας να πληρωνεις τα παιδια της και να γαμιεται με των πρωην τις) .
Αναφερομουν σε 3 διαφορετικους τυπους γυναικων. Το "υπέροχες ξηγημένες" αφορα τις χωρισμενες γυναικες που γνωρισα. Ώριμες με παιδια αλλα ήξεραν πραγματικά τι ήθελαν απο την σχέση. Τις εκτίμησα ποιο πολυ απο τις ελευθερες. Αλλα θελεί οπως είπα προσοχη μην βρεθουμε με ετοιμη οικογενεια με τα εξοδα της να τα πληρωνουμε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qertq

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Πάντως θεωρώ πως το 40 βαράει λίγο άσχημα εστω και αν δε σου φαίνεται. Πρόσφατα γνωρίζω μια 25ρα..μ λέει ε πόσο να σαι? Πάνω από 32 δεν είσαι.. Της λέω 37.εκει έμεινε λίγο κάγκελο (που είμαι 40).Το πρόβλημα με τις γυναίκες είναι ότι όλα τα βλέπουν σε βάθος χρόνου σου λέει με αυτόν τι σχέση να κανω σε 5 χρόνια θα είναι 45.Παντως το θεωρώ μεγάλη μαλακια αν δεν μοιάζεις με την ηλικία σου στο τέλος να σε χαντακωνει ένα νουμερο.
Την άλλη φορά πες 35... Πάντως όσο πιο γρήγορα συνηθίσουμε το γεγονός οτι μεγαλώνουμε τόσο καλύτερα για μας...στα 40 μου είχα νεανική νοοτροπία κάτι που τελικά αποδείχτηκε μειονέκτημα ...
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Για να συννενοηθουμε παιδια, όλα είναι προγραματισμος εγκεφάλου και αυθυποβολή.
Πρέπει να μαζευεις τα κοματια σου απο τις αποτυχίες, να επικεντρωνεσαι σε στοχους, να εχεις θετικο τροπο σκέψης.

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι η ενέργεια του άντρα είναι σαν "κύματα". Άλλες φορές ψηλά άλλες χαμηλά.
Δύο πράγματα κυνηγάει ο άντρας, μουνί και λεφτά και είναι καταδικασμένος εκ φύσεως μέχρι να πεθάνει αυτός να είναι ο στόχος είτε 20 είτε 40 ειτε 60 ετών.

Αν παρατηρήσετε όταν ο άντρας έχει γυναίκα (γάμος, σχέση, τέλος πάντων κυκλοφορεί με θηλυκό) ανεβαίνει τόσο η αυτοπεποίθηση του, που οι άλλες γυναίκες έρχονται από μόνες τους σαν να έχει μέλι. Δεν ξέρω αν το έχετε πάθει αλλά πραγματικά αισθάνονται τεστοστερόνη και έρχονται και φλερτάρουν από μόνες τους.

Αντίθετα όταν υπάρχουν αγαμίες, αυτό παραμένει καθώς ο άντρας είναι πεσμένος ψυχολογικά, δεν "εκπέμπει" τίποτα.

Δική μου συμβουλή είναι παντρευτείτε, αρραβωνιαστείτε, λογοδοθείτε, τέλος πάντων μην χάνετε τσάμπα χρόνο, αξίζει να έχεις ένα μουνι δικό σου για ένα διαστημα να αισθανθείς ότι έχεις πέραση, ότι λειτουργεί το σώμα ο εγκέφαλος.
Εξαρτάται γιατί μπορείς να παντρευτείς κάποια που θα σε μιζεριασει πολυ μετά τον πρώτο χρόνο...παίζει πολύ ψυχοπαθεια στις γυναίκες μετά μια ηλικία...
Είμαι υπέρ των σχέσεων και του γάμου αλλά με πολύ προσοχή..τουλάχιστον τα δικά μου βιώματα αυτό λένε ( τα οποία όμως δεν είναι αντιπροσωπευτικά, καθως τόσο το συγγενικό περιβάλλον όσο κι οι σχέσεις που έκανα, είναι γυναίκες με πολλά και βαριά ψυχολογικα- εντάξει δεν είναι όλοι τόσο άτυχοι, αλλά θέλει τσεκαρισμα η κατάσταση πριν παντρευτεί κάποιος)
 
Τελευταία τροποποίηση:

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
κι αν στα 35 έχεις μια μέτρια δουλειά με μεγάλο ωράριο (καθόλου άθληση)-κακή διατροφή) ,κακή ψυχολογία , ενώ ένας στα 50 έχει την καλύτερη δουλειά αρκετά φράγκα ,περισσότερο χρόνο για άθληση ταξιδάκια καλοζωία και spa ,Ποιός απ τους δύο είναι ελκυστικότερος ? Και επίσης τι έχω να πω ο 30αρης χωρίς εικόνες παραστάσεις καλό αυτοκίνητο και σπίτι σε σχέση με έναν πολυταξιδεμένο , bon viver μπασμένο στα κόλπα 50άρη ?
 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.388
Κριτικές
13
Like
1.961
Πόντοι
3.425
δυστυχως δεν ειναι ετσι...
σε
Όχι, αλλά είμαι 30 και βλέπω ήδη διαφορά σε σχέση με πριν 5 χρόνια. Μπορώ να φανταστώ πόσο χειρότερα θα είναι σε 20 χρόνια από τώρα.
ελα να τα πούμε πάλι σε 10 και σε 20 από σήμερα

θα έχεις αλλάξει άποψη
 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.388
Κριτικές
13
Like
1.961
Πόντοι
3.425
κατι που μου εχει κανει εντυπωση..ειμαι 48 και μοιαζω μικροτερος και τον τελευταιο χρονο ειδικα ολες οι 50 πλας μεχρι 55 εχουν ξεκωλιαστει να κωλοτριβονται...τι διαολο; :confused:
φίλε μου πολλές γυναίκες έλκονται από έναν άντρα που κυκλοφορεί με μια ωραία γυναίκα (γυναίκα τους ή γκόμενα δεν έχει σημασία)

πρόσεξε ότι όταν βρίσκεσαι σε δημόσιο χώρο με συνοδεία μιας ωραίας γυναίκας, τα βλέματα των γυναικών πέφτουν πάνω σου, στη συνέχεια στην γυναίκα που σε συνοδεύει και στη συνέχεια πάλι πάνω σου.

ο ίδιος άντρας αν ήταν μόνος του δεν θα είχε τις ίδιες πιθανότητες να μαζέψει βλέματα γυναικών.

επιπρόσθετως, αν σε γνωρίζουν και ξέρουν ότι είσαι και λίγο φραγκάτος τότε τους καρφώνεσαι στο κεφάλι.
 

Frank DeSimone

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
379
Like
965
Πόντοι
81
Στατς, για να ξερουμετι "παιζει"

τη σημερον το60% των γαμων καταληγει σε διαζυγιο που στη πλειονοτητα ειναι μεγαλη εως τεραστια οικονομικη ζημια για τον ανδρα

στο υπολοιπο 40% εχουμε συμβιωση λογω αναγκης, κερατωματα και πολυ μιζερια. ζητημα εαν συνολικα το 10% ειναι γαμος "νορμαλ" και μεσχετικο επιπεδο ηρεμιας κτλ


σε ολα στη ζωη το παν ειναι η "μοχλευση". δεν εχει σημασια ποσο εισαι αλλα ποσα "πιανεις".


βασικη αρχη

πρωτα στεκομαστε στα ποδια μας και μετα κανουμε σκεψεις για γαμους

δεν παντρευομαστε απο ερωτα αλλα βαση λογικης. ο ερωτας ξεθυμενει σε 2-4 χρονια αλλα η λογικη σωζει ζωες....

δν κανουμε παιδιαμε καριολες οταν και εφοσον διαπιστωσουμε οτι ειναι τετοιες-καθαρη αυτοκτονια

βαζουμε λεφτα στην ακρη για γεραματα , μακρια απο τα χερια οποιουδηποτε ακομα και της συζυγου

εαν μετα τα 50 ειμαστε "μονοι", γαμαμε οτι βρουμε εφοσον ειναι στα στανταρτ μας και εχουμε ενασχολησεις που ευφραινουν ου και καρδια. Οχι αγχος το αγχος σκοτωνει


καλυτερ ανα γαμας χωρις υποχρεωσεις παρα να μη γαμας καιμε υποχρεωσεις (βλ.γαμος).....


οικονομικη ανεση, ελλειψη αγχους και ενδιαφεροντα σε πανε σε βαθια γεραματα ανετα


το βασικο ειναι τα παιδια και οχι η συζυγος. εκει υπαρχει το μεγαλο ρισκο και ερωτημα. δυσκολα δινεις απαντηση τι να κανεις...
 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.388
Κριτικές
13
Like
1.961
Πόντοι
3.425
Επιγραμματικά να πώ τις σκέψεις μου για το θέμα.
Αν "ξεμείνεις" για οποιοδήποτε λόγο, προσπάθησε να βρείς μία ήσυχη περίπτωση για τα γεράματα. Χωρισμένη, μεγάλη, με παιδιά, οτιδήποτε. Να είναι ένας καλός άνθρωπος να μείνεις μαζί της. Μεγαλώνοντας αλλάζουν τα δεδομένα και οι αντοχές μας γενικά στη ζωή. Δε σηκώνουμε πολλά, αλλά και δεν ζητάμε πολλά. Βέβαια, αφού είσαι μπουρδελιάρης, θα το συνεχίσεις το σπόρ όσο τραβάει το κορμί σου.
Σε καμμία περίπτωση μην κάνεις παιδί σε μεγάλη ηλικία. Το έχω βιώσει προσωπικά, και είναι άσχημο. Εχω φτάσει στην ηλικία που με έκανε ο πατέρας μου, και σκέφτομαι πόσο άδικο θα ήταν να έκανα τώρα ένα παιδί. Δεν θα έχω όρεξη να ασχοληθώ μαζί του, δεν θα είμαι κοντά του όταν θα μεγαλώσει. Και θα νομίζουν οτι είμαι ο παππούς του. Σας παρακαλώ μην το κάνετε, έχω πολύ άσχημα βιώματα. Για να καταλάβετε, όταν ήμουν στο δημοτικό, με είχε ρωτήσει ο πατέρας μου τι τάξη πάω... Ηταν καλός άνθρωπος, βοήθησε πολύ κόσμο, αλλά με μένα τόσο επαφή μπορούσαμε να έχουμε, όχι καλύτερη.
Γαμάτε αβέρτα, ξεσκίστε τις πουτάνες και τις γυναίκες σας, αλλά μην κάνετε παιδιά σε μεγάλη ηλικία.
φίλε μου λες μια μεγάλη αλήθεια

το ίδιο ισχύει και για την γυναίκα.

φαντάσου ένα παιδί στα 10 να έχει μια μάνα 50αρα σπασμένη, η οποία το θυμήθηκε στα 40 ότι έπρεπε να γίνει και μανούλα
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.200
Like
3.437
Πόντοι
456
φίλε μου λες μια μεγάλη αλήθεια

το ίδιο ισχύει και για την γυναίκα.

φαντάσου ένα παιδί στα 10 να έχει μια μάνα 50αρα σπασμένη, η οποία το θυμήθηκε στα 40 ότι έπρεπε να γίνει και μανούλα
Πιστεύω το θέμα παιδί έχει πιο πολύ σχέση να κάνει με την οικονομική επιφάνεια και όχι την ηλικία.
Πόσοι γιατροί και άλλοι εύποροι κάνουν παιδιά σε μεγάλη ηλικία και έχουν νταντάδες κτλ να τα κοιτάνε; Ιδιωτικοί σταθμοί, κοπελίτσες που κοιτάνε παιδιά ένα σορό λύσεις, λεφτά να έχεις και όλα καλά. Άσε που άμα δεν έχεις ζοριστεί στη ζωή σου ο χρόνος είναι επιεικής. Ακόμη καλύτερα να κερδίζεις αρκετά ώστε να μη δουλεύει η γυναίκα. Έχουμε στη γειτονιά έναν μηχανικό του εμπορικού ναυτικού που παντρεύτηκε μεγάλος. Η γυναίκα σπίτι με τα παιδιά αλλά τα εμβάσματα κάθε μήνα έρχονται.

Αν από την άλλη κάνεις παιδί σε νεαρή ηλικία και οι δύο τρέχουν σαν τους παλαβούς να τα βγάλουν πέρα η ταλαιπωρία είναι μεγαλύτερη. Ειδικά αν δεν έχεις και τίποτα γονείς κτλ κοντά.

Τώρα να κάνεις παιδί στα 40 και να είσαι και μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει γάματα τελείως.
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Πιστεύω το θέμα παιδί έχει πιο πολύ σχέση να κάνει με την οικονομική επιφάνεια και όχι την ηλικία.
Πόσοι γιατροί και άλλοι εύποροι κάνουν παιδιά σε μεγάλη ηλικία και έχουν νταντάδες κτλ να τα κοιτάνε; Ιδιωτικοί σταθμοί, κοπελίτσες που κοιτάνε παιδιά ένα σορό λύσεις, λεφτά να έχεις και όλα καλά. Άσε που άμα δεν έχεις ζοριστεί στη ζωή σου ο χρόνος είναι επιεικής. Ακόμη καλύτερα να κερδίζεις αρκετά ώστε να μη δουλεύει η γυναίκα. Έχουμε στη γειτονιά έναν μηχανικό του εμπορικού ναυτικού που παντρεύτηκε μεγάλος. Η γυναίκα σπίτι με τα παιδιά αλλά τα εμβάσματα κάθε μήνα έρχονται.

Αν από την άλλη κάνεις παιδί σε νεαρή ηλικία και οι δύο τρέχουν σαν τους παλαβούς να τα βγάλουν πέρα η ταλαιπωρία είναι μεγαλύτερη. Ειδικά αν δεν έχεις και τίποτα γονείς κτλ κοντά.

Τώρα να κάνεις παιδί στα 40 και να είσαι και μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει γάματα τελείως.
Στατς, για να ξερουμετι "παιζει"

τη σημερον το60% των γαμων καταληγει σε διαζυγιο που στη πλειονοτητα ειναι μεγαλη εως τεραστια οικονομικη ζημια για τον ανδρα

στο υπολοιπο 40% εχουμε συμβιωση λογω αναγκης, κερατωματα και πολυ μιζερια. ζητημα εαν συνολικα το 10% ειναι γαμος "νορμαλ" και μεσχετικο επιπεδο ηρεμιας κτλ


σε ολα στη ζωη το παν ειναι η "μοχλευση". δεν εχει σημασια ποσο εισαι αλλα ποσα "πιανεις".


βασικη αρχη

πρωτα στεκομαστε στα ποδια μας και μετα κανουμε σκεψεις για γαμους

δεν παντρευομαστε απο ερωτα αλλα βαση λογικης. ο ερωτας ξεθυμενει σε 2-4 χρονια αλλα η λογικη σωζει ζωες....

δν κανουμε παιδιαμε καριολες οταν και εφοσον διαπιστωσουμε οτι ειναι τετοιες-καθαρη αυτοκτονια

βαζουμε λεφτα στην ακρη για γεραματα , μακρια απο τα χερια οποιουδηποτε ακομα και της συζυγου

εαν μετα τα 50 ειμαστε "μονοι", γαμαμε οτι βρουμε εφοσον ειναι στα στανταρτ μας και εχουμε ενασχολησεις που ευφραινουν ου και καρδια. Οχι αγχος το αγχος σκοτωνει


καλυτερ ανα γαμας χωρις υποχρεωσεις παρα να μη γαμας καιμε υποχρεωσεις (βλ.γαμος).....


οικονομικη ανεση, ελλειψη αγχους και ενδιαφεροντα σε πανε σε βαθια γεραματα ανετα


το βασικο ειναι τα παιδια και οχι η συζυγος. εκει υπαρχει το μεγαλο ρισκο και ερωτημα. δυσκολα δινεις απαντηση τι να κανεις...
Συμφωνώ απόλυτα κμε τους 2...
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Ο γάμος ως θεσμός , ως κοινωνική καταξίωση , η ως ότι άλλο παρόμοιο , απλά απέτυχε . Μετά από τα διάφορα ιερατεία δε , είναι η δεύτερη μεγαλύτερη απάτη στην ιστορία της ανθρωπότητας , και με απόλυτο θύμα , μαντέψτε ποιον . [ Ναι σωστά μαντέψατε . ]

Και δεν απέτυχε στις μέρες μας . Απλά λόγο των συνθηκών , έπεσαν οι μάσκες στις μέρες μας Παλαιότερα γινόντουσαν πολύ χειρότερα , αλλά απλά δεν έβγαιναν προς τα έξω .[ άσχετα εάν ο κόσμος το χε τούμπανο ] Πίσω από την ηθική και την τάξη δε , ως βιτρίνα , γινόταν οι μεγαλύτερες ανωμαλίες έως και εγκλήματα .

Όσοι λοιπόν “ ξέμειναν “ , όσοι δεν “ ξέμειναν ” αλλά χώρισαν και ου το καθεξής , ας κάνουν τον σταυρό τους που γλίτωσαν , και μια χαρά προοπτικές έχουν για να περάσουν όμορφα , αν δεν το βάλουν κάτω , και δεν πέσουν στις διάφορες λούμπες .

Και μιλάμε για ηλικίες των 45 και των 50 , και όχι των 85 .Μήπως έχουμε μπερδέψει λιγάκι , τους μεσήλικες [ μέση ηλικία ] με τους υπέργηρους ?
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Tην Καλημερα Φιλε Αthinaios......βγηκα με Φιλη για κατι ψωνια.....παρεα ηθελα ....και και της προτεινα καφεδακι μετα απο τις δουλειες....παμε για καφε και ερχεται μια γκαρσονουλα να παρει παραγγελια...δινω παραγγελια αλλα το "ματακι"της γκαρσονας επαιζε.....να μου φερνει γλυκακι και να το αφηνει μπροστα μου χωρις να παραγγειλω....η Φιλη μου λεει "τι τρεχει"???ασε με ρε .....αντε να την πω Μαρια την Φιλη.....εντωμεταξυ η Φιλη επειδη εβαλα την βενζινη ηθελε να πληρωσει τους καφεδες...κανε οτι θελεις της λεω....βγαζει πληρωνει και φευγουμε......στο φευγα ξανασυνανταμε την μικρη....στην Φιλη...ουτε χαμογελο...ουτε αντιο....σε μενα χαμογελο...αντιο...χαχχαχαχααχααχα......στον δρομο σχολιαζαμε.....και μου λεει για πλακα.....γιατι δεν χωθηκα....."Ασε μας ρε Μαρια....με την κορη μου θα παω....."
ΥΣ.δεν υπηρξα ποτε ηθικος με την στενη εννοια του ορου.....αλλα μερικα δεν....
Τι φοραγα τωρα......ενα δερματινο παλιο...τζην πανελονι...μωβ πουκαμισο.....φρεσκοξυρισμενος....αρωματισμενος....το γραφω για τους Φιλους που μιλανε για χρηματα...χλιδη....κλπ....οχι οτι δεν ισχυει.....αλλα καμμια φορα δεν χρειαζονται ολα αυτα....να ειστε "Ανετοι"και ολα θα ερθουν μονα τους.....Καλα να περνατε......
Ρε Τυπε καλό το παραμύθι εγώ. Είμαι 30 και τα 20χρονα πιπίνια μου μιλάνε ήδη στο πληθυντικό αισθάνομαι παππούς όχι τώρα να κολλάει το γκομενακι σε εσένα.. Εσένα θα σε βλέπει σαν το παππού της????
 

thodorio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2014
Μηνύματα
2.782
Κριτικές
4
Like
1.819
Πόντοι
216
Είμαι 43 και οδεύω πρός αυτήν την φάση όπως λες, με την σημείωση πως ουδέποτε είχα τον γάμο και την απόκτηση διαδόχων στους στόχους μου. Αντίθετα, ήθελα να γνωρίσω πολλές γκόμενες και να βιώσω εμπειρίες αλλά το αποτέλεσμα είναι να κάθομαι και να διαβάζω τι γράφουν στο μπου.
Η άποψη μου είναι πως το παιχνίδι έχει χαθεί, γάμος και οικογένεια σε αυτήν την ηλικία δεν παίζουν. Τώρα, αν θες να γνωρίσεις κάποια για παρέα και συμβίωση στα γεράματα είναι σεβαστή επιλογή και κατανοητή η ανασφάλεια που λειτουργεί ως αιτία για το παραπάνω. Σε καμία μα σε καμία περίπτωση δεν θα έριχνα τα στάνταρ και να γίνω σαβουρογάμης. Όμως, δέχομαι ως ορθολογική επιλογή την αναζήτηση του άλλου μισού σε χωρισμένες που είναι κοντά στο δικό σου ηλικιακό group.

+1000
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Για να συννενοηθουμε παιδια, όλα είναι προγραματισμος εγκεφάλου και αυθυποβολή.
Πρέπει να μαζευεις τα κοματια σου απο τις αποτυχίες, να επικεντρωνεσαι σε στοχους, να εχεις θετικο τροπο σκέψης.

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι η ενέργεια του άντρα είναι σαν "κύματα". Άλλες φορές ψηλά άλλες χαμηλά.
Δύο πράγματα κυνηγάει ο άντρας, μουνί και λεφτά και είναι καταδικασμένος εκ φύσεως μέχρι να πεθάνει αυτός να είναι ο στόχος είτε 20 είτε 40 ειτε 60 ετών.

Αν παρατηρήσετε όταν ο άντρας έχει γυναίκα (γάμος, σχέση, τέλος πάντων κυκλοφορεί με θηλυκό) ανεβαίνει τόσο η αυτοπεποίθηση του, που οι άλλες γυναίκες έρχονται από μόνες τους σαν να έχει μέλι. Δεν ξέρω αν το έχετε πάθει αλλά πραγματικά αισθάνονται τεστοστερόνη και έρχονται και φλερτάρουν από μόνες τους.

Αντίθετα όταν υπάρχουν αγαμίες, αυτό παραμένει καθώς ο άντρας είναι πεσμένος ψυχολογικά, δεν "εκπέμπει" τίποτα.

Δική μου συμβουλή είναι παντρευτείτε, αρραβωνιαστείτε, λογοδοθείτε, τέλος πάντων μην χάνετε τσάμπα χρόνο, αξίζει να έχεις ένα μουνι δικό σου για ένα διαστημα να αισθανθείς ότι έχεις πέραση, ότι λειτουργεί το σώμα ο εγκέφαλος.
ισχυει τρελα . Προχτες ειχα βγει φρανκφουρτη σε κλαμπακι. Μετα απο κανα 40λεπτο βγαζω μια κατα τυχη σε χαμουρεμα φαση (μπαζο ειχα καιρο να κανω κατι οποτε δεν με χαλασε το αντιθετο ειχε και παιδια αστα να πανε. κανονικα ουτε που θα τις μιλουσα). Περνω τηλ . Με το που φευγει ολες οι γκοεμενς εκει λες και ειχα μαγνητη Με πηραν χαμπαρι που την εβαλα στην γωνια και αρχισα τα χουφτωματα και μονο που δεν τις τον εδωσα στο στομα και λες και εβαλα ταμπελα κοριτσια ελατε σερβιρουμε. . Γνωρισα αλλες 5 συνολο βραδιας 6 .

Συμπερασμα μια γυναιακ σε ανεβαζει τρελα . Το μονο θεμα ειναι να βρισκεις τις καταλληλες γιατι οι ακαταλληλες σε γειωνουν.
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Αναφερομουν σε 3 διαφορετικους τυπους γυναικων. Το "υπέροχες ξηγημένες" αφορα τις χωρισμενες γυναικες που γνωρισα. Ώριμες με παιδια αλλα ήξεραν πραγματικά τι ήθελαν απο την σχέση. Τις εκτίμησα ποιο πολυ απο τις ελευθερες. Αλλα θελεί οπως είπα προσοχη μην βρεθουμε με ετοιμη οικογενεια με τα εξοδα της να τα πληρωνουμε.
οκ τωρα σε εχω . Απλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν εχουμε ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ να ειμαστε με μια που εχει παιδια.
Η γυναικα αυτη ειναι μονο χασιμο χρονου για εμας . Το ιδιο και οι γυναικες που δεν εχουν παιδια αλλα βγαινουν με καμια 10 αρια και σε εχουν στο δουλεμα μονο για παρεα η να πληρωνεις η συναισθηματικο μαξιλαρι η για να εχουν καποιον να τις θαυμαζει κτλ κτλ .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297
Επιγραμματικά να πώ τις σκέψεις μου για το θέμα.
Αν "ξεμείνεις" για οποιοδήποτε λόγο, προσπάθησε να βρείς μία ήσυχη περίπτωση για τα γεράματα. Χωρισμένη, μεγάλη, με παιδιά, οτιδήποτε. Να είναι ένας καλός άνθρωπος να μείνεις μαζί της. Μεγαλώνοντας αλλάζουν τα δεδομένα και οι αντοχές μας γενικά στη ζωή. Δε σηκώνουμε πολλά, αλλά και δεν ζητάμε πολλά. Βέβαια, αφού είσαι μπουρδελιάρης, θα το συνεχίσεις το σπόρ όσο τραβάει το κορμί σου.
Σε καμμία περίπτωση μην κάνεις παιδί σε μεγάλη ηλικία. Το έχω βιώσει προσωπικά, και είναι άσχημο. Εχω φτάσει στην ηλικία που με έκανε ο πατέρας μου, και σκέφτομαι πόσο άδικο θα ήταν να έκανα τώρα ένα παιδί. Δεν θα έχω όρεξη να ασχοληθώ μαζί του, δεν θα είμαι κοντά του όταν θα μεγαλώσει. Και θα νομίζουν οτι είμαι ο παππούς του. Σας παρακαλώ μην το κάνετε, έχω πολύ άσχημα βιώματα. Για να καταλάβετε, όταν ήμουν στο δημοτικό, με είχε ρωτήσει ο πατέρας μου τι τάξη πάω... Ηταν καλός άνθρωπος, βοήθησε πολύ κόσμο, αλλά με μένα τόσο επαφή μπορούσαμε να έχουμε, όχι καλύτερη.
Γαμάτε αβέρτα, ξεσκίστε τις πουτάνες και τις γυναίκες σας, αλλά μην κάνετε παιδιά σε μεγάλη ηλικία.
Συμφωνώ απλώς είναι και το οικονομικό στην μέση...αν κάποιος είναι αρκετά άνετος στα 50 ίσως το τολμήσει γιατί σε πιο μικρή ηλικία δεν είχε εισόδημα που να του επιτρέπει χώρο για παιδιά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297
Στατς, για να ξερουμετι "παιζει"

τη σημερον το60% των γαμων καταληγει σε διαζυγιο που στη πλειονοτητα ειναι μεγαλη εως τεραστια οικονομικη ζημια για τον ανδρα

στο υπολοιπο 40% εχουμε συμβιωση λογω αναγκης, κερατωματα και πολυ μιζερια. ζητημα εαν συνολικα το 10% ειναι γαμος "νορμαλ" και μεσχετικο επιπεδο ηρεμιας κτλ


σε ολα στη ζωη το παν ειναι η "μοχλευση". δεν εχει σημασια ποσο εισαι αλλα ποσα "πιανεις".


βασικη αρχη

πρωτα στεκομαστε στα ποδια μας και μετα κανουμε σκεψεις για γαμους

δεν παντρευομαστε απο ερωτα αλλα βαση λογικης. ο ερωτας ξεθυμενει σε 2-4 χρονια αλλα η λογικη σωζει ζωες....

δν κανουμε παιδιαμε καριολες οταν και εφοσον διαπιστωσουμε οτι ειναι τετοιες-καθαρη αυτοκτονια

βαζουμε λεφτα στην ακρη για γεραματα , μακρια απο τα χερια οποιουδηποτε ακομα και της συζυγου

εαν μετα τα 50 ειμαστε "μονοι", γαμαμε οτι βρουμε εφοσον ειναι στα στανταρτ μας και εχουμε ενασχολησεις που ευφραινουν ου και καρδια. Οχι αγχος το αγχος σκοτωνει


καλυτερ ανα γαμας χωρις υποχρεωσεις παρα να μη γαμας καιμε υποχρεωσεις (βλ.γαμος).....


οικονομικη ανεση, ελλειψη αγχους και ενδιαφεροντα σε πανε σε βαθια γεραματα ανετα


το βασικο ειναι τα παιδια και οχι η συζυγος. εκει υπαρχει το μεγαλο ρισκο και ερωτημα. δυσκολα δινεις απαντηση τι να κανεις...
Όλα τα λεφτά η τρίτη παράγραφος από το τέλος!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom