Νέα

Η κλειστοφοβο-τσατσική ελληνική παρέα - κλίκα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Palios pounai alios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 227
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
όταν γδύνονται όμως φαίνεται η χώρα προέλευσης.
τίποτα δεν βάφεται από το λαιμό και κάτω  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Μιλας για κατι ξεχασμενα, αγνα παρθενα δαση,μεγαλεια περασμενων δεκαετιων(80s)απο τα οποια δεν εχει μεινει πλεον δεντρακι για δεντρακι? :2funny: Ωστε να φανει και λιγο η 'χωρα προελευσης' που λες κι εσυ?

Οσο για το αλλο που λες φιλτατε Τσολια,κατω απο το λαιμο,βαφονται τα...νυχια! :2funny: :2funny:
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
Ο αγγελος που εχεις βαλει στο αβαταρ σου Μπαιτ να υποθεσω οτι εκφραζει τις νεες,θρησκευτικες σου τασεις? :P :2funny:

ναι μαλιστα

URL]]
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
θα προσευχηθω για να αποκτησεις κ εσυ αυτο που ζητας... το πολυ πολυ να την βαψουμε !
από βαμένη πήγα να την πάθω.

ήταν ένα ηλιόλουστο μεσημέρι του φθηνοπώρου όπου ίδρωνες λες και ήταν αύγουστος.
πήγα λοιπόν σαν γνήσιος φοιτητής να φάω μεσημεριανό στη σάπια λέσχη της σχολής.
η πείνα μου μεγάλη αλλά και η πουτάνα το χούι δεν το κόβει ποτέ άρχισα να ψάχνω για ερυθρό-όμορφα μωρά που είχαν βγει προς αναζήτηση τροφής.
εκεί που ξεκίνησα να τρώω μαζί με τον συμφοιτητή μου πεφτει το μάτι μου σε μία πρωτοετή η οποία είχε κόκκινη φούντα.... και 2 δάχτυλα μελαχρινή ρίζα  :headbang:
ενώ εγώ συνέχιζα να τρώω την μπριζόλα μου με τα δικά της ρίζ(ι)α.
κάποια στιγμή γυρνάω και λέω στον διπλανό
"την βλέπεις αυτή;
"ναι"
"ξέρεις ότι μόνο και μόνο που είναι ιμιτασιον κοκκινομάλλα εγώ την γάμαγα ευχαρίστως και μπορεί να σηκωθώ και τώρα να της την πέσω"
"Αντε ρε μαλάκα " μου απαντάει

συνέχισα εγώ το φαγητό μου και φτάνοντας μετά απο μερικές ώρες στο σπίτι με την σκέψη μου να την περιεργάζεται, πάω στον καθρέυτη και λέω....ποτέ ξανά σαβουρογάμης.
η κοπελίτσα ήταν 1.70 , 170 κιλά, με κάτι προκυλακούς που δεν την άφηναν να λυγίσει το κορμί της για να κάτσει να φάει το γεμάτο με σαβούρα πιάτο της.
μερικές φορές νομίζω ότι σκέφτμαι θανατηφόρα πράγματα για μένα.... αλλά πέρασε και αυτό- ευτυχώς
(το τελευταίο περιστατικό ήταν στο αστικό όπου κοίταγα με εμμονή μια άβυζη ιμιτασιόν κοκκινομάλλα , με καλή φάτσα.... αλλά με πλάκα τα γαλόνια ξενέρωσα.)

γιατρέ είμαι άρρωστος
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
από βαμένη πήγα να την πάθω.

ήταν ένα ηλιόλουστο μεσημέρι του φθηνοπώρου όπου ίδρωνες λες και ήταν αύγουστος.
πήγα λοιπόν σαν γνήσιος φοιτητής να φάω μεσημεριανό στη σάπια λέσχη της σχολής.
η πείνα μου μεγάλη αλλά και η πουτάνα το χούι δεν το κόβει ποτέ άρχισα να ψάχνω για ερυθρό-όμορφα μωρά που είχαν βγει προς αναζήτηση τροφής.
εκεί που ξεκίνησα να τρώω μαζί με τον συμφοιτητή μου πεφτει το μάτι μου σε μία πρωτοετή η οποία είχε κόκκινη φούντα.... και 2 δάχτυλα μελαχρινή ρίζα  :headbang:
ενώ εγώ συνέχιζα να τρώω την μπριζόλα μου με τα δικά της ρίζ(ι)α.
κάποια στιγμή γυρνάω και λέω στον διπλανό
"την βλέπεις αυτή;
"ναι"
"ξέρεις ότι μόνο και μόνο που είναι ιμιτασιον κοκκινομάλλα εγώ την γάμαγα ευχαρίστως και μπορεί να σηκωθώ και τώρα να της την πέσω"
"Αντε ρε μαλάκα " μου απαντάει

συνέχισα εγώ το φαγητό μου και φτάνοντας μετά απο μερικές ώρες στο σπίτι με την σκέψη μου να την περιεργάζεται, πάω στον καθρέυτη και λέω....ποτέ ξανά σαβουρογάμης.
η κοπελίτσα ήταν 1.70 , 170 κιλά, με κάτι προκυλακούς που δεν την άφηναν να λυγίσει το κορμί της για να κάτσει να φάει το γεμάτο με σαβούρα πιάτο της.
μερικές φορές νομίζω ότι σκέφτμαι θανατηφόρα πράγματα για μένα.... αλλά πέρασε και αυτό- ευτυχώς
(το τελευταίο περιστατικό ήταν στο αστικό όπου κοίταγα με εμμονή μια άβυζη ιμιτασιόν κοκκινομάλλα , με καλή φάτσα.... αλλά με πλάκα τα γαλόνια ξενέρωσα.)

γιατρέ είμαι άρρωστος

εισαι αρρωστος μεν
ευκολος δε
κοκκινο μαλλι ζητας μονο κ... οτι να ναι! χαχαχαχα


υγ: εμεις οι αγγελοι ειμαστε ξανθοι.. δνε θα μας χαλασεις εσυ τωρα την κλικα μας με κοκκινομαλλες... αυτες να φυγουν.. δεν τις θελουμε!
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
ναι μαλιστα

http://[URL unfurl="true"]www.internationalangelday.com/Welcome_files/Angel%20with%20world.png[/img[/URL]]
[/quote]Με βαθεια κατανυξη τοτε προσκυνω και υποκλινομαι :priest:...


ΥΓ:Πολυ ομορφη φωτο βρε συ! :D Πηρες μαθηματα καλλιτεχνικου ποσταρισματος απο τη Μουνιτσα? ;)

Ειδοποιος διαφορα:Το δικο σου καλλιτεχνικο ρευμα εξαγνιζει την ψυχη,ενω της μουνιτσας την κολαζει...

Παραδεισος απο τη μια λοιπον,κολαση απο την αλλη και η αποσταση που τους χωριζει πολυ πολυ μικρη!

( θεε μου σχωρα με :priest: αλλα πως θα εμοιαζε ο ξανθος αγγελος της Μπαιτ με ζαρτιερες?)
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Μιλας για κατι ξεχασμενα, αγνα παρθενα δαση,μεγαλεια περασμενων δεκαετιων(80s)απο τα οποια δεν εχει μεινει πλεον δεντρακι για δεντρακι? :2funny: Ωστε να φανει και λιγο η 'χωρα προελευσης' που λες κι εσυ?

Οσο για το αλλο που λες φιλτατε Τσολια,κατω απο το λαιμο,βαφονται τα...νυχια! :2funny: :2funny:
ναι τα νύχια δεν τα είχα σκεφτεί  :headbang: :headbang: :headbang: αλλά πάλι καλά που δεν αφηνιάζω με τα κόκκινα νύχια γιατί τότε θα την έπεφτα σε όλες.

αυτή η αποψίλωση των δασών θα μας φάει. ας μην είναι δέντρο .. έστω ένας θάμνος ... μια κόκκινη γαρυφαλλιά  :2funny: μια κόκκινη τριανταφυλλιά  :2funny:
μια παντζαριά ρε παιδί μου χάθηκε  :headbang: :headbang: :headbang:  :2funny: :2funny:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
εισαι αρρωστος μεν
ευκολος δε
κοκκινο μαλλι ζητας μονο κ... οτι να ναι! χαχαχαχα


υγ: εμεις οι αγγελοι ειμαστε ξανθοι.. δνε θα μας χαλασεις εσυ τωρα την κλικα μας με κοκκινομαλλες... αυτες να φυγουν.. δεν τις θελουμε!
ληταν μια στιμή απερισκεψίας.
το κακό από αυτήν την υπόθεση είναι ότι τρώω το δούλεμα της ζωής μου όταν την βλέπει ο φίλος μου.
ένα μεμονομένο περιστατικό ήταν αυτό.
πλέον έχω εθιστεί στο γνήσιο κόκκινο-δεν την ξαναπαθαίνω.

ελπίζω στην κόλαση να είναι κόκκινοι πάνω έως κάτω γιατί την που-τ-σ-ι-σα ακόμα και σε αυτό
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
Με βαθεια κατανυξη τοτε προσκυνω και υποκλινομαι :priest:...


ΥΓ:Πολυ ομορφη φωτο βρε συ! :cheesy: Πηρες μαθηματα καλλιτεχνικου ποσταρισματος απο τη Μουνιτσα? ;)

Ειδοποιος διαφορα:Το δικο σου καλλιτεχνικο ρευμα εξαγνιζει την ψυχη,ενω της μουνιτσας την κολαζει...

Παραδεισος απο τη μια λοιπον,κολαση απο την αλλη και η αποσταση που τους χωριζει πολυ πολυ μικρη!

( θεε μου σχωρα με :priest: αλλα πως θα εμοιαζε ο ξανθος αγγελος της Μπαιτ με ζαρτιερες?)


καπως ετσι...
483uuly.jpg


αλλα στο ξανθο
παρ ολα αυτα... προς τα εξω βγαζουμε το σοβαρο εαυτο μας... χαχαχα

 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Με βαθεια κατανυξη τοτε προσκυνω και υποκλινομαι :priest:...


ΥΓ:Πολυ ομορφη φωτο βρε συ! :cheesy: Πηρες μαθηματα καλλιτεχνικου ποσταρισματος απο τη Μουνιτσα? ;)

Ειδοποιος διαφορα:Το δικο σου καλλιτεχνικο ρευμα εξαγνιζει την ψυχη,ενω της μουνιτσας την κολαζει...

Παραδεισος απο τη μια λοιπον,κολαση απο την αλλη και η αποσταση που τους χωριζει πολυ πολυ μικρη!

( θεε μου σχωρα με :priest: αλλα πως θα εμοιαζε ο ξανθος αγγελος της Μπαιτ με ζαρτιερες?)
δεν την βρήκα με ζαρτιέρες αλλά και έτσι νομίζω ότι κάνει δουλειά

angel-jennifer-lopez.jpg
 

zouzounos1

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
Προσπαθείς να κάνεις επιστημονική ανάλυση, ξεχνώντας το βασικότερο...
Τους ορισμούς...
Τί ορίζεις ως "παρέα"...

Διότι ως παρέα θα όριζα μια ομάδα ανθρώπων (τουλάχιστον 3)του ίδιου ή και διαφορετικού φίλου, με κοινά βιώματα ή/ και ενδιαφέροντα, συμφέροντα, ανυσηχίες, παραστάσεις και έχουν μεταξύ τους φιλικές σχέσεις...

Υπάρχει κάτι κακό σε αυτό;
3-4-5 συμμαθητές ή συμφοιτητές που διαπίστωσαν ότι ταιριάζουν τα χνώτα τους και διατηρούν επαφή;

Μην μπερδεύουμε μια υγιή κοινωνικότητα με κλίκες που πράγματι μαστίζουν επαγγελματικούς χώρους σε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα...

Κυρίως διότι αυτούς τους ενώνει μόνο το κοινό συμφέρον, στην πραγματικότητα δεν είναι φίλοι μεταξύ τους και στην πρώτη σύγκρουση θα ξεκατινιαστούν...

Και ακόμη δεν καταλαβαίνω τί θα πει "γίνομαι μέλος μιας παρέας"..
Η παρέα δεν είναι σωματείο!
Διαμορφώνεται εν τους πράγμασι από τη ζωή την ίδια..Κάποιος φίλος φέρνει φίλο που είναι συμβατός και αυξάνεται ο αριθμός, κάποιος την πουλεύει διότι διαπίστωσε ότι δεν έχει κοινά ενδιαφέροντα με τους υπόλοιπους, κάποιος βαρέθηκε, κάποιος κουράστηκε...

Και στην τελική, γιατί είναι υποχρεωτικό τόσο το να με αποδεχθούν σε μια παρέα όσο και να θέλω να γίνω μέλος σε μια παρέα...
Σε όσους αρέσουμε...
Αν κάπου δεν μας γουστάρουν, δεν τρέχει τίποτα...
Στ' @@ μας και συνεχίζουμε...

Αυτά τα ζητήματα περί κοινωνικής αποδοχής πρέπει να τα έχει λύσει κανείς το αργότερο μέχρι τα 21-22...
Ειδάλλως θα έχει σοβαρό πρόβλημα σε αρκετές πτυχές της ζωής του γιατί θα νιώθει μονίμως στην απέξω, ριγμένος και έτσι, χωρίς αυτό απαραίτητα να ισχύει, κάνοντας τη ζωή του (προσωπική αλλά και επαγγελματική) δύσκολη χωρίς λόγο...

Και κάτι τελευταίο: Για μένα δεν υπάρχουν παρέες...Υπάρχουν φίλοι...Και φίλους κάνεις όσο είσαι πιτσιρικάς και ψιλο- αθώος...

δεν προσπαθώ, κάνω ανάλυση, εσύ μάλλον προσπαθείς, αλλά αποτυγχάνεις να κατανοήσεις πέρα από τα απλοϊκά που έχεις μέσα στο κεφάλι σου (παρέα = 3 συμφοιτητές) εκτός αν δεν έχεις δουλέψει ποτέ σου, δεν έχεις βγει από το καβούκι σου, δεν έχεις βρεθεί σε ξένη χώρα κτλ

η απαίτηση σου να θέλεις να σου ορίσουν τα αυτονόητα υποδηλώνει ότι δεν έχεις κατανοήσει τι γράφεται

δεν μιλάμε για φιλία, συναισθηματικούς δεσμούς και προσωπικές προτιμήσεις, μιλάμε για κοινωνικότητα και σωστή κοινωνική συμπεριφορά
οι προσωπικές προτιμήσεις δεν είναι κοινωνικά θεμιτό να μεταφράζονται σε αντικοινωνικότητα προς τους άλλους, επειδή μέσα από την παρέα νιώθεις δυνατός και ασφαλής και σου δίνεται η ευκαρία να βγάλεις τα κόμπλεξ σου σε άλλους εκτός παρέας που αλλιώς δεν θα μπορούσες
οι προσωπικές προτιμήσεις είναι υγιές να περιορίζονται σε προσωπικές στιγμές και όχι σε αναξιοκρατική προώθηση της παρέας
για να σου δώσω λοιπόν απλοϊκά, όπως θέλεις, να καταλάβεις, σε καμία περίπτωση, μην ανησυχείς, δεν θέλει κανένας να παρεισφρήσει στην παρέα σου με τους συμφοιτητές σου  :2funny: :2funny: :2funny:
είναι καθόλα αντικοινωνικό, να παραβλέπεις το δίκαιο και το σωστό επειδή το έκανε ένας εκτός της παρέας σου και να υποστηρίζεις τον φίλο σου που έκανε μαλακία και να ζητάς τα ρέστα
είναι καθόλα αντικοινωνικό (με μια γενικότερη θεώρηση) να μαζοποιείσαι με σκοπό να ανήκεις σε μια παρέα (αυτό και για κάποιον που έγραψε ότι αυτά είναι για παιδιά, όχι, το αντίθετο, ο κομφορμισμός είναι για παιδιά)
είναι καθόλα αντικοινωνικό να συμπεριφέρεσαι αρνητικά (με οιονδήποτε τρόπο) σε άλλα άτομα μόνο και μόνο επειδή είναι εκτός παρέας
είναι κοινωνικά απεχθές, ανώριμο και αντικοινωνικό, να χρειάζεσαι να κάνεις πως ανήκεις σε μια παρέα για να βρεις γκόμενα, δουλειά κτλ, (τώρα αν δεν έχεις συναντήσει γλύφτες, ή δεν έχεις βγει από το καβούκι σου ή δεν έχεις πάρει χαμπάρι ή είσαι ένας από αυτούς)
το τι γνώμη έχεις για κάθε άτομο, αν σ'αρέσει για παρέα ή όχι, δεν το κρίνει κανείς και ούτε ενδιαφέρει κανέναν, να είσαι 100% σίγουρος γι'αυτό, αυτό που ενδιαφέρει είναι να μην επηρεάζεται αρνητικά η συμπεριφορά σου σε άτομα εκτός παρέας/κλίκας κτλ

is2001 χαίρομαι που σε διαβάσω  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
η μικρη αποσταση που ελεγες ανωθεν... χαχαχαχαχα
Καλα,καλα το εγραψες πριν αγαπητη μου...λεπτη γραμμη...και για τον Τσολια ισως λεπτη ΚΟΚΚΙΝΗ γραμμη :2funny: :2funny:

Μιλωντας για τον εαυτο μου παντα,μαλλον κινδυνευω να χασω τον παραδεισο σαν ενας συγχρονος Αδαμ...κι εσυ ως μια συγχρονη Ευα με παρασυρεις προσφεροντας μου οχι ενα-κοκκινο παρεπιπτοντως-μηλο,αλλα ενα θεικα διαβολικο ποστ! :rockon:



 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
δεν προσπαθώ, κάνω ανάλυση, εσύ μάλλον προσπαθείς, αλλά αποτυγχάνεις να κατανοήσεις πέρα από τα απλοϊκά που έχεις μέσα στο κεφάλι σου (παρέα = 3 συμφοιτητές) εκτός αν δεν έχεις δουλέψει ποτέ σου, δεν έχεις βγει από το καβούκι σου, δεν έχεις βρεθεί σε ξένη χώρα κτλ

η απαίτηση σου να θέλεις να σου ορίσουν τα αυτονόητα υποδηλώνει ότι δεν έχεις κατανοήσει τι γράφεται

δεν μιλάμε για φιλία, συναισθηματικούς δεσμούς και προσωπικές προτιμήσεις, μιλάμε για κοινωνικότητα και σωστή κοινωνική συμπεριφορά
οι προσωπικές προτιμήσεις δεν είναι κοινωνικά θεμιτό να μεταφράζονται σε αντικοινωνικότητα προς τους άλλους, επειδή μέσα από την παρέα νιώθεις δυνατός και ασφαλής και σου δίνεται η ευκαρία να βγάλεις τα κόμπλεξ σου σε άλλους εκτός παρέας που αλλιώς δεν θα μπορούσες
οι προσωπικές προτιμήσεις είναι υγιές να περιορίζονται σε προσωπικές στιγμές και όχι σε αναξιοκρατική προώθηση της παρέας
για να σου δώσω λοιπόν απλοϊκά, όπως θέλεις, να καταλάβεις, σε καμία περίπτωση, μην ανησυχείς, δεν θέλει κανένας να παρεισφρήσει στην παρέα σου με τους συμφοιτητές σου  :2funny: :2funny: :2funny:
είναι καθόλα αντικοινωνικό, να παραβλέπεις το δίκαιο και το σωστό επειδή το έκανε ένας εκτός της παρέας σου και να υποστηρίζεις τον φίλο σου που έκανε μαλακία και να ζητάς τα ρέστα
είναι καθόλα αντικοινωνικό (με μια γενικότερη θεώρηση) να μαζοποιείσαι με σκοπό να ανήκεις σε μια παρέα (αυτό και για κάποιον που έγραψε ότι αυτά είναι για παιδιά, όχι, το αντίθετο, ο κομφορμισμός είναι για παιδιά)
είναι καθόλα αντικοινωνικό να συμπεριφέρεσαι αρνητικά (με οιονδήποτε τρόπο) σε άλλα άτομα μόνο και μόνο επειδή είναι εκτός παρέας
είναι κοινωνικά απεχθές, ανώριμο και αντικοινωνικό, να χρειάζεσαι να κάνεις πως ανήκεις σε μια παρέα για να βρεις γκόμενα, δουλειά κτλ, (τώρα αν δεν έχεις συναντήσει γλύφτες, ή δεν έχεις βγει από το καβούκι σου ή δεν έχεις πάρει χαμπάρι ή είσαι ένας από αυτούς)
το τι γνώμη έχεις για κάθε άτομο, αν σ'αρέσει για παρέα ή όχι, δεν το κρίνει κανείς και ούτε ενδιαφέρει κανέναν, να είσαι 100% σίγουρος γι'αυτό, αυτό που ενδιαφέρει είναι να μην επηρεάζεται αρνητικά η συμπεριφορά σου σε άτομα εκτός παρέας/κλίκας κτλ

is2001 χαίρομαι που σε διαβάσω   :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Και γω χαίρομαι να διαβάζω εδώ μέσα ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (δεν την έχουν όλοι αυτοί την ιδιότητα) σαν εσάς, καλλιεργημένους, ώριμους, με δομημένη σκέψη και προβληματισμό για τη σημερινή πλαστική κοινωνία μας, ανθρώπους που νοιάζονται για τους συνανθρώπους τους και δεν είναι καβαλημένοι από υπερτροφικό εγωκεντρισμό.   
 

Επισκέπτης
Άστο ρε Johny.... σ' έχει φάει η αθωότητα εσένα (κατά 99% κλώνε, με τόσες λίγες δημοσιεύσεις και τέτοια "γλωσσούλα"....)

Γιατί ρε "Τζονάκι" που πας να με βγάλεις ("καλοπροαίρετα" εννοείται ) και με άρρωστο μυαλό και μου βάζεις λόγια στο στόμα μου προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτούς που εκφράζουν αντίθετες απόψεις αλλά με όσους (σαν την αφεντιά σου) μπαίνουν εδώ μέσα με αποκλειστικό σκοπό να με "χτυπήσουν" σε προσωπικό επίπεδο.

Δεν θέλει και πολύ μυαλό για να καταλάβει κάποιος ότι αυτοί που αδιαφορούν παντελώς για τη συζήτηση και επιδιώκουν αποκλειστικά να με "χτυπήσουν", να με προσβάλλουν, να με βγάλουν γραφικό κ.λ.π. είναι:

1)οι διάφοροι τσατσο-κλικαδόροι ( + κλώνοι αυτών) εδώ μέσα που θίγονται άμεσα από αυτά που γράφω.

2) Διάφοροι γλύφτες wannabe κλικαδόροι, που σου λένε "άμα του επιτεθούμε του Παλιού και γλύψουμε την κεντρική τσατσο-κλικαδούρα μπορεί αύριο - μεθαύριο να γλείψουμε και κάνα από τα μουνάκια της κλικαδούρας εδώ μέσα (με αυτό το πλευρό να κοιμάστε....)

3) Οι γνωστοί πιτσιρίκοι - ή άντρες που φοράνε φουστάνια - που όπου δουν "μπουγιο-ξύλο" (πολλούς να χτυπάνε ένα) τρέχουν κι αυτοί να ρίξουν μία στον ανυπεράσπιστο για να νοιώσουν άντρες.


ρε βλακα παλιε εγραφα στην υπογραφη μου ποιος ημουν.Ειχα φαει μπαν κ μου το εβγαλε σημερα το πρωι ο αντισθενης.Πως γινεται να ανηκω στις τσατσουποκριτοκλικες του σαιτ κ ταυτοχρονα να με μπαναρουν?? :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:


επι του πρακτικου εγω δεν σε παιρνω στα σοβαρα.
Λες αυτα που λες απλα για να σου δινουμε σημασια κ να ασχολουμαστε μαζι σου για να καλυπτεις τις ανασφαλειες που εχεις.Plain and simple!
get a fucking life!!!!
 

Επισκέπτης
Και γω χαίρομαι να διαβάζω εδώ μέσα ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (δεν την έχουν όλοι αυτοί την ιδιότητα) σαν εσάς, καλλιεργημένους, ώριμους, με δομημένη σκέψη και προβληματισμό για τη σημερινή πλαστική κοινωνία μας, ανθρώπους που νοιάζονται για τους συνανθρώπους τους και δεν είναι καβαλημένοι από υπερτροφικό εγωκεντρισμό.   


εγω εχω υπερστροφικο εγωισμο γιατι μαρεσει να κανω παντες με το αμαξι μου
390_crazy_driver.gif
 [/URL]   :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
δεν προσπαθώ, κάνω ανάλυση, εσύ μάλλον προσπαθείς, αλλά αποτυγχάνεις να κατανοήσεις πέρα από τα απλοϊκά που έχεις μέσα στο κεφάλι σου (παρέα = 3 συμφοιτητές) εκτός αν δεν έχεις δουλέψει ποτέ σου, δεν έχεις βγει από το καβούκι σου, δεν έχεις βρεθεί σε ξένη χώρα κτλ

η απαίτηση σου να θέλεις να σου ορίσουν τα αυτονόητα υποδηλώνει ότι δεν έχεις κατανοήσει τι γράφεται

Οποιαδήποτε ανάλυση προϋποθέτει κάποιους σαφείς ορισμούς για να ξέρουμε για τί μιλάμε και σαφείς διακρίσεις για να μην γενικολογούμε...
Τα αυτονόητα στο δικό σου κεφάλι δεν είναι κοινός τόπος...Κάθε άλλο.

Εσύ μπερδεύεις τη σχολική παρέα (ελπίζω να είχες) με την επαγγελματική κλίκα, την προσωπική επαγγελματική ζωή, το γιατί δεν πιάνεις γκόμενα με το ότι σε ρίχνουν στα εργασιακά...

δεν μιλάμε για φιλία, συναισθηματικούς δεσμούς και προσωπικές προτιμήσεις, μιλάμε για κοινωνικότητα και σωστή κοινωνική συμπεριφορά
οι προσωπικές προτιμήσεις δεν είναι κοινωνικά θεμιτό να μεταφράζονται σε αντικοινωνικότητα προς τους άλλους, επειδή μέσα από την παρέα νιώθεις δυνατός και ασφαλής και σου δίνεται η ευκαρία να βγάλεις τα κόμπλεξ σου σε άλλους εκτός παρέας που αλλιώς δεν θα μπορούσες
οι προσωπικές προτιμήσεις είναι υγιές να περιορίζονται σε προσωπικές στιγμές και όχι σε αναξιοκρατική προώθηση της παρέας
για να σου δώσω λοιπόν απλοϊκά, όπως θέλεις, να καταλάβεις, σε καμία περίπτωση, μην ανησυχείς,

Μιλάς για την παρέα λες και μιλάς για κάποιο κλειστό σωματείο ή μασονική στοά...
Φίλους δεν είχες ποτέ σου να βγαίνετε μαζί, να γνωρίζετε γκόμενες, να κάνετε χαβαλέ και αλητείες;
Αυτό είναι η "παρέα" που εσύ έχεις δαιμονοποιήσει...
Και η παρέα δεν είναι εργασία να μπαίνεις με ασεπ ή αίτηση με συνημμένο βιογραφικό και συνέντευξη...

Και είναι τέτοια η πρεμούρα σου να μου την πεις (φταίει η Μπάιτ που συμφώνησε μαζί μου υποθέτω  :2funny:  :2funny:) που δεν βλέπεις ότι στα εργασιακά σε κάποιο βαθμό συμφωνούμε ότι υπάρχουν κλίκες και οργανωμένες ομάδες- βέβαια αυτό εξηγεί πολλά...Αν καταφέρνεις να διαφωνείς με κάποιον που επιχειρεί να βρει σημεία επαφής μαζί σου, πώς να κάνεις χωριό με οποιονδήποτε;;;
Βέβαια οφείλω να σου πω ότι η κλίκα στην εργασία είναι η μία όψη του νομίσματος...
Η άλλη όψη είναι ο αιώνιος μαλάκας που νομίζει ότι όλοι του χρωστάνε, ότι όλοι συνομωτούν εναντίον του, ότι ενώ είναι ο καλύτερος κανείς δεν του το αναγνωρίζει και όλοι τον πολεμάνε γιατί τον φθονούν...Και φυσικά βλέπει παντού κλίκες..Το ότι είναι απλά άχρηστος δεν του περασε ποτέ από το μυαλό- δεν μπορεί, τόσα χαρτιά μάζεψε όλα αυτά τα χρόνια διαβάζοντας, αφού ούτως ή άλλως παρέες (φτου κακά) δεν είχε...


είναι καθόλα αντικοινωνικό, να παραβλέπεις το δίκαιο και το σωστό επειδή το έκανε ένας εκτός της παρέας σου και να υποστηρίζεις τον φίλο σου που έκανε μαλακία και να ζητάς τα ρέστα
είναι καθόλα αντικοινωνικό (με μια γενικότερη θεώρηση) να μαζοποιείσαι με σκοπό να ανήκεις σε μια παρέα (αυτό και για κάποιον που έγραψε ότι αυτά είναι για παιδιά, όχι, το αντίθετο, ο κομφορμισμός είναι για παιδιά)
είναι καθόλα αντικοινωνικό να συμπεριφέρεσαι αρνητικά (με οιονδήποτε τρόπο) σε άλλα άτομα μόνο και μόνο επειδή είναι εκτός παρέας
είναι κοινωνικά απεχθές, ανώριμο και αντικοινωνικό, να χρειάζεσαι να κάνεις πως ανήκεις σε μια παρέα για να βρεις γκόμενα, δουλειά κτλ, (τώρα αν δεν έχεις συναντήσει γλύφτες, ή δεν έχεις βγει από το καβούκι σου ή δεν έχεις πάρει χαμπάρι ή είσαι ένας από αυτούς)
το τι γνώμη έχεις για κάθε άτομο, αν σ'αρέσει για παρέα ή όχι, δεν το κρίνει κανείς και ούτε ενδιαφέρει κανέναν, να είσαι 100% σίγουρος γι'αυτό, αυτό που ενδιαφέρει είναι να μην επηρεάζεται αρνητικά η συμπεριφορά σου σε άτομα εκτός παρέας/κλίκας κτλ

Το βασικό δομικό σφάλμα στη σκέψη σου είναι ότι αυτοθυματοποιήσαι..Πάντα νομίζεις ότι είσαι "εκτός" και ότι όποιος είναι "εντός" (πάντα στο δικό σου μυαλό) είναι ή φαύλος ή γλύφτης..
Επίσης μιλάς για τα μέλη μιας "παρέας" λες και είναι κάποια σκοτεινή ελίτ που έχει κάτι θεϊκό στην κατοχή της και αρνείται να το μοιραστεί με άλλους...
Και ξαναρωτάω...2-3 φίλους δεν είχες ποτέ να βγαίνετε, να συμπασταστέκεστε ο ένας στον άλλο στα δύσκολα, να χαβαλεδιάζετε;
Αυτό είναι η παρέα...Ούτε τελετές μύησης, ούτε διαδικασίες εισδοχής λές και είναι η ΛΛΛ σε κάποιο αμερικάνικο κολέγιο...
Αν πάλι αναφέρεσαι σε τίποτα βλαμμένα που το παίζανε μούρες στο γυμνάσιο ή το λύκειο, τί σε νοιάζει και αν δεν σε θέλανε;
Σε νοιάζει η γνώμη του κάθε μαλάκα;
Εμένα εδώ και αρκετά χρόνια όχι...
Ασφαλώς και έχω γνωρίσει γλύφτες, μουνοείλωτες και παράσιτα..Όπως έχω γνωρίσει λεβεντομαλάκες, μη μου άπτου, ψωρουπερήφανους και ξερόλες...
Και είναι γεγονός ότι στις δικές μου "παρέες" δεν έχουμε χώρο για καμία από τις δύο κατηγορίες...

Και γω χαίρομαι να διαβάζω εδώ μέσα ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (δεν την έχουν όλοι αυτοί την ιδιότητα) σαν εσάς, καλλιεργημένους, ώριμους, με δομημένη σκέψη και προβληματισμό για τη σημερινή πλαστική κοινωνία μας, ανθρώπους που νοιάζονται για τους συνανθρώπους τους και δεν είναι καβαλημένοι από υπερτροφικό εγωκεντρισμό.   

Τώρα, γιατί εμένα μου έρχεται στο μυαλό η παροιμία "γιάννης κερνάει, γιάννης πίνει" δεν ξέρω...
Θα φταίει η παρέα με την Μπάιτ...
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Μου φαίνεται ότι εκεί στα προχωρημένα Ιταλικά φόρα και ιστοτόπους που ξημεροβραδιάζεσαι με τις απελευθερωμένες Ιταλίδες (και Ιταλούς φαντάζομαι) ξέχασες και τα Ελληνικά.

Διότι βλέπω τον τίτλο του νήματος που άρχισες και λέω: κλειστοφοβικός σημαίνει κάποιος ο οποίος δεν μπορεί να βρίσκεται σε κλειστούς χώρους, παθαίνει κρίσεις πανικού στο ασανσέρ κλπ, κλπ.
Επομένως μία κλειστοφοβική παρέα θα ασφυκτιά με τα ίδια πρόσωπα, θα χρειάζεται ανανέωση, θα χρειάζεται νέα μέλη, θα ανοίγεται συνεχώς.
Θα τείνει να μετασχηματιστεί σε μία ελευθεριακή, αναρχοαυτόνομη ομάδα ή ακόμα καλλίτερα σε ένα κοινόβιο.
Στυλ Χριστίανιας βρε παιδί μου, εκεί στην αναπτυγμένη Δανιμαρκία που την έχεις ως πρότυπο σου, κάτι σαν παραμύθι του Χανς Κρίστιαν με αχαλίνωτο σεξ.

Οπότε σου στέλνω ένα τραγουδάκι του Νιόνιου μπας και ξεκολλήσεις λιγάκι:

Ας κρατήσουν οι χοροί
και θα βρούμε αλλιώτικα
στέκια επαρχιώτικα βρε
ώσπου η σύναξις αυτή
σαν χωριό αυτόνομο να ξεδιπλωθεί

Mέχρι τα ουράνια σώματα
με πομπούς και με κεραίες
φτιάχνουν οι Έλληνες κυκλώματα
κι ιστορία οι παρέες

Kάνει ο Γιώργος την αρχή
είμαστε δεν είμαστε
τίποτα δεν είμαστε βρε
κι ο Γιαννάκης τραγουδεί
άμα είναι όλα άγραφα κάτι θα βγει

Kαι στης νύχτας το λαμπάδιασμα
να κι ο ʼλκης ο μικρός μας
για να σμίξει παλιές
κι αναμμένες τροχιές
με το ροκ του μέλλοντός μας

O ουρανός είναι φωτιές
ανεμομαζώματα
σπίθες και κυκλώματα βρε
και παρέες λαμπερές
το καθρεφτισμά τους στις ακρογιαλιές

Kι είτε με τις αρχαιότητες
είτε με ορθοδοξία
των Eλλήνων οι κοινότητες
φτιάχνουν άλλο γαλαξία

Να κι ο Mπάμπης που έχει πιει
κι η Λυδία ντρέπεται
που όλο εκείνη βλέπετε βρε
κι ο Αχιλλέας με τη Zωή
μπρος στην Πολαρόιντ κοιτούν γελαστοί

Τότε η Έλενα η χορεύτρια
σκύβει στη μεριά του Τάσου
και με μάτια κλειστά
τραγουδούν αγκαλιά
Εθνική Ελλάδος γεια σου

Τι να φταίει η Bουλή
τι να φταιν οι εκπρόσωποι
έρημοι και απρόσωποι βρε
αν πονάει η κεφαλή
φταίει η απρόσωπη αγάπη που 'χε βρει

Mα η δικιά μας έχει όνομα
έχει σώμα και θρησκεία
και παππού σε μέρη αυτόνομα
μέσα στην τουρκοκρατία

Να μας έχει ο Θεός γερούς
πάντα ν' ανταμώνουμε
και να ξεφαντώνουμε βρε
με χορούς κυκλωτικούς
κι άλλο τόσο ελεύθερους σαν ποταμούς

Και στης νύχτας το λαμπάδιασμα
να πυκνώνει ο δεσμός μας
και να σμίγει παλιές κι αναμμένες τροχιές
με το ροκ του μέλλοντός μας



Και το σχετικό βιντεάκι:




 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom