Νέα

Η κλειστοφοβο-τσατσική ελληνική παρέα - κλίκα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Palios pounai alios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 227
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Ρε κολλημενο ατομο, ελεος!

Μου αρεσει που στο εγραψα και ΔΥΟ φορες κιολας!  :2funny:

Δημιουργεις ντορο γυρω απο τον εαυτο σου και τα γεματα κομπλεξ thread σου, επειδη κανεις δεν σου δινει σημασια στην πραγματικη ζωη και θελεις καπου να τα πεις, για να σου την πουν, να τους μειωσεις και να νιωσεις μεγαλος μετα!

Αυτο εισαι και αυτο κανεις, αλλα δεν το καταλαβαινεις, γιατι νομιζεις οτι κανεις κατι σημαντικο, αλλα το μονο που καταφερνεις ειναι να μεγαλωνεις την εικονα του εαυτου σου και να μειωνεις ακομα περισσοτερο τον ιδιο σου τον εαυτο.

Ζεις σε αυτο που εχεις επιλεξει για την παρτη σου το οποιο ειναι εντελως εικονικο, αλλα σε χαλαει που ο πραγματικος κοσμος σε γραφει στα παπαρια του και σε εχει στην απεξω μια ζωη, και βρηκες το bourdela να γραψεις ενα thread για κλικες, και εσυ ο ιδιος να κατηγοριοποιεις τον καθενα με τον τροπο που κατηγορεις οτι γινεται στην κοινωνια, να τον βριζεις και να λες ο,τι μαλακια πεταξει το ανεγκεφαλο κεφαλι σου μπας και καταφερεις να κερδισεις κανα λεπτο "δοξας" παραπανω. Στα δικα σου ματια παντα, γιατι στα ματια των αλλων εισαι ο μαλακας που βριζουν ολοι επι 5 σελιδες σε αυτο το thread και επι ποσες αλλες σελιδες σε ΟΛΑ τα thread.

Κοιτα λιγο πανω στον ουρανο μπας και καταλαβεις οτι δεν βρεχει αλλα οτι σε φτυνουν.

Ναι, ναι κακομοίρη συμπλεγματικέ τσατσο-κλικαδόρε!

Όσο σας ενοχλώ εσάς τους παρεο - ρουφιάνους εδώ μέσα τόσο περισσότερο συνειδητοποιώ ότι ήταν σωστό το θέμα που έβαλα....
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
   Κριμα   ,  για  αυτη  την υπεροχη  χωρα  με  την  εκπληκτικη  ιστορια  ,
   τις  πανεμορφες  ακρογυαλιες  και  τον  υπεροχο  καιρο  ....

   Διαβαζω  το " εθνος " σημερα  και    παθαινω  πλακα  οταν  διαβαζω  οτι  η
   Δανια  παει  να  καλυψει   τις ενεργειακες τις ανάγκες με αιολικη -ηλιακη!!ενεργεια    σε  20 %  ..ενω εμεις  δεν  εχουμε ακομα  αρχισει!!!
   2 Δισ ευρω κολλημενα  στην γραφειοκρατεια  και την ελληνικη μαγκεια ..

   Κριμα  , διοτι  θα  μπορουσαμε  να ειχαμε οικοτουρισμο(Ελβετια-Αυστρια )
   συνεδριακο τουρισμο  κτλ  και να ειχαμε  λυσει  πολλα προβληματα ανεργειας..
   
   Κριμα  διοτι  δεν  εχουμε  Πανεπιστημιο Τουρισμου και στελνουμε τους
   άριστους των ΤΕΙ  Ροδου  στην  ...Σκωτια  για master's degree.!!!

   Κριμα  για  τις περισσοτερες Ελληνιδες   που  οχυρωνονται  πισω απο
   τις παρεες  και  ριχνουν  την προβοσκιδα  ...του Ελέφαντα οταν τους
   μιλησει κάποιος ...

   Δηλαδή  ...ο ΕΚΤΟΣ ΠΑΡΕΑΣ  ...ειναι  ..ενα μηδενικο  ....

   Και  ποιος  οριζει  την  αξια  του  ατομου ...???

   Τα  μαλακισμενα (25 χρονα) που  σημερα   στο μετρο  στις  10  λέξεις  που
   ακουσα   οι τρεις ειναι ...μαλακας!!

   Δηλαδη  αμα  γλυψω  σαν  το σκυλι.... και κανω τον μαλακα  και μπω στην
   παρεα  εχω μεγαλυτερη  αξια !!!

   Ενω  αμα  μιλησω  στην Κοπεγχαγη ..σε μια Δανεζα  στον δρόμο  και βγουμε
   (εχει συμβει ..χαλαρα)  ..τοτε  αυτη ειναι  ξενερωτη ..Βόρεια!!
   (ΕΚΤΟΣ ΠΑΡΕΑΣ)..

    Η παρεα  ειναι ομορφο  πραγμα  ... ομως  ..
    ας ανοιξουμε λιγο  τα ματια  μας  και ας  κοιταξουμε λιγο παραπερα..

    Ας  χαμογελασουμε  λιγο περισσοτερο ....

    Ας γινουμε λιγο πιο  προσιτοι  και  οχι να εχουμε μονιμα την μουτσουνα  κρεμασμενη ..

ΕΥΓΕ φίλε μου!

Προφανώς έχεις ζήσει έξω και βλέπεις καθαρά πόσο στραβά είναι πράγματα που όσοι ζουν εδώ στην Ελλάδα - και δεν έχουν βγει έξω - τα θεωρούν δεδομένα.

Για να βγάλεις γκόμενα π.χ. - το πιο φυσιολογικά πράγμα στον κόσμο - έχει καταντήσει στην Ελλάδα μία πολύπλοκη διαδικασία στην οποία πρέπει να έχεις "συστατική επιστολή" (όπως μου έγραφε κάποιος παραπάνω), διαπιστευτήρια, οπωσδήποτε να είσαι σε τσατσο-κλικαδορο-παρέα και να φιλάς ταυτόχρονα και διάφορες κατουρημένες ποδιές, μπας και καταφέρεις στο τέλος και βγάλεις κάνα νουνί.

Και όλα αυτα τη στιγμή που στα περισσότερα πολιτισμένα κράτη της Δύσης το να βγάλεις γκόμενα σημαίνει σα διαδικασία να πας π.χ. στην pub και απλά να γελάσεις στις γυναίκες που είναι γύρω σου. Άνετα θα πιάσεις συζήτηση μαζί τους (στο 90% των περιπτώσεων) και με όποια "κολλήσεις" το πιθανότερο είναι ότι θα περάσετε τη βραδυά μαζί. Αυτό το τόσο απλό και φυσικό πράγμα έχει γίνει στην Ελλάδα εξίσου δύσκολο με το Μεσανατολικό!

Για να μην πούμε για δουλειές κ.λ.π., το πόσο σαπίζει και παρακμάζει η χώρα μας από τα τσατσο-κλικαδόρικα κυκλώματα που ελέγχουν τα πάντα στην Ελλάδα!
 

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
ΕΥΓΕ φίλε μου!

Προφανώς έχεις ζήσει έξω και βλέπεις καθαρά πόσο στραβά είναι πράγματα που όσοι ζουν εδώ στην Ελλάδα - και δεν έχουν βγει έξω - τα θεωρούν δεδομένα.

Για να βγάλεις γκόμενα π.χ. - το πιο φυσιολογικά πράγμα στον κόσμο - έχει καταντήσει στην Ελλάδα μία πολύπλοκη διαδικασία στην οποία πρέπει να έχεις "συστατική επιστολή" (όπως μου έγραφε κάποιος παραπάνω), διαπιστευτήρια, οπωσδήποτε να είσαι σε τσατσο-κλικαδορο-παρέα και να φιλάς ταυτόχρονα και διάφορες κατουρημένες ποδιές, μπας και καταφέρεις στο τέλος και βγάλεις κάνα νουνί.

Και όλα αυτα τη στιγμή που στα περισσότερα πολιτισμένα κράτη της Δύσης το να βγάλεις γκόμενα σημαίνει σα διαδικασία να πας π.χ. στην pub και απλά να γελάσεις στις γυναίκες που είναι γύρω σου. Άνετα θα πιάσεις συζήτηση μαζί τους (στο 90% των περιπτώσεων) και με όποια "κολλήσεις" το πιθανότερο είναι ότι θα περάσετε τη βραδυά μαζί. Αυτό το τόσο απλό και φυσικό πράγμα έχει γίνει στην Ελλάδα εξίσου δύσκολο με το Μεσανατολικό!

Για να μην πούμε για δουλειές κ.λ.π., το πόσο σαπίζει και παρακμάζει η χώρα μας από τα τσατσο-κλικαδόρικα κυκλώματα που ελέγχουν τα πάντα στην Ελλάδα!
....



Αγαπητέ  , 


Το  χειρότερο  ειναι  οτι  αρκετες  Ελληνιδες  αυτοεγλωβιζονται  σε    περιοριστικα 
συνδρομα    και  μετακατοχικα  κοπλεξ :

1) Δουλευεις  στο  Δημοσιο (5 points)

2) Kαλο αμαξι ...(4 points)

3) Πας με τα νερά της κλικας  (4 points)

και  ή λιστα  δεν τελειωνει  ....


    Αν  τα πραγματα  πηγαιναν καλα  στην Ελλάδα ...
    δεν  θα  δήλωναν  60%  των  γυναικων σε ερευνα  (ηλικιας 25 -40) 
    ΟΤΙ  εχουν  να  κανουν σεξ  ...  3 χρόνια  ....!!!! :headbang: :headbang:

    Οσο  και  αχρηστοι  να ειναι ολοι Ελληνες... κατι  δεν παει καλα!!!

   
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Για να βγάλεις γκόμενα π.χ. - το πιο φυσιολογικά πράγμα στον κόσμο - έχει καταντήσει στην Ελλάδα μία πολύπλοκη διαδικασία στην οποία πρέπει να έχεις "συστατική επιστολή" (όπως μου έγραφε κάποιος παραπάνω), διαπιστευτήρια, οπωσδήποτε να είσαι σε τσατσο-κλικαδορο-παρέα και να φιλάς ταυτόχρονα και διάφορες κατουρημένες ποδιές, μπας και καταφέρεις στο τέλος και βγάλεις κάνα νουνί.

Και όλα αυτα τη στιγμή που στα περισσότερα πολιτισμένα κράτη της Δύσης το να βγάλεις γκόμενα σημαίνει σα διαδικασία να πας π.χ. στην pub και απλά να γελάσεις στις γυναίκες που είναι γύρω σου. Άνετα θα πιάσεις συζήτηση μαζί τους (στο 90% των περιπτώσεων) και με όποια "κολλήσεις" το πιθανότερο είναι ότι θα περάσετε τη βραδυά μαζί. Αυτό το τόσο απλό και φυσικό πράγμα έχει γίνει στην Ελλάδα εξίσου δύσκολο με το Μεσανατολικό!
Αν υποθέσουμε ότι το να βγάλεις γκόμενα στην Ελλάδα (σύμφωνα με τα όσα υσχυρίζεσαι) είναι μια πολύπλοκη διαδικασία, με το να κλαψομουνιάζεις στο bourdela dot tv θα καταφέρεις να αλλάξεις κάτι σε αυτό?

 

johnny.be.good

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
Αν υποθέσουμε ότι το να βγάλεις γκόμενα στην Ελλάδα (σύμφωνα με τα όσα υσχυρίζεσαι) είναι μια πολύπλοκη διαδικασία, με το να κλαψομουνιάζεις στο bourdela dot tv θα καταφέρεις να αλλάξεις κάτι σε αυτό?

:thumbsup:


επισης αν δεν υπηρχαν οι πουτανες το ποσοστο των αγαμητων Ελληνων θα ξεπερνουσε το 90 %
αν οι ελλεινιδες φτανουν στο 60 %
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Αν υποθέσουμε ότι το να βγάλεις γκόμενα στην Ελλάδα (σύμφωνα με τα όσα υσχυρίζεσαι) είναι μια πολύπλοκη διαδικασία, με το να κλαψομουνιάζεις στο bourdela dot tv θα καταφέρεις να αλλάξεις κάτι σε αυτό?

Επειδή δεν είσαι ούτε ο Θεός ούτε ο Πάπας το "κλαψομουνιάζω" είναι δική σου προσωπική κρίση που δεν έχει σχέση απαραίτητα με την πραγματικότητα.

Το να μην σε ενδιαφέρει όμως ούτε και σένα το θέμα αλλά να σε καίει πάνω απ' όλα να μου επιτεθείς εμένα προσωπικά, αυτό δεν βρωμάει ότι είσαι άλλος ένας τσατσο-κλικαδόρος (ή κλώνος) που βγήκε να υποστηρίξει τη γενιά του;  
 

algida

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2009
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
δε πειράζει. Μέσω των απλών επαφών και με απλή κοινωνικότητα μπορείς να κάνεις "γνωριμίες" πράγματι. Ως χρήστες του net στην Ελλάδα, οι περισσότεροι έχουν ένα καλύτερο επίπεδο και έχουν αντιλήψεις λίγο πιο ευρείες από τους περισσότερους. Αυτή η κουλτούρα είναι διαφορετική από την καθημερινή Ελληνική, που έχει άλλες άρχές ψιλοαγκυλωμένες.

....



Αγαπητέ  , 


Το  χειρότερο   ειναι  οτι  αρκετες  Ελληνιδες  αυτοεγλωβιζονται  σε    περιοριστικα 
συνδρομα    και  μετακατοχικα  κοπλεξ :

1) Δουλευεις  στο  Δημοσιο (5 points)

2) Kαλο αμαξι ...(4 points)

3) Πας με τα νερά της κλικας  (4 points)

και  ή λιστα  δεν τελειωνει  ....


    Αν  τα πραγματα  πηγαιναν καλα  στην Ελλάδα ...
    δεν  θα  δήλωναν  60%  των  γυναικων σε ερευνα  (ηλικιας 25 -40) 
    ΟΤΙ  εχουν  να  κανουν σεξ  ...  3 χρόνια  ....!!!! :headbang: :headbang:

    Οσο  και  αχρηστοι  να ειναι ολοι Ελληνες... κατι  δεν παει καλα!!!

   
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Επειδή δεν είσαι ούτε ο Θεός ούτε ο Πάπας το "κλαψομουνιάζω" είναι δική σου προσωπική κρίση που δεν έχει σχέση απαραίτητα με την πραγματικότητα.

Το να μην σε ενδιαφέρει όμως ούτε και σένα το θέμα αλλά να σε καίει πάνω απ' όλα να μου επιτεθείς εμένα προσωπικά, αυτό δεν βρωμάει ότι είσαι άλλος ένας τσατσο-κλικαδόρος (ή κλώνος) που βγήκε να υποστηρίξει τη γενιά του;  
Βρωμάει όντως - είμαι double κλώνος της bite & της μουνίτσας.

Καλά δεν έχεις πάρει χαμπάρι ότι είσαι εντελώς γραφικός και ότι με την αρνητική αύρα που βγάζεις, μια γκόμενα που θα σε γνωρίσει θα ψάχνει για την έξοδο στο δεκάλεπτο?

 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Βρωμάει όντως - είμαι double κλώνος της bite & της μουνίτσας.

Καλά δεν έχεις πάρει χαμπάρι ότι είσαι εντελώς γραφικός και ότι με την αρνητική αύρα που βγάζεις, μια γκόμενα που θα σε γνωρίσει θα ψάχνει για την έξοδο στο δεκάλεπτο?

Γιατί μόνο η Bite και η Μουνίτσα αποτελούν την κεντρική τσατσο-κλικαδούρα εδώ μέσα;

Εσύ π.χ. είσαι ορφανό τσάμενο μου;
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Μα σου απάντησα ότι είμαι κλώνος. Γιατί επιμένεις?
 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
το θεμα που συζητιεται εδω είναι πολύ πιο κατανοητό ίσως γι αυτους που ζουν επαρχία ειδικα στο γκομένιασμα...
οποιος κι αν είσαι οσα κι αν έχεις , χωρίς μια παρεα ή χωρίς κονέ.. μοιάζεις  ή σαν την αδικη κατάρα...ή εισαι παράξενος ...
αν είσαι κόλακας... ή γλυφτης ή συνεχεια καραγκιόζης που κάνεις τους άλλους να γελάνε...(ότι καλύτερο για τα γκομενάκια αυτό ως γνωστό ε?)
τότε είσαι περιζήτητος στις παρεές και στις γυναικοπαρέες .....
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
....



Αγαπητέ  , 


Το  χειρότερο   ειναι  οτι  αρκετες  Ελληνιδες  αυτοεγλωβιζονται  σε    περιοριστικα 
συνδρομα    και  μετακατοχικα  κοπλεξ :

1) Δουλευεις  στο  Δημοσιο (5 points)

2) Kαλο αμαξι ...(4 points)

3) Πας με τα νερά της κλικας  (4 points)

και  ή λιστα  δεν τελειωνει  ....


    Αν  τα πραγματα  πηγαιναν καλα  στην Ελλάδα ...
    δεν  θα  δήλωναν  60%  των  γυναικων σε ερευνα  (ηλικιας 25 -40) 
    ΟΤΙ  εχουν  να  κανουν σεξ  ...  3 χρόνια  ....!!!! :headbang: :headbang:

    Οσο  και  αχρηστοι  να ειναι ολοι Ελληνες... κατι  δεν παει καλα!!!
 

Το άσχημο είναι ότι τα μυαλά "στενεύουν" όλο και περισσότερο στη σημερινή Ελλάδα και οι άνθρωποι "κλείνονται" όλο και πιο πολύ. Ο συνδυασμός των 2 αυτών πραγμάτων οδηγεί μαθηματικά σε ένα είδος νεο-ολοκληρωτισμού και αναπόφευκτα στην παρέα - τσατσο-κλικαδούρα.

Όσο για το ότι το 60% των Ελληνιδων 25+ έχει πάνω από 3 χρόνια να κάνει σεξ προφανώς είναι λάθος. Άλλωστε άλλα βλέπω στα μάτια μου. Οι Ελληνίδες σήμερα το εκτρέφουν με κρέας το νουνάκι τους (και πώς θα γινόταν αλλιώς, το σεξ είναι θεμελιώδες για όλους τους ανθρώπους), στη νοοτροπία και στις αντιλήψεις είναι οικτρές.....  
 

johnny.be.good

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
το θεμα που συζητιεται εδω είναι πολύ πιο κατανοητό ίσως γι αυτους που ζουν επαρχία ειδικα στο γκομένιασμα...
οποιος κι αν είσαι οσα κι αν έχεις , χωρίς μια παρεα ή χωρίς κονέ.. μοιάζεις  ή σαν την αδικη κατάρα...ή εισαι παράξενος ...
αν είσαι κόλακας... ή γλυφτης ή συνεχεια καραγκιόζης που κάνεις τους άλλους να γελάνε...(ότι καλύτερο για τα γκομενάκια αυτό ως γνωστό ε?)
τότε είσαι περιζήτητος στις παρεές και στις γυναικοπαρέες .....


για καληνυχτακιας  ;) αλλος θα τους σκιζει τις κιλοτες ομως...


παντως δεν καταλαβαινω γιατι καποιος να ειναι χωρις καμια παρεα ειτε αντρων ειτε θυληκων.Η θα πρεπει να ειναι υπερβολικα αντιπαθητικος κ σπαζαρχιδης η να ειναι πολυ μοναχικο ατομο δηλδη να επιδιωκει να μην εχει παρεα οχι να μην τον θελουν οι αλλοι

εγω που εχω δει παντως σε φοιτητικους κυκλους ακομη κ τα πιο σιχαμενα σε χαρακτηρα ατομα ειχαν την παρεα τους
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
Μπορώ να μάθω με ποιους- ποιες είμαι κλίκα σε αυτό το σάιτ, όχι τίποτε άλλο, μην τύχει και τσακωθούμε καμια φορά...

Ευχαριστώ...

Υ/γραφο: Γειά σου ρε Μπάιτ συν-κλικίτισσα!

ΥΥ/γραφο: Παλιέ, δεν φταίνε για όλα οι άλλοι...Ειδικά στην προσωπική μας ζωή.

xaxa
γεια σου κ σενα συνκλικιτη παιδι μου

απ οτι βλεπω ειχαμε νεες εισοδους στη κλικα... πριστινος.. αναλακος... καλα μαχατμα μου εσυ εννοειται οτι εισαι δικος μας.. ο φρεντυ φυσικα...

τελικα εμεινε κανενας εκτος κλικας? :tooth:
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Ναι, ναι κακομοίρη συμπλεγματικέ τσατσο-κλικαδόρε!

Όσο σας ενοχλώ εσάς τους παρεο - ρουφιάνους εδώ μέσα τόσο περισσότερο συνειδητοποιώ ότι ήταν σωστό το θέμα που έβαλα....

Ρε βλαμενε ανθρωπε, ΕΣΥ εχεις κανει το bourdela.tv την ζωη σου ολη και σε πειραζουν οι κλικες του!

Εγω μπηκα μετα απο παρα πολυ καιρο και εγραψα γιατι απλα βαριομουν καθως δουλευα, δεν καθισα να αναλυσω για ποιο λογο δεν γαμαω!

Και δεν με ενοχλεις, με διασκεδαζεις.

Γουσταρω να βλεπω μιζερα ανθρωπακια να νομιζουν οτι ειναι κατι, ενω ειναι μηδενικα ;)
 

johnny.be.good

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
Ρε βλαμενε ανθρωπε, ΕΣΥ εχεις κανει το bourdela.tv την ζωη σου ολη και σε πειραζουν οι κλικες του!

Εγω μπηκα μετα απο παρα πολυ καιρο και εγραψα γιατι απλα βαριομουν καθως δουλευα, δεν καθισα να αναλυσω για ποιο λογο δεν γαμαω!

Και δεν με ενοχλεις, με διασκεδαζεις.

Γουσταρω να βλεπω μιζερα ανθρωπακια να νομιζουν οτι ειναι κατι, ενω ειναι μηδενικα ;)

για να λεμε κ του στραβου το δικιο
να ηταν κ ο μοναδικος εδω μεσα που ολη του η ζωη ειναι το bourdela.tv καλα θα ηταν...Τι να πουμε για καποιους αλλους  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


παλιε που εισαι αλλιως σε καποια σου ποστς εχεις καποια points καποιες φορες συμφωνω μαζι σου αλλα με το να βλεπεις παντου φαντασματα κ συνομοσιες εναντιων σου  χανεις καθε ιχνος σοβαροτητας κ ο αλλος γελαει μαζι σου.
Δηλαδη ποσο αρρωστο μυαλο πρεπει να εχει καποιος για να κατηγορει ολους οσους διαφωνουν μαζι του σενα φορουμ οτι ειναι κλωνοι κ εχουν κανει κλικα εναντιον του.Αν ειναι δυνατον τι αλλο θα διαβασουμε εδω περα...
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.520
Κριτικές
11
Like
3.367
Πόντοι
4.615
Η αλήθεια είναι πως φαντάζει εν πρώτοις κάπως άσχετο το παράδειγμα με τις γυναίκες και αυτό του Κων/νου Καραθεοδωρή. Ξεκινώντας από το δεύτερο, δηλαδή εν γένει το θέμα της επαγγελματικής αποκατάστασης και ανέλιξης, προσωπική μου άποψη, αν και δεν έχω ζήσει στο εξωτερικό. είναι πως οι ''κλίκες'' και τα ''κολλητιλίκια'' υπάρχουν παντού στον κόσμο, αλλού λιγότερο και αλλού περισσότερο. Μόνο σε μία κοινωνία αγγέλων τα πάντα είναι απόλυτα διαφανή και αξιοκρατικά. Ίσως απλά στην Ελλάδα να είναι σε έναν αρκούντως μεγάλο βαθμό αναγκαίο να είσαι μέσα σε κλίκα και να έχεις κολλητούς για να προωθηθείς. Και από προσωπικά μου βιώματα έχω ζήσει ότι ''μέσον'' ή ''κολλητός'' δεν απαιτείται μόνον για να πιάσεις μία θέση στο δημόσιο, αλλά ακόμη και σε μεγάλο βαθμό στον ιδιωτικό τομέα. Πας να κάνεις μία αίτηση για μία θέση κάπου και στην αίτηση υπάρχει θυρίδα όπου συμπληρώνεις ποιος ''ενδιαφέρεται'' για εσένα!!! Συμπερασματικώς, πιστεύω ότι για το δεύτερο σκέλος, το θέμα των ''φίλων'' και των ''κολλητών'' είναι αν όχι καταλυτικό, πάντως αρκούντως σημαντικό για να μπορέσει κάποιος να πιαστεί επαγγελματικά.
Σε σχέση με τις παρέες και τις γυναίκες, μπορώ να πω ότι υπάρχει μία σημαντική δόση αλήθειας σε αυτά τα οποία γράφει ο Παλιός που είναι αλλιώς. Το να είσαι σε μία παρέα, είναι ένας σημαντικός χώρος όπου μπορείς να γνωρίζεις άτομα του αντιθέτου φύλου πιο εύκολα σε σχέση με άλλους τρόπους. Υπάρχει ένας πυρήνας, και από εκεί και πέρα από γνωστούς γνωστών όλο και καμία γυναίκα γνωρίζεις. Εάν δεν υπάρχει αυτή η παρέα, μεικτής σύνθεσης (δηλαδή αντρών και γυναικών), τα πράγματα είναι αρκετά δύσκολα για κάποιον και δεν απέχει πολύ από τη μόνιμη αγαμία, είτε άντρας είναι γυναίκα.Το να γνωρίσεις κάποιον εκτός παρέας στο άσχετο, στην Ελλάδα δεν είναι ο κανόνας ό,τι και να λέμε. Το ότι συμβαίνει μερικές φορές δεν σημαίνει ότι αυτό συνιστά και τον κανόνα, ούτε το ότι υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις θα πρέπει να θεοποιούνται.
Το πρόβλημα στην Ελλάδα, και το έχω ζήσει πάντως σε προσωπικό επίπεδο, είναι το να ''μπεις'' σε μία παρέα. Και αυτό το λέω για να προλάβω κάποιους ως εμπειρία και όχι ως κλάψα. Για σκεφθείτε ορισμένοι, όταν είναι μπακούρια πόσοι ''φίλοι'' και ''φίλες'' έχουν ενδιαφερθεί για αυτούς; υπάρχουν και σωστοί φίλοι και φίλες, δε λέω, πλην όμως πόσοι σας έχουν φτυσμένους και σας αποκλείουν από παρέες για να μην τους φάτε τον γκόμενο ή την γκόμενα; και κάτι ακόμη:κάποιος ''βάζει'' κάποιον άλλον/η σε μία παρέα μόνον εάν τον θεωρεί κατώτερό του, ώστε να υπερέχει στη σύγκριση στα μάτια των άλλων μελών αντιθέτου φύλου της παρέας. Αν τον θεωρεί ανώτερό του, ούτε που θέλει να τον βλέπει, όχι να τον βάλει και σε παρέα.
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
xaxa
γεια σου κ σενα συνκλικιτη παιδι μου

απ οτι βλεπω ειχαμε νεες εισοδους στη κλικα... πριστινος.. αναλακος... καλα μαχατμα μου εσυ εννοειται οτι εισαι δικος μας.. ο φρεντυ φυσικα...

τελικα εμεινε κανενας εκτος κλικας? :tooth:

Θέλει να κρυφτεί η ...τάνα και η χαρά δεν την αφήνει....!

Είδες τι χαρούμενο κάλεσμα κάνει στους συν-τσατσο-κλικαδόρους της (και δεν αποκαλύπτει τους άλλους, που είναι ακόμη πιο ισχυροί).
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Ρε βλαμενε ανθρωπε, ΕΣΥ εχεις κανει το bourdela.tv την ζωη σου ολη και σε πειραζουν οι κλικες του!

Εγω μπηκα μετα απο παρα πολυ καιρο και εγραψα γιατι απλα βαριομουν καθως δουλευα, δεν καθισα να αναλυσω για ποιο λογο δεν γαμαω!

Και δεν με ενοχλεις, με διασκεδαζεις.

Γουσταρω να βλεπω μιζερα ανθρωπακια να νομιζουν οτι ειναι κατι, ενω ειναι μηδενικα ;)

Από το ύφος σου κάθε άλλο παρά φαίνεται ότι σε διασκεδάζω. Ασχολείσαι παθιασμένα προσωπικά μαζί μου - όχι με αυτά που γράφω - χωρίς εγώ να ασχολιέμαι μαζί σου και αυτό από μόνο του σημαίνει πολλά.

Και αν έχω κάνει εγώ τα bourdela όλη μου τη ζωή - που απλά γράφω τις τελευταίες ημέρες που μένω σπίτι - τότε με σένα που έχεις κάνει πολύ περισσότερες δημοσιεύσεις εδώ τι συμβαίνει;     
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
Το πρόβλημα στην Ελλάδα, και το έχω ζήσει πάντως σε προσωπικό επίπεδο, είναι το να ''μπεις'' σε μία παρέα. Και αυτό το λέω για να προλάβω κάποιους ως εμπειρία και όχι ως κλάψα. Για σκεφθείτε ορισμένοι, όταν είναι μπακούρια πόσοι ''φίλοι'' και ''φίλες'' έχουν ενδιαφερθεί για αυτούς; υπάρχουν και σωστοί φίλοι και φίλες, δε λέω, πλην όμως πόσοι σας έχουν φτυσμένους και σας αποκλείουν από παρέες για να μην τους φάτε τον γκόμενο ή την γκόμενα; και κάτι ακόμη:κάποιος ''βάζει'' κάποιον άλλον/η σε μία παρέα μόνον εάν τον θεωρεί κατώτερό του, ώστε να υπερέχει στη σύγκριση στα μάτια των άλλων μελών αντιθέτου φύλου της παρέας. Αν τον θεωρεί ανώτερό του, ούτε που θέλει να τον βλέπει, όχι να τον βάλει και σε παρέα.

Συμφωνώ απολύτως. :thumbsup:

Αλλά και αν μπεις σε μια παρέα για αρκετό καιρό σε έχουν στον πάγο, είναι γενικά καχύποπτοι μαζί σου  :ak: :uzi: :ak: :uzi: :uzi: :uzi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom