Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
τα υπολοιπα χαζοσχολια σου δεν τα σχολιαζω περαιτερω γιατι εινα φλουφλικα οπως εσυ κόμπλαρα που δεν φθάνω να τα μαζέψω από τα στήθη μου:birdman:

Μία απαραίτητη διορθωσούλα  :2funny:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
τα ψηλα τριγλυκεριδια(>150) συνοδευονται συνηθως απο ψηλη ldl και ολικη..
αν εχεις κατι απο τα παραπανω αυξημενο κατα πασα πιθανοτητα εισαι παχυσαρκος και τρως σκουπιδια..
για τις τιμες που ρωτας ολικη<200,ldl<135..hdl δεν παιζει ρολο αρκει να ναι γυρω στο 40,οσο μεγαλυτερη ειναι η τιμη της τοσο καλυτερα..μη ρωτα πως και γιατι,ειναι μεγαλη ιστορια..ολα σχετιζονται κυριως με εμφανιση σ.νοσου..(hdl ανασταλτικο χαρακτηρα)..
ty μαν.. η χοληστερινη μου ειναι 171 τα τριγλυκεριδια μου 91,     Χολιστερινη HDL 60,     Xoλιστερινη LDL 92,80 απλα τις εκανα χωρις να παω στον γιατρο γιατι εχασα 10 κιλλα απο 92 σχεδον που ημουν τωρα ειμαι 82.. 1,83 υψως και ηθελα να σιγουρευτω μην παω σε γιατρο αλλα και γιατι στο ιντερνετ στο google δεν τα καταλαβα ετσι οπως τα λενε τα γραφουν μπερδευομαι φταιει και λιγο που ειμαι ντουβαρι ξυλο απελεκιτο :grin: :grin:
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
kai για οποιος φιλους κανουν αεροβικη γημναστικη ας δοκιμασει να παρει γυρι παιρνω καθε μερα 1 κουταλια του γλυκου πριν την προπονηση με το ποδιλατο και μια κουταλια μετα ειναι τελειος φυσικο καμια σχεση με την μαλακια που λεγεται βασιλικος πολτος που πηρα 15 ευρω μια σταλια και δεν καταλαβα τιποτα.. Οποιος θελει να διαβασει για την γυρι ας πατησει στο google απο εμενα προσωπικα οταν την παιρνω και κανω ποδιλατο δεν σταματαω να φορτσαρω πολυ ανετα με ψιλο φουλ ριθμους για 60 λεπτα τι ανιφορες κατιφορες κτλ δεν καταλαβενω τιποτα μετα σκεφτομε οτι θα αρχισω να καιω τους μυς και σταματω αλλα χωρις να εχω κουραστει σχεδον καθαλου με χοντρα λαστιχα τα πιο χοντρα στο mtb 10 ευρω παιρνω το βαζακι τωρα το ποσο μου κραταει 2 εβδομαδες σιγουρα σχεδον νομιζω καπου εκει αντε λιγο πιο λιγο αλλα κανει φοβερι δουλεια και ειναι τελειως φισικο διαβαστε μια στο google οποιος θελει να παρει..Εμενα μου το σιστισε μελισοκομος και οντως κανει πολυ δουλεια φοβερα αποθεματα ενεργιας :grin:ΥΓ Περνω ομεγα 3, γυρι και μια πολυβιταμινη τιποτα αλλο. και φυσικα διατροφη.. Με την γυρι ειναι σαν να βαζω τουρμπο..
 

menios34

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2012
Μηνύματα
502
Like
0
Πόντοι
6
Με ποιά τεχνική αναπνοής πρέπει να σηκώνουμε βάρη; Μερικές φορές σφίγγομαι πολύ όταν σηκώνω τη μπάρα και με πιάνει κάτι σαν πρήξιμο στο στομάχι.
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
Καυλιαρη κατ' αρχην να σε ευχαριστησω που με ειπες με το πληρες ονομα μου και οχι απλα αλεκο!
Στο θεμα μας τωρα!
Το ξερω οτι τα ροκανισματα ειναι η λιγοτερο αποτελεσματικη ασκηση για κοιλιακους! Και φανταζομαι θα το ξερουν κ πολλοι αλλοι  :P
Αλλα καλυτερα να κανεις πιο απλες βασικες ασκησεις παρα να προσπαθεις να κανεις διαστημικα πραγματα αν δε τα κανεις απολυτα σωστα!
Αυτο ας πουμε ειναι υπερβολη  :2funny:

στα γυαλια του αναφερεσαι? :2funny:
 

aficionado30

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
261
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
1
καμια σχεση με την μαλακια που λεγεται βασιλικος πολτος που πηρα 15 ευρω μια σταλια και δεν καταλαβα τιποτα..

φιλε καλησπερα, οχι και μαλακια ο βασιλικος πολτος, γυρη δεν εχω δοκιμασει αλλα βασιλικο πολτο που το παιρνω εδω και ενα μηνα περιπου, με εχει βοηθησει παρα πολυ στη γυμναστικη, 20ευρω το παιρνω εγω τα 10γραμμαρια, ο βασιλικος πολτος ειναι τροφη και συμπληρωμα διατροφης, το πιο φυσικο και πιο αγνο που υπαρχει, δεν ειναι ντοπα για να γυμναστεις και να φουσκωσεις αλλα βοηθαει παρα πολυ το οργανισμο και εχει πολλες βιταμινες και ευεργετικες ιδιοτητες. Καλη διατροφη, σωστος υπνος, και 4 φορες τη βδομαδα γυμναστηριο, απο μιαμιση ωρα, Δ-Τ-Π-Π με Τεταρτη κενο, και εχεις μια πολυ καλη φυσικη κατασταση.

 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
φιλε καλησπερα, οχι και μαλακια ο βασιλικος πολτος, γυρη δεν εχω δοκιμασει αλλα βασιλικο πολτο που το παιρνω εδω και ενα μηνα περιπου, με εχει βοηθησει παρα πολυ στη γυμναστικη, 20ευρω το παιρνω εγω τα 10γραμμαρια, ο βασιλικος πολτος ειναι τροφη και συμπληρωμα διατροφης, το πιο φυσικο και πιο αγνο που υπαρχει, δεν ειναι ντοπα για να γυμναστεις και να φουσκωσεις αλλα βοηθαει παρα πολυ το οργανισμο και εχει πολλες βιταμινες και ευεργετικες ιδιοτητες. Καλη διατροφη, σωστος υπνος, και 4 φορες τη βδομαδα γυμναστηριο, απο μιαμιση ωρα, Δ-Τ-Π-Π με Τεταρτη κενο, και εχεις μια πολυ καλη φυσικη κατασταση.

δεν θα πω οχι στα λεγομενα σου φιλε μου.. Αλλα θα πω οτι πηρα βασιλικο πολτο και μιλαω σαν προσωπικη εμπειρια δεν ειδα τιποτα απανο μου διαφορα σε τιποτα. Και πηρα γυρη και ειδα το ενα ειναι ενα βαζακι που παιρνεις 1 κουταλια της σουπας την ημερα και ο βασιλικος πολτος βαζεις κατω απο την γλωσσα λες και ειναι υπογλωσιο χαπι για να κανει δρασι η αντιληψη μου ενω το επαιρνα με εκανε να σκεφτω οτι κανω λαθος που το παιρνω ασχετα που δεν καταλαβα τιποτα σαν διαφορα στην γυμναστικη το θεμα ηταν και ηθικο μεσα μου τροπος σκεψης και φιλοσοφιας κατι σαν το τσιγαρο που καπνιζεις ενω ξερεις οτι κανεις λαθος το ειδα σαν λαθος στον οργανισμο μου ασχετα απο οτι λενε οι ειδικοι επιστιμονες κτλ.. Την γυρη που πηρα και λιωνει μεσα στο στομα κανονικα με το σαλιο και οπως αναφερθηκα γιαυτα που κανει και ειδα.. Απο την γυρη γινεται και ο βασιλικος πολτος και μπορουν να παρουν και 3χρονα γυρη δεν ξερω μαλλων δεν λεω οτι ο βασιλικος πολτος ειναι λαθος αλλα για μενα δεν ειναι συμβατος με την σκεψη αντιληψη μου.. Αν παρεις γυρη θα δεις και εσυ αν αυτα που λεω ανταποκρινονται η οχι σε καποιο βαθμο.. Εγω βασιλικο πολτο πηρα :grin:ΥΓ.. γυρη κανει 10 ευρω το βαζακι πολυ πιο οικονομικη απο τον βασιλικο πολτο που παιρνεις μια σταλια αλλα και δεν ξερεις αν ειναι σωστο η λαθος απο την λαικη σοφια τοσα χρονια ειναι κατι σαν κανει καλο δεν κανει τεσπα δεν ειδα διαφορα ενω με την γυρη μεγαλη διαφορα στην ενεργεια αν θες δες και εσυ μια στο google γραψε γυρη και θα σε βγαλει το τι και πως :grin:ΥΓ2.. ο μελισοκομος οταν πηρα γυρη μου ειπε γυμναζεσε λεω ναι μου λεει θα δεις διαφορα στον βασιλικο πολτο δεν μου ειπε τιποτα τεσπα υγεια να εχουμε.. :grin:
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
μαλακια ειναι αυτο. κανε κοιλιακο στο μονοζυγο να γουσταρεις.

Προσωπικά κοιλιακούς κάνω τις παρακάτω ασκήσεις μία φορά την εβδομάδα (κοιλιακούς, αερόβια), τρία σετ κάθε άσκηση 20-25 επαναλήψεις. (Όταν δεν έχω πρόσβαση σε τροχαλία βάζω λάστιχα).



 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
οι ασκησεις που ποσταρες (ειδικοτερα η 1 κ 3)απαιτουν πληρη εναρμονιση κινησης και νου κατα την εκτελεση,καθως ειναι πολυ ευκολο να κλεψεις με χερια,ωμους πλατη και να παρεις το φορτο απο τον κορμο σου..πιο πολυ για το σοου πιστευω γινονται αυτες οι ασκησεις παρα προσφερουν κατι ουσιαστικο-περισσοτερο απο κατακλινη με βαρος,ρωμαικη με αλτηρα,ρουσιαν τουιστ,ελβετικη κλπ..stick to basics σε ολες τις μυικες..

εκανα και γω μια περιοδο τον ακροβατη με τα dragonflies
κ με κοιταγε  ολο το γυμναστηριο με υφος "τι κανει το πρεζακι"..
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
lower & upper και αρχιδια. ο κοιλιακος ειναι ενας μυς. αστικος μυθος τα υπολοιπα.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
εκανα και γω μια περιοδο τον ακροβατη με τα dragonflies
κ με κοιταγε  ολο το γυμναστηριο με υφος "τι κανει το πρεζακι"..

Φίλε hitman η προπόνηση είτε γίνεται στο γυμναστήριο είτε σπίτι είτε οπουδήποτε αλλού αν δεν γίνεται από επαγγελματίες αθλητές παίζει εκτός των άλλων σε μεγάλο βαθμό και το ρόλο του αγχολυτικού. Ο καθένας λοιπόν επιλέγει τις ασκήσεις που τον ευχαριστούν και γράφει τους άλλους  και το ύφος τους στα παπάρια του. Αυτό όσον αφορά αυτούς που σε έβλεπαν σα πρεζάκι όταν έκανες τη προπόνησή σου.

Τώρα οι ασκήσεις που γράφεις αναμφίβολα είναι πολύ καλές για τους κοιλιακούς.
Η δική μου αντίληψη όμως όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα είναι διαφορετική.
Άποψή μου είναι  να συμμετέχει και να δυναμώνει ολόκληρος ο κορμός μέσα από μία άσκηση. Μετά από μερικές φορές μαθαίνεις να κάνεις τις ασκήσεις σωστά και να χρησιμοποιείς τις σωστές αντιστάσεις.

Πέρα από όλα αυτά αυτό που μετράει είναι να είμαστε καλά για να διαφωνούμε.

 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
lower & upper και αρχιδια. ο κοιλιακος ειναι ενας μυς. αστικος μυθος τα υπολοιπα.

Το αυτό ισχύει και για το στήθος, γιατί υπάρχουν μερικοί που ρωτάνε "Πώς να γυμνάσω το εσωτερικό του στήθους;", λες και πρόκειται για άλλο μυ
 

Επισκέπτης
Το αυτό ισχύει και για το στήθος, γιατί υπάρχουν μερικοί που ρωτάνε "Πώς να γυμνάσω το εσωτερικό του στήθους;", λες και πρόκειται για άλλο μυ
ελα κιριεεεε ιναααα!!!ξεροχινοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο καργααααα
ποτε θα κουμποσουμε καμια ποζα στο ρομαντικο πεζοδρομο τισ πορνοντισνευλανδ και να μασ κοζαρουν τα δροσερα αγορια και οι μεταλαγμενι καρναβαλοι θελοντασ να μασ γλεντισουν και να μασ κολατσισουν? :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
πιοσ εκπορνευτισ ξερι να χρισιμοποιη τα πορνοδεσ κετλιμπελ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom