Νέα

Η Αυστραλία ζήτησε από τους Μουσουλμάνους να εγκαταλείψουν τη χώρα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GrP
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 581
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
κατ'αρχην μιλαμε για ονομα...
οχι για εδαφικες διεκδικησεις(προς το παρον)
αν εσυ θεωρεις αναξιο αναφορας το γεγονος οτι οι σλαβοι αποκαλουνται μακεδονες απο ολα τα κρατη του κοσμου πλην του ελληνικου,
κανε καμια επικληση στο μον ντιε γιατι τα'χεις μπλεξει..

δεν αποκαλούνται μακεδόνες επειδή όλος ο κόσμος έχει πειστεί ότι είναι μακεδόνες.

θεωρώ γελοίο το επιχείρημα της καθαρότητας και των αποδείξεων περί φυλής, όχι το θέμα της ονομασίας. αυτά δεν έχουν σημασία.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
κατάλληλα για πολλά πράγματα  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Οδοντογλυφίδες;;;;


και επί του θέματος του θρεντ ( :rolleyes: ) απορώ πώς ακόμα πιστεύετε ότι έχει σημασία η γνώμη της κυρά-μαρίκας στην ελλάδα/ιταλία/φινλανδία/καμερούν/ανταρκτική για το ποιοι είναι αληθινοί μακεδόνες στο αν θα παραδοθεί η μακεδονία  :2funny: :2funny: :2funny:

Όποτε προσπάθησα να εξηγήσω το πρόβλημα των Σκοπίων στον μέσο Ιταλό, Φινλανδό, Γάλλο, Γερμανό, Νορβηγό (ακόμη και πανεπιστημιακής μόρφωσης και άνω) συναντούσα πάντα μία αδυναμία κατανόησης και γρήγορα (το όποιο) ενδιαφέρον τους εξανεμιζόνταν.
Ο μέσος Ιταλός έφερνε πάντα την κουβέντα στην φρουτοσαλάτα:
180px-Macedonia_salad.jpg
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
δεν αποκαλούνται μακεδόνες επειδή όλος ο κόσμος έχει πειστεί ότι είναι μακεδόνες.
θεωρώ γελοίο το επιχείρημα της καθαρότητας και των αποδείξεων περί φυλής, όχι το θέμα της ονομασίας. αυτά δεν έχουν σημασία.
το πως <<πειθεται>> ο κοσμος ειναι μεγαλη συζητηση..
το αποτελεσμα δεν αλλαζει ομως...
εισαι στη γωνια και μετρας αντιστροφα..
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
το πως <<πειθεται>> ο κοσμος ειναι μεγαλη συζητηση..
το αποτελεσμα δεν αλλαζει ομως...
εισαι στη γωνια και μετρας αντιστροφα..

και φωνάζεις περί καθαρότητας (όχι εσύ προσωπικά) λες και άμα πείσεις τον ιταλό ότι οι μασεντόνιανς δεν είναι μακεδόνες θα έχεις πετύχει κάτι...

αυτό θεωρώ γελοίο.

λες και το αποτέλεσμα θα κριθεί από την κοινή γνώμη...
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
και φωνάζεις περί καθαρότητας (όχι εσύ προσωπικά) λες και άμα πείσεις τον ιταλό ότι οι μασεντόνιανς δεν είναι μακεδόνες θα έχεις πετύχει κάτι...

αυτό θεωρώ γελοίο.

λες και το αποτέλεσμα θα κριθεί από την κοινή γνώμη...

το βασικό τους επιχείρημα πλέον είναι το πόσες πολλές χώρες (πάνω από 100, οι πιο πολλές εκτός ευρώπης που δεν ξέρουν την ιστορία μας, άρα πιστεύουν όποιον φωνάζει πιο πολύ για το "δίκιο του"....) τους έχουν αναγνωρίσει!

κάθε στοιχείο (από ιστορία-γεννετική-γλωσσολογία κτλ) είναι κάτι....

η διεθνής διπλωματία στηρίζεται σε πολλές παραμέτρους, μία εκ των οποίων είναι και το πιος φωνάζει πιο πολύ και μας τα ζαλίζει...!!!!
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
η διεθνής διπλοματία στηρίζεται σε πολλές παραμέτρους, μία εκ των οποίων είναι και το πιος φωνάζει πιο πολύ και μας τα ζαλίζει...!!!!

Πριν αποκτήσεις άποψη για τη διπλωματία, μάθε ορθογραφία

Ποιο ήταν το παλιό σου νικ?
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Πριν αποκτήσεις άποψη για τη διπλωματία, μάθε ορθογραφία

Ποιο ήταν το παλιό σου νικ?

άσε μας ρε ξινούλη και συ με την ορθογραφία! :P
το διόρθωσα πριν το πεις! :sunglasses:

το παλιό μουνί κ το γράφω στην υπογραφή μου! :grin:
και σου είπα: διάβασε το νεο θρεντ της ΠάΠιας και θα καταλάβεις πολλά απ αυτά που ρωτάς! :rockon:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
και φωνάζεις περί καθαρότητας (όχι εσύ προσωπικά) λες και άμα πείσεις τον ιταλό ότι οι μασεντόνιανς δεν είναι μακεδόνες θα έχεις πετύχει κάτι...

αυτό θεωρώ γελοίο.

λες και το αποτέλεσμα θα κριθεί από την κοινή γνώμη...
το αποτελεσμα ειναι ηδη προκαθορισμενο...
τωρα εισαι στο σταδιο της συνθηκολογησης με σκοπο τον περιορισμο των απωλειων..
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
άσε μας ρε ξινούλη και συ με την ορθογραφία! :P
το διόρθωσα πριν το πεις! :sunglasses:

το παλιό μουνί κ το γράφω στην υπογραφή μου! :grin:
και σου είπα: διάβασε το νεο θρεντ της ΠάΠιας και θα καταλάβεις πολλά απ αυτά που ρωτάς! :rockon:

το ότι μόνο εσύ και οι φασίστες/υπέρμαχοι της φυλής απαντάτε στο θρεντ του ππ δε σημαίνει ότι μόνο εσείς το διαβάζετε.

επίσης μπορεί να μην καταλαβαίνουν όλοι αυτό που καταλαβαίνεις εσύ.
προσωπικά το βαρέθηκα το θρεντ του ππ πάντως, έχετε καταντήσει αηδία ακροδεξιοί-ακροαριστεροί  :2funny: :2funny:


το αποτελεσμα ειναι ηδη προκαθορισμενο...
τωρα εισαι στο σταδιο της συνθηκολογησης με σκοπο τον περιορισμο των απωλειων..

όχι ρε μην το λες, άμα σταματήσουν οι αριστεροί να φωνάζουν μπορεί να ανατραπεί το αποτέλεσμα (μια και όλοι δίνουν μεγάλη βαρύτητα σε ό,τι λένε οι ακραίοι γενικώς)  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

το ίδιο λέμε, ξεκόλλα.
αφού ούτε εσύ θεωρείς τόσο σημαντικό το τι λένε οι μεν και οι δε ότι είναι, απ'ό,τι κατάλαβα...
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
όχι ρε μην το λες, άμα σταματήσουν οι αριστεροί να φωνάζουν μπορεί να ανατραπεί το αποτέλεσμα (μια και όλοι δίνουν μεγάλη βαρύτητα σε ό,τι λένε οι ακραίοι γενικώς)  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

το ίδιο λέμε, ξεκόλλα.
αφού ούτε εσύ θεωρείς τόσο σημαντικό το τι λένε οι μεν και οι δε ότι είναι, απ'ό,τι κατάλαβα...
το ζητουμενο δεν ειναι αυτο...
αν ηταν να συζηταμε προκειμενου να αλλαξει η ροη των εξελιξεων πανω στο σκοπιανο,θα'πρεπε να'χουν κλεισει ολα τα σχετικα θρεντ..
το συμπερασμα απο αυτες τις συζητησεις ειναι οτι υπαρχουν ελληνες που στηριζουν την απεναντυ μερια μονο και μονο για να κοντραρουν την εθνικη θεση...μια πρωτοφανης ταυτιση εθνικου συμφεροντος με ακροδεξιες θεσεις και βλεψεις ;)...
Ρατσισμος κατα των ελληνων δηλαδη...
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Δε θέλω να διαβάσω

θέλω ΕΣΎ να μου πεις

ρε παλικάρι το έχω πει και πριν από λίγο αλλά συνεχίζεις και ρωτάς! δεν μπορώ να γράφω σεντόνια!

η όλη ιστορία της καθαρότητας πάντως αν το σκεφτείς περιορίζεται στα εθνικά μας σύνορα! Οι σκοπιανοί ή οι τούρκοι πχ, δε λένε όλοι οι λαοί δεν είναι καθαροί αλλά εσείς οι έλληνες δεν είστε έλληνες.
με τη λογική της μη καθαρότητας, διεκδικούν πχ τη μακεδονία:εδώ μένουμε αιώνες, αυτή είναι η γλώσσα μας, οι αρχαίοι μακεδόνες δεν ήταν έλληνες, οι απόγονοί τους είμαστε εμείς και όχι εσείς μια και εσείς είστε τουρκόσποροι!

αυτό είναι το πνεύμα συνοπτικά!

αν 'οντως ισχύει το περί μη καθαρότητας, τότε πολύ λογικά  σε κάποια ανακατανομή πληθυσμών, πώς θα μοιραστεί η πίτα?

και μη μου πεις ότι είναι στα σύνορα της φαντασίας αυτά όλα!
σου λέω έχουν και βίντεο ου τους μιλάει ο Θεός και το δείχνουν παντού! :uglystupid:

η γραφικότητα έχει και όρια, αλλά όταν κάτι λέγεται συνέχεια και συνέχεια εσύ δεν μπορείς το μόνο επιχείρημα που έχεις να είναι: είσαι τρελός!

κάνε μια κουβέντα με την ΠάΠια και να σου αρχίσει τα περί αυτοιπροσδιορισμού και μετά θα βγάλεις από μόνος σου συμπέρασμα το κατά πόσο ευσταθεί ή όχι η επιχειρηματολογία αυτή! :P
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
james070 η ιστορία περί καθαρότητας η βρωμιάς μου προκαλεί εμετό.

Από τη στιγμή που δε μπορείς να απαντήσεις σε απλές ερωτήσεις όπως ποιοι είναι αυτοί που μας ζηλεύουν τότε δεν υπάρχει λόγος να χάνω το χρόνο μου, και εσύ να γραφεις posts χωρίς ουσία
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
το ότι μόνο εσύ και οι φασίστες/υπέρμαχοι της φυλής απαντάτε στο θρεντ του ππ δε σημαίνει ότι μόνο εσείς το διαβάζετε.

επίσης μπορεί να μην καταλαβαίνουν όλοι αυτό που καταλαβαίνεις εσύ.
προσωπικά το βαρέθηκα το θρεντ του ππ πάντως, έχετε καταντήσει αηδία ακροδεξιοί-ακροαριστεροί  :2funny: :2funny:
εγώ καταρχήν δεν είμαι ούτε φασίστας ούτε ακροδεξιός!είμαι ακομμάτιστος και τις περισσότερες φορές έχω ψηφίσει μαλάκες (τον λεβέντη πχ τον ψήφισα 4 φορές) και έχω ψηφίσει από μία φορά όλα τα κόμματα από λαός μέχρι Συνασπισμό (να κάνω το χατήρι μιας αγαπημένης ξαδέρφης μου που μου το ζήτησε)

όμως όπως βλέπεις οι ταμπελίτσες του ΠΠ αλλά και οι προπαγάνδες του πιάνουν τόπο!

σε θρεντ για τους μετανάστες έγραψα πολλά ενεντίον των "διώξτε τους", αλλά μόλις είδα τον ΠάΠια μαζεύτηκα! Να σου πω και την αμαρτία μου, πιο πού για σπάσιμο σ αυτόν γράφω, αλλά σιγά σιγά διαπιστώνω ότι οι αντίθετες μ αυτον γνώμη, είναι τελικά πιο σωστές!
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Η συζητηση περι καθαροτητας φυλης ειναι τουλαχιστον αστεια...
Οποιος εχει μυαλο στο κεφαλι του καταλαβαινει το γιατι..
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
james070 η ιστορία περί καθαρότητας η βρωμιάς μου προκαλεί εμετό.

Από τη στιγμή που δε μπορείς να απαντήσεις σε απλές ερωτήσεις όπως ποιοι είναι αυτοί που μας ζηλεύουν τότε δεν υπάρχει λόγος να χάνω το χρόνο μου, και εσύ να γραφεις posts χωρίς ουσία

και μένα μου προκαλεί εμετό και δεν έβρισκα μέχρι τώρα το λόγο να ασχολούμαστε μ αυτό το ζήτημα!

στο ποιοι είναι αυτοί νομίζω σου απάντησα! οι σκοπιανοί δημοσίευσαν μια έρευνα γεννετιστών (-μαϊμού όπως αποδέιχτηκε) που λέει ότι είναι απόγονοι των αρχαίων μακεδόνων!
αν το συνδυάσεις με τις ανάλογες της μη καθαρότητάς μας, φτάνεις στα συμπεράμσατα που θέλουν!

στο φινάλε ρε φίλε, οι μη έλληνες ή οι ανθέλληνες όπως ο ΠάΠιας ανασκαλίζουν το θέμα της μη καθαρότητας και το πασσάρουν για να στηρίξουν επιχειρήματα. Απλά είναι τα πράγματα! όπου δεν τους βοηθάει η ιστορία, κοτσάρουν τη γεννετική για το συμφέρον τους! τούρκοι και σκοπιανοί ασχολούντια με το θέμα.

όπου βέβαι δεν τους βοηθάει η γεννετική, επικαλούνται ακροδεξιούς και αρχαιολάτρεις για να το σκεπάσουν!
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
όμως όπως βλέπεις οι ταμπελίτσες του ΠΠ αλλά και οι προπαγάνδες του πιάνουν τόπο!

ναι, περιμένω από τον ππ για να κρίνω τις θέσεις κάποιου  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
τελικά όντως παντού πιπίδες βλέπεις, ήμαρτον δηλαδήηηηη!

δεν ήθελα να βάλω ταμπέλα, αλλά σε όλα τα πολιτικά θρεντ απ'ό,τι έχω δει κάνεις χάιφάιβ και bearhugs με όσους εκφράζουν ακροδεξιές απόψεις, πολύ συχνά σιγοντάροντας τις απόψεις τους.

άμα βλέποντας το αριστερό άκρο τρέχεις στο δεξί άκρο, δε σου φταίει κανένας ππ, ούτε αυτός που διαβάζει τα ποστ σου που ακροδεξίζουν και βγάζει κάποια συμπεράσματα. φταις εσύ που ίσως δεν έχεις σταθερές απόψεις και καταλήγεις (προφανώς) να λες πράγματα που δεν πολυπιστεύεις μόνο και μόνο επειδή συγχίστηκες.

Όσο για τις αντίθετες με αυτόν γνώμες, έχουν ακουστεί πολλές, άλλες πιο ψύχραιμες άλλες άντε γεια λέμε. δεν είναι όλες σωστές (και ναι, ούτε εγώ συμφωνώ με τα περισσότερα που λέει).

και στο κάτω κάτω δεν γίνεται να υπερασπίζεσαι ακροδεξιές απόψεις και μόλις σου το λέει κάποιος να φωνάζεις ΦΤΑΙΕΙ Ο ΠΠ  :rolleyes: :rolleyes:

αρχίσαμε πάλι τα σεντόνια  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom