Νέα

η απιστια των αντρων και το φαινομενο κουλιτζ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα perpetouas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 91
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

speres

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.236
Like
6
Πόντοι
16
Αυτό γιατί δεν το είχες γράψει στο ίδιο ποστ, να μην είχαμε αντιγνωμίες; :cheesy:
Διότι αυτό είναι η ουσία (και συμφωνούμε) ενώ στο προηγούμενο σαν να ήθελες να πεις κάτι διαφορετικό, εκτός αν εγώ δεν κατάλαβα καλά. 

Τέλος πάντων λύθηκε η παρεξήγηση.
κανενα προβλημα
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Το φαινόμενο speres  :grin:

Νομίζω η Ψυχολογία καλύτερα αλλά δεν είναι αυτό το θέμα...  Συμφωνούμε πάντως , ειρωνική ήταν η ερώτηση στην πιο τετριμμένη απάντηση στο κεφάλαιο "ανδρική απιστία" που δίνεται συνήθως από απολογητές  :grin:  

οσο δε γαμας μιλας
 

Επισκέπτης
διότι η γιαγιάδες μου και η μάνα μου (όσο ωραίες και να ήταν η καθεμιά τους) δεν το είχαν σκεφτεί να πηδήσουν τον κάθε 25άχρονο στα 45 τους
 

Ντοκ να με συμπαθάς,αλλά για κάτι τέτοιο δε μπορείς να είσαι σίγουρος.
Χωρίς να θέλω να προσβάλω καμιά τους..
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Ντοκ να με συμπαθάς,αλλά για κάτι τέτοιο δε μπορείς να είσαι σίγουρος.
Χωρίς να θέλω να προσβάλω καμιά τους..

Για μερικά πράγματα είσαι σίγουρος, στα πλαίσια του δυνατού.

Τώρα να μου πεις για την γυναίκα μου, τη νύφη μου, τις ξαδέρφες μου, τις κουμπάρες μου κλπ δεν είμαι σίγουρος για καμία τους (μην σου πω πως για το αντίθετο είμαι! :grin:)
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Για μερικά πράγματα είσαι σίγουρος, στα πλαίσια του δυνατού.

Τώρα να μου πεις για την γυναίκα μου, τη νύφη μου, τις ξαδέρφες μου, τις κουμπάρες μου κλπ δεν είμαι σίγουρος για καμία τους (μην σου πω πως για το αντίθετο είμαι! :grin:)

για την κορακλα? μη με βαζεις σε υποψιες και υποχωρησω ε
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.666
Like
17
Πόντοι
166
Το κατάλαβα και πως συμφωνούμε και πως ήταν ειρωνικό (τόσο λίγο μυαλό το έχω! :grin:), προς επίρρωσιν των λεγομένων σου ήταν η απάντησή μου.


Στο θέμα "Ψυχολογία-Κοινωνιολογία" θα μου επιτρέψεις μάλλον να επιμείνω στην άποψή μου, διότι η γιαγιάδες μου και η μάνα μου (όσο ωραίες και να ήταν η καθεμιά τους) δεν το είχαν σκεφτεί να πηδήσουν τον κάθε 25άχρονο στα 45 τους (ούτε καν τον κάθε 45χρονο!)
Το πως ίσως κάποιες το έκαναν και τότε ισχύει, αλλά ήταν πάρα πολύ λιγώτερες από τις σημερινές.

Γιατί είχαν λοιπόν τότε (έστω "στατιστικά") διαφορετική "ψυχολογία";
Προφανώς διότι οι τότε κοινωνικές συνθήκες ήταν διαφορετικές.
 



Είναι θέμα background του καθένα ντοκ  :grin:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.705
Κριτικές
90
Like
36.286
Πόντοι
25.467
Το φαινόμενο speres  :grin:

Νομίζω η Ψυχολογία καλύτερα αλλά δεν είναι αυτό το θέμα...  Συμφωνούμε πάντως , ειρωνική ήταν η ερώτηση στην πιο τετριμμένη απάντηση στο κεφάλαιο "ανδρική απιστία" που δίνεται συνήθως από απολογητές  :grin: 

Εκτός από το τι μπορεί να εξηγήσουν οι επιστήμες της βιολογίας και της ψυχολογίας, υπάρχουν κάποια κοινωνικά πρότυπα τα οποία είναι από αιώνων διαμορφωμένα (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα ακολουθούν άπαντες), μον πτι μπιζού.

Θυμηθείτε, για παράδειγμα, την Πηνελόπη που ανέμενε υφαίνοντας και τον Οδυσσέα που "πήδαγε" ό,τι εύρισκε στο διάβα του.
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.666
Like
17
Πόντοι
166
Εκτός από το τι μπορεί να εξηγήσουν οι επιστήμες της βιολογίας και της ψυχολογίας, υπάρχουν κάποια κοινωνικά πρότυπα τα οποία είναι από αιώνων διαμορφωμένα (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα ακολουθούν άπαντες), μον πτι μπιζού.

Θυμηθείτε, για παράδειγμα, την Πηνελόπη που ανέμενε υφαίνοντας και τον Οδυσσέα που "πήδαγε" ότι εύρισκε στο διάβα του.

Ναι σύμφωνοι , για αυτό εξάλλου υπάρχουν και επιστήμες συνδυάζοντας τα παραπάνω προφανώς για να καλύψουν ανάγκες που ίσως μια επιστήμη μόνη της δεν μπορεί να καλύψει ...
 

the big cock

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2011
Μηνύματα
59
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
πραγματι το φαινομενο ισχυει.Οι επιστημονες εχουν απολυτο δικιο.και εγω ποτε δεν παω με την ιδια τανα.
 

Επισκέπτης
URL]]
 

speres

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.236
Like
6
Πόντοι
16
το μαλακισμενο που λερωσε το μαγαζι με ενοχλει εμενα οχι το συνθημα.το οποιο εννοειται και ειναι μαλακια οπως και τα περισσοτερα των αναρχικων/αριστερων/απλυτων/δεξιων/κεντρωων και  παει λεγοντας...
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
το  φαινόμενο coolidge είναι η λειτουργική περιγραφή του καθαρόαιμου αρσενικού λιμβικού συστήματος (έδρα των ενστίκτων)
το οποίο λαϊκιστί ισοδυναμεί με αυτό που έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας να λέμε : άμεση πρόσβαση σε αντικείμενο προς συνουσία και αμεσότερη εξαφάνιση μετά την εκσπερμάτιση ούτως ώστε το ο κύκλος να συνεχίζεται στο διηνεκές , εξασφαλίζοντας συνεχή εναλλαγή "σκευών ηδονής" μίας χρήσεως , μόνο έτσι κρατιούνται τα επίπεδα ευφοριστικών ουσιών σταθερά σε υψηλά επίπεδα.
"Ηδονίζεσαι με το νέο και σιχένεσαι το χρησιμοποιημένο" ακόμα πιο λαϊκή διατύπωση...

όσο και αν ακούγεται κυνικό ή χυδαίο , αυτό προστάζει η φύση με όλη της την σοφία , και εφόσον είναι φυσικό τότε για μένα είναι απόλυτα ηθικό ακόμα και αν η κοινωνία λέει τα αντίθετα για άλλους λόγους που δεν είναι επι της παρούσης να συζητήσουμε...

οι πιρφορικες μονιμότητες είναι αφενός γυναικεία επιδίωξη εκ φύσεως (ανάγκες ανατροφής των τέκνων) και αφετέρου θηλυπρεπών πιρφοροαγαπούληδων εκ κοινωνίας

όλο το Luna park της κοινωνίας για να διατηρηθεί & να αναπαραχθεί , πρέπει βιοπολιτικά να ελέγξει την σεξουαλική συμπεριφορά των ατόμων που το απαρτίζουν,
ώστε να είναι : εξημερωμένα, ευνουχισμένα χρηματοσυσσωρευτικά και μαλακιο-καταναλωτικά κατοικίδια

κοινωνία πηγή δυστυχίας και πιρφορίας λοιπόν, ο παράδεισος του πιρφόρου !
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
και επειδή μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις
φαντάζομαι ότι μια συνεχής ροή εικόνων (βίντεο)
θα είναι ακόμη πιο εύγλωττη περιγραφή (!) :



ακόμα και απ'αυτές τις δύο διαφημίσεις της σειράς  ,
πιστεύω ότι καθίσταται σαφής ο  τύπος σεξουαλικότητας  που είναι society-friendly
και γιατί μια αχαλίνωτη σεξουαλικότητα θα είχε γκρεμίσει το luna park της κοινωνίας...
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
εξασφαλίζοντας συνεχή εναλλαγή "σκευών ηδονής" μίας χρήσεως

βρε μισανθρωπάκι   :2funny: μόνο σκεύη ηδονής είναι οι γυναίκες ?   :grin:
ψοφάς για απόλυτο εκμηδενισμό του πνεύματος !!!  :grin:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
βρε μισανθρωπάκι   :2funny: μόνο σκεύη ηδονής είναι οι γυναίκες ?   :grin:
ψοφάς για απόλυτο εκμηδενισμό του πνεύματος !!!   :grin:
του πνεύματος κάθε άλλο
με την κοινωνία έχω όμως ένα θεματάκι απ'ότι φαίνεται  ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom