Νέα

Η φωτογραφία της ημέρας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 40K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 23 άτομα (5 μέλη και 18 επισκέπτες)

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
ρε μεγαλε σαν ψευτικο χωριο απο αμερικανικο στρατοπεδο εκπαιδευσης στρατιωτων στον πολεμο των πολεων μοιαζει.....ζουν και ανθρωποι εκει; :think:

Πρόσεξε τι έπαθα εκεί.
Φτάνω με το τραίνο S8 από το αεροδρόμιο.Πάω στη στάση του λεωφορείου και ρωτάω 2 οδηγούς πώς θα πάω στο διαμέρισμα που θα έμενα.Αγγλικά δεν ήξεραν,εγώ δεν ξέρω Γερμανικά.Μου γράφουν σε ένα χαρτί OF31 που ήταν ο αριθμός του λεωφορείου.Μπαίνω μέσα του δείχνω του οδηγού που θέλω να πάω.Αγγλικά ούτε αυτός...Σε κάποια στάση μου κάνει νόημα να κατέβω και να πάω ευθεία.Χάθηκα!!!Μπαίνω σε ένα Kiosk ρωτάω αν μιλάνε Αγγλικά,όχι μου λένε.Ρωτάω μήπως είναι Έλληνες,μου απαντάνε ότι είναι Τούρκοι!!!Δίπλα ήταν ένα μαγαζί που μια κοπέλα έκανε μανικιούρ!Η πελάτισα μίλαγε λίγα Αγγλικά και με κατευθύνει.Στους δρόμους να μην ακούγεται τίποτα...Κάποια στιγμή πρέπει να μπω σε ένα χωματόδρομο δίπλα κάτι χωράφια "άντε να είναι κανά κοπρόσκυλο και τη γάμησα" σκέφτομαι.Περπάτησα συνολικά 2χλμ και βρέθηκα στο διαμέρισμα...Μου λένε ποιο λεωφορείο να πάρω μετά για το σταθμό,τελικά είχε στάση 50μ από εκεί.Στην επιστροφή το βράδυ κάνω τη μαλακία να περπατήσω.Ερημιά.Δεν ακουγόταν τίποτα.Και όμως είχε ζωή.Οι pubs είχαν κόσμο,ένα παγωτατζίδικο είχε κόσμο,κάποιοι έκαναν ποδήλατο,αλλά ησυχία!Ο κόσμος ζει ήσυχα,και περνάει καλά...Μια νεκρή πόλη με κόσμο!!!
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
ακριβώς δεξιά από εκεί που στέκεσαι έχει μία πλατεία πεζόδορομο όπου είναι ένα καλό cafe/art gallery, το schirn... πήγες?

Πέρασα αλλά δεν κάθισα.Είχα ραντεβού με έναν φίλο στον σταθμό να πάμε για φωτογράφηση τραίνων στον Sud.
 

TARZAN(1)

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2006
Μηνύματα
851
Like
11
Πόντοι
6
χαιδεμβεργη
 

Συνημμένα

  • 051009_171520.jpg
    051009_171520.jpg
    124 KB · Εμφανίσεις: 17

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
ρε μεγαλε σαν ψευτικο χωριο απο αμερικανικο στρατοπεδο εκπαιδευσης στρατιωτων στον πολεμο των πολεων μοιαζει.....ζουν και ανθρωποι εκει; :think:


εδώ ζούνε άνθρωποι???? χειρότερα από την Βηρυτό είναι!

http://[URL unfurl="true"]www.in.gr/Reviews/Review9745/assets/myathens.jpg[/img[/URL]]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Δηλαδη προτιμας να μενεις στην ακαταστασια και την αναρχια των δικων μας πολεων απο οτι εκει?

Είναι μια εξαιρετική περιοχή να μενει κανείς.Δε μετάνιωσα που είχα κλείσει εκεί διαμέρισμα.Μετάνιωσα που δεν κάθισα 5 ημέρες περισσότερο.Από το να ακούω το κάθε κωλοπαίδι με τις πειραγμένες εξατμίσεις και τον κάθε γύφτο να βάζει τέρμα τα κλαπατσίμπανα καλύτερα εκεί.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
εδώ ζούνε άνθρωποι???? χειρότερα από την Βηρυτό είναι!

http://[URL unfurl="true"]www.in.gr/Reviews/Review9745/assets/myathens.jpg[/img[/URL]]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
[/quote]

Η Βηρυτός είναι Παρίσι.Εδώ θυμίζει περισσότερο Βαγδάτη ή Καμπούλ...
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Άλλη μία από τη βόλτα μου

URL]]
 

samibungy

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
65
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Είναι μια εξαιρετική περιοχή να μενει κανείς.Δε μετάνιωσα που είχα κλείσει εκεί διαμέρισμα.Μετάνιωσα που δεν κάθισα 5 ημέρες περισσότερο.Από το να ακούω το κάθε κωλοπαίδι με τις πειραγμένες εξατμίσεις και τον κάθε γύφτο να βάζει τέρμα τα κλαπατσίμπανα καλύτερα εκεί.
Πες τα φιλε μου
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Χρυση την πληρωσαμε την πουτανα
μαζι με τις πουτανες και τους πουστηδες που ταιζε!!!

δύο στενά στα αριστερά από αυτό το σημείο...έχει πουτάνες πάντως...για πούστηδες δεν ξέρω
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
δύο στενά στα αριστερά από αυτό το σημείο...έχει πουτάνες πάντως...για πούστηδες δεν ξέρω

Τις είδα!Στο ένα πεζοδρόμιο ήταν 3 πουτάνες,η 1 φοβερό μωρό,και στο απέναντι 2 αστυνομικοί με ένα σκύλο!!!!
 

aggel2004

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.111
Like
3.124
Πόντοι
456
Ελπίζω τώρα με αυτά που θα σου μένουν να κάνεις σωστές επενδύσεις...
Δεν ξερω αν σου περισευουν για να τους ταιζεις
εμενα παντως οχι
Η τιμη καθε εισιτηριου της ηταν αυτην που πληρωνες + ελλειμα/αριθμο εισιτηριων.
Φυσικα ο ξενος δεν πληρωνε το δευτερο σκελος της παραπανω εξισωσης!!!
Το καλυπταμε εγω και συ παρε¨ιτσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Ούτε εμένα μου αρέσει να πληρώνω τα ΚΤΕΛ αλλά τα πληρώνω.Τους έδωσαν μέσα σε 5 χρόνια 2 φορές επιδότηση για να πάρουν νέα λεωφορεία.Ούτε τους ακτοπλόους μου αρέσει να τους πληρώνω αλλά τους πληρώνω και βάζουν πλοία 50 ετών.Και γιατί τα διόδια των Αφιδνών,της Ελευσίνας,της Κορίνθου,του Σπαθοβουνίου να τα εισπράττουν ιδιώτες;Οι δρόμοι έγιναν με λεφτά του Ελληνικού λαού.Και το καλοκαίρι όταν μείωσαν το τέλος ταξινόμησης,στο τέλος εγώ το πληρώνω για να πουλήσουν οι αντιπρόσωποι το στοκ τους.Δεν είναι μόνο η Ο.Α είναι και οι ιδιώτες που απλώνουν πάντα το χέρι.
 

aggel2004

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.111
Like
3.124
Πόντοι
456
Ούτε εμένα μου αρέσει να πληρώνω τα ΚΤΕΛ αλλά τα πληρώνω.Τους έδωσαν μέσα σε 5 χρόνια 2 φορές επιδότηση για να πάρουν νέα λεωφορεία.Ούτε τους ακτοπλόους μου αρέσει να τους πληρώνω αλλά τους πληρώνω και βάζουν πλοία 50 ετών.Και γιατί τα διόδια των Αφιδνών,της Ελευσίνας,της Κορίνθου,του Σπαθοβουνίου να τα εισπράττουν ιδιώτες;Οι δρόμοι έγιναν με λεφτά του Ελληνικού λαού.Και το καλοκαίρι όταν μείωσαν το τέλος ταξινόμησης,στο τέλος εγώ το πληρώνω για να πουλήσουν οι αντιπρόσωποι το στοκ τους.Δεν είναι μόνο η Ο.Α είναι και οι ιδιώτες που απλώνουν πάντα το χέρι.
Ο.Κ μ'επεισες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom