Νέα

Η αστυνομια κατελαβε τα...ΖΩΝΙΑΝΑ της Αλβανιας!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΦΑΚΙΡΗΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 52
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Γνωστος μου αλβανος που ειχε δουλεψει εκει με λεει οτι του εδιναν 50 ευρω μεροκαματο και ειχε και τα δωρακια του, και ρε μλα του λεω γιατι δεν εκατσες εκει και ηρθες εδω για 25 και 30 ευρω, γιατι με λεει μαστουρονα ολοι μερα και δεν μπορουσα να δουλεψω  :grin:
 

Επισκέπτης
Γνωστος μου αλβανος που ειχε δουλεψει εκει με λεει οτι του εδιναν 50 ευρω μεροκαματο και ειχε και τα δωρακια του, και ρε μλα του λεω γιατι δεν εκατσες εκει και ηρθες εδω για 25 και 30 ευρω, γιατι με λεει μαστουρονα ολοι μερα και δεν μπορουσα να δουλεψω  :grin:
:2funny: :2funny: :2funny:
Είναι τρελος, είναι τρελος ο Αλβανος :rockon: :rockon: :rockon:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Γνωστος μου αλβανος που ειχε δουλεψει εκει με λεει οτι του εδιναν 50 ευρω μεροκαματο και ειχε και τα δωρακια του, και ρε μλα του λεω γιατι δεν εκατσες εκει και ηρθες εδω για 25 και 30 ευρω, γιατι με λεει μαστουρονα ολοι μερα και δεν μπορουσα να δουλεψω  :grin:

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Σχεδον ολη η Ελλαδα και η μιση Ευρωπη.
Εκτος αν βαζεις δικα σου, αλλα και τα σπορια πλεον απο "αλβανο" προερχονται.

Παραλημνιε αδιαβαστος!!! Οι σπορακηδες οι Ολλανδοι εχουν ανοιξει δουλειες με την Αλβανια και τους προμηθευουν σπορους. Δηλαδη μπασταρδεψαν και την Αλβανια, όπως Μαρόκο κλπ.
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Παραλημνιε αδιαβαστος!!! Οι σπορακηδες οι Ολλανδοι εχουν ανοιξει δουλειες με την Αλβανια και τους προμηθευουν σπορους. Δηλαδη μπασταρδεψαν και την Αλβανια, όπως Μαρόκο κλπ.
σωστα, εξου και οι αλβανικες σκανκοφουντες....

επι το πλειστον η αλβανικη φουντα κυριαρχει στην "ελληνικη αγορα", η οποια (αλβ. φου.) σε γενικες γραμμες εχει σχετικα βελτιωθει συγκριτικα με πριν 10-15 χρονια αλλα παρολα αυτα δεν παυει να ειναι μια μετρια φουντα.....

μονο αν προμηθευεσαι απο κανα μπαρμπα σου ή κανα πολυ εμπιστο που σου εγγυαται για την προελευση της μπορει να εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι αλμπανο

καποιος συναγωνιστης ανεφερε παραπανω οτι θ ανεβουν κι οι τιμες :thumbsup: μαλιστα μπορει να χουμε και μερικη ξηρασια



υγ. εχω πολλους φιλους που πινουν, εγω ωστοσο προτιμω να εχω καθαρο μυαλο κι να μην εξαρτουμαι απο "εξωγενεις παραγοντες"  :)

 

mixalis mixoy

Μέγας
Εγγρ.
31 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.578
Κριτικές
16
Like
949
Πόντοι
3.925
  :hmm: Ωχριουν τα Ζωνιανα :police:   :knuppel: μπροστα στους Λαζαρατες ....  :ak: >:cheesy: :uzi:
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.901
Like
12.927
Πόντοι
2.606
Για  το λαζαρατι σας τα χα γράψει πριν 2-3 μήνες γνωστό τις πάσι
 

Επισκέπτης
Παραλημνιε αδιαβαστος!!! Οι σπορακηδες οι Ολλανδοι εχουν ανοιξει δουλειες με την Αλβανια και τους προμηθευουν σπορους. Δηλαδη μπασταρδεψαν και την Αλβανια, όπως Μαρόκο κλπ.

Θες να μου πεις οτι ο Αλβανος καλιεργητης πληρωνει απο 3 ως 10 ευρω το σπορο σε ολανδικες seed banks ? Oχι ρε φιλε δε γινονται αυτα, ειδικα αμα εισα σε φαση Λαζαρατι ή Ζωνιανα που η καλιεργεια ηταν σχεδον ελευθερη.
Να το κανει καποιος που βαζει 3-4 γλαστρες μεσα σε δωματιο και θελει γρηγορη αναπτυξη το καταλαβενω, αλλα καποιοι που καλιεργουν σαν να βαζαν οπωροκηπευτικα για πιο λογο ?
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
:rolleyes: παραλ, παντως γενικα δεν μπορει να πεις οτι δεν εχουν μπασταρδευτει οι φουντες τους και οτι δεν εχουν "μεταλλαχθει", ιδιες ηταν πριν 10 χρονια με τωρα???
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
  :hmm: Ωχριουν τα Ζωνιανα :police:  :knuppel: μπροστα στους Λαζαρατες ....  :ak: >:cheesy: :uzi:
παντως μου κανει εντυπωση που πηραν την αποφαση να τους την "πεσουν"... καποια "μηχανη" δεν θα λαδωθηκε καλα ή θα επεσε κανα "τηλεφωνο" απο "εξωθεν"...δεν εξηγειτε αλλιως κι η κουτση μαρια ηξερε για το κρατος εν κρατη του λαζαρατι
θα πεινασει κοσμακις και σε αλβανια και σε ελλαντα
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
Πάνε ογδόντα μέρες που πέρασε  η πρωταπριλιά. SERAPIS.
 

Επισκέπτης
:rolleyes: παραλ, παντως γενικα δεν μπορει να πεις οτι δεν εχουν μπασταρδευτει οι φουντες τους και οτι δεν εχουν "μεταλλαχθει", ιδιες ηταν πριν 10 χρονια με τωρα???

Οχι, εχουν βελτιωσει την ποιοτητα τους. Αλλα η ποιοτητα εξαρτατε απο πολλους παραγοντες. Σπορος, χωμα, λιπασματα,  κλιματολογικες συνθηκες, τροπος αποξηρανσης και αποθηκευσης.
Τεσπα, το θεμα για μενα ειναι, ποτε θα ξυπνησουν οι Ελληνες πολιτικοι, νομιμοποιησουν την φουντα και επιτρεψουν την καλιεργεια της. Να δειτε για ποτε ξεχρεωνουμε και βγενουμε απο τα μνημονια.
 

mixalis mixoy

Μέγας
Εγγρ.
31 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.578
Κριτικές
16
Like
949
Πόντοι
3.925
παντως μου κανει εντυπωση που πηραν την αποφαση να τους την "πεσουν"... καποια "μηχανη" δεν θα λαδωθηκε καλα ή θα επεσε κανα "τηλεφωνο" απο "εξωθεν"...δεν εξηγειτε αλλιως κι η κουτση μαρια ηξερε για το κρατος εν κρατη του λαζαρατι
θα πεινασει κοσμακις και σε αλβανια και σε ελλαντα
Προκειται να ληφθει αποφαση για ενταξη της Αλβανιας στην ΕΕ και ειπαν - για 76η φορα - να δειξουν καλο προσωπο  :2funny: :2funny: Μολις ενταχθουν η μπιζνα θα δουλεψει παλι με τη βοηθεια του :shit: κρατους. Μονο που την παραγωγη τη στελνουν στην Ελλαδα κλπ κλπ και δεν την κρατανε για τα παλικαρια τους ...
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Οχι, εχουν βελτιωσει την ποιοτητα τους. Αλλα η ποιοτητα εξαρτατε απο πολλους παραγοντες. Σπορος, χωμα, λιπασματα,  κλιματολογικες συνθηκες, τροπος αποξηρανσης και αποθηκευσης.
Τεσπα, το θεμα για μενα ειναι, ποτε θα ξυπνησουν οι Ελληνες πολιτικοι, νομιμοποιησουν την φουντα και επιτρεψουν την καλιεργεια της. Να δειτε για ποτε ξεχρεωνουμε και βγενουμε απο τα μνημονια.
:thumbsup:

Προκειται να ληφθει αποφαση για ενταξη της Αλβανιας στην ΕΕ και ειπαν - για 76η φορα - να δειξουν καλο προσωπο  :2funny: :2funny: Μολις ενταχθουν η μπιζνα θα δουλεψει παλι με τη βοηθεια του :shit: κρατους. Μονο που την παραγωγη τη στελνουν στην Ελλαδα κλπ κλπ και δεν την κρατανε για τα παλικαρια τους ...
α ετσι εξηγειτε!!!! το τηλεφωνο απο "εξωθεν" ηταν η Ε.Ε
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Θες να μου πεις οτι ο Αλβανος καλιεργητης πληρωνει απο 3 ως 10 ευρω το σπορο σε ολανδικες seed banks ? Oχι ρε φιλε δε γινονται αυτα, ειδικα αμα εισα σε φαση Λαζαρατι ή Ζωνιανα που η καλιεργεια ηταν σχεδον ελευθερη.
Να το κανει καποιος που βαζει 3-4 γλαστρες μεσα σε δωματιο και θελει γρηγορη αναπτυξη το καταλαβενω, αλλα καποιοι που καλιεργουν σαν να βαζαν οπωροκηπευτικα για πιο λογο ?

Φυσικα δε πληρωνουν τους σπορου τοσο, χοντρικη το παιρνουν παρα πολυ λιγοτερο και στα πλαισια και αλλων συνεργασιων μεταξυ τους.
Παραγουν παντως καλη ποιοτητα, ΑΛΛΑ δε φτανει αυτη η ποιοτητα στον καταναλωτη απο αλλες αιτιες που δε γνωριζω λεπτομερως. ΟΤΙ αγοραζεις παντου εχει την ιδια ασχημη κακη μυρωδια που ισως οφειλεται και στη συγκομηδη μαζι με την αποθηκευση. Οποιος πινει αγοραστη φουντα, αν του δωσεις σπιτικη βλεπει το χριστο φανταρο.
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Προκειται να ληφθει αποφαση για ενταξη της Αλβανιας στην ΕΕ και ειπαν - για 76η φορα - να δειξουν καλο προσωπο  :2funny: :2funny: Μολις ενταχθουν η μπιζνα θα δουλεψει παλι με τη βοηθεια του :shit: κρατους. Μονο που την παραγωγη τη στελνουν στην Ελλαδα κλπ κλπ και δεν την κρατανε για τα παλικαρια τους ...

Καλα, αλβανους δε ρωτατε να σας πουν οτι και αλλα χωρια που παραγουν?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom