Νέα

Γυναίκα σκότωσε 43χρονο μέσα στη μέση του δρόμου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.460
Like
6.333
Πόντοι
1.056
που τις βρήκες τις 3 για στείλε λινκ γιατί μόνο την ανδροκτονια ξέρω!
Η μία ήταν η έγγυος που βρέθηκε μαχαιρωμένη στο μπαούλο, η άλλη ήταν η 45χρονη που την έκαψε και η άλλη ήταν αυτή που την πυροβόλησε ο οδηγός του σχολικού (αυτό πρέπει να έγινε το Δεκέμβριο)
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.460
Like
6.333
Πόντοι
1.056
Εδώ αναφέρει ότι η δραστις που είναι παντρεμένη με δύο παιδιά τελικά δεν είχε σχέση με το θύμα, ήταν τρελή και την παρακολουθούσε ψυχίατρος, παρενοχλούσε συχνά το θύμα και το θύμα ήθελε να κάνει ασφαλιστικά μέτρα εναντίον της και τον απέτρεψε ο άντρας της δράστιδος που ήταν φίλος του.
Ή όλα αυτά είναι ένα ωραιότατο κουκούλωμα για να μην μαθευτεί η αλήθεια ή όντως ο άνθρωπος δολοφονήθηκε για το τίποτα!
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
883
Πόντοι
81
Σήμερα είχα μια αρκετά πετυχημένη συζήτηση με μια γνωστή. Ξεκίνησε να μου λέει για γυναικείες δολοφονίες. Της απάντησα πως νοιάζομαι για τις γυναικείες δολοφονίες περίπου όσο νοιάζονται οι γυναίκες για τις ανδρικές. Ακριβώς με αυτή τη φράση.
Εκεί παρεξηγήθηκε, είπε ότι δεν είναι σωστό να μην ενδιαφέρομαι καθόλου που πεθαίνει κόσμος.
Το επανέλαβα. Μου είπε ότι είμαι παρτάκιας.
Το γενικό συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι αδίκως προσπαθώ.
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.893
Πόντοι
6.186
Εδώ αναφέρει ότι η δραστις που είναι παντρεμένη με δύο παιδιά τελικά δεν είχε σχέση με το θύμα, ήταν τρελή και την παρακολουθούσε ψυχίατρος, παρενοχλούσε συχνά το θύμα και το θύμα ήθελε να κάνει ασφαλιστικά μέτρα εναντίον της και τον απέτρεψε ο άντρας της δράστιδος που ήταν φίλος του.
Ή όλα αυτά είναι ένα ωραιότατο κουκούλωμα για να μην μαθευτεί η αλήθεια ή όντως ο άνθρωπος δολοφονήθηκε για το τίποτα!
Το έγραψα κ παραπάνω μια χαρά άνθρωπος ήταν ο μακαρίτης
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.460
Like
6.333
Πόντοι
1.056
Το έγραψα κ παραπάνω μια χαρά άνθρωπος ήταν ο μακαρίτης
Αν όντως έτσι έγιναν τα πράγματα και δεν είναι μαλακίες των συγγενών για να καλύψουν το κερατωμα, τότε τι να πω! Από τύχη ζούμε!
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.893
Πόντοι
6.186
Αν όντως έτσι έγιναν τα πράγματα και δεν είναι μαλακίες των συγγενών για να καλύψουν το κερατωμα, τότε τι να πω! Από τύχη ζούμε!
έτσι έγιναν, τρελή ήταν κ τον είχε ερωτευτεί
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.893
Πόντοι
6.186
Ο βαθμός σοβαρότητας εγκλήματος. Γυναικοκτονία, Ζωοκτονία, Ανδροκτονία. Ένταξει το τρίτο είναι εδώ με έναν καλό δικηγόρο σε 4 χρόνια θα παίρνει πσκ για ανέμελες βολτούλες.

οτι ποιο σωστό εχω διαβάσει!
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.165
Like
34.440
Πόντοι
9.931
Εδώ αναφέρει ότι η δραστις που είναι παντρεμένη με δύο παιδιά τελικά δεν είχε σχέση με το θύμα, ήταν τρελή και την παρακολουθούσε ψυχίατρος, παρενοχλούσε συχνά το θύμα και το θύμα ήθελε να κάνει ασφαλιστικά μέτρα εναντίον της και τον απέτρεψε ο άντρας της δράστιδος που ήταν φίλος του.
Ή όλα αυτά είναι ένα ωραιότατο κουκούλωμα για να μην μαθευτεί η αλήθεια ή όντως ο άνθρωπος δολοφονήθηκε για το τίποτα!
Απο τι φαίνεται τσάμπα πηγε ο τυπος, απο την στιγμή που ειχε ενημερωση την γυναίκα του και τον άνδρα της δολοφονου οτι του την πέφτει αποκλείω να είχαν σχέση η να παίζει κουκούλωμα.

Απλα τα πραγματα η τυπισα ειναι τρελη!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Ωραίο νήμα για του ξεπλένηδες των γυναικοκτονιών που είναι πολύ περισσότερες.Άντε,ξεσαλώστε οι μισογύνηδες και βρίστε με!Πάντως η δράστης να μπει φυλακή για πάντα
1ον. Αδίκημα Γυναικοκτονία υπάρχει μόνο στη φαντασία σου, και στη φαντασία της συμμαχίας Φεμινιστριών - Αριστεράς Αδελφάτου, όχι στον Ποινικό Κώδικα. Το Έγκλημα ονομάζεται Ανθρωποκτονία.
2ον. Εδώ και χρόνια, η πιο πάνω Συμμαχία, προσπαθεί να καθορίσει τον όρο Γυναικοκτονία ως έγκλημα Μίσους. Έγκλημα Μίσους είναι αν χτυπήσω κάποιον Αλλόθρησκο / Ομοφυλόφιλο / άτομο άλλης Φυλής λόγω του ότι είναι μέλος αυτών των ομάδων. Δεν είναι έγκλημα Μίσους αν χτυπήσω κάποιον Αλλόθρησκο / Ομοφυλόφιλο / άτομο άλλης Φυλής επειδή θέλω να τον ληστέψω, ή επειδή έχουμε Οικονομικές Διαφορές. ΔΗΛΑΔΗ Γυναικοκτονία ως έγκλημα Μίσους είναι το να σκοτώσω κάποια γυναίκα επειδή είναι γυναίκα ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Εδώ χαρακτήρισαν ως Γυναικοκτονία τη δολοφονία μιας γυναίκας, την οποία σκότωσε ο Αλκοολικός Γιός της

Γυναικοκτονία στην Κοζάνη: Ξύλο μέχρι θανάτου δέχθηκε 86χρονη από τον γιό της​

Ο δράστης φαίνεται πως χτυπούσε για ώρα με γροθιές την άτυχη μητέρα του, η οποία μάλιστα ήταν και κατάκοιτη. Η ηλικιωμένη κατέληξε τα ξημερώματα. Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν πως ο γιος της φέρεται να αντιμετωπίζει προβλήματα αλκοολισμού.
πηγή https://left.gr/news/gynaikoktonia-stin-kozani-xylo-mehri-thanatoy-dehthike-86hroni-apo-ton-gio-tis
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.125
Κριτικές
4
Like
9.078
Πόντοι
2.306
Ρε τύποι μας απασχολεί ειλικρινά αν ειναι γυναίκα άντρας κλπ ή ότι ο/η κάθε psycho κυκλοφορεί εκεί έξω και μπορεί να μας ξαποστείλει ανά πάσα στιγμή?
 

venyamin

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2022
Μηνύματα
13
Like
19
Πόντοι
0
xalkida-mak.jpg

μιλαμε για σοβαρο μπηχτη, οχι αστεια...
(στα σχολια γινεται παρτυ)
Ονομα του παιδιου;
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Ωραίο νήμα για του ξεπλένηδες των γυναικοκτονιών που είναι πολύ περισσότερες.Άντε,ξεσαλώστε οι μισογύνηδες και βρίστε με!Πάντως η δράστης να μπει φυλακή για πάντα
ΔΕΝ υφίσταται τέτοιος όρος ούτε νομικά, ούτε κοινωνιολογικά, ούτε ηθικά! Ο ΜΟΝΟΣ όρος που περιγράφει την αφαίρεση της ανθρώπινης ζωής είναι ο όρος ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΙΑ για τον απλό λόγο ότι όλοι οι άνθρωποι είμαστε ίσοι κι η ζωή μας αξίζει το ίδιο, όχι των γυναικών περισσότερο όπως προσπαθείτε κάποιοι να υποστηρίξετε.
Διότι ξέρεις ο όρος "ανδροκτονία" αναφέρεται συνήθως ειρωνικά ως αντίτοιχο του (όντως γελοίου όρου) "γυναικοκτονία".
Παραστατικά και όχι με κάποια ιδιαίτερη νομική απαξία στέκουν οι όροι "παιδοκτόνος", "μητροκτόνος", "πατροκτόνος" και "συζυγοκτόνος" (με την έννοια και των δύο φύλων). Οπότε αν κάποιος σκοτώσει την γυναίκα του ή κάποια τον άντρα της είναι "συζυγοκτόνος", αν κάποιος/οια σκοτώσει τη μάνα του/της είναι "μητροκτόνος" κ.ο.κ. αλλά όλα αυτά ως ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΙΕΣ διώκονται. Τα κατάλαβες τώρα ή να στα κάνω ακόμα πιο λιανά;
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Ρε τύποι μας απασχολεί ειλικρινά αν ειναι γυναίκα άντρας κλπ ή ότι ο/η κάθε psycho κυκλοφορεί εκεί έξω και μπορεί να μας ξαποστείλει ανά πάσα στιγμή?

Ναι πρέπει να σε απασχολήσει. Η άλλη η έγκυος είχε μπλέξει με ένα απόβρασμα και είναι γυναικοκτονία. Δεν είχε σημάδια; Δεν την ενημέρωσε κανένας; Ρε φίλε στην Ελλάδα ζούμε. Ξέρει ο Κρητικός τι βρακί φοράει ο άλλος στην Αλεξανδρούπολη. Δε θα ήξερε η άλλη που έμεναν στο ίδιο σπίτι; Ή τόσα που έχουν γίνει και τελικά από πίσω υπήρχαν σοβαρά ψυχολογικά θέματα του δράστη.

Έρχονται οι κάργιες και μιλάνε για πατριαρχία και σκατά. Λες και η άλλη είναι τυχαίο θύμα βιασμού στο δρόμο. Ζούνε μαζί. Υπάρχουν προβλήματα, τους ανέχονται και την πληρώνουν με τη ζωή τους. Και οι άλλες στο τέλος ζητάνε από εμάς το λογαριασμό να τιμωρούμαστε απλά επειδή είμαστε άντρες.

Εδώ από τις πρώτες ώρες έγραφαν για ερωτικό τρίγωνο οπότε ο τύπος αμέσως γινόταν κακός γιατί κεράτωνε τη γυναίκα του. Διάβασες κάπου για τη γυναικεία ζήλια; Ένας βρε αδερφέ να γράψει ότι οι γυναίκες ζηλεύουν και φεύγουν από τον αυτοέλεγχο. Μας πρήζουν με την τοξική masculinity. Εδώ που οι άλλες ξεμαλλιάζονται δεν υπάρχει θέμα. Όλα καλά. Άγιες οι γυναίκες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: riding

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
883
Πόντοι
81
Ο βαθμός σοβαρότητας εγκλήματος. Γυναικοκτονία, Ζωοκτονία, Ανδροκτονία. Ένταξει το τρίτο είναι εδώ με έναν καλό δικηγόρο σε 4 χρόνια θα παίρνει πσκ για ανέμελες βολτούλες.

οτι ποιο σωστό εχω διαβάσει!
Θα διαφωνήσω. Ζωοκτονία είναι πιο πάνω τώρα γιατί πχ άμα μια γυναίκα σκοτώσει γάτα θ'απαιτήσουν άνδρες, γυναίκες και γάτες να τη βάλουν μέσα.
Σε γυναικοκτονία κάποιες γυναίκες μπορεί να τον δικαιολογήσουν τον άνδρα άμα είναι ωραίος.
Μετά πάμε σε παιδοκτονίες, που κατά βάσει είναι γυναικείο επάγγελμα, που θα το δικαιολογούν με ψυχολογικά συνήθως. Ε, και μετά στο τέλος πιάνουμε τον πάτο με την ανδροκτονία, που ουσιαστικά φταίει ο ίδιος που τον σκότωσε και καλά του έκανε και τέτοια.
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
883
Πόντοι
81
Ναι πρέπει να σε απασχολήσει. Η άλλη η έγκυος είχε μπλέξει με ένα απόβρασμα και είναι γυναικοκτονία. Δεν είχε σημάδια; Δεν την ενημέρωσε κανένας; Ρε φίλε στην Ελλάδα ζούμε. Ξέρει ο Κρητικός τι βρακί φοράει ο άλλος στην Αλεξανδρούπολη. Δε θα ήξερε η άλλη που έμεναν στο ίδιο σπίτι; Ή τόσα που έχουν γίνει και τελικά από πίσω υπήρχαν σοβαρά ψυχολογικά θέματα του δράστη.

Έρχονται οι κάργιες και μιλάνε για πατριαρχία και σκατά. Λες και η άλλη είναι τυχαίο θύμα βιασμού στο δρόμο. Ζούνε μαζί. Υπάρχουν προβλήματα, τους ανέχονται και την πληρώνουν με τη ζωή τους. Και οι άλλες στο τέλος ζητάνε από εμάς το λογαριασμό να τιμωρούμαστε απλά επειδή είμαστε άντρες.

Εδώ από τις πρώτες ώρες έγραφαν για ερωτικό τρίγωνο οπότε ο τύπος αμέσως γινόταν κακός γιατί κεράτωνε τη γυναίκα του. Διάβασες κάπου για τη γυναικεία ζήλια; Ένας βρε αδερφέ να γράψει ότι οι γυναίκες ζηλεύουν και φεύγουν από τον αυτοέλεγχο. Μας πρήζουν με την τοξική masculinity. Εδώ που οι άλλες ξεμαλλιάζονται δεν υπάρχει θέμα. Όλα καλά. Άγιες οι γυναίκες.
Κοίτα. Υπάρχει ένα ωραίο stat, που λέει πως οι γυναίκες για το ίδιο ακριβώς έγκλημα όπου η μοναδική διαφορά είναι το φύλο του δράστη εκτίουν 63% χαμηλότερη ποινή. Το stat αυτό είναι αμερικάνικο, γιατί εδώ ως γνωστόν όλα τα στατιστικά τα γράφουμε στα παπάρια μας, αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει χώρα στον κόσμο που να μην είναι κάπου εκεί γύρω.

Δηλαδή, ας πούμε είναι ο περιπτεράς ο Γιώργος στην πλατεία Ηρωών στη Νίκαια, που εσύ δεν τον ξέρεις καθόλου, η γειτόνισσά σου η Μαρία επίσης, αλλά παρόλα αυτά τον καθαρίζετε. Έχετε πάνω κάτω τα ίδια κίνητρα και οι δύο, η μόνη διαφορά είναι το φύλο σας.
Για κάθε 10 χρόνια που θα κάνεις εσύ στη φυλακή, η Μαρία θα κάνει 3,7. Απ'αυτό συμπεράνουμε πως όλα τα ζώα είναι ίσα, αλλά κάποια ζώα είναι πιο ίσα από τα υπόλοιπα.

Εγώ έχω όλη την καλή διάθεση να'χουμε ισότητα, αλλά όχι μόνο στα προνόμια κι όλη αυτή η συμπεριφορά με την υπερβολή και την υπερπροβολή των προβλημάτων του γυναικείου φύλου με παράλληλο πλήρες κλάσιμο των ανδρικών εμένα μου δημιουργεί μόνο αποστροφή, σαν να ακούω κάτι τέτοιες να μου διηγούνται πόσο σκληρή είναι η ζωή τους.

 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Σωστός ο @aunanisths

Να διευκρινίσω κάτι. Το ότι υπάρχει θέμα με τη διαφορά δύναμης και πολλές φορές με την πιο εύθραυστη ψυχολογία της γυναίκας είναι δεδομένο. Άλλωστε οι γυναίκες έχουν και την μητρότητα και πολλές φορές είναι θύματα για χάρη των παιδιών τους ειδικά στα χαμηλά οικονομικά στρώματα που δεν υπάρχουν περιθώρια για πείνα. Οπότε κάποιοι βρίσκουν και τα κάνουν και ναι εδώ παίρνω το μέρος της γυναίκας.

ΑΛΛΑ το πάμε στο άλλο άκρο. Ότι για ΟΛΑ τα δεινά πάντα φταίει ένας άντρας. Πχ στην συγκεκριμένη περίπτωση αν αποδειχτεί αληθινή η φήμη ότι δεν είχαν καμία σχέση και απλά η τύπισσα είναι με ψυχολογικά θα υπάρξει κανονική ποινή; Ή θα έρθουν τα ελαφρυντικά και θα είναι πάλι έξω; Λένε για 40 μαχαιριές. Όχι 1-2 αλλά 40 και 2 διαφορετικά μαχαίρια. Αυτή η τύπισσα βγήκε με σκοπό να σκοτώσει. Θα αντιμετωπιστεί αναλόγως; Θα φάει την ίδια ποινή με τους άλλους στη Θεσσαλονίκη;
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
883
Πόντοι
81
Σωστός ο @aunanisths

Να διευκρινίσω κάτι. Το ότι υπάρχει θέμα με τη διαφορά δύναμης και πολλές φορές με την πιο εύθραυστη ψυχολογία της γυναίκας είναι δεδομένο. Άλλωστε οι γυναίκες έχουν και την μητρότητα και πολλές φορές είναι θύματα για χάρη των παιδιών τους ειδικά στα χαμηλά οικονομικά στρώματα που δεν υπάρχουν περιθώρια για πείνα. Οπότε κάποιοι βρίσκουν και τα κάνουν και ναι εδώ παίρνω το μέρος της γυναίκας.

ΑΛΛΑ το πάμε στο άλλο άκρο. Ότι για ΟΛΑ τα δεινά πάντα φταίει ένας άντρας. Πχ στην συγκεκριμένη περίπτωση αν αποδειχτεί αληθινή η φήμη ότι δεν είχαν καμία σχέση και απλά η τύπισσα είναι με ψυχολογικά θα υπάρξει κανονική ποινή; Ή θα έρθουν τα ελαφρυντικά και θα είναι πάλι έξω; Λένε για 40 μαχαιριές. Όχι 1-2 αλλά 40 και 2 διαφορετικά μαχαίρια. Αυτή η τύπισσα βγήκε με σκοπό να σκοτώσει. Θα αντιμετωπιστεί αναλόγως; Θα φάει την ίδια ποινή με τους άλλους στη Θεσσαλονίκη;
Τι με νοιάζει εμένα η διαφορά δύναμης?
Δεν παίζουμε ολυμπιακούς στη πυγμαχία. Δεν είναι άθλημα, με ευγενή άμιλλα και όλες αυτές τις πίπες. Οι γυναίκες είναι το μεγαλύτερο μέρος των παιδοκτόνων. Δεν άκουσα ποτέ καμιά τους να πει στο παιδί "Πάρε 10 λεπτά προβάδισμα, μαλακισμένο τώρα που θα σε κυνηγήσω με τον μπαλτά".
Δεν θα χωρίζουμε δολοφονίες σε κατηγορίες βαρών, είναι κρετινοσύνη. Εγώ το καταλαβαίνω ότι οι περισσότεροι που βγάζετε δικαιολογίες του κώλου για γυναίκες που σκοτώνουν κόσμο το κάνετε γιατί σας το λέει ένα προϊστορικό ΑΙ που'χουν όλοι ενσωματωμένο στον εγκέφαλο που λέει "Αυτό έχει μουνί, μπορεί να το γαμήσεις, μην το αφήνεις να πάει χαμένο". Κι εγώ το είχα κάποτε, το ξεπέρασα όμως.

Η μητρότητες και λοιπές μαλακίες σήμερα είναι συνειδητή επιλογή. Έχεις αντισύλληψη, έχεις εκτρώσεις, έχεις χάπια επόμενης μέρας, επόμενης βδομάδας, επόμενου μήνα κτλ. Δεν σε γαμάει κανείς με το ζόρι να σε γκαστρώσει. Έχεις περάσει από στάδια σκέψης για μια συνειδητή επιλογή να κάνεις παιδιά και μετά να πεις "α, τώρα είδα ότι δεν έχω λεφτά, ή μου σπάνε τα νεύρα και θα τα καθαρίσω". Δωσ'τα για υιοθεσία. Εγώ δεν έχω καμιά από αυτές τις επιλογές. Αν κάποιας της έρθει να μου τρυπήσει τις καπότες είτε θέλω εγώ παιδιά είτε όχι, εμένα μετά κάποιο δικαστήριο θα με υποχρεώσει να τα πληρώνω γιατί θα τα θέλει η άλλη.
Δεν θες να γίνεις θύμα για χάρη των παιδιών σου, μην κάνεις παιδιά, δεν σε αναγκάζει κυριολεκτικά κανένας και δεν μπορεί κιόλας. Δεν μπορείς μονίμως να κατηγορείς άλλους για δικές σου προσωπικές επιλογές, να περιμένεις τους άλλους να έχουν όλες τις ευθύνες γι'αυτές και να τις χρηματοδοτούν.

Και φυσικά η τύπισσα δεν πρόκειται να φάει ίδια ποινή με άνδρα που θα έκανε κάτι αντίστοιχο και το ξέρουμε από τώρα. Είτε ξενοπηδούσε ο άλλος, είτε δεν ξενοπηδούσε. Γενικά, δεν θεωρώ ελαφρυντικό τη χρήση διαφορετικού μουνιού από αυτό στο οποίο σε δέσμευσε κρατικό συμβόλαιο ως δικαιολογία να σκοτώνεις κόσμο ή ως κάποιο ελαφρυντικό.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Τι με νοιάζει εμένα η διαφορά δύναμης?
Δεν παίζουμε ολυμπιακούς στη πυγμαχία. Δεν είναι άθλημα, με ευγενή άμιλλα και όλες αυτές τις πίπες. Οι γυναίκες είναι το μεγαλύτερο μέρος των παιδοκτόνων. Δεν άκουσα ποτέ καμιά τους να πει στο παιδί "Πάρε 10 λεπτά προβάδισμα, μαλακισμένο τώρα που θα σε κυνηγήσω με τον μπαλτά".
Δεν θα χωρίζουμε δολοφονίες σε κατηγορίες βαρών, είναι κρετινοσύνη. Εγώ το καταλαβαίνω ότι οι περισσότεροι που βγάζετε δικαιολογίες του κώλου για γυναίκες που σκοτώνουν κόσμο το κάνετε γιατί σας το λέει ένα προϊστορικό ΑΙ που'χουν όλοι ενσωματωμένο στον εγκέφαλο που λέει "Αυτό έχει μουνί, μπορεί να το γαμήσεις, μην το αφήνεις να πάει χαμένο". Κι εγώ το είχα κάποτε, το ξεπέρασα όμως.

Η μητρότητες και λοιπές μαλακίες σήμερα είναι συνειδητή επιλογή. Έχεις αντισύλληψη, έχεις εκτρώσεις, έχεις χάπια επόμενης μέρας, επόμενης βδομάδας, επόμενου μήνα κτλ. Δεν σε γαμάει κανείς με το ζόρι να σε γκαστρώσει. Έχεις περάσει από στάδια σκέψης για μια συνειδητή επιλογή να κάνεις παιδιά και μετά να πεις "α, τώρα είδα ότι δεν έχω λεφτά, ή μου σπάνε τα νεύρα και θα τα καθαρίσω". Δωσ'τα για υιοθεσία. Εγώ δεν έχω καμιά από αυτές τις επιλογές. Αν κάποιας της έρθει να μου τρυπήσει τις καπότες είτε θέλω εγώ παιδιά είτε όχι, εμένα μετά κάποιο δικαστήριο θα με υποχρεώσει να τα πληρώνω γιατί θα τα θέλει η άλλη.
Δεν θες να γίνεις θύμα για χάρη των παιδιών σου, μην κάνεις παιδιά, δεν σε αναγκάζει κυριολεκτικά κανένας και δεν μπορεί κιόλας. Δεν μπορείς μονίμως να κατηγορείς άλλους για δικές σου προσωπικές επιλογές, να περιμένεις τους άλλους να έχουν όλες τις ευθύνες γι'αυτές και να τις χρηματοδοτούν.

Και φυσικά η τύπισσα δεν πρόκειται να φάει ίδια ποινή με άνδρα που θα έκανε κάτι αντίστοιχο και το ξέρουμε από τώρα. Είτε ξενοπηδούσε ο άλλος, είτε δεν ξενοπηδούσε. Γενικά, δεν θεωρώ ελαφρυντικό τη χρήση διαφορετικού μουνιού από αυτό στο οποίο σε δέσμευσε κρατικό συμβόλαιο ως δικαιολογία να σκοτώνεις κόσμο ή ως κάποιο ελαφρυντικό.

Το πας μακριά. Η διαφορά δύναμης υπάρχει και πρέπει να μας ανησυχεί. Εσύ αν ρίξεις μια μπουνιά σε μια γυναίκα μπορεί να τη σκοτώσεις επιτόπου αν είσαι ελάχιστα δυνατός. Αυτή το πολύ πολύ να σου κάνει μια μελανιά. Το ίδιο και χειρότερο συμβαίνει με τα παιδιά. Ένας βίαιος σύντροφος που σε δέρνει με το παραμικρό δεν είναι εύκολο να τον ξεκόψεις. Αν σε έχει κακοποιήσει σωματικά και συναισθηματικά για καιρό δεν είναι καθόλου απλό να φύγεις. Φοβάσαι ότι θα σε βρει όπου και να πας. Και υπάρχουν πολλά τέτοια περιστατικά. Σε αυτό το κομμάτι πονάμε άπαντες. Και φταίει κυρίως η έλλειψη του κοινωνικού κράτους και της δικαιοσύνης. Πχ αν έναν τέτοιο τον έστελναν παρέα με τίποτα ισοβίτες για γιουσουφάκι θα του κοβόταν η όρεξη για ξύλο. Αλλά βλέπεις τους συλλαμβάνουν και μετά τους αφήνουν ελεύθερους να συνεχίσουν το ξύλο.

Εδώ έρχεται τώρα η σαπίλα των φεμιναζί και φωνάζει - τσουβαλιάζει. Γιατί κακός ο δολοφόνος αλλά κακός και ο άλλος που δε θέλει η γυναίκα του να πηδιέται και τάχα μου την καταπιέζει. Μεγαλώνει τα παιδιά σε τοξικό πατριαρχικό περιβάλλον κτλ. Και τι ζητάει ο άλλος; Να μη μπαινοβγαίνουν οι γαμιάδες στο σπίτι μπροστά στα παιδιά.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.520
Κριτικές
11
Like
3.366
Πόντοι
4.615
Ο όρος ''γυναικοκτονία'' είναι η μεγαλύτερη μαλακία των φεμινιστριών και των ηλιθίων που τις σιγοντάρουν ελπίζοντας να βρέξουν το πουλάκι τους. Το πόσο μαλακία είναι φαίνεται στο εξής απλό παράδειγμα: λεσβία σκοτώνει τη λεσβία σύντροφό της. Γιατί δεν το χαρακτηρίζουν γυναικοκτονία;;;
Εκτός τούτου, εάν εγώ σκοτώσω τη γυναίκα μου, δεν τη σκοτώνω ''επειδή είναι γυναίκα'': θα τη σκοτώσω είτε γιατί μου έφαγε τα λεφτά, είτε γιατί πηδιόταν και θόλωσα, είτε γιατί μου πήρε τα παιδιά, είτε γιατί κάτι μου έκανε και θόλωσα (κακώς, κάκιστα σε κάθε περίπτωση- δε δικαιολογώ κανένα φόνο).

Κάτι τελευταίο: οι άντρες που αναφέρουμε τα κακώς κείμενα ΔΕ μισούμε τις γυναίκες, ούτε χαιρόμαστε με τους φόνους γυναικών: κάθε δολοφόνος, κάθε φύλου, πρέπει να σαπίζει στη φυλακή.
Πολύ φοβάμαι ότι την τελευταία πρόταση δεν την υιοθετούν όλες οι φεμινίστριες του πρωκτού και οι γελοίοι άντρες συνοδοιπόροι τους: αυτοί είναι που ''δικαιολογούν'' κάθε δολοφονία άντρα από γυναίκα ώστε το θύμα να καθίσταται στο τέλος θύτης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom