Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 273K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Οχι ρε φιλε. Το AIDS χλωμο να εκδηλωνεται σε 3 μερες. Μπες σε καποιο επιστημονικο site για να βρεις εγκυρη πληροφορηση.
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
google φιλε...
οποιος ενδιαφερεται ψαχνει κ βρισκει

σε 3 μερες δεν σου εκδηλωνεται παντως
κ αντι ν ανησυχεις να πας να εξεταστεις
 

foot_hunter

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2006
Μηνύματα
125
Like
1
Πόντοι
1
Να, αυτα που λεγαμε στο αλλο thread για τρομοκρατηση και παραπληροφορηση του κοσμακη...

Μην ανησυχεις ρε φιλε, δεν κολλαει τοσο ευκολα το AIDS. Εγω πλεον, μετα απο τα οσα εψαξα και διαβασα για το θεμα, και σε μουνι πουτανας να μου εσπαγε η καποτα δεν θα πηγαινα για εξετασεις.
 

SAKIS26

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
κοιταξα στο site που ειπες λεει αρκετα οντως σπανιο να κολησεις ετσι. αλλα με ολα αυτα που διαβασα τωρα ειναι που θα παω. Δεν ειναι γιατι τρομοκρατηθηκα αλλα επειδη σεβομαι τον αλλον. Ειναι καλο να ξερεις τον οργανισμο σου, να ξερεις οτι εισαι καλα. Καλα θα κανουμε ολοι μας να διαβασουμε καλα το site και να δουμε προσεκτικα τι λεει. Μπορει να εισαι θετικος και να μην το ξερεις. και να σου παρουσιαστει προβλημα μετα απο μια δεκαετια. Εξαλλου δεν κοστιζει και τιποτα μια εξεταση, δωρεαν ειναι η αν θες να πας σε ιδιωτικο ειναι σαν ενδεικτικη τιμη οπως λεει 12 ευρω. Εγω παντως θα παω παιδια. Το προτεινω και σε εσας.
 

xristou

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
Βοηθηστε με και στην δικη μου περιπτωση!Εχουν περασει 2,5 μηνες απο την ημερα που εναςν γκει μου εδωσε 20 ευρω για να μου παρει πιπα χωρις προφυλακτικο αλλα δενε χυσα ουτε αυτος!Εντωμεταξυ ως τωρα πυρετο,πρηξιμο στους λεμφαδενες,ανορεξια και ατονια δεν ειχα!Μονο ανορεξια ειχα για μια βδομαδα μετα την επαφη και που και που διαρροια αλλα τις περισσοτερες φορες εχω χεσει κανονικα δεν εχω κανει διαρροια!Υπαρχει περιπτωση να εχω κολλησει;
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.923
Κριτικές
3
Like
1.624
Πόντοι
216
Κοιτα να δεις...Πρεπει να βρεις να πας σ ενα χελωναδικο,απ αυτα που πανε οι μπερμπαντηδες με τα μπουφαν και τα αναποδα μουστακια-θα δωσεις εναν εμετο στην μαρικα και αυτη θα σου τι ποντους εχει ο ντοματας!
8 στις 3 θα σου τυχει κλαπετο-ισως και εξεγερση κοπρανου.
Μετα,η ευτυχια μοιραζεται με κλαρινο στο πρωτο ποδι της χαλκιδικης,συμφωνα με τα λεγομενα του Σαλουνανθρωπου!
Αμα ανοιξεις την καρδια σου στον προφητη,θα κανεις λαχταρμα-αλλιως μεροδουλι-μεροφαι,οπως τσιμπησει το σεραγουει μεγαλε!
Και εκεις βρισκεται ο Βονιτσας με τα ουλα του!
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Πως γίνεται κάθε φορά να καταλήγει από μερικούς ένα θεμά σε τραγωδία..................
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Παιδιά εγω λέω να προτεινετε και site (παντα εγκυρα) που να λενε με λεπτομερειες ποτε κολλας και ποτε οχι. Υπαρχει πολλη παραπληροφορηση πανω στο θεμα.
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΝΕΡΓΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΖΩΗ ΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΟΛΑ, ΕΧΕΙΣ ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ . ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΦΙΛΕ, ΟΠΟΙΟΣ ΝΥΧΤΑ ΠΕΡΠΑΤΕΙ ΛΑΣΠΕΣ ΚΑΙ ΣΚΑΤΑ ΠΑΤΕΙ ΛΕΕΙ Η ΠΑΡΟΙΜΙΑ. ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΒΡΩΜΙΑΡΕΣ ΠΟΥ ΓΑΜΑΣ ΚΑΙ ΤΣΙΜΠΟΥΚΩΝΕΙΣ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΒΡΩΜΙΑΡΗΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ . ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΣΦΙΓΓΟΦΩΛΙΑ ΡΕ  . ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ, ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΠΛΗΓΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ Η ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΔΟΝΤΙ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΣΥ ΑΜΙΧΕΣ ΣΤΙ ΚΑΥΛΙ ΣΟΥ .ΠΑΝΤΩΣ ΑΜΑ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, ΚΟΨΕ ΤΙΣ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΔΕΝΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΓΑΜΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΤΑ .

Αν αναφερεσαι σε εμενα αυτα τα ξερουν ολοι. Εγω ρωτησα για επιστημονικα site. Πχ ξερεις οτι το προφυλακτικο δεν σε προστατευει 100% ακομα και αν δεν εχει σπασει? Επισης εχω ακουσει πολλα αλλα τα οποια θελω να δω γραμμενα για να δω αν ειναι αληθεια. Και 2ον μην βγαζεις συμπερασματα για ανθρωπους που δεν ξερεις.
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Θερμή παράκληση, μη δίνουμε συνέχεια και κυρίως απόψεις σε θέματα που έχουν συζητηθεί εκτενέστατα. Αποτέλεσμα είναι να λέγονται πολλές βλακείες, όπως για συμπτώματα τις πρώτες μέρες, τρόπους μετάδοσης, κ.λ.π. Ρίξτε μια ματιά στα παλαιότερα θέματα του φόρουμ.
 

ass4ever

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2006
Μηνύματα
292
Like
4
Πόντοι
1
Να, αυτα που λεγαμε στο αλλο thread για τρομοκρατηση και παραπληροφορηση του κοσμακη...

Μην ανησυχεις ρε φιλε, δεν κολλαει τοσο ευκολα το AIDS. Εγω πλεον, μετα απο τα οσα εψαξα και διαβασα για το θεμα, και σε μουνι πουτανας να μου εσπαγε η καποτα δεν θα πηγαινα για εξετασεις.
Σωστός.. εν τω μεταξύ πάλι μαλακίες καταλήξαμε να λέμε.. για πες ρε συ hunter, πέτυχες τίποτε καλό σε foot? στείλε pm αν είναι
 

SAKIS26

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
Επισης καλο ειναι οταν καποιος μιλαει σοβαρα και ρωταει την συμβουλη καποιον απο εδω μεσα μηπως και ξερει κανενας τιποτα, ορισμενα καραγκιοζακια δν θα πρεπει να μιλανε και να λενε μαλακιες. Ας μαθουνε να σεβονται και τον αλλον.
Ευχαριστω οσους απαντησαν σοβαρα, οσο για τους αλλους... πισω εχει η αχλαδα την ουρα.
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Επισης καλο ειναι οταν καποιος μιλαει σοβαρα και ρωταει την συμβουλη καποιον απο εδω μεσα μηπως και ξερει κανενας τιποτα, ορισμενα καραγκιοζακια δν θα πρεπει να μιλανε και να λενε μαλακιες. Ας μαθουνε να σεβονται και τον αλλον.
Ευχαριστω οσους απαντησαν σοβαρα, οσο για τους αλλους... πισω εχει η αχλαδα την ουρα.

απορω με μερικους που περιμενουν ν? ακουσουν σοβαρη και υπευθυνη γνωμη για ενα συγκεκριμενο ή ενα οποιοδηποτε θεμα υγειας στο bourdela.com.
με την υγεια δεν παιζουμε σε καμμια περιπτωση, το να ρωτησει καποιος γιατρο για οποιοδηποτε προβλημα τον βασανιζει δεν ειναι ντροπη.
η προληψη σωζει, η ξεκουδουνη αποψη του καθε τυχαρπαστου εδω μεσα οχι..
 

foot_hunter

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2006
Μηνύματα
125
Like
1
Πόντοι
1
Μη τον τρομαζετε τον ανθρωπο ρε σεις... Οπως και να 'χει, ειναι απειροελαχιστες οι πιθανοτητες να εχει κολλησει κατι με τετοιου ειδους επαφη... Μια χαρα εισαι ρε φιλε!
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Παντως να ξερετε ότι αν προκυψει ατυχημα με οποιαδηποτε
γυναικα ιεροδουλη εχετε δικαιωμα να ζητησετε τα πιστοποιητικα υγειας
της.Αρκει να είναι νομιμη για να εχει?Αν δεν είναι?Χ?ε ψηλα
κι αγναντευε?Προσεχεις?για να εχεις?!!!
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Παντως να ξερετε ότι αν προκυψει ατυχημα με οποιαδηποτε
γυναικα ιεροδουλη εχετε δικαιωμα να ζητησετε τα πιστοποιητικα υγειας
της.Αρκει να είναι νομιμη για να εχει?Αν δεν είναι?Χ?ε ψηλα
κι αγναντευε?Προσεχεις?για να εχεις?!!!

προσεχεις για να εχεις??
ωραια, σε καθε μπουρδελο που θα μπαινουμε απο δω και περα θα ζηταμε χαρτια απο την ιεροδουλο..
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Τα ποσοστά AIDS σε ιεροδουλές, που δεν είναι τοξικομανής, είναι μηδενικά. Ο λόγος είναι μεγάλη ιστορία για να συζητηθεί τώρα, αλλά στατιστικά ισχύει.
Επίσης αν έχετε προσέξει, οι άνδρες που δηλώνουν straight (δηλώνουν, όχι ότι είναι κατ? ανάγκη) και έχουν βρεθεί οροθετικοί, ποτέ δεν «έτυχε» να γνωρίζουν τη γυναίκα που τους μόλυνε...
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
62
Πόντοι
6
Πχ ξερεις οτι το προφυλακτικο δεν σε προστατευει 100%

Παλαιότερα το ποσοστό ήταν 97-98% προστασίας. Τώρα έχουν βγει προφυλακτικά διπλής προστασίας που είναι 100%

απορω με μερικους που περιμενουν ν? ακουσουν σοβαρη και υπευθυνη γνωμη για ενα συγκεκριμενο ή ενα οποιοδηποτε θεμα υγειας στο bourdela.com.

Να μην απορείς. Μπορείς να ακούσεις μαλακίες μπορείς να δεις και σοβαρές απαντήσεις και αν θες ψάξε το forum...Το καλύτερο βέβαια είναι οι εξετάσεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom