Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 273K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
κοιτα απο χθες να σου εμφανιστει ο ιος σημερα... ειναι λιγο απιθανο!

κατα τ αλλα μαλλον απ το αγχος σου κ μπας κ σ επιασε κανας ιος γριππης κ νιωθεις ετσι

σε καθε περιπτωση δεν ειναι κ κακο να πας να εξεταστεις για να εισαι σιγουρος
 

kwstis19

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
sorry μόλις τωρα παρατήρησα οτι επρεπε να κανω το post από κατω στα θεματα υγειας...αν μπορει με καποιον τροπο τωρα  ας μεταφερθεί εκει...
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Μεταφέρθηκε.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Φίλε, ηρέμησε...Για να κολήσεις, πρέπει πρώτα να είναι η γκόμενα φορέας. Έχεις καμία απόδειξη πως αυτό ισχύει;Ακόμα όμως και δτην απίθανη περίπτωση που είναι φορέας η γκόμενα, η πιθανότητα να κολλήσεις με ΜΙΑ πράξη είναι πάρα πολύ μικρή...Η πιθανότητα αυξάνεται ραγδαία, όταν επαναλαμβάνεις την πράξη με το ίδιο (φορέα) άτομο.
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Θέλω αρχικά να πω οτι μολις εκανα εγγραφή στο σαιτ καθώς είδα ενα θέμα απο καποιον vasilis19 παρόμοιο ενω εψαχνα στο νετ για συμπτωματα του ιού.
Ούτε γνωριζω αν εκανα σωστα που εκανα εδώ το post.
τεσπα.Το περιστατικό συνέβη οχι σε οικο ανοχής αλλα στο ρασπουτιν(στριπτιτζαδικο).χθες λοιπόν βράδυ κ ώρα περιπου 4 τα ξημερωματα πηγαινω για χορο και δυστυχώς καπως ηρθανε τα πραγματα και εκανα στοματικο στην χορευτρια για περιπου 1-1,5 λεπτο.Δν ήμουνα και ενημερώμένος για τους τρόπους μετάδωσης... μεχρι πριν λιγο που βλεπω σε ολα τα σαιτ οτι ο στοματικος ερωτας ειναι απο τους κυριοτερους τροπους μεταδωσης.εκτός αυτου ξυπναω σημερα και νιωθω τον λαιμο μου περιεργα(πρήξιμο λεμφαδαινων-πονος  δν ξερω τι ακριβως αλλα εχω χεστει πανω μου).μονο αυτο το συμπτωμα μου αρκει κ εδω και 3 ωρες που τα διαβαζω εχω τρελαθεί-με δυσκολια πληκτρολογώ.πραγματικα βρισκομαι σε απογνωση το καταλαβαινετε φανταζομαι απο το οτι καθομαι και τα γραφω ολα αυτα σε αγνωστους.Είμαι 19,δν προκειται να πω τπτ αυτη τη στιγμή στους γονείς μου ,σχεδόν ποτέ ως τωρα δν εχω παει σε γιατρο-νοσοκομειο χωρις αυτούς και δν ξέρω τι να κανω τπτ.Πολλοι μπορεί να πείτε οτι ειναι πολυ νωρίς για συμτώματα ομως εγω ξέρω ότι χθες δν είχα τιποτα και σήμερα νιώθω ενα πρήξιμο στον λαιμο μου.Ακομα και να είναι ομως ακυρος αυτος ο πονος(αν και πολυ φοβαμαι πως όχι) μετα απο αυτα που διαβασα για το στοματικο ερωτα και το ποσο ευκολα κολλαει με την εισαγωγη κολπικων υγρων απο το στομα ο ιος,εγω θα ειμαι τρομοκρατημενος συνεχεια.Συμβουλεψτε με να κανω κατι....κατι διαβασα στο φορουμ για τα χαπια cobivir και οτι μπορουν μεσα σε 72 ωρες απο την επαφη να αποτρεψουν τον ιο.Ισχυει?Παρακαλω απαντήστε οσοι πραγματικα γνωριζετε καποια πραγματα οχι τι νομίζετε και τι εχετε ακουσει.Ελάτε στην θέση μου.Καιγομα...

ευχαριστώ προκαταβολικά
Mη κανεις το λαθος και παρεις κατι μονος σου χωρις να δεις πρωτα ενα γιατρο.
Παρε ενα φιλο σου αυριο και κατεβα σε ενα νοσοκομειο να κανεις τις οποιες εξετασεις ειναι.
Μη φοβασαι τοσο πολυ δε βοηθα.Ψυχραιμια και πες το καπου οπωσδηποτε.Τετοιες καταστασεις θελουν στηριξη.
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
τις εκανες ολες τις διαγνωσεις μονος σου....19χρονος γιατρος,  ηρεμησεεεεεεεεεε
 

PASTELI

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2006
Μηνύματα
191
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
11
εδω ο μεσος ορος γαμισιων σε μπουρδελο ανα χρηστη ειναι 50 πορνιδια τον χρονο και συ με ενα φιλι ζωης που εδωσες στο αλλοδαπο κοριτσι ανυσηχεις???
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
1)Κανενα συμπτωμα HIV δεν εμφανιζεται μεσα σε λιγες ωρες απο την επαφη.
Χρειαζονται βδομαδες.
Πηγαινε εδω για να ενημερωθεις.

2)Ολος ο κοσμος αυτη την εποχη ειναι αρρωστος λογω ιωσεων.

3)Γενικα δεν μπορω να θυμηθω καποιο σεξουαλικο νοσημα να εμφανιζει συμπτωματα μεσα σε λιγες ωρες.Αυτα γινονται μονο στις ταινιες.

4)Αν τελικα δεν εισαι απλα κρυωμενος στη χειροτερη να σε κολλησε αυτη καποια βακτηριακη λοιμωξη.Αλλα για να εγινε κατι τετοιο το μουνι της θα σου βρωμαγε.(ελαχιστες πθανοτητες να συνεβει,θεραπευεται με αντιβιωση)

5)Αν συνεχιζεις να νιωθεις αρρωστος πηγαινε σε γιατρο,δεν χρειαζεται να πεις οτι εκανες γλυφομουνι σε πουτανα.(ΕΛΕΟΣ)
Και γενικα εισαι μεγαλο παιδι πια , οταν πηγαινεις στο γιατρο οι γονεις σου δεν χρειαζεται να ειναι παροντες στην εξεταση.Μπορουν περιμενουν στο χωλ...

Τελος για να μην ξαναπερασεις τετοιο αγχος στη ζωη σου και να μην εισαι ασχετος , ψαξε στο ιντερνετ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ σαιτ και ενημερωσου για σεξουαλικα νοσηματα.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ειδατε τί κανουν οι σωστες ενημερωσεις στην κοινωνια?βγαινει ενα παιδι 19 ετων το οποιο ειναι τρομοκρατημενο χωρις να υπαρχει κανενας λογος(σε οτι αφορα για aids .) !ετσι λειτουργουν τα ΜΜΕ!παραπληροφορουν σε ολα τον κοσμο.....Αλλα συντομα θα λαβουν τις απαντησεις τους......πολυ συντομα!σας το υποσχομαι αυτο σε ολα τα μελη αυτου εδω του σαιτ και στην μνημη οσων απεβιωσαν απο τις δολοφονικες δοσεις των ΑΖΤ και των αντιρετροικων!
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
ειδατε τί κανουν οι σωστες ενημερωσεις στην κοινωνια?βγαινει ενα παιδι 19 ετων το οποιο ειναι τρομοκρατημενο χωρις να υπαρχει κανενας λογος(σε οτι αφορα για aids .) !ετσι λειτουργουν τα ΜΜΕ!παραπληροφορουν σε ολα τον κοσμο.....Αλλα συντομα θα λαβουν τις απαντησεις τους......πολυ συντομα!σας το υποσχομαι αυτο σε ολα τα μελη αυτου εδω του σαιτ και στην μνημη οσων απεβιωσαν απο τις δολοφονικες δοσεις των ΑΖΤ και των αντιρετροικων!
Τι εννοεις βγηκε φαρμακο για τη θεραπεια
?
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
ειδατε τί κανουν οι σωστες ενημερωσεις στην κοινωνια?βγαινει ενα παιδι 19 ετων το οποιο ειναι τρομοκρατημενο χωρις να υπαρχει κανενας λογος(σε οτι αφορα για aids .) !ετσι λειτουργουν τα ΜΜΕ!παραπληροφορουν σε ολα τον κοσμο.....Αλλα συντομα θα λαβουν τις απαντησεις τους......πολυ συντομα!σας το υποσχομαι αυτο σε ολα τα μελη αυτου εδω του σαιτ και στην μνημη οσων απεβιωσαν απο τις δολοφονικες δοσεις των ΑΖΤ και των αντιρετροικων!

Απλα το HIV ειναι το πιο γνωστο νοσημα λογω θνησιμοτητας.
Αν ακουγε για Papiloma θα ελεγε μηπως κολλησε κονδυλωματα ,αν ακουγε για ερπη θα ρωταγε αν εχει ερπη , αν ακουγε για συφιλη θα ρωταγε αν εχει συφιλη.

Ενανς ανενημερωτος 19χρονος δεν αποτελει αποδειξη για συνομωσια AIDS-HIV...
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Απλα το HIV ειναι το πιο γνωστο νοσημα λογω θνησιμοτητας.
Αν ακουγε για Papiloma θα ελεγε μηπως κολλησε κονδυλωματα ,αν ακουγε για ερπη θα ρωταγε αν εχει ερπη , αν ακουγε για συφιλη θα ρωταγε αν εχει συφιλη.

Ενανς ανενημερωτος 19χρονος δεν αποτελει αποδειξη για συνομωσια AIDS-HIV...

εννοειται αυτο,αλλα εγω το εθεσα ως γενικο προβληματισμο για τα ΜΜΕ!για το αλλο θεμα τα εχουμε αναλυσει σε αλλα θρεντ μαζι!
 

kwstis19

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
ευχαριστώ τον moderator για την άμεση μεταφορά.
flesh μακάρι φίλε να είναι όπως τα λες αλλα απο την άλλη ενας απο τους δεκαδες πελατες της καθημερινά να έχει aids δν ειναι δύσκολο να εχει και αυτη.Το περιέργο θα είναι να μην έχει από την στιγμή που κανει αυτα που κανει τόσο ευκολα...
παιδια απλως τρομοκρατημενος με όσα διαβασα απο εγκυρα(?) σαιτς ειμαι και στο πρώτο φορουμ που βρηκα λιγο σχετικο τα εγραψα..Δν θέλω να το παιζω ουτε γιατρος ουτε τιποτα.Απλως απο εδω κ περα δυσκολα θα κλεισω ματι για πολυ καιρο...Αν θέλετε να με βοηθησετε προτεινετε μου καποια διαγνωστικα κεντρα-νοσοκομεια, πειτε μου ποσο θα μου στοιχισουνε και γενικως τι πρέπει να κανω απο εδω και περα...
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
φιλε και εγώ χαλια λαιμό έχω  και ο γιατρός είπε ίωση..ειναι πολλοί με αυτο το σύμπτωμα κλπ..
ΞΕΚΟΛΛΑ άνγχος ειναι κ ίσως ιωσούλλα ΑΛΛΑ αν θές να ακουσεις μια φιλική συμβουλη ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ σε ποιες κάνεις στοματικό...Είπαμε ρε φίλε,εισαι μικρός οκ αλλα εσύ ειδες μουνι και χύμηξες...Πρόσεχε λιγο..
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Δε στοιχιζουνε εφοσον εχεις ασφαλεια η δικη σου,η στο βιβλιαριο του πατερα σου μεχρι τα 24(?).
Οπως και ναχει κρατα μια 100αρα καλου κακου και φυγε για το πλησιεστερο νοσοκομειο για εξετασεις αιματος.Ανωνυμα βεβαια.
Πρεπει λογικα να υπαρχει και γραμμη τηλ για ψυχολογικη υποστηριξη η πληροφοριες αλλα δεν ειμαι σιγουρος.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Δε στοιχιζουνε εφοσον εχεις ασφαλεια η δικη σου,η στο βιβλιαριο του πατερα σου μεχρι τα 24(?).
Οπως και ναχει κρατα μια 100αρα καλου κακου και φυγε για το πλησιεστερο νοσοκομειο για εξετασεις αιματος.Ανωνυμα βεβαια.
Πρεπει λογικα να υπαρχει και γραμμη τηλ για ψυχολογικη υποστηριξη η πληροφοριες αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

δεν χρειαζεται να κανει τιποτα απο αυτα που λετε!αν υπηρχε hiv(που δεν υπαρχει φυσικα,ειναι ενα μυθευμα,ενα κατασκευασμα των φαρμακοεταιρειων) θα επρεπε να κανει εξεταση μετα απο 2-3 μηνες!
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Νοσοκομειο Ανδρεας Συγγρος!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom