Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 21 άτομα (5 μέλη και 16 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

kolomagoulos

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2012
Μηνύματα
428
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Κι εμενα τα χερια μου γεματα φλεβες ειναι και τα μαγουλα ειναι χωμενα μεσα,τοσο στεγνος που νομιζω παρακατω σε λιπος δεν παει.
Αν σπασω την ποσοτητα του φαγητου σε πολλες μεριδες θα χασω κι αλλο λιπος?
αναλογως τη τρως
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Παιδια μια ερωτηση για οποιον ξερει να με βοηθησει επειδη γυμναζομαι μονος μου και δεν εχω γυμαναστη να με καθοδηγει.
Ειμαι πολυ στεγνος απο λιπος και φαινονται οι 4 πανω κοιλιακοι αλλα οσο κι αν τους γυμναζω οι κατω αρνουνται πεισματικα να φανουν.
Να σημειωσω πως τρεχω 8Km την ημερα αλλα δεν ασχολουμαι ιδιαιτερα με τη διατροφη μου.Μηπως ηρθε ο καιρος να ασχοληθω?Για να φανει το 6-pack πρεπει να πεσει πεινα?

Τύπε και ο Άρνολντ Σβαρτσενέγκερ τέτρα πακ είχε, παρόλο που είχε τρελή μυικότητα και πολύ χαμηλό ποσοστό λίπους.. Κάτι παρόμοιο θα συμβαίνει και με σένα λογικά, αφού είσαι τόσο κάτω σε λίπος και δεν έχουν εμφανιστεί.. Έτσι είναι το σώμα σου..
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Παιδια μια ερωτηση για οποιον ξερει να με βοηθησει επειδη γυμναζομαι μονος μου και δεν εχω γυμαναστη να με καθοδηγει.
Ειμαι πολυ στεγνος απο λιπος και φαινονται οι 4 πανω κοιλιακοι αλλα οσο κι αν τους γυμναζω οι κατω αρνουνται πεισματικα να φανουν.
Να σημειωσω πως τρεχω 8Km την ημερα αλλα δεν ασχολουμαι ιδιαιτερα με τη διατροφη μου.Μηπως ηρθε ο καιρος να ασχοληθω?Για να φανει το 6-pack πρεπει να πεσει πεινα?

η εμφανιση του κοιλιακου (ειναι ενας μυς) εχει να κανει με το σωματοτυπο οχι με τη γυμναση. δε πα να λιωσεις αμα ο μυς σου εχει εμφανιση 4πακ δε θα δεις ουτε 6 ουτε 8 που εχουν μερικοι.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
η εμφανιση του κοιλιακου (ειναι ενας μυς) εχει να κανει με το σωματοτυπο οχι με τη γυμναση. δε πα να λιωσεις αμα ο μυς σου εχει εμφανιση 4πακ δε θα δεις ουτε 6 ουτε 8 που εχουν μερικοι.

Πλάκα πλάκα πώς εξηγείται αυτό;  :think:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Κι εμενα τα χερια μου γεματα φλεβες ειναι και τα μαγουλα ειναι χωμενα μεσα,τοσο στεγνος που νομιζω παρακατω σε λιπος δεν παει.
Αν σπασω την ποσοτητα του φαγητου σε πολλες μεριδες θα χασω κι αλλο λιπος?
πρωτο και κυριο,δωσε υψος βαρος να καταλαβουμε..

απο κει και περα για να χασεις λιπος ψαξου για καλορι και καρμπ σαικλινγκ..
δυσκολες διαιτες γιατι απαιτουν γουρουνιασματα και μερες πεινας..μια αλλη προσεγγιση ειναι αυτη των νηστειων,εχει γινει μοδα τελευταια(googlaρε IF diet)..ολα αυτα ενδεχεται να σε πανε ενα βημα παρανω,ενδεχεται και οχι..απολυτη λυση δεν υπαρχει..

τι ειναι broscience και τι ισχυει δεν εχει ξεκαθαριστει απολυτα..

απο την αλλη αυτο που σου λεει ο λοπεζ ισχυει,ο ορθος  κοιλιακος εχει προκαθορισμενη μορφη σε καθε ανθρωπο..
 

Kalashnikov

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2012
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Τα ψαλιδακια πως σας φαινονται για ασκηση κατω κοιλιακων?
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
απο την αλλη αυτο που σου λεει ο λοπεζ ισχυει,ο ορθος  κοιλιακος εχει προκαθορισμενη μορφη σε καθε ανθρωπο..

Υποτίθεται ότι τένοντες δεν είναι οι γραμμές που χωρίζουν τα τετραγωνάκια; Πώς εξηγείται κάποιος να έχει και κάποιος όχι;
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Παιδια μια ερωτηση για οποιον ξερει να με βοηθησει επειδη γυμναζομαι μονος μου και δεν εχω γυμαναστη να με καθοδηγει.
Ειμαι πολυ στεγνος απο λιπος και φαινονται οι 4 πανω κοιλιακοι αλλα οσο κι αν τους γυμναζω οι κατω αρνουνται πεισματικα να φανουν.
Να σημειωσω πως τρεχω 8Km την ημερα αλλα δεν ασχολουμαι ιδιαιτερα με τη διατροφη μου.Μηπως ηρθε ο καιρος να ασχοληθω?Για να φανει το 6-pack πρεπει να πεσει πεινα?

Οι κάτω είναι οι πιο δύσκολοι να φανούν. Αλλά είσαι σε πολύ καλό σημείο. Από την στιγμή που φαίνονται οι πάνω σημαίνει ότι έχεις χαμηλό ποσοστό λίπους.

Για να φανεί το ανάγλυφο όπως περιγράφεις τον ευατό σου τώρα, οι κοιλιακοί χρειάζονται την κατάλληλη τροφή (πρωτείνη). Θα πρέπει παράλληλα με την αύξηση της πρωτείνης να ελλατώσεις λίγο τον υδατάνθρακα. Κρέας, τόνος (σε νερό), ασπράδια αυγού, ξυνόμηλα, κότατζ κλπ είναι πολύ καλή διατροφή για το στόχο σου.

Απεύφεγε φαγητά που έχουν πολλά λίπη και επίσης γλυκά, ψωμιά, μακαρόνια. Και ξεχνάς το βραδυνό (η κάτι πολύ ελαφρύ, χωρίς υδατάνθρακα).

Μπορείς να κάνεις κάποιους κοιλιακούς που να εστιάζουν στο κάτω μέρος (πχ μάζεμα ποδιών προς το στήθος σε πάγκο (ίσως και με ένα αλτηράκι στα πόδια για περισσότερη αντίσταση).

Όσον αφορά την αερόβια νομίζω ότι τρέχεις πολύ. Δλδ πλέον μαζί με το λίπος καις και μυική μάζα, κάτι στο οποίο δυσκολεύει να φανούν οι κοιλιακοί (μυες είναι και αυτοί οπότε τους αποδυναμώνεις).


 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Υποτίθεται ότι τένοντες δεν είναι οι γραμμές που χωρίζουν τα τετραγωνάκια; Πώς εξηγείται κάποιος να έχει και κάποιος όχι;

ολοι εχουν τενοντιες εγγραφες ρε δε καταλαβαινω τι θες να πεις
 

Kalashnikov

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2012
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Οι κάτω είναι οι πιο δύσκολοι να φανούν. Αλλά είσαι σε πολύ καλό σημείο. Από την στιγμή που φαίνονται οι πάνω σημαίνει ότι έχεις χαμηλό ποσοστό λίπους.

Για να φανεί το ανάγλυφο όπως περιγράφεις τον ευατό σου τώρα, οι κοιλιακοί χρειάζονται την κατάλληλη τροφή (πρωτείνη). Θα πρέπει παράλληλα με την αύξηση της πρωτείνης να ελλατώσεις λίγο τον υδατάνθρακα. Κρέας, τόνος (σε νερό), ασπράδια αυγού, ξυνόμηλα, κότατζ κλπ είναι πολύ καλή διατροφή για το στόχο σου.

Απεύφεγε φαγητά που έχουν πολλά λίπη και επίσης γλυκά, ψωμιά, μακαρόνια. Και ξεχνάς το βραδυνό (η κάτι πολύ ελαφρύ, χωρίς υδατάνθρακα).

Μπορείς να κάνεις κάποιους κοιλιακούς που να εστιάζουν στο κάτω μέρος (πχ μάζεμα ποδιών προς το στήθος σε πάγκο (ίσως και με ένα αλτηράκι στα πόδια για περισσότερη αντίσταση).

Όσον αφορά την αερόβια νομίζω ότι τρέχεις πολύ. Δλδ πλέον μαζί με το λίπος καις και μυική μάζα, κάτι στο οποίο δυσκολεύει να φανούν οι κοιλιακοί (μυες είναι και αυτοί οπότε τους αποδυναμώνεις).
Δεν τρωω ποτε γλυκα και τηγανητα αλλα το βραδυ τρωω παντα πληρες γευμα.Μαλλον πρεπει να πεσει πεινα για να δω το 6-pack
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
δεν εχουν ολοι τον ιδιο αριθμο τενοντιων εγγραφων λαιον..συνεπεια γενετικης ποικιλοτητας ειναι..
 

kav69

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Απρ 2009
Μηνύματα
20.848
Κριτικές
47
Like
16.836
Πόντοι
7.135
Δεν τρωω ποτε γλυκα και τηγανητα αλλα το βραδυ τρωω παντα πληρες γευμα.Μαλλον πρεπει να πεσει πεινα για να δω το 6-pack
Φίλε μου καλέ παίζουν πολλά πράγματα ρόλο στο να φανεί το 6 pack Θέλει απίστευτη διατροφή σωστή άσκηση χωρίσ να κάψεις μυικό ιστό και αρκετή βοήθεια συμπληρωμάτων ίσως κάποιες φορές όχι και τόσο νομίμων............................. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Δεν τρωω ποτε γλυκα και τηγανητα αλλα το βραδυ τρωω παντα πληρες γευμα.Μαλλον πρεπει να πεσει πεινα για να δω το 6-pack

Τρώε μόνο πρωτείνη αν είναι.

Δεν μπορούμε να θέλουμε την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.  :grin:
 

kolomagoulos

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2012
Μηνύματα
428
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε μου καλέ παίζουν πολλά πράγματα ρόλο στο να φανεί το 6 pack Θέλει απίστευτη διατροφή σωστή άσκηση χωρίσ να κάψεις μυικό ιστό και αρκετή βοήθεια συμπληρωμάτων ίσως κάποιες φορές όχι και τόσο νομίμων............................. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
ετσι ειναι οπως τα λες
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Δεν τρωω ποτε γλυκα και τηγανητα αλλα το βραδυ τρωω παντα πληρες γευμα.Μαλλον πρεπει να πεσει πεινα για να δω το 6-pack
Ανέβασε πρώτα κάνα 2 μήνες τις θερμίδες και τον υδατάνθρακα έτσι ώστε να είσαι ισοθερμιδικά και κόψε το τρέξιμο..
Μετά προσπάθησε να κατέβεις κιάλο.. Ίσως έτσι ξεκολήσεις. Πιστεύω ότι χτύπησες πλατώ.. Εκτός και αν έτσι είναι τα γονίδια σου όπως ειπώθηκε παραπάνω..
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
η εμφανιση του κοιλιακου (ειναι ενας μυς) εχει να κανει με το σωματοτυπο οχι με τη γυμναση. δε πα να λιωσεις αμα ο μυς σου εχει εμφανιση 4πακ δε θα δεις ουτε 6 ουτε 8 που εχουν μερικοι.

είναι πολλοί και χωρίζονται σε έσω κι έξω κοιλιακοί μύες


στα υπόλοιπα συμφωνώ
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom