Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 273K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Παιδια καλησπερα!Εχει ακουστει ποτε τιποτα για AIDS σε μπουρδελα?Πηδαω συχνα σε μπουρδελα αλλα παντα με σκουφο διατρεχω κινδυνο?Με αλλα λογια το σπορ του μπουρδελοπηδηματος ειναι ασφαλες?
 

giasou

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
2.866
Κριτικές
5
Like
154
Πόντοι
16
Ναι παιδιά αν έχετε ακούσει κάτι η έχετε κάποια άποψη σχετικά με το θέμα που έθεσε ο billk!!εχει μεγάλο ενδιαφέρον!!
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.452
Κριτικές
3
Like
12.339
Πόντοι
3.506
Νεο πολυ καλο φαρμακο κατα του AIDS βρηκαν στο Ιραν.Οποιος ενδιαφερεται στο:


(Και να σκεφτει οτι καποιος πουστης που λεγεται Μπους, θελει να τους βομβαρδισει τους ανθρωπους.Αυτο θα πει αχαριστια..!!!)
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

Επισκέπτης
Πηρα τα αποτεσματα hiv 1,2 πριν από λίγο και ήταν ΑΡΝΗΤΙΚΟ!Ευτυχώς γιατι πήγα να τρακάρω στο δρόμο απο την αγωνία μου...

Madman17 θα πάω σε πάθολόγο να το κοιτάξω ευχαριστώ
Καλα δεν πρεπει να περασουνε 6 μηνες απο την επαφη και μετα να κανεις εξετασεις για να ειναι 100% σιγουρες?
 

amc_anthony13

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.107
Κριτικές
9
Like
3
Πόντοι
2.057
φιλε μην κανεις ετσι δεν ειναι τιποτα απλος ετυχε να κολισεις καμια ιωση μετα απο το μπουρδελο συμβαινουν αυτα αλλα απολκειεται να εχει κολισει aids γιατι μενει σε λανθανουσα κατασταση ο ιος για 6 μηνες .
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Οταν ειμουν 15 και ειχα αρχισει τις τσαρκες φυλης ανακαλυψα οτι ειχα χλαμυδια απο τη τοτε γκομενα πουχα.Το ανακαλυψε αυτη μετα απο επισκεψη στο γυναικολογο καθοτι ειχε αρχισει μαζι μου τις πρωτες της επαφες.Πηραμε μια αντιβιοση για 15 μερες και τελος.Μετα απο 4-5 χρονια εκατσε μια στραβη και εσπασε η καποτα σε μια που δεν ηξερα απο ενα club,χεσμενος μεχρι το γονατο επειδη η γκομενα τοτε χαπακωνοταν πηγα για εξετασεις ΗΙV στο κρατικο της Νικαιας.Ανωνυμα με καθορισμενο ραντεβου και με νικ παρακαλω πηγα μετα απο 2 βδομαδες για τα αποτελεσματα.Μεγαλυτερη πικρα στη ζωη μου μεχρι νατα παρω δεν ειχα ξανανιωσει.Πηγα ξανα για εξετασεις μετα απο 3 χρονια ετσι επειδη ενα φιλαρακι ειχε παρομοια κατασταση και πηγα για συμπαρασταση.Καλο ειναι οσοι κανανε ακαποτα η και με αγνωστη γκομενα ακομα να την ψαξουν και φορεας να εισαι ειναι ακομα χειροτερο.
Θαρρος θελει και συμπαρασταση απο κολλητους για τη κινηση,καλυτερα να γινεται οσο πιο εγκαιρα το δυνατον ειναι φαρμακι η αναμονη..
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Αδερφια ειμαι φοιτητης ιατρικης και θελω να σας πω ενα μικρο μυστικο δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να κολλησει ετεροφυλο αρσενικο τον ιο με σεξουαλικη επαφη ακομα και αν εχει σεξουαλικη επαφη με οροθετικη γυναικα.Αν υπαρχει η εχετε ακουσει τιποτα να το δηλωσετε στο site.Η γνωμη μου ειναι γαματε γιατι χανομαστε και επισης γραψτε στα αρχιδια σας την πουριτανικη σεξουαλικη ηθικη που καταπιεζει τη σεξουαλικοτητα.
 

Επισκέπτης
Αδερφια ειμαι φοιτητης ιατρικης και θελω να σας πω ενα μικρο μυστικο δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να κολλησει ετεροφυλο αρσενικο τον ιο με σεξουαλικη επαφη ακομα και αν εχει σεξουαλικη επαφη με οροθετικη γυναικα.Αν υπαρχει η εχετε ακουσει τιποτα να το δηλωσετε στο site.Η γνωμη μου ειναι γαματε γιατι χανομαστε και επισης γραψτε στα αρχιδια σας την πουριτανικη σεξουαλικη ηθικη που καταπιεζει τη σεξουαλικοτητα.
Εισαι φοτητης ιαρικης ποσους μηνες?
Προσεχε τι λες γιατι καποιος θα το πιστεψει μπορει και να πεθανει.

 

ELF24

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
Αδερφια ειμαι φοιτητης ιατρικης και θελω να σας πω ενα μικρο μυστικο δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να κολλησει ετεροφυλο αρσενικο τον ιο με σεξουαλικη επαφη ακομα και αν εχει σεξουαλικη επαφη με οροθετικη γυναικα.Αν υπαρχει η εχετε ακουσει τιποτα να το δηλωσετε στο site.Η γνωμη μου ειναι γαματε γιατι χανομαστε και επισης γραψτε στα αρχιδια σας την πουριτανικη σεξουαλικη ηθικη που καταπιεζει τη σεξουαλικοτητα.
τι λές ρε φίλε. αυτό που λές είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ γράψε τουλάχιστον οτι κάνεις πλάκα μην ΄το δεί και κανένας και πάθει καμία ζημία. είμαι εργαζόμενος σε νοσοκομείο και ξέρο τι μου γίνεται. λοιπόν ΠΡΟΣΟΧΗ
 

XYNEI

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2007
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
H αλήθεια είναι ότι οι σύγχρονες μελέτες συγκλίνουν σε ένα μοναδικό τρόπο μετάδοσης του ιού: την αιματική ανταλλαγή. Στο σεξ κύρια πρακτική για δυναμική έκκριση αίματος έχει η πρωκτική επαφή, όπου ο πρωκτός κάνει μικροαιμοραγία κατά τη διείσδυση (χωρίς να φαίνεται άμεσα πάντα). Το κολπικό σεξ σπάνια μεταδίδει τον ιό, αφού οι αιματικές εκκρίσεις - αν η κοπέλα είναι σχετικά υγρή - συνήθως δεν είναι αρκετές, για να μεταδοθεί βιώσιμο πλήθος στελεχών του ιού. Καλό είναι όμως να φοράμε καπότες, γιατί υπάρχουν αρρώστιες που μεταδίδονται πραγματικά μέσα από ΚΑΘΕ μορφή του σεξ (βλέπε ηπατίτιδα Β - άμεσος και άσχημος θάνατος, κολλάει και από τον ιδρώτα).
 

Επισκέπτης
H αλήθεια είναι ότι οι σύγχρονες μελέτες συγκλίνουν σε ένα μοναδικό τρόπο μετάδοσης του ιού: την αιματική ανταλλαγή. Στο σεξ κύρια πρακτική για δυναμική έκκριση αίματος έχει η πρωκτική επαφή, όπου ο πρωκτός κάνει μικροαιμοραγία κατά τη διείσδυση (χωρίς να φαίνεται άμεσα πάντα). Το κολπικό σεξ σπάνια μεταδίδει τον ιό, αφού οι αιματικές εκκρίσεις -αν η κοπέλα είναι αρκετά υγρή- συνήθως δεν είναι αρκετές για να μεταδοθεί αρκετό βιώσιμο πλήθος στελεχών του ιού. Καλό είναι όμως να φοράμε καπότες, γιατί υπάρχουν αρρώστιες που μεταδίδονται πραγματικά μέσα από κάθε μορφή του σεξ (βλέπε ηπατίτιδα Β-άμεσος και άσχημος θάνατος, κολλάει και από τον ιδρώτα).
Δηλαδη να ρισκαρουμε το ποσο θα υγρανθει η γυναικα?
Και εσεις γιατρος ειστε?
 

XYNEI

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2007
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
Εγώ θα σας πω αγαπητέ να μη ρισκάρετε. Γιατί υπάρχουν τόσες ασθένεις που μεταδίδονται με τα σωματικά υγρά, που κάνουν τοv HIV να ωχριά μπροστά τους (στην αμεσότητα μετάδοσης). Οπότε πάντα προφυλακτικό με τις άγνωστες και να προσέχετε να μην έρχεστε σε επαφή με τον ιδρώτα ιερόδουλων του δρόμου (ηπατίτιδα = άμεσος και άσχημος θάνατος).
 

mpotofilos

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.478
Κριτικές
13
Like
200
Πόντοι
6.055
και τι προτεινεις δηλαδη γιατρε μου? να γαμαμε με γαντια κ το rexona στο χερι?
 

Επισκέπτης
Έτσι όπως πάει το πράγμα θα βγουν στολές από λατεξ μια χρήσης γιανα μην έρχεται το σώμα σε επαφή...Σημάδια των καιρών...
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Ο XYNEI εχει σωστες αποψεις.Καποιοι εχουν καποιες αντιρρησεις σ'αυτα που ειπα. Ε λοιπον προκαλω οποιος ειναι ετεροφυλος ανδρας οροθετικος η εχει ακουσει εστω και μια περιπτωση τετοια να το δηλωσει επισημα και υπευθυνα οι φημες δε μ'αρεσουν.Ο ιος μεταδιδεται απο το αιμα και το σπερμα,αυτη η φοβια εξυπηρετει αλλα συμφεροντα.Για των λογων μου το αληθες σας παραπεμπω στo ,Πως νικησα το AIDS,Exposing the myths around hin and aids ετσι για λιγο προβληματισμο.Παντως οι προφυλαξεις ειναι απαραιτητες και γαματε γιατι χανομαστε
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Να συμπληρωσω κατι που ειδα τωρα o ELF24 δηλωνει εργαζομενος σε νοσοκομειο ας μας πει αφου ξερει τι του γινεται αν υπαρχει καταγεγραμενος στα ιστορικα της κλινικης του περιπτωση αντρα ετεροφυλου οροθετικου μολυσμενου απο σεξουαλικη επαφη.Ας δωσει υπευθυνη απαντηση
 

Επισκέπτης
Να συμπληρωσω κατι που ειδα τωρα o ELF24 δηλωνει εργαζομενος σε νοσοκομειο ας μας πει αφου ξερει τι του γινεται αν υπαρχει καταγεγραμενος στα ιστορικα της κλινικης του περιπτωση αντρα ετεροφυλου οροθετικου μολυσμενου απο σεξουαλικη επαφη.Ας δωσει υπευθυνη απαντηση

δηλαδη η μιση αφρικη που εχει aids ειναι ομοφυλοφιλοι?
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
δηλαδη περιμενετε ενας bi να πει στο νοσοκομείο οτι τον πήρε?
 

kwstis19

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Θέλω αρχικά να πω οτι μολις εκανα εγγραφή στο σαιτ καθώς είδα ενα θέμα απο καποιον vasilis19 παρόμοιο ενω εψαχνα στο νετ για συμπτωματα του ιού.
Ούτε γνωριζω αν εκανα σωστα που εκανα εδώ το post.
τεσπα.Το περιστατικό συνέβη οχι σε οικο ανοχής αλλα στο ρασπουτιν(στριπτιτζαδικο).χθες λοιπόν βράδυ κ ώρα περιπου 4 τα ξημερωματα πηγαινω για χορο και δυστυχώς καπως ηρθανε τα πραγματα και εκανα στοματικο στην χορευτρια για περιπου 1-1,5 λεπτο.Δν ήμουνα και ενημερώμένος για τους τρόπους μετάδωσης... μεχρι πριν λιγο που βλεπω σε ολα τα σαιτ οτι ο στοματικος ερωτας ειναι απο τους κυριοτερους τροπους μεταδωσης.εκτός αυτου ξυπναω σημερα και νιωθω τον λαιμο μου περιεργα(πρήξιμο λεμφαδαινων-πονος  δν ξερω τι ακριβως αλλα εχω χεστει πανω μου).μονο αυτο το συμπτωμα μου αρκει κ εδω και 3 ωρες που τα διαβαζω εχω τρελαθεί-με δυσκολια πληκτρολογώ.πραγματικα βρισκομαι σε απογνωση το καταλαβαινετε φανταζομαι απο το οτι καθομαι και τα γραφω ολα αυτα σε αγνωστους.Είμαι 19,δν προκειται να πω τπτ αυτη τη στιγμή στους γονείς μου ,σχεδόν ποτέ ως τωρα δν εχω παει σε γιατρο-νοσοκομειο χωρις αυτούς και δν ξέρω τι να κανω τπτ.Πολλοι μπορεί να πείτε οτι ειναι πολυ νωρίς για συμτώματα ομως εγω ξέρω ότι χθες δν είχα τιποτα και σήμερα νιώθω ενα πρήξιμο στον λαιμο μου.Ακομα και να είναι ομως ακυρος αυτος ο πονος(αν και πολυ φοβαμαι πως όχι) μετα απο αυτα που διαβασα για το στοματικο ερωτα και το ποσο ευκολα κολλαει με την εισαγωγη κολπικων υγρων απο το στομα ο ιος,εγω θα ειμαι τρομοκρατημενος συνεχεια.Συμβουλεψτε με να κανω κατι....κατι διαβασα στο φορουμ για τα χαπια cobivir και οτι μπορουν μεσα σε 72 ωρες απο την επαφη να αποτρεψουν τον ιο.Ισχυει?Παρακαλω απαντήστε οσοι πραγματικα γνωριζετε καποια πραγματα οχι τι νομίζετε και τι εχετε ακουσει.Ελάτε στην θέση μου.Καιγομα...

ευχαριστώ προκαταβολικά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom