Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

Επισκέπτης
εχι κανισ να προτινι καπια αλιφι για μιικουσ πονουσ?
ειδικα για χτιπιματα απο το καρατε?
πιγα στο φαρμακοποιο και μου εδοσε roiplon gel και aloe msm gel.
μου ειπε να τα κουμποσο και τα διο μαζι πανο στιν περιοχι που ποναο.

καπιοσ να προτινι κατι αλο?
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
εχι κανισ να προτινι καπια αλιφι για μιικουσ πονουσ?
ειδικα για χτιπιματα απο το καρατε?
πιγα στο φαρμακοποιο και μου εδοσε roiplon gel και aloe msm gel.
μου ειπε να τα κουμποσο και τα διο μαζι πανο στιν περιοχι που ποναο.

καπιοσ να προτινι κατι αλο?

για τι ειδους χτυπηματα μιλαμε? μελανιες/αιματωματα?
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
εχι κανισ να προτινι καπια αλιφι για μιικουσ πονουσ?
ειδικα για χτιπιματα απο το καρατε?
πιγα στο φαρμακοποιο και μου εδοσε roiplon gel και aloe msm gel.
μου ειπε να τα κουμποσο και τα διο μαζι πανο στιν περιοχι που ποναο.

καπιοσ να προτινι κατι αλο?
τυπε πιτσι εισαι το ιδιο καλος στο καρατε οσο στην ορθογραφια δικε μου; :grin:
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
Ο γνησιος καρατεκα pitsi  μου δε χρησιμοποιει αλοιφες και αλλα βοηθηματα
Πρεπει να συνηθισεις τον πονο για να γινεις ενας σπουδαιος και ατρομητος μυστης,οχι μονο των ερωτικων,αλλα και των πολεμικων τεχνων!
 

Επισκέπτης
Ο γνησιος καρατεκα pitsi  μου δε χρησιμοποιει αλοιφες και αλλα βοηθηματα
Πρεπει να συνηθισεις τον πονο για να γινεις ενας σπουδαιος και ατρομητος μυστης,οχι μονο των ερωτικων,αλλα και των πολεμικων τεχνων!
πσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ!!!!!ξεροχινοοοοοοοοοοοοοοοοοο καργαααααααααααααααα μεγα και τρανε τσιρτσιναμπα χιλνικ!!!!!!
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Μην ΜΗΝ πάρεις!

Ναι η L-Carnitine είναι μη βασικό  αμινοξύ με ισχυρή λιποδιαλυτική δράση
η καρνιτινη ειναι μια διπολικη αλκοολη που μεταφερει τα ενεργοποιημενα λιπαρα οξεα στα μιτοχονδρια προς οξειδωση σχηματιζοντας την ακυλο καρνιτινη..τιποτα περισσοτερο..παραγεται ενδογενως απο τον οργανισμο..θεωρητικα σε ανεπαρκεια καρνιτινης ή ενζυμων που περιλαμβανονται στο σχηματισμο της ακυλο,μπορει να προκληθει προβλημα σε νεφρα καρδια και μυες λογω ανεπαρκειας Λ.Ο ως πηγη ενεργειας..αν δεν πασχεις απο κατι συγγενες και τρεφεσαι σωστα δεν υπαρχει κανενας λογος να παρεις καρνιτινη ως συμπληρωμα..η περισσεια αποβαλλεται..

οσο για το "ισχυρη λιποδιαλυτικη δραση" δεν ισχυει ουτε κατα διανοια..ουτε καν στα ποντικια.
το μονο που μπορει να εχει λιποδιαλυτικη δραση ειναι καποια μορφη ορμονης..GΗ,testo,IGF-1,T3..φαρμακο δηλαδη..

εν ολιγοις παιρνοντας καρνιτινη θα χασεις ποντους απο την τσεπη,και οχι απο τη μεση.
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.285
Like
1.333
Πόντοι
266

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
δεν ξερο ποσ να το ονομασο.
ριχνισ μια κλοτσια και χτιπασ τον αγκονα του αλουνου.στο καρατε.
μετα ποναι το ποδαρι.
ποσ λεγετε αυτο το χτιπιμα?

αυτο λεγεται αποτυχημενο χτυπημα πορνε  :grin:

παγο στα σκληρα και μασαζ στα μαλακα σημεια που κανει εκχυμωσεις.
 

kolomagoulos

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2012
Μηνύματα
428
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
κανενα σαιτ απ εξωτερικο για παραγγελιες ξερει κανεις ρε παιδια? α να επισημανω οτι απο προζις και προσπορτ που παραγγειλα μου τα φερανε σχεδον λιγμενα και φαγανε ακυρο
 

Freexxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2010
Μηνύματα
88
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
0
κανενα σαιτ απ εξωτερικο για παραγγελιες ξερει κανεις ρε παιδια? α να επισημανω οτι απο προζις και προσπορτ που παραγγειλα μου τα φερανε σχεδον λιγμενα και φαγανε ακυρο

Φίλε, ξέρω πολλούς που έχουν χιλιομετανιώσει που τα δοκίμασαν......Κάνε την γυμναστική σου αλλά απέφυγε τα χημικά....προτίμησε την φυσική διατροφή
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
η καρνιτινη ειναι μια διπολικη αλκοολη που μεταφερει τα ενεργοποιημενα λιπαρα οξεα στα μιτοχονδρια προς οξειδωση σχηματιζοντας την ακυλο καρνιτινη..τιποτα περισσοτερο..παραγεται ενδογενως απο τον οργανισμο..θεωρητικα σε ανεπαρκεια καρνιτινης ή ενζυμων που περιλαμβανονται στο σχηματισμο της ακυλο,μπορει να προκληθει προβλημα σε νεφρα καρδια και μυες λογω ανεπαρκειας Λ.Ο ως πηγη ενεργειας..αν δεν πασχεις απο κατι συγγενες και τρεφεσαι σωστα δεν υπαρχει κανενας λογος να παρεις καρνιτινη ως συμπληρωμα..η περισσεια αποβαλλεται..

οσο για το "ισχυρη λιποδιαλυτικη δραση" δεν ισχυει ουτε κατα διανοια..ουτε καν στα ποντικια.
το μονο που μπορει να εχει λιποδιαλυτικη δραση ειναι καποια μορφη ορμονης..GΗ,testo,IGF-1,T3..φαρμακο δηλαδη..

εν ολιγοις παιρνοντας καρνιτινη θα χασεις ποντους απο την τσεπη,και οχι απο τη μεση.


Αρχηγέ κάνεις ένα λάθος. Όντως όπως έγραψες είναι ο μόνος φορέας που χρησιμοποιεί  τα λιπαρά οξέα μακράς αλυσίδας για να διαπεράσει την εσωτερική μεμβράνη των μιτοχονδρίων και να υποστούν B-οξείδωση.
Έγιναν όμως και γίνονται ακόμα, χιλιάδες επιστημονικές έρευνες για να διερευνηθεί και να κατανοηθεί η παραγωγή και ο ρόλος της στον άνθρωπο.
Στην βιβλιογραφία του αθλιατρικού συνεδρίου του Σικάγου αναφέρονται συγκεκριμένες μελέτες για την λιποδιαλυτή δράση της, με συγκεκριμένες όμως προϋποθέσεις. Και για αυτό τον λόγο χρησιμοποιείται (δυστυχώς) κατά κόρον!
Και δεν μιλάμε μόνο για αυτούς που παραγγέλλουν κάψουλες από εταιρίες με συμπληρώματα!
Επαγγελματικές ομάδες χρησιμοποιούν ενέσιμο Inestom – και όχι μόνο!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom