Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166

απο τοτε που ο νεος γυμναστης μου αλλαξε το προγραμμα τα εχω παιξει...με την κακη εννοια :fuck2:

το προηγουμενο προγραμμα ογκου ειχε επαναληψεις 10-8-6-8 σε 3ασκησεις στηθος και 8-8-8 σε αλλες 2ασκησεις
με το νεο προγραμμα μου εβαλε 5ασκησεις στηθος παλι αλλα ολα επαναληψεις 12-10 4σετ παντου
δικεφαλα 4ασκησεις επαναληψεις 12-10 4σετ
πλατη 5ασκησεις 12-10 4σετ
τρικεφαλα 4ασκησεις 12-10 4σετ

ετσι παιρνεις ογκο?σε σχεση με πριν εχω πεσει σε κιλα,νιωθω πιο κουρασμενος και πονανε για μερες τα χερια μου

θεωρω οτι ειναι πολλες επαναληψεις για ογκο η ειναι μεχρι να συνηθισω?
αρχικα γραψε στον πουτσο σου το γυμναστη..για καβλαντισμα καλοι ειναι,αλλα επι του πρακτεου μιλαμε ειτε για ασχετους με το αντικειμενο ειτε για παρηκμασμενους παλαι ποτε χτιστους που δεν εχουν καμια ορεξη να βοηθησουν το νουμπα της εβδομαδας..η συντρηπτικη πλειοψηφια απο αυτους δεν μπορει να κανει καν το βαρος της σε καθισματα πλεον..το προγραμμα που περιγραφεις ειναι κονσερβα κατα 99%..λογικα τα κιλα θα πεσουν κ αλλο οσο το συνεχιζεις..τα προγραμματα με τοσες πολλες ρεπς αν δεν εχουν μεγαλο volume ειναι για πεταμα..το να κανει ενας εμπειρος λιφτερ 4Χ12 παγκο ειναι χασιμο χρονου..ή θα πας το πας 8-10Χ10 ή θα χρησιμοποιησεις βαρυτερα φορτια που θα σου επιτρεπουν 5-6 ρεπς σε πρωτη φαση,και ακομα λιγοτερες σε δευτερη,οταν προσαρμοστει το ΚΝΣ και το μυοσκελετικο σου σε βαρια κιλα..

απο κει και περα η υπερτροφια σχετιζεται κυριως με διατροφη και σε δευτερο ρολο με φορτο προπονησης..
δηλαδη ενα προγραμμα με μια  πολυαρθικη 10Χ3(85%rm)με την καταλληλη υπερθερμιδικη ανετα σου δινει ογκο και δυναμη μαζι..
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
αν ιπαρχι καπιοσ πολι εμπιροσ χτιστοσ ασ μασ απαντισι στιν εξισ εροτισι...!

αν καπιοσ που κανι βαροι και ασχολιτε και με πολεμικεσ τεχνεσ στο προγραμα στα βαροι τι στρατιγικι πρεπει να εχι
για να αποκτισι διναμι,εκρικτικοτιτα και ταχιτιτα στισ γροθιεσ?
ενοο απο σετ, επαναλιψισ,κιλα,ποσ να  εκτελι τισ ασκισισ (πχ αργα ,γριγορα)και τα λιπα.

απαντισισ αυστιρα μονο απο εμπιρουσ χτιστουσ!!!!

Πλυομετρικες
 

Kalashnikov

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2012
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Οποιος δεν θελει να γινει φουσκωτος αλλα να φτιαξει απλα ενα ωραιο κορμι δεν χρειαζεται ουτε να μετραει τι τρωει,ουτε συμπληρωματα αλλα ουτε καν γυμναστηριο.Ειμαι 26 χρονων,190cm και μεχρι περσι ημουν 82Kgr.
Πριν 13 μηνες ξεκινησα το εξης προγραμμα μονο στο σπιτι
Ελξεις στο μονοζυγο
Κοιλιακους στο μονοζυγο
Βυθισεις
Καμψεις
Τρεξιμο
Αυτη τη στιγμη ειμαι 78Kgr και εχω λεπτο αλλα γραμμωμενο σωμα.Λεω να ελλατωσω λιγο το τρεξιμο και να ξαναπαω στα 82Kgr.
Το σωμα μου ειναι στην κυριολεξια σαν σιδερο και το καταφερα μονο σε 13 μηνες χωρις ουτε 1€ συνδρομη σε γυμναστηριο.
Μοναδικο κοστος το μονοζυγο (16€) και δυο ζευγαρια Adidas που ελιωσαν απο το τρεξιμο (περιπου 120€).
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Οποιος δεν θελει να γινει φουσκωτος αλλα να φτιαξει απλα ενα ωραιο κορμι δεν χρειαζεται ουτε να μετραει τι τρωει,ουτε συμπληρωματα αλλα ουτε καν γυμναστηριο.Ειμαι 26 χρονων,190cm και μεχρι περσι ημουν 82Kgr.
Πριν 13 μηνες ξεκινησα το εξης προγραμμα μονο στο σπιτι
Ελξεις στο μονοζυγο
Κοιλιακους στο μονοζυγο
Βυθισεις
Καμψεις
Τρεξιμο
Αυτη τη στιγμη ειμαι 78Kgr και εχω λεπτο αλλα γραμμωμενο σωμα.Λεω να ελλατωσω λιγο το τρεξιμο και να ξαναπαω στα 82Kgr.
Το σωμα μου ειναι στην κυριολεξια σαν σιδερο και το καταφερα μονο σε 13 μηνες χωρις ουτε 1€ συνδρομη σε γυμναστηριο.
Μοναδικο κοστος το μονοζυγο (16€) και δυο ζευγαρια Adidas που ελιωσαν απο το τρεξιμο (περιπου 120€).

Τύπε από μπροστά μπορεί να φαίνεσαι σχετικά καλά.. Αλλά από πλάγια θα φαίνεσαι σίγουρα μισός άνθρωπος.. Πολύ λίγα κιλά, χρειάζεται να πας τουλάχιστον στα 85..
 

Kalashnikov

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2012
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Τύπε από μπροστά μπορεί να φαίνεσαι σχετικά καλά.. Αλλά από πλάγια θα φαίνεσαι σίγουρα μισός άνθρωπος.. Πολύ λίγα κιλά, χρειάζεται να πας τουλάχιστον στα 85..
Ναι αλλα θα πρεπει να κοψω τελειως το τρεξιμο και δεν το θελω.
Ασε που νομιζω πως αν παω 85Kgr θα χασω τη γραμμωση.
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Ναι αλλα θα πρεπει να κοψω τελειως το τρεξιμο και δεν το θελω.
Ασε που νομιζω πως αν παω 85Kgr θα χασω τη γραμμωση.

Μιλάω για μακροχρόνιο στόχο τα 85 κιλά. Το καλύτερο θα είναι με τον εξοπλισμό που διαθέτεις να πας στα 82 κιλά μέχρι το Μάιο και μετά να είσαι το ίδιο γραμμωμένος στα 80(περισσότερη μάζα, ίδιο ποσοστό λίπους). Κάνε και ασκήσεις για πόδια με το βάρος του σώματος..
Ουσιαστικά πρέπει να αυξήσεις την ένταση της προπόνησης που κάνεις, την πρωτε'ί'νη και να δημιουργείς καθημερινά μικρό θερμιδικό πλεόνασμα.. Έτσι δεν θα έχεις και πρόβλημα να λιπώσεις που σε απασχολεί..
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Οποιος δεν θελει να γινει φουσκωτος αλλα να φτιαξει απλα ενα ωραιο κορμι δεν χρειαζεται ουτε να μετραει τι τρωει,ουτε συμπληρωματα αλλα ουτε καν γυμναστηριο.Ειμαι 26 χρονων,190cm και μεχρι περσι ημουν 82Kgr.
Πριν 13 μηνες ξεκινησα το εξης προγραμμα μονο στο σπιτι
Ελξεις στο μονοζυγο
Κοιλιακους στο μονοζυγο
Βυθισεις
Καμψεις
Τρεξιμο
Αυτη τη στιγμη ειμαι 78Kgr και εχω λεπτο αλλα γραμμωμενο σωμα.Λεω να ελλατωσω λιγο το τρεξιμο και να ξαναπαω στα 82Kgr.
Το σωμα μου ειναι στην κυριολεξια σαν σιδερο και το καταφερα μονο σε 13 μηνες χωρις ουτε 1€ συνδρομη σε γυμναστηριο.
Μοναδικο κοστος το μονοζυγο (16€) και δυο ζευγαρια Adidas που ελιωσαν απο το τρεξιμο (περιπου 120€).

πόσο τρέξιμο κάνεις; και πόσο συχνά; από φαγητό σαβουριάζεις ή προσέχεις;
 

Kalashnikov

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2012
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Μιλάω για μακροχρόνιο στόχο τα 85 κιλά. Το καλύτερο θα είναι με τον εξοπλισμό που διαθέτεις να πας στα 82 κιλά μέχρι το Μάιο και μετά να είσαι το ίδιο γραμμωμένος στα 80(περισσότερη μάζα, ίδιο ποσοστό λίπους). Κάνε και ασκήσεις για πόδια με το βάρος του σώματος..
Ουσιαστικά πρέπει να αυξήσεις την ένταση της προπόνησης που κάνεις, την πρωτε'ί'νη και να δημιουργείς καθημερινά μικρό θερμιδικό πλεόνασμα.. Έτσι δεν θα έχεις και πρόβλημα να λιπώσεις που σε απασχολεί..
Τα ποδια τα γυμναζω και με το τρεξιμο αλλα αν ειναι για στατικες ασκησεις μονο με το βαρος του σωματος το εχω σκεφτει κι εγω να κανω.Γενικα ειμαι κατα της χρησης οποιουδηποτε βαρους πλιν του βαρους του σωματος μου και κατα οποιουδηποτε οργανου πλιν του μονοζυγου.
 

Kalashnikov

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2012
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
πόσο τρέξιμο κάνεις; και πόσο συχνά; από φαγητό σαβουριάζεις ή προσέχεις;
Περιπου 40 λεπτα τρεξιμο,6 ή 7 φορες την εβδομοδα.
Απο φαγητο δεν τρωω ΠΟΤΕ τηγανητα και ΠΟΤΕ οτιδηποτε εχει ζαχαρη.
Επισης δεν τρωω ΠΟΤΕ απο εξω εκτος απο εστιατοριο ή ψαροταβερνα που τρωω ψητο κρεας ή ψητο ψαρι αντιστοιχα.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Περιπου 40 λεπτα τρεξιμο,6 ή 7 φορες την εβδομοδα.
Απο φαγητο δεν τρωω ΠΟΤΕ τηγανητα και ΠΟΤΕ οτιδηποτε εχει ζαχαρη.
Επισης δεν τρωω ΠΟΤΕ απο εξω εκτος απο εστιατοριο ή ψαροταβερνα που τρωω ψητο κρεας ή ψητο ψαρι αντιστοιχα.

πρέπει να έχεις αυτοπειθαρχεία... ποτέ τηγανητά και ζάχαρη... καφέ δεν πίνεις; γλυκά;
πάντως και εγώ όταν κάνω πιο σωστή διατροφή αισθάνομαι πιο καλά με το σώμα μου
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Περιπου 40 λεπτα τρεξιμο,6 ή 7 φορες την εβδομοδα.

Αν θέλεις δοκίμασε 2 φορές την εβδομάδα αντί για 40' τρέξιμο να κάνεις καμιά δεκαριά sprint 60-100 μέτρα ανάλογα με τις αντοχές σου με διαφορά ενάμιση λεπτό περίπου μεταξύ τους.
 

Kalashnikov

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2012
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
πρέπει να έχεις αυτοπειθαρχεία... ποτέ τηγανητά και ζάχαρη... καφέ δεν πίνεις; γλυκά;
πάντως και εγώ όταν κάνω πιο σωστή διατροφή αισθάνομαι πιο καλά με το σώμα μου
Δεν ειναι αυτοπειθαρχια.Ποτε δεν μου αρεσαν τα γλυκα.
Καφε πινω μονο ενα φραπεδακι σκετο καθε πρωι.
Οσο για τα τηγανητα χαρας το πραγμα.Εδω αλλοι κοβουν το τσιγαρο μαχαιρι μετα απο 30 χρονια κι εγω θα κολουσα στις τηγανητες πατατες?
 

Kalashnikov

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2012
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Αν θέλεις δοκίμασε 2 φορές την εβδομάδα αντί για 40' τρέξιμο να κάνεις καμιά δεκαριά sprint 60-100 μέτρα ανάλογα με τις αντοχές σου με διαφορά ενάμιση λεπτό περίπου μεταξύ τους.
Μ'αυτο θα παρω ογκο στα ποδια?
Η αληθεια ειναι οτι χρειαζομαι λιγο.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Δεν ειναι αυτοπειθαρχια.Ποτε δεν μου αρεσαν τα γλυκα.
Καφε πινω μονο ενα φραπεδακι σκετο καθε πρωι.
Οσο για τα τηγανητα χαρας το πραγμα.Εδω αλλοι κοβουν το τσιγαρο μαχαιρι μετα απο 30 χρονια κι εγω θα κολουσα στις τηγανητες πατατες?

κατά μια έννοια είσαι τυχερός αν έχεις δοκιμάσει γλυκά και δεν σου αρέσουν... εγώ θα μπορούσα να τρέφομαι μόνο με γλυκά!!! κρατιέμαι όμως... για τα τηγανητά συμφωνώ...
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
Καυλιαρηδες μολις γυρισα απο το γυμναστηριο και οπως πολυ σωστα θα φανταζεστε μετα απο μια σκληρη προπονηση ειμαι πρησμενος και πουτσοκαυλωμενος!!!
Ξερετε ποιον ειδα σημερα στο γυμναστηριο????
Τον κοιταζα καλα καλα και λεω ειναι αυτος δεν ειναι αυτος? Μετα μπηκα στο ιντερνετ και τον αναγνωρισα στα σιγουρα πια απο το τατουαζ του. Με ειχε φαει η περιεργεια βλεπετε  :grin:

KOUNTOS.jpg


Η ΠΟΥΣΤΑΡΑ καθοτανε με την ψωλη εξω στα αποδυτηρια και τεντονοτανε για να βαλει αποσμητικο και αντι να γυρισει προς τον τοιχο ηταν γυρισμενος προς εμας τους ψωλαραδες να μας δειξει το καυλι του! Δε μπορουσε να βαλει το παρδαλο βρακακι του πριν βαλει αποσμητικο? Γιατι να υπαρχουν τετοιες πουσταρες???  :headbang: :uglystupid:

Με εκτιμηση... ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :s&m_2:
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
43
Πόντοι
1.246
Καυλιαρηδες μολις γυρισα απο το γυμναστηριο και οπως πολυ σωστα θα φανταζεστε μετα απο μια σκληρη προπονηση ειμαι πρησμενος και πουτσοκαυλωμενος!!!
Ξερετε ποιον ειδα σημερα στο γυμναστηριο????
Τον κοιταζα καλα καλα και λεω ειναι αυτος δεν ειναι αυτος? Μετα μπηκα στο ιντερνετ και τον αναγνωρισα στα σιγουρα πια απο το τατουαζ του. Με ειχε φαει η περιεργεια βλεπετε  :grin:

KOUNTOS.jpg


Η ΠΟΥΣΤΑΡΑ καθοτανε με την ψωλη εξω στα αποδυτηρια και τεντονοτανε για να βαλει αποσμητικο και αντι να γυρισει προς τον τοιχο ηταν γυρισμενος προς εμας τους ψωλαραδες να μας δειξει το καυλι του! Δε μπορουσε να βαλει το παρδαλο βρακακι του πριν βαλει αποσμητικο? Γιατι να υπαρχουν τετοιες πουσταρες???  :headbang: :uglystupid:

Με εκτιμηση... ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :s&m_2:
τον ειχα δει ομονοια στα μετροπολις παλια χερακι χερακι με το γκομενο του,ελεεινα πουστρακια κι οι δυο...χειροτεροι κι απ τον σταμ_90...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom