Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 273K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Να μην απορείς. Μπορείς να ακούσεις μαλακίες μπορείς να δεις και σοβαρές απαντήσεις και αν θες ψάξε το forum...Το καλύτερο βέβαια είναι οι εξετάσεις.

σαφως και μπορεις να βρεις σοβαρες αποψεις και γνωμες στο site, εξαλλου το επιπεδο αρκετων εδω μεσα ειναι αρκετα υψηλο θα? λεγα. αλλα ΜΟΝΟ για θεμα υγειας δεν θα παρω αποψη απο κανεναν εδω μεσα παρα μονο απο γιατρο.
ξερεις, εχουμε ενα κουσουρι οι ελληνες, σε καποιο προβλημα υγειας καποιου γνωστου-συγγενη κτλ, γινομαστε ολοι γιατροι και φτανουμε σε σημειο να κανουμε και διαγνωση, ακομα να ξερουμε και το φαρμακο που μπορει να παρει ο ασθενης.. (ορμωμενοι απο καποια προσωπικη ισως εμπειρια.). μεγα λαθος..
 

remoulas

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2005
Μηνύματα
39
Like
1
Πόντοι
0
Γνωριζει κανεις πια ειναι τα πρωτα συμπτωματα του AIDS και μετα απο ποσο καιρο εκδηλωνονται?
Εφαγα φρικη παιδια, μια καρια μου εσπασε το προφυλακτικο ενω μου επαιρνε πιπα και τελειωσα στο στομα της. Πανω στην καυλα Χαμπαρι δεν πηρα οτι εσπασε.
Το γαμωτο ειναι 3 μερες μετα το σκηνικο αρρωστησα. Ειναι τυχαιο, δεν ειναι δεν ξερω. Αν ξερει καποιος μετα απο ποσο καιρο φενεται και πια ειναι τα συμπτωματα ας πει. Ευχαριστω.

Τα ξαναλέμε:
Για να κολλήσεις με στοματικό sex πρέπει
-->[size=10pt]Αν σου κάνουν πίπα:[/size]
Η γκόμενα να έχει κάποια αιμοραγία από τα ούλα ή κάποια πληγή που θα αυξήσει τη συγκέντρωση του ιου στο σάλιο.
Μαζί με αυτό θα πρέπει να έχεις και κάποια πληγή στο πουλάκι σου που θα είναι η πύλη για να μπουκάρει ο ιος.
Αυτο βέβαια ΔΕΝ σημαίνει ότι δεν χρειάζεται καπότα! (γιατί υπάρχουν και οι μαλάκες :jerking:)

[size=10pt]Αν κάνεις πίπα:[/size]
Το αντίθετο βέβαια (για κάποιους που μπορεί να τους απασχολεί) αν κάνεις πίπα και έχεις πληγή στο στόμα ή κουφάλα κτλ και χύσουν στο στόμα σου οι πιθανότητες ΑΥΞΑΝΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ!

Και κάτι που διάβασα, αν κάποιος σκοπεύει να κάνει πίπα και θέλει να τα πάρει στο στόμα  ;), καλό θα είναι να μην έχει βουρτσίσει τα δοντάκια του τουλάχιστον ένα δύωρο πρίν και βέβαια να ξέρει ότι τα δοντάκια του είναι καλά!

Πάντος φίλε μην αγχώνεσαι..
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.923
Κριτικές
3
Like
1.624
Πόντοι
216
"ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ"
η προβλεψη της αρρωστειας μπορει να γινει με παστρικες μεθοδους ενω αυτοι ειναι καθισμενοι ανακουρκουδα!
Το κυριο συμπτωμα ειναι"εμετος το σαββατοβραδο" ενω το βλεμμα θυμιζει ποδι γριας σε δεντρο!
Στην περιπτωση περι-τοματων,η τροχειοδρομηση του πρωκτου και του 3ου απολλωνα κρινονται απαραιτητα μετρα για την αντιμετωπιση της περιφημης σκορτσας ΧΖ-47 η οποια πρωτα εθεαθη στο εργοστασιο μανιταριων του νοτιοανατολικου κουβειτ!
Ιν ορντερ του αβοηντ ντεηντζερ,να περδεστε σαν μικρο παιδι σε συστοιχιες του βουβωνικου σουσαμιοσμπορου! 
 

Επισκέπτης
Θερμή παράκληση, μη δίνουμε συνέχεια και κυρίως απόψεις σε θέματα που έχουν συζητηθεί εκτενέστατα. Αποτέλεσμα είναι να λέγονται πολλές βλακείες, όπως για συμπτώματα τις πρώτες μέρες, τρόπους μετάδοσης, κ.λ.π. Ρίξτε μια ματιά στα παλαιότερα θέματα του φόρουμ.

πες τα ρε flyeron!!!!!
 

Επισκέπτης
Θα συμφωνήσω κάθετα με τον ανανία αν και διαφωνώ οριζόντια και θα πω : καπότα και πάλι καπότα . Εγώ θα αρχίσω να φοράω κάθε πρωί και ας μη γαμάω .
 

IptamenosOllandos

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2006
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
να κι ενα λινκ που εδωσε καποιος σε ενα αλλο θεμα με μαρτυριες που πραγματικα με σκαλωσαν!!!
Βεβαια οι περισσοτερες μαρτυριες απ οτι ειδα ειναι ομοφυλοφιλων , αλλα υπαρχουν κι εξαιρεσεις..
Προφυλακτικο και παλι προφυλακτικο...!!
 

SAKIS26

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
θα πω το εξης.
Πρωτον δεν ζητησα απο κανεναν ιατρικη συμβουλη, ξερω απο που θα την παρω, απλα ρε παιδια ρωτησα μηπως ηξερε κανεις κατι παραπανω. Οπως καποιοι μου εδωσαν καποια site για πληροφοριες τα οποια με βοηθησαν.
Δευτερον δεν ειπα οτι εγινε ακαποτο αλλα εσπασε το προφυλακτικο δεν ξερω για ποση ωρα και τελειωσα στο στομα της
και τριτον ποιος απο εδω μεσα ρε παιδια κοιταζει την αλλη στα δοντια????
Που να ξερω αν ειχε κουφαλα η κουφαλα η αν εχει ουλιτιδα η αν εχει γδαρθει στα δοντια???
Ειλικρινα ποιος εσεις στα δοντια τις κοιταζετε για να τις παρετε?
Απλα επειδη η τυπισα ειναι και Βραζηλιανα και γνωστο τι γινεται στην Βραζηλια απο AIDS τα χρειαστηκα λιγο.
Επαναλαμβανω, σιγουρα ποτε κανεις δεν πρεπει να ζηταει ιατρικες συμβουλες απο εδω, απλα να ρωταει για πληροφοριες μηπως ξερει κανενας κατι να τον καθοδηγησει.
Αυτα ειχα να πω.
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
προσεχεις για να εχεις??
ωραια, σε καθε μπουρδελο που θα μπαινουμε απο δω και περα θα ζηταμε χαρτια απο την ιεροδουλο..
Εσυ ρε μωρο το πουλι σου και την υπογραφη σου,τα βαζεις οπου να?ναι?
Βεβαιως κι όταν εχεις μια υποψια πρεπει να τα ζητησεις?
Εμπιστοσυνη ουτε στον ποπο σου?!!!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
θα πω το εξης.
Πρωτον δεν ζητησα απο κανεναν ιατρικη συμβουλη, ξερω απο που θα την παρω, απλα ρε παιδια ρωτησα μηπως ηξερε κανεις κατι παραπανω. Οπως καποιοι μου εδωσαν καποια site για πληροφοριες τα οποια με βοηθησαν.
Δευτερον δεν ειπα οτι εγινε ακαποτο αλλα εσπασε το προφυλακτικο δεν ξερω για ποση ωρα και τελειωσα στο στομα της
και τριτον ποιος απο εδω μεσα ρε παιδια κοιταζει την αλλη στα δοντια????
Που να ξερω αν ειχε κουφαλα η κουφαλα η αν εχει ουλιτιδα η αν εχει γδαρθει στα δοντια???
Ειλικρινα ποιος εσεις στα δοντια τις κοιταζετε για να τις παρετε?
Απλα επειδη η τυπισα ειναι και Βραζηλιανα και γνωστο τι γινεται στην Βραζηλια απο AIDS τα χρειαστηκα λιγο.
Επαναλαμβανω, σιγουρα ποτε κανεις δεν πρεπει να ζηταει ιατρικες συμβουλες απο εδω, απλα να ρωταει για πληροφοριες μηπως ξερει κανενας κατι να τον καθοδηγησει.
Αυτα ειχα να πω.

παντα θα τα "χρειαζεσαι" και ολοι θα τα "χρειαζονται" μεχρι να καταλαβεις-ουν ποια ειναι η αληθεια και που ειναι το ψεμα!!!!! εδω ακομη νομιζουμε οτι οι διδυμοι πυργοι επεσαν τυχαια!!!!!!! και αλλα τοσα.....
 

SAKIS26

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
αστα φιλε μας δουλευουν ολους οι αμερικανοι και ο οσαμα
 

tzogarw

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2006
Μηνύματα
142
Like
46
Πόντοι
1
Κοιτα να δεις...Πρεπει να βρεις να πας σ ενα χελωναδικο,απ αυτα που πανε οι μπερμπαντηδες με τα μπουφαν και τα αναποδα μουστακια-θα δωσεις εναν εμετο στην μαρικα και αυτη θα σου τι ποντους εχει ο ντοματας!
8 στις 3 θα σου τυχει κλαπετο-ισως και εξεγερση κοπρανου.
Μετα,η ευτυχια μοιραζεται με κλαρινο στο πρωτο ποδι της χαλκιδικης,συμφωνα με τα λεγομενα του Σαλουνανθρωπου!
Αμα ανοιξεις την καρδια σου στον προφητη,θα κανεις λαχταρμα-αλλιως μεροδουλι-μεροφαι,οπως τσιμπησει το σεραγουει μεγαλε!
Και εκεις βρισκεται ο Βονιτσας με τα ουλα του!
Ακόμη να σε κλείσουν στο Δαφνί? Το λιγότερο που μπορείς να χαρακτηριστείς ειναι ψυχοπαθής.
 

2arcoudi

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2006
Μηνύματα
196
Like
1
Πόντοι
1
Παιδες επειδη ολοι πρεπει να γαμ... υπευθηνα ποτε μην γαμ... χωρις καποτα! αριστερα και δεξια.

κανονας απαραβατος!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Γνωριζει κανεις πια ειναι τα πρωτα συμπτωματα του AIDS και μετα απο ποσο καιρο εκδηλωνονται?
Εφαγα φρικη παιδια, μια καρια μου εσπασε το προφυλακτικο ενω μου επαιρνε πιπα και τελειωσα στο στομα της. Πανω στην καυλα Χαμπαρι δεν πηρα οτι εσπασε.
Το γαμωτο ειναι 3 μερες μετα το σκηνικο αρρωστησα. Ειναι τυχαιο, δεν ειναι δεν ξερω. Αν ξερει καποιος μετα απο ποσο καιρο φενεται και πια ειναι τα συμπτωματα ας πει. Ευχαριστω.

κατα την ταπεινη μου παντα γνωμη οπως κατ'επαναληψη εχω αναφερει δεν υπαρχει ιος ΗΙV ή οπως αλλιως θελουν να τον ονομασουν αλλα μονο ΑΙDS(Συνδρομο ανοσολογικης ανεπαρκειας) το οποιο βεβαια δεν ανακαλυφθηκε την δεκαετια του 1970 οτι υπαρχει αλλα πολλους αιωνες παλαιοτερα.......απλα η βιομηχανια των φαρμακων(οπως και ολες οι βιομηχανιες παγκοσμιως που τζιραρουν δις και τρις) προσπαθουν να ανανεωνουν τα φαρμακα τους με την δικαιολογια καποιας νεας ανακαλυψης ασθενειας.......οποτε για να παθει καποιος καταρρευση του αμυντικου συστηματος(γιατι αυτο ειναι το AIDS και οχι κατι εξωγηινο και απροσιτο οπως προσπαθουν να το πλασαρουν με σκοπο την τρομοκρατια του κοσμου)πρεπει να συμβουν 2 τινα και αυτα σε συνδυασμο πολλες φορες......1)να υποθρεπτεσαι σε τετοιο βαθμο που το αμυντικο σου συστημα να μην μπορει με δικη του ανορθωση να αντιμετωπισει εναν εισβολεα σχετικα μικτης παθογονου επικυνδυνοτητας και αυτο να δημιουργησει διαφορες επιπλοκες και το 2)να σου χορηγουν αντιρετροικα φαρμακα ή ΑΖΤ τα οποια αν μπεις και σε διαφορα σαιτ ελληνικα και μη, καταστρεφουν αργα και σταθερα το γενετικο κωδικα των κυτταρων μας και καποια εσωτερικα σπλαχνα οπως ηπαρ......αλλα εν πασει περιπτωσει καλο θα ηταν να παρακολουθησεις την ολη κουβεντα που ειχε γινει απο διαφορα μελη του site στο αντιστοιχο thread πριν κανα διμηνο και να βγαλεις τα δικα σου συμπερασματα......ΚΑΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ στο ΙΡΑΚ,ΒΙΕΤΝΑΜ,εγινε με καποια προφαση........και η "τρομολαγνεια" σχεδιαστηκε "ξαφνικα" λογω των τρομοκρατικων επιθεσεων των "μουτζαχεντιν"...και τα μικροτσιπ θα μας τα φορεσουν με δικη μας θεληση γιατι ετσι θα μας το φερουν στο "πιατο"μας.....Τα συμπερασματα δικα σας....
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
φυσικα κανονας απαραβατος ειναι να μην εχουμε συνουσιες ακαποτες με πολλες γυναικες και κυριως με πουτανες........οχι ομως για να μην κολλησουμε AIDS αλλα γιατι υπαρχουν αλλα πολυ σοβαρα αφροδισια νοσηματα τα οποια μπορουν να μας ταλαιπωρησουν για πολυ μεγαλο διαστημα οπως ειναι η βλεννοροια(ειδικα σε συνδυασμο με ουρολοιμωξη),τα χλαμυδια,ο ερπητας, ΜΟΡΦΕΣ ΗΠΑΤΙΤΙΔΑΣ και στις γυναικες που εχουν πιο περιπλοκο γεννητικο συστημα και πιο προσφορο για ιους και μικροβια τα πραγματα ποσοστιαια ειναι ακομη πιο επικινδυνα......αλλα και απο τα προφυλακτικα και τα υλικα τους μπορουμε να αποκτησουμε και σταφυλοκοκκο αμα λαχει.......οποτε κανονας στο σεξ δυσκολα μπορει να υιοθετηθει και να εφαρμοστει.....ενα ειναι σιγουρο για ολες τις ασθενεις εκφυλλιστικες ή μη:Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΜΥΝΤΙΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ......Oσο ανεβασμενο ειναι τοσο λιγοτερους κινδυνους εχουμε.....για αυτο να ψαχνετε να βρισκετε τους καταλληλους ανθρωπους οι οποιοι δεν ειναι ταγμενοι στους τζιρους των εταιριων αλλα ταγμενοι στην ενημερωση και την προσπαθεια για το καλο της ανθρωποτητος........ας μαθουμε επιτελους σαν λαος πως πρεπει να διαβιουμε και ας αφησουμε τους τρομοκρατες θανατολαγνους φαρμακοτριφτες να κοροιδευουν ολοενα και λιγοτερους γιατι μονο τοτε θα σκεφτουν να συμμορφωθουν προς τους κανονες της ανθρωπινης φυσης και οχι προς τις τσεπες τους......
 

Nefilim

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
730
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
6
φυσικα κανονας απαραβατος ειναι να μην εχουμε συνουσιες ακαποτες με πολλες γυναικες και κυριως με πουτανες........οχι ομως για να μην κολλησουμε AIDS αλλα γιατι υπαρχουν αλλα πολυ σοβαρα αφροδισια νοσηματα τα οποια μπορουν να μας ταλαιπωρησουν για πολυ μεγαλο διαστημα οπως ειναι η βλεννοροια(ειδικα σε συνδυασμο με ουρολοιμωξη),τα χλαμυδια,ο ερπητας, ΜΟΡΦΕΣ ΗΠΑΤΙΤΙΔΑΣ και στις γυναικες που εχουν πιο περιπλοκο γεννητικο συστημα και πιο προσφορο για ιους και μικροβια τα πραγματα ποσοστιαια ειναι ακομη πιο επικινδυνα......αλλα και απο τα προφυλακτικα και τα υλικα τους μπορουμε να αποκτησουμε και σταφυλοκοκκο αμα λαχει.......οποτε κανονας στο σεξ δυσκολα μπορει να υιοθετηθει και να εφαρμοστει.....ενα ειναι σιγουρο για ολες τις ασθενεις εκφυλλιστικες ή μη:Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΜΥΝΤΙΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ......Oσο ανεβασμενο ειναι τοσο λιγοτερους κινδυνους εχουμε.....για αυτο να ψαχνετε να βρισκετε τους καταλληλους ανθρωπους οι οποιοι δεν ειναι ταγμενοι στους τζιρους των εταιριων αλλα ταγμενοι στην ενημερωση και την προσπαθεια για το καλο της ανθρωποτητος........ας μαθουμε επιτελους σαν λαος πως πρεπει να διαβιουμε και ας αφησουμε τους τρομοκρατες θανατολαγνους φαρμακοτριφτες να κοροιδευουν ολοενα και λιγοτερους γιατι μονο τοτε θα σκεφτουν να συμμορφωθουν προς τους κανονες της ανθρωπινης φυσης και οχι προς τις τσεπες τους......

πολύ μετράς ρε vasos...σωστός παίκτης
 

mparmpoutsala

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2006
Μηνύματα
484
Like
0
Πόντοι
1
Γνωριζει κανεις πια ειναι τα πρωτα συμπτωματα του AIDS και μετα απο ποσο καιρο εκδηλωνονται?
Εφαγα φρικη παιδια, μια καρια μου εσπασε το προφυλακτικο ενω μου επαιρνε πιπα και τελειωσα στο στομα της. Πανω στην καυλα Χαμπαρι δεν πηρα οτι εσπασε.
Το γαμωτο ειναι 3 μερες μετα το σκηνικο αρρωστησα. Ειναι τυχαιο, δεν ειναι δεν ξερω. Αν ξερει καποιος μετα απο ποσο καιρο φενεται και πια ειναι τα συμπτωματα ας πει. Ευχαριστω.

Αν θυμάμαι καλά τα συμπτώματα εμφανίζονται το λιγότερο
μετά από 6 μήνες.

Σου προτείνω να πας να κάνεις ένα τεστ για HIV σε κοντινό νοσοκομείο.

Επειδή είμαι μαλάκας και παρανοϊκός, γάμούσα 2 πρώην μου
χωρίς προφυλακτικό. Εξ ου και η μαλακία. Ε, τελικά δεν εμπι
στεύομαι καμία από αυτές πλέον, οπότε για να είμαι σίγουρος
έκανα κ' ένα HIV test, να μου φύγει η ιδέα. Τσαμπέ πράγμα.

Καλό θα ήταν να κάνεις κανά 2 τηλέφωνα, για να ρωτήσεις
πόσος καιρός θα πρέπει να'χει περάσει από την τελευταία σου
"επικίνδυνη" επαφή(γαμίσι).

Όπως είπε ο καμμένος μου εγκέφαλος προ λίγου, είναι γύρω στους 6 μήνες. Ε για κάμποσο καιρό θα αναγκαστείς να γαμάς
με καπότες (αν ενδιαφέρεσαι να μην μεταδώσεις τον υποθετικό ιό). Θα σκεφτείς και κάμποσα πράγματα καλύτερα.
Πως ίσως να πεθάνεις από μαλακία. Κτλ. Τι να γίνει.
Όλα εδώ πληρώνονται.

υγ: τελικά το τεστ έδειξε αρνητικό. Ήταν όλα μέσα στο μυαλό'μ.

υγ2: να πάει να γαμηθεί η extra απόλαυση. Ποτέ ξανά χωρίς καπότα,
εκτός αν την σύρω από το χέρι να κάνομε ένα τεστάκι παρέα :P.

υγ2.5: καλώς σας βρήκα.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Αν θυμάμαι καλά τα συμπτώματα εμφανίζονται το λιγότερο
μετά από 6 μήνες.

Σου προτείνω να πας να κάνεις ένα τεστ για HIV σε κοντινό νοσοκομείο.

Επειδή είμαι μαλάκας και παρανοϊκός, γάμούσα 2 πρώην μου
χωρίς προφυλακτικό. Εξ ου και η μαλακία. Ε, τελικά δεν εμπι
στεύομαι καμία από αυτές πλέον, οπότε για να είμαι σίγουρος
έκανα κ' ένα HIV test, να μου φύγει η ιδέα. Τσαμπέ πράγμα.

Καλό θα ήταν να κάνεις κανά 2 τηλέφωνα, για να ρωτήσεις
πόσος καιρός θα πρέπει να'χει περάσει από την τελευταία σου
"επικίνδυνη" επαφή(γαμίσι).

Όπως είπε ο καμμένος μου εγκέφαλος προ λίγου, είναι γύρω στους 6 μήνες. Ε για κάμποσο καιρό θα αναγκαστείς να γαμάς
με καπότες (αν ενδιαφέρεσαι να μην μεταδώσεις τον υποθετικό ιό). Θα σκεφτείς και κάμποσα πράγματα καλύτερα.
Πως ίσως να πεθάνεις από μαλακία. Κτλ. Τι να γίνει.
Όλα εδώ πληρώνονται.

υγ: τελικά το τεστ έδειξε αρνητικό. Ήταν όλα μέσα στο μυαλό'μ.

υγ2: να πάει να γαμηθεί η extra απόλαυση. Ποτέ ξανά χωρίς καπότα,
εκτός αν την σύρω από το χέρι να κάνομε ένα τεστάκι παρέα :P.

υγ2.5: καλώς σας βρήκα.

Συνανθρωποι αυτο που θα σας προτεινα ειναι μακρυα απο τα τεστ HIV!!!!!!!!!!!!!!Μπορει να αποβουν μοιραια για την ζωη οποιων το κανουν....και θα εξηγησω το γιατι....το τεστ ΗΙV οταν το κανει καποιος  παιρνει και το  αναλογο αποτελεσμα(θετικο ή αρνητικο) το οποιο βεβαια αν σε συντομο χρονο παει και το κανει σε 5-6 νοσοκομεια δυναται να λαβει και διαφορετικες απαντησεις.......παμε ομως στην ουσια....αν βγει αρνητικο το τεστ ολα καλα....αν βγει θετικο ομως? περα απο το ψυχολογικο σοκ που απο μονο του λυγιζει την αμυνα του οργανισμου ,αρχιζει ο ασθενης και υποβαλλεται σε τοξικοτατες θεραπειες ανευ λογου και αιτιας(καθοτι δεν υφισταται ιος παρα μονο AIDS) οι οποιες του καταστρεφουν με αργο αλλα σταθερο τεμπο τις αμυντικες ικανοτητες που εχει το σωμα μας........με τελικο αποτελεσμα να πεθανει ο "κατασκευασμενος" ασθενης ή φορεας του ΙΟΥ(ακουσον-ακουσον) απο την τοξικοτατη φαρμακοθεραπεια..........βαλτε το καλα στο μυαλο σας αν θελετε να ζησετε πολλα και καλα χρονια......μακρυα απο τεστ ΗΙV.....διοτι απλα αυτο που ανιχνευει δεν ειναι η υπαρξη ιου αλλα καποιοι αλλοι δεικτες που ουδεμια σχεση δεν εχουν με συγκεκριμενο ιο που εχει την ταδε μοριακη δομη...προσοχη στις σεξουαλικες επαφες και στα προφυλακτικα που χρησιμοποιειτε.....να κοιτατε παντα τις ημερομηνιες ληξεις και να παιρνετε και καμμια συμβουλη απο τους φαρμακοποιους για τις κατασκευαστριες εταιριες αυτων!!!!!!!!!!!!!!!!!!και πανω απ'ολα αρχιστε να ενδιαφερεστε για την ζωη σας.......πνευματικα και σωματικα......μαθετε να συμπεριφερεστε στον ευατο σας οπως του αρμοζει...μην τον ταιζετε με σκουπιδοφαγια και του δημιουργειτε προβλημα υποθρεψιας...ενημερωθειτε σχετικα με το τι ειναι DNA,τι ειναι κυτταρο..πως λειτουργει το ανθρωπινο σωμα...ποιες τροφες το προαγουν?ποια συμπληρωματα ειναι τα πιο καλα?τι πρεπει να αποφευγω?ποιος τυπος γυμναστικης  προαγει την υγεια....ο αεροβιος ή ο αναεροβιος?και παρα πολλα αλλα.....εγω απλως εκθετω μερικα......καλο βραδυ σε ολους 
 

mparmpoutsala

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2006
Μηνύματα
484
Like
0
Πόντοι
1
Συνανθρωποι αυτο που θα σας προτεινα ειναι μακρυα απο τα τεστ HIV!!!!!!!!!!!!!!Μπορει να αποβουν μοιραια για την ζωη οποιων το κανουν....και θα εξηγησω το γιατι....το τεστ ΗΙV οταν το κανει καποιος  παιρνει και το  αναλογο αποτελεσμα(θετικο ή αρνητικο) το οποιο βεβαια αν σε συντομο χρονο παει και το κανει σε 5-6 νοσοκομεια δυναται να λαβει και διαφορετικες απαντησεις.......παμε ομως στην ουσια....αν βγει αρνητικο το τεστ ολα καλα....αν βγει θετικο ομως? περα απο το ψυχολογικο σοκ που απο μονο του λυγιζει την αμυνα του οργανισμου ,αρχιζει ο ασθενης και υποβαλλεται σε τοξικοτατες θεραπειες ανευ λογου και αιτιας(καθοτι δεν υφισταται ιος παρα μονο AIDS) οι οποιες του καταστρεφουν με αργο αλλα σταθερο τεμπο τις αμυντικες ικανοτητες που εχει το σωμα μας........με τελικο αποτελεσμα να πεθανει ο "κατασκευασμενος" ασθενης ή φορεας του ΙΟΥ(ακουσον-ακουσον) απο την τοξικοτατη φαρμακοθεραπεια..........βαλτε το καλα στο μυαλο σας αν θελετε να ζησετε πολλα και καλα χρονια......μακρυα απο τεστ ΗΙV.....διοτι απλα αυτο που ανιχνευει δεν ειναι η υπαρξη ιου αλλα καποιοι αλλοι δεικτες που ουδεμια σχεση δεν εχουν με συγκεκριμενο ιο που εχει την ταδε μοριακη δομη...προσοχη στις σεξουαλικες επαφες και στα προφυλακτικα που χρησιμοποιειτε.....να κοιτατε παντα τις ημερομηνιες ληξεις και να παιρνετε και καμμια συμβουλη απο τους φαρμακοποιους για τις κατασκευαστριες εταιριες αυτων!!!!!!!!!!!!!!!!!!και πανω απ'ολα αρχιστε να ενδιαφερεστε για την ζωη σας.......πνευματικα και σωματικα......μαθετε να συμπεριφερεστε στον ευατο σας οπως του αρμοζει...μην τον ταιζετε με σκουπιδοφαγια και του δημιουργειτε προβλημα υποθρεψιας...ενημερωθειτε σχετικα με το τι ειναι DNA,τι ειναι κυτταρο..πως λειτουργει το ανθρωπινο σωμα...ποιες τροφες το προαγουν?ποια συμπληρωματα ειναι τα πιο καλα?τι πρεπει να αποφευγω?ποιος τυπος γυμναστικης  προαγει την υγεια....ο αεροβιος ή ο αναεροβιος?και παρα πολλα αλλα.....εγω απλως εκθετω μερικα......καλο βραδυ σε ολους 

Αν θες να'σαι σίγουρος κάνε το καμιά 10άρα φορές...

Όσο για τις θεραπείες -για την περίπτωση που το τεστ βγει
θετικό- μπορείς και να μην τις κάνεις(ειδικά αν πιστεύει κάποιος ότι είναι ανούσιες κτλ)..

Όσο για τον HIV είναι (ρετρο)ιός.

Ειλικρινά πάντως δεν καταλαβαίνω την λογική που χρησιμο
ποιείς.. Αν κάποιος έχει γαμήσει κάμποσες φορές χωρίς προφ
και αβεβέβαιης καθαρότητας γκόμενες να μην κάνει τεστ
για να μην... καταρεύσει ψυχολογικά από την απάντηση ;
Sorry, προτιμώ να ξέρω τι έχω να αντιμετωπίσω, παρά
να παίζω με την ζωή μου κ' των άλλων.

 

nios67

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2006
Μηνύματα
110
Like
4
Πόντοι
1
  ας παει κανενας μια 10ρια φορες με μια που ειναι φορεας ,για να μην σου πω εστο και μια η δυο,χωρις προφυλαξεις,κ μετα θα δουμε το 1/2000 κτλ.το μεγαλυτερο ποσοστο εγγλεζων ετερωφυλων φορεων ,το κολλησανε με σεξοτουρισμο στην ταυλανδη ,οπου τα ποσοστα ειναι μεγαλα.δεν νομιζω οτι αυτοι πηδηξανε σε μια εβδομαδα 2000 φορες κ ανω ,κ ολες οι φορες να τα νε με οροθετικια! :helpplea:
παντος κατι που δεν εχει αναφερθει κ αξιζει ,υπαρχει ενα ειδος ασπιδας κατα του ειτζ,ειναι η περιτομη,μειωνει τις πιθανοτητες εως 60 τα εκατο.ψαχτε στο διαδυκτιο και θα βρειτε παμπολα αρθρα για αυτο.

φίλε teo34gr τα ποσοστά στην ταυλάνδη να πηδήξεις γυναίκα ειναι οσα και να κολήσεις aids απο γυναίκα. Πάνω απο τις μισές πουτάνες ειναι πούστηδες εγχειρησμένοι. Οπότε το παράδειγμα σου είναι ατοπο. Οσο για το παράδειγμα του apor με τον πορνοσταρ το θεωρώ εξίσου άτοπο.
Νομίζω οτι τετοιες απαντήσεις ενισχύουν την θεωρία της Μαρίας κατακόρυφα.
Τώρα για τις φαρμακευτικές εταιριες και τους γιατρούς γενικότερα νομίζω οτι η μαρία έχει απόλυτο δίκαιο.
Είναι γνωστό πλέον οτι το θέμα υγεία εχει περάσει στο απέναντι πεζοδρόμιο που λέγεται "business" και ολα πλέον καθορίζονται με τα αποτελέσματα των λογιστηρίων.

Μπραβο κοπέλα μου για το κουράγιο σου.Συνέχισε γερά.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
δυστυχως nios67 απο τα παραδειγματα καποιων ανθρωπων βγαζεις και πολλα αλλα συμπερασματα περι της γενικοτερης διανοητικης ικανοτητας ενος ανθρωπου...Πολλοι λιγοι γιατροι μεχρι σημερα (εκτος απο λιγες χιλιαδες επιστημονες που ειναι πολυ λιγοι μπροστα στους εκαντονταδες χιλιαδες γιατρους ανα τον κοσμο) εχουν γενικοτερα καθησει να ασχοληθουν σοβαρα με τα αιτια ολων αυτων των ασθενειων,των ιων,των παθογονων και νοσηρων καταστασεων που μαστιζουν σημερα τον πλανητη και αναφερομαι σημερα ειδικοτερα γιατι υποτιθεται(και ετσι ειναι) οτι εχουμε την τεχνογνωσια που ποτε δεν ειχε αναλογη ο ιατρικος κοσμος για να μπορει να εργαστει επιστημονικα σε υπερθετικο βαθμο.Ποιο ειναι το αποτελεσμα ομως?οτι οι αρχαιοι υμων προγονοι που εζησαν πριν 2500 και 3000 π.Χ.ελεγαν την πραγματικη αληθεια απο την εμπειρικοτητα την τοτινη.....χωρις εργαλεια,αξονικες,νανορομποτικη κλπ....αυτοι ειπαν το υπερτατο "παν μετρον αριστον".Ο ιπποκρατης ομως εδωσε εναν ορκο που τον κρατησε.......ποσοι αλλοι αραγε τον ακολουθησαν ανα τους αιωνες και ιδιως την τελευταια 50ετια?Επαναλαμβανω οτι πολλοι λιγοι αναλογικα προσπαθουν να εξετασουν τον ανθρωπο ως ολοτητα και οχι ως ενα συγκεκριμενο προβλημα ενος οργανου,ενος ιστου......η πλειοψηφια σου λεει"παρε ζαντακ για το στομαχι και θα γινεις καλα" και γινεσαι χειροτερα.....γιατι αραγε?το ιδιο και με το ΑIDS........Δωστε στο λαο ΑΖΤ να πλουτισουνε οι φαρμακευτικες...........και ο κοσμακης να νομιζει πως υπαρχει ιος ΗΙV που κολλαει με το σεξ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αυτο ειναι το μυαλο του κοσμακη για αυτο και μας εκμεταλλευονται οπως θελουν τα μεγαλα κεφαλαια......ανεκαθεν και θα μας εκμεταλλευονται για παντα.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom