Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης πόσα κάνεις;  :birdman:

Άκου πάγκο, σκουώτ κι άρσεις να λέτε μέγιστες ρε, άντε και κανά επολέ, να βγαίνει υγιές συμπέρασμα  :sunglasses:
περα απο την πλακα,ο παγκος,η στρατιωτικη(αυστηρη τεχνικη),και οι ελξεις ειναι οι πιο αντιπροσωπευτικοι δεικτες δυναμης του απερ..ελαχιστοι κανουν σκουοτ ελευθερο και ντεντς..το ρακ ειναι 99% ελευθερο εκτος αν καποιος κανει κερλς.. :idiot:
το να αποφευγεις αυτες τις ασκησεις,το χω ξαναπει,δεν ειναι απαραιτητα λαθος..

το επολε που γραφεις αν δε στο δειξει προπονητης αρσης βαρων δε γινεται σωστα με τιποτε.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
το ρακ ειναι 99% ελευθερο εκτος αν καποιος κανει κερλς.. :idiot:

Μια μέρα ήθελα το ρακ κι ήταν πιασμένο γιατί ένας έκανε... βυθίσεις για τρικέφαλα κρεμασμένος σαν αιώρα  :headbang:
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
ο πρώτος διδάξας και εμπνευστής είναι αυτός :
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
πειτε κανα δυο ασκησεις για ανοιγμα πλατης-φτερα(εκτος απο μονοζυγο)! :rockon:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
^^στο τελος της προπονησης ισως σε τεντωσει λιγο,μαζα δε βαζεις ετσι..με το βολιουμ πως πας;;
για 5 μερες για προπονηση λεω να παιξω λιγο με μπασταρδεμενο bbsplit,μεχρι να το βαρεθω.
Στηθος-Πλατη-Ποδια-Ωμοι/Χερια-ΤRX-compound day-off
*compound day:Front 5X5-Incline 5X5-Deads 5X1 ή Front 5X5-Mp5X5-W.Pull-ups5X5(+1plate).
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
^^στο τελος της προπονησης ισως σε τεντωσει λιγο,μαζα δε βαζεις ετσι..με το βολιουμ πως πας;;
για 5 μερες για προπονηση λεω να παιξω λιγο με μπασταρδεμενο bbsplit,μεχρι να το βαρεθω.
Στηθος-Πλατη-Ποδια-Ωμοι/Χερια-ΤRX-compound day-off
*compound day:Front 5X5-Incline 5X5-Deads 5X1 ή Front 5X5-Mp5X5-W.Pull-ups5X5(+1plate).


Έχω αρχίσει να επανέρχομαι στα επίπεδα που ήμουν πριν το στρατό και να ξαναγίνομαι ο LION7 που όλοι αγαπήσατε  :grin:
Πέρα απ' την πλάκα αρχικά "σοκαρίστηκε" το μυικό μου σύστημα κι είδα καλά ψευτοπρηξίματα, όχι μόνο κατά τη διάρκεια της προπόνησης αλλά γενικά, κυρίως λόγω σαρκοπλάσματος από τις σχετικά πολλές επαναλήψεις( 10-12 μέσο όρο) και του ψιλοαρκετού υδατάνθρακα που κατανάλωνα.
Γιατί τι σκατά volume πρόγραμμα θα 'ταν αν δεν είχε πολλές επαναλήψεις. Πολλοί μπερδεύονται και νομίζουν ότι ψηλό volume σημαίνει μόνο πολλά σετ
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Έχω αρχίσει βέβαια να βλέπω στασιμότητα γενικά παρόλο που δεν είμαι "στάσιμος" στις ασκήσεις και ψάχνομαι για να τ' αλλάξω
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
καμια παραλλαγη για ασκησεις για πλατη στα ελευθερα που να μην "πιεζουν" πολυ την μεση παιζει?(εκτος απο κλασσικη κωπιλατικη ορθιος εννοω)
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Εγω εφτασα παλι 120 κιλα παγκο
νατυ με την καμια εκτος αν εισαι ενα με το πατωμα..και παλι δυσκολο ομως..
καμια παραλλαγη για ασκησεις για πλατη στα ελευθερα που να μην "πιεζουν" πολυ την μεση παιζει?(εκτος απο κλασσικη κωπιλατικη ορθιος εννοω)
την επαθες ή φοβασαι μην την παθεις;η πλατη γυμναζεται ανετα με τρεις κινησεις..pull ups-deads-tbar..
αν εχεις θεμα με αυτες,απο ελευθερα μονο οι ελξεις,η κωπηλατικη με αλτηρα ή και με μπαρα σε επικλινη αλλα ψιλοειναι αστειο..
υπαρχουν και οι τροχαλιες ομως..ειδικα οι καθετες δε μπλεκουν τη μεση σου εκτος αν τις κανεις ετσι
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Επίσης αν έχει μηχάνημα dorsal το γυμναστήριο του μπορεί να κάνει κι εκεί
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom