Νέα

Η φωτογραφία της ημέρας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 40K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 33 άτομα (6 μέλη και 27 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Γιατί ευτυχώς;Από τα πιο κερδοφόρα δρομολόγια ήταν.Αλλά οι θιασώτες της ελεύθερης οικονομίας θέλησαν να επιβάλλουν το μονοπώλιο...Όπου διέκοψε δρομολόγια η Ο.Α δημιούργησε η πύκνωσε τα υπάρχοντα η Aegean...

Προτιμώ αεροπορικές εταιρείες...όχι μπουρδέλα...για τις πτήσεις μου....
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Προτιμώ αεροπορικές εταιρείες...όχι μπουρδέλα...για τις πτήσεις μου....

Είχες επιλογές.Τώρα δεν έχεις...Δε σε υποχρέωσε κανείς να πετάξεις με την Ο.Α.
Και για να σε προλάβω,κι εγώ πληρώνω για την Εγνατία Οδό όμως δε σκοπεύω να περάσω από εκεί,προτιμώ το τραίνο για τη Βόρεια Ελλάδα...
Τέλος στο Off topic.
 

Επισκέπτης
Είχες επιλογές.Τώρα δεν έχεις...Δε σε υποχρέωσε κανείς να πετάξεις με την Ο.Α.
Και για να σε προλάβω,κι εγώ πληρώνω για την Εγνατία Οδό όμως δε σκοπεύω να περάσω από εκεί,προτιμώ το τραίνο για τη Βόρεια Ελλάδα...
Τέλος στο Off topic.

British Airways,Swiss Air,Scandinavian Airlines δεν πετάνε για εκεί ?
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
British Airways,Swiss Air,Scandinavian Airlines δεν πετάνε για εκεί ?

Ναι πετάνε.Όμως δε θέλω να πάω μέσω Λονδίνου,Ζυρίχης,Στοκχόλμης στον προορισμό μου.Θέλω απευθείας πτήσεις.Και εκεί πλέον μόνο η Lufthansa και η Αegean πάει.Κι επειδή αυτές οι 2 εταιρείες είναι στην ίδια συμμαχία,πλησιάζει το μονοπώλιο...Χώρια που οι ώρες της Ο.Α ήταν πολύ καλές.Τέλος πάντων,μας τελείωσε...
 

kaligoul

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
17.108
Like
9
Πόντοι
166
Ήμουν στην παραλία προχθές, και δυστυχώς έπρεπε να ανεχθώ μία τύπισσα,


η οποία πήγαινε συνεχώς πέρα-δώθε μιλώντας στο κινητό πολύ δυνατά,


για τουλάχιστον 45 λεπτά!



Η ενόχληση ήταν τόσο μεγάλη που δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ


και να διαβάσω το βιβλίο μου.....

*
*  
*
*
*  
*
*
*
*
www.imagebam.com/image/db136751472210] [/URL]
www.imagebam.com/image/dd41de51472211] [/URL]
www.imagebam.com/image/9fa9cb51472212] [/URL]
www.imagebam.com/image/c2620251472215] [/URL]
www.imagebam.com/image/e65c2151472216] [/URL]

Μα πόσο αναίσθητες είναι κάποιες???!!!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Αφιερωμένη στον Yorgos!!!

[URL unfurl="true"]http://www.imaginas.gr/gallery/pictures/Frankfurt_Imaginas1.jpg[/img[/URL]]

Κάτω δεξιά φαίνονται οι κύκλοι της Ολυμπιακής Αεροπορίας.Δυστυχώς δεν πετάει ξανά προς τη Φρανκφούρτη...
[/quote]

Ανταποδίδω...

[URL=http://img18.imageshack.us/i/alteoperday.jpg/][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/9469/alteoperday.th.jpg[/URL]
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616

Οι κόκκινες ομπρέλες στην Όπερα είναι η καφετέρια που ήπια τον "τσάμπα" εσπρέσο!!!
Cafe Rosso!!!

alteoperday.jpg
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Το έχω φωτογραφήσει κι εγώ απλώς δεν την ετοίμασα!!!

Πάρτε και καμιά τραινοφωτογραφία!!!

Στον κεντρικό σταθμό της Φρανκφούρτης.Ένα TGV και ένα ICE της DB (100% κρατική εταιρεία)

URL]]
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
που περναει αυτο το τρενο ψαχνω να παω γιαννενα; :think:

Ωραία ερώτηση...Τι έκαναν οι Ηπειρώτες για δημιουργία σιδηροδρομικού δικτύου;Τίποτα.Και αφού δεν ενδιαφέρονται αυτοί ποιος θα ενδιαφερθεί;Ο Σουφλιάς;Υπήρχε σχεδιασμός για σιδηροδρομική γραμμή από Αγρίνιο έως Γιάννενα αλλά...
Εδώ οι Κοζανίτες έχουν γραμμή και δεν τη θέλουν...
 

TARZAN(1)

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2006
Μηνύματα
851
Like
11
Πόντοι
6
Το έχω φωτογραφήσει κι εγώ απλώς δεν την ετοίμασα!!!

Πάρτε και καμιά τραινοφωτογραφία!!!

Στον κεντρικό σταθμό της Φρανκφούρτης.Ένα TGV και ένα ICE της DB (100% κρατική εταιρεία)

http://[URL unfurl="true"]www.imaginas.gr/gallery/pictures/FRA_trains_imaginas4.jpg[/img[/URL]]
[/quote]
...τρομερα τραινα αυτα,εχω ταξιδεψει.εχει και οθονη μεσα που σου γραφει ανα διαστηματα τι ταχυτητα εχει εκεινη την στιγμη....ειδα και 240.το πιο καλο στην οθονη σου λεει σε ποσα λεπτα ακριβως θα εισαι στον σταθμο σου.πολυ γυαλι μεσα,γυαλινες αυτοματες πορτες και ωραια καθισματα.το ασχημο εχει ακριβο εισητηριο γενικα τα ΜΜΜ στην γερμανια.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Ναι όντως είναι ακριβά.Αλλά ο κόσμος τα προτιμά.Εδώ που είναι φθηνά τα τραίνα ο κόσμος τα περιφρονεί και συμβάλλει στο διωγμό τους.Εγώ κάθε ημέρα πήγαινα από εκεί που έμενα,μέχρι τη Φρανκφούρτη με τον προαστιακό τους.Παλιά τραίνα αλλά πάντα γεμάτα.Ο κόσμος δεν έχει τόση μεγάλη εξάρτηση με τα αμάξια,και ας παράγουν στη χώρα τους...
 

TARZAN(1)

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2006
Μηνύματα
851
Like
11
Πόντοι
6
Ναι όντως είναι ακριβά.Αλλά ο κόσμος τα προτιμά.Εδώ που είναι φθηνά τα τραίνα ο κόσμος τα περιφρονεί και συμβάλλει στο διωγμό τους.Εγώ κάθε ημέρα πήγαινα από εκεί που έμενα,μέχρι τη Φρανκφούρτη με τον προαστιακό τους.Παλιά τραίνα αλλά πάντα γεμάτα.Ο κόσμος δεν έχει τόση μεγάλη εξάρτηση με τα αμάξια,και ας παράγουν στη χώρα τους...
ναι ,δεν αμφιβαλω ,τα τραινα τους ειναι συνεχεια φουλ,κυριως κατα τις 5 και μετα υπαρχει πανικος,ορθιοι ειναι.καλα φιλε η γερμανια ειναι πολυ μπροστα σε τετοια θεματα...οργανωσης,καθαριοτητας και περιβαλλον.το ωραιο ειναι οτι οι 7 στους δεκα μεσα στα τραινα ασχολουνται με κατι..αλλος διαβαζει,αλλος ακουει μουσικη...τσιμουδια μεσα.δεν ακουγεται βοη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom