Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
URL]]
 

fragiskos27

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2012
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
για την l-καρνιτινη ξερεις κανεις τιποτε?κυριως για τρεξιμο...
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
Ασκείσαι επαγγελματικά ? Θέλεις να χάσεις λίπος? Για πιο λόγο θέλεις να πάρεις καρνιτίνη?
 

fragiskos27

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2012
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
Ασκείσαι επαγγελματικά ? Θέλεις να χάσεις λίπος? Για πιο λόγο θέλεις να πάρεις καρνιτίνη?
ασκουμαι συχνα αλλα μου ειπαν οτι ειναι σαν ισοτονικο ποτο φαρμακευτικο...αντι για gatorade  πχ...κανει και λιποδιαλυση??
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
Μην ΜΗΝ πάρεις!

Ναι η L-Carnitine είναι μη βασικό  αμινοξύ με ισχυρή λιποδιαλυτική δράση, υπάρχουν όμως πολλά αλλά για να είναι αποτελεσματική:
Πρέπει να έχεις πολύ καλή  φυσική κατάσταση, να προπονείσαι τακτικότατα, να την παίρνεις συγκεκριμένες ώρες και με άδειο στομάχι,  να μην κάνεις διατροφή με βάση το κρέας, να μην έχεις γαστρίτιδα, κ.λπ. Επίσης παίζει ρόλο και αν παίρνεις άλλα συμπληρώματα αμινοξέων.
Κοινώς δεν είναι συγκρίσιμη με ένα ισοτονικό και αφού δεν είσαι επαγγελματίας αθλητής αγωνίσματος αντοχής καλά είναι να την αποφύγεις!
 

fragiskos27

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2012
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
Μην ΜΗΝ πάρεις!

Ναι η L-Carnitine είναι μη βασικό  αμινοξύ με ισχυρή λιποδιαλυτική δράση, υπάρχουν όμως πολλά αλλά για να είναι αποτελεσματική:
Πρέπει να έχεις πολύ καλή  φυσική κατάσταση, να προπονείσαι τακτικότατα, να την παίρνεις συγκεκριμένες ώρες και με άδειο στομάχι,  να μην κάνεις διατροφή με βάση το κρέας, να μην έχεις γαστρίτιδα, κ.λπ. Επίσης παίζει ρόλο και αν παίρνεις άλλα συμπληρώματα αμινοξέων.
Κοινώς δεν είναι συγκρίσιμη με ένα ισοτονικό και αφού δεν είσαι επαγγελματίας αθλητής αγωνίσματος αντοχής καλά είναι να την αποφύγεις!
ευχαριστω..
 

bk1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2011
Μηνύματα
2.489
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
26
ρε αλανια εκεινο το τρελο αγορι ο χολεμπας τι στο διαλο παιρνει και τα παιζει  ολα τα παιχνιδια σε ρυθμο nba
 

fragiskos27

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2012
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
Ρε φραντσισκο τι τον λες ευχαριστω τον ασχετο,δεν ξερει τι του γινεται,ολα οσα σου ειπε λαθος ειναι, καλη ειναι η καρνιτινη.
για πες...ακουω γνωμες....το ευχαριστω ηταν στοιχειωδης ευγενεια που απαντησε....
 

Freexxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2010
Μηνύματα
88
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
0
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο πως μπορώ να κάνω ένα κανονικό ποδήλατο στατικό για προπονήσεις μέσα στο σπίτι?

Φίλε, υπάρχει μια βάση, που πιάνει στον πίσω άξονα και κάνει την δουλειά που θέλεις. Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις σε ποδηλατάδικο λογικά.

Άσχετο, εδώ μέσα βρήκα τυχαία μια αναφορά στα kettlebell, το έψαξα λίγο και μου φάνηκαν καλή περίπτωση παίδες....Αγόρασα ένα και έχω ξεκινήσει προπονήσεις στο σπίτι. Για γυμναστήριο δεν υπάρχει χρόνος δυστυχώς....Υπάρχει άλλος που έχει ασχοληθεί με αυτά??
 

stelios12345

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2011
Μηνύματα
1.606
Like
0
Πόντοι
16
Αν θες διαφορα μαθε να κανεις καλη διατροφη,μην περιμενεις τιποτα απο παρασκευασματα,το καλυτερο λιποδιαλυτικο ειναι η πρωτεινη που θα αυξησει το μεταβολισμο σου.
 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
για πες...ακουω γνωμες....το ευχαριστω ηταν στοιχειωδης ευγενεια που απαντησε....

Fragisko μην ακούς τον κάθε τρόμπα που νομίζει ότι σώμα φτιάχνεις με φάρμακα! :jerking:
Το να πεις σε κάποιον πάρε είναι το μόνο εύκολο!
Εσύ τον ρωτάς για την L-καρνιτίνη και αυτός λέει πάρε πρωτεΐνη! :jerking:
Εγώ ότι σου απάντησα το έχω σπουδάσει δεν το έμαθα σε γυμναστήρια!
Ρώτα ένα γιατρό αν θέλεις, αυτά που σου έγραψα είναι στοιχειώδη! ;)
 

kavliaris4milfs

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2012
Μηνύματα
76
Like
0
Πόντοι
0
Απο πειρα σας λεω να ΜΗΝ παιρνετε συμπληρωματα και βιταμινες.
Η φυση μας δινει απλοχερα πρωτεινες και υδατανθρακες σε οσπρια, κρεας, λαχανικα κτλπ..
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΤΑ.

*** ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΠΑΤΕ ΓΙΑ BODYBUILDER ΠΑΡΤΕ ΣΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ ***
Φιλικα παντα.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
ασκουμαι συχνα αλλα μου ειπαν οτι ειναι σαν ισοτονικο ποτο φαρμακευτικο...αντι για gatorade  πχ...κανει και λιποδιαλυση??

Φίλε μου κάτι έχεις μπερδέψει. Η καρνιτίνη είναι φάρμακο για την καρδιακή ανεπάρκεια ενώ το gatorade ισοτονικό ποτό (για μένα σκέτη μαλακία όπως και όλα τα υπόλοιπα ισοτονικά). Η καρνιτίνη ΔΕΝ πρέπει να λαμβάνεται για μεγάλα συνεχόμενα διαστήματα και στη τελική σου είναι άχρηστη αν τρως κρέας και δεν κάνεις μαραθώνιο.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16

Το πρόγραμμα δεν είναι εντελώς άκυρο. Μπορείς να κάνεις τους παραπάνω συνδυασμούς σε super sets για ανταγωνιστικούς μυς αλλά βέβαια πρέπει να είσαι έμπειρος και να μην το κρατήσεις για περισσότερες από 2-3 εβδομάδες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom