Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
με 6 κιλα κατω απο το υψος σου δεν εχεις τιποτα να γραμμωσεις,εκτος αν εισαι μονοψηφιο ποσοστο λιπους,
κατι που με βαση τα γραφομενα σου δεν ειναι πολυ πιθανο..

το τρεξιμο και γενικα οτιδηποτε θα σε οδηγησει σε θερμιδικο ελλειμα στο τελος της ημερας δυνητικα θα βελτιωσει το θεμα κοιλια,αλλα θα χειροτερεψει και ολα τα υπολοιπα παραλληλα(χερια,ωμοι,στηθος,πλατη,ποδια) καθος το σωματικο σου βαρος ολοενα θα πεφτει,θα χανεις μαζι με λιπος και(την οποια)μυικη μαζα καθως δε βλεπω πουθενα να μιλας για οργανωμενο προγραμμα διατροφης και προπονηση με βαρη..

το ξερω πως καθε καλοκαιρι κυριαρχει το συνδρομο της παραλιας,με πολλα κορμια να εμφανιζονται "κομματια" στην παραλια οντας αξιοζηλευτα ακομα και απο τον αυθεντικοτερο 55κιλο αιθιοπα μαραθονοδρομο..αν προς τα εκει ειναι ο δρομος που θες να πας ακου το ντραμερ..αναλογα με τα τζινς σου,ισως χρειαστει να φτασεις γυρω στα 58 κιλα για να εμφανιστουν οι "κοιλιακοι" σου..172cm κ 58Kg..
δε νομιζω να χρειαζεται να γραψω κατι αλλο.

ο αλλος δρομος ειναι δυσκολοτερος..ξεκινας βαρη σε συνδιασμο με την καταλληλη διατροφη..
σε δυο χρονια 172cm και 75-80kg..ισως χωρις 6pack,αλλα με σωμα αντρικο.


φιλικα και χωρις καμια απολυτως διαθεση προσβολης ενος νικνειμ του μπουρδελα...
Αυτο..
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
μισο λεπτο ρε παιδες...ειπα εγω να μη τρωει? του εγραψα οτι ειδικα λογω δουλειας του θα πρεπει να τρωει ΠΑΡΑΠΑΝΩ και να παιρνει και καμμια πρωτεινη...

κοιλιακους θελει να κανει απ οτι καταλαβα...γιατι να γινει σαν αιθιοπας αμα τρωει καλα δηλαδη...με 30 λεπτα τρεξιμο 3 φορες την εβδομαδα δε θα αδυνατισει αμα τρεφεται καλα...μη τρελαθουμε
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
λοιπον ειμαι 1,72 και 66 κιλα απο 74 που ημουν το χειμωνα δηλαδη αδυνατος. το θεμα ειναι λογο δουλειας σερβιτορος ετρωγα αργα πολλες φορες με αποτελεσμα να εχω κοιλια οχι πολυ μεγαλη αλλα με κολητο ρουχο φαινεται. επειδη θελω να την χασω και γενικα να κανω γραμμωση. ξερω οτι με το τρεξιμο φευγει το θεμα ειναι ολοι μερα στο μαγαζι δεν βρισκο χρονο. πιστευετε τωρα καλοκαιρι αμα πας για τρεξιμο στης 12 με 1 τα μεσανυχτα ειναι καλο ?

Θέλεις περισσότερη πρωτείνη και λιγότερο υδατάνθρακα. Πρέπει να αποφεύγεις φαγητά με μεγάλο % λίπους αν θες γράμμωση.

Χρειάζεται να κάνεις βάρη και κοιλιακούς , είσαι αρκετά αδύνατος. Δεν χρειάζεσαι αυτή τη στιγμή πολύ αερόβια.

Τώρα για τις ώρες που λες να πηγαίνεις για τρέξιμο μου φαίνονται λίγο άκυρες. 

 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
αμα ειναι 1.72 το λογικο βαρος ειναι γυρω στα 73-74 κιλα...με 3 φορες αεροβια απο 30 λεπτα ξαναλεω ΔΕΝ θα αδυνατισει αρκει να τρωει σωστα...

 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
αμα ειναι 1.72 το λογικο βαρος ειναι γυρω στα 73-74 κιλα...με 3 φορες αεροβια απο 30 λεπτα ξαναλεω ΔΕΝ θα αδυνατισει αρκει να τρωει σωστα...

Σωστός. Αλλά ειναι αρκετά αδύνατος, αυτό που χρειάζεται τώρα για γράμμωση είναι πρωτείνη, βάρη και κοιλιακοί , όχι αερόβια.
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
αμα ειναι 1.72 το λογικο βαρος ειναι γυρω στα 73-74 κιλα...με 3 φορες αεροβια απο 30 λεπτα ξαναλεω ΔΕΝ θα αδυνατισει αρκει να τρωει σωστα...

Φίλε αν είσαι τέρμα αγύμναστος με 1.72 και 72-73 κιλά δεν είναι καθόλου ιδανικό.. Θα σαι άμπρατσος, άστηθος και άπλατος με αρκετή κοιλιά!
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Φίλε αν είσαι τέρμα αγύμναστος με 1.72 και 72-73 κιλά δεν είναι καθόλου ιδανικό.. Θα σαι άμπρατσος, άστηθος και άπλατος με αρκετή κοιλιά!
ποιο ειναι το ιδανικο ομως? αμα παει παραπανω (75 -78 κιλα) θα ειναι χοντρος! με δεδομενο το υψος ετσι...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ειμαι 1.80 73-74 κιλα.

Κανω μονο κάμψεις... και έχω αποκτησει μια σχετικα
καλη γραμμωση σε στηθος και χερια... κοιλιακους βαριεμαι
κανω ελαχιστους... αλλα και παλι δεν εχω κοιλια.
Παλια ειχα 6 -pack πριν 3-4 χρονια αλλα σταματησα και το εχασα  :-

Ποδια... κανω σκάλες. Πεζοπορια καμια φορα σε βουνο.
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
αλλο πραγμα λεμε βολντε...
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
ποιο ειναι το ιδανικο ομως? αμα παει παραπανω (75 -78 κιλα) θα ειναι χοντρος! με δεδομενο το υψος ετσι...

Αν είναι να μείνει αγύμναστος καλύτερα να πάει στα 64 κιλά κάπου εκεί βάζω εγώ το ιδανικό για αγύμναστο με δεδομένο το μπόι του..
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Πες μου ποσες βγαζεις στις απλες πρωτα
και ασε τις συνθετες φιλε.  :P

Αμα δεν μπορεις να κανεις τις απλες.....
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Για να γραμμώσεις πρέπει να έχει μυς  Άμα δεν έχει μυϊκή μάζα τι θα γραμμώσει τα κόκαλα?

Και ως γνωστό με την αερόβια δεν αποκτάς μυϊκή μάζα αλλά μπορεί να χάσεις κιόλας συν του ότι μπορεί να καταλήξεις και σε κάνα νοσοκομείο με υπερκόπωση άμα ακολουθείς το ωράριο και κάνεις τη δουλειά που γράφεις. Και το χειρότερο η κοιλιά που βλέπεις τώρα θα είναι ακόμα εκεί.

Επίσης οι κοιλιακοί στη περίπτωσή σου είναι άχρηστοι.
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Αν είναι να μείνει αγύμναστος καλύτερα να πάει στα 64 κιλά κάπου εκεί βάζω εγώ το ιδανικό για αγύμναστο με δεδομένο το μπόι του..
οχι ρε...64 κιλα για 1.72 ειναι λιγα...το ιδανικο ειναι γυρω στα 73-74 ξαναλεω αλλα να γυμναζεται σωστα (ΚΑΙ βαρη ΚΑΙ αεροβια) και να τρεφεται σωστα...

τελοσπαντων ,το κουραζουμε...ας δοκιμασει και βλεπει στην τελικη
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Πες μου ποσες βγαζεις στις απλες πρωτα
και ασε τις συνθετες φιλε.  :P

Αμα δεν μπορεις να κανεις τις απλες.....
χεσε με ρε βολντε...80 εβγαζα στη μοναδα στην αρχη και στους 5 μηνες μερικοι παιρναμε 100 γιατι γουσταραμε...αλλα δεν εχει καμμια σημασια...αμα φας κανα λοστο στο κεφαλι ξερος θα μεινεις οσες και να παιρνεις
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Ειμαι 1.80 73-74 κιλα.

Κανω μονο κάμψεις... και έχω αποκτησει μια σχετικα
καλη γραμμωση σε στηθος και χερια... κοιλιακους βαριεμαι
κανω ελαχιστους... αλλα και παλι δεν εχω κοιλια.
Παλια ειχα 6 -pack πριν 3-4 χρονια αλλα σταματησα και το εχασα  :-

Ποδια... κανω σκάλες. Πεζοπορια καμια φορα σε βουνο.

Τύπε ελπίζω να μην τις κάνεις με την ταχύτητα του φωτός τις κάμψεις  :grin:
Κάντες αργά και βασανιστικά να ταλαιπωρείται το στηθάκι για να στρώσει να πάρει δυνατό σχηματισμό χεχε.
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
οι πιο δυσκολες καμψεις ειναι αυτες που ειπα...μεση-πανω-κατω...καθεσαι 10 δευτερολεπτα σε καθε θεση και τις κανεις αργα οπως λεει ο απο πανω για να καιγεσαι...στην αρχη ουτε 10 δε βγαζεις αμα τις κανεις σωστα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom