Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Λοιπον επιδη βαρεθηκα να βλεπω μαλακιες :jerking:   ειμαι χρονια στα γυμναστηρια για να τελειωνει η ηποθεση....   Συμπληρωματα διατροφης=αχρηστες σκονες=πεταμενα λευτα.. απλα..! ποτε κανενα συμπληρωμα δεν θα σε βοηθησει να κανεισ σωμα μα ποτε.. ουτε θα σε βοηθησει εστω και 1% στην προσπαθεια σου.. και τωρα ξερεις κλασικα θα πεταχτουνε οι γνωστοι ξερολες μα τι λες ρε φιλε μα η πρωτεινη χτιζει μυες , μα ο φετοτουμπανος του γυμναστηριου μου ειπε οτι αν πινω τοσα scoop πρωτεινη και κρεατινη θα γινω σαν και αυτον μα , μα ,μα και χιλιες αλλες μαλακιες..  σωμα θα φτιαξεις μηλαω ειτε για οκγο η γραμμωση με το φαι, διατροφη και φυσηκα με πολυ σκληρη προπονιση τα συμπληρωματα δεν δινουνε καμια βιολογικη αξια στην διατροφη γιατι ειναι απλα αχρηστες σκονες που περιεχουνε μεσα ολα εκτος απο τα αναγραφομενα..  ο φετοτουμπανος που σου συστησε την ταδε κρεατινη η και προφανως στην πουλησε  δεν σου ειπε οτι ο κωλος του εχει γινει κοσκινο απο τις ενεσης που βαραει και χωρις τα φαρμακα που περνει και μονο με κρεατινη το σωμα του θα ηταν ακομα σαν 17 χρονου λυκειοπεδου! επισεις τα συμπληρωματα ειναι η ποιο καλωστημενη κερδοφορα απατη της γυμναστικης καθως ειναι αναλοσημα και πανακριβα ειδικα για αυτο που προσφερουνε δλδ το απολυτος τιποτα... οποτε οι εμποροι θυσαβριζουνε απο τα κοροιδα που τους χρυσοπληρουνε καθε τοσο για ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΣΚΟΝΕΣ.  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:,      Κανενα δεν συμφαιρει φυσικα να πρωοθισει το φαρμακο γιατι εκτος απο το οτι ειναι ημι-παρανομο ειναι και παμφτηνο σε σχεση με τα συμπληρωματα και στην τελικη αυτα κανουνε την δουλεια (αν και δεν τα συστηνω)..

Υ.Γ Για αυτο επιδει ειμαστε σε πολοι δυσκολους καιρους κρατηστε τα λευτα σας και μην τα πετατε σε μαλακιες σκονες που δεν προσφερουνε απολητος τιποτα. χηλιες φορες να τα τρωτε σε γυναικες η εστω σε πουτανες παρα σε αμερικανικες εταιριες που πουλανε αλευρια με γευση σοκολατα,βανιλια.   :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Γιατι γραφεις μαλακιες ρε φλωρε; Δεν ισχυουν αυτα που λες
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Πρόταση για πρόγραμμα όγκου με προπόνηση 3 φορές/βδομάδα.

Κάθε μυική ομάδα σε κάθε προπόνηση από 2 ασκήσεις στην καθεμία, δικέφαλα τρικέφαλα 1 άσκηση.

Μου φαίνεται μεγάλη μαλακία εμένα, απόψεις?

Full body προπόνηση με ασκήσεις απομόνωσης (και για δικέφαλο - τρικέφαλο) για όγκο?  Λίγο περίεργο μου φαίνεται. Που το βρήκες?

Κάθε πρόγραμμα έχει μία λογική αλλά πρέπει να ακολουθούμε πρώτα τη λογική και μετά το πρόγραμμα. Βλέπω για παράδειγμα κάτι τύπους που τα χέρια τους είναι σαν καλαμάκια γρανίτας να κάνουν "έλξεις αυτοσυγκέντρωσης" για το δικέφαλο επειδή το λέει το πρόγραμμα που τους έδωσαν. Όμως είναι παράλογο αλλά δεν μπορούν να το καταλάβουν...

 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
τα συμπληρωματα δεν δινουνε καμια βιολογικη αξια στην διατροφη γιατι ειναι απλα αχρηστες σκονες που περιεχουνε μεσα ολα εκτος απο τα αναγραφομενα.. 

Θα σταθώ εδώ μόνο. Γίνε πιο σαφής με λεπτομέρειες και αποδείξεις αν πραγματικά γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο μιας και δούλευες όπως λες σε εταιρία του χώρου.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Full body προπόνηση με ασκήσεις απομόνωσης (και για δικέφαλο - τρικέφαλο) για όγκο?  Λίγο περίεργο μου φαίνεται. Που το βρήκες?

Κάθε πρόγραμμα έχει μία λογική αλλά πρέπει να ακολουθούμε πρώτα τη λογική και μετά το πρόγραμμα. Βλέπω για παράδειγμα κάτι τύπους που τα χέρια τους είναι σαν καλαμάκια γρανίτας να κάνουν "έλξεις αυτοσυγκέντρωσης" για το δικέφαλο επειδή το λέει το πρόγραμμα που τους έδωσαν. Όμως είναι παράλογο αλλά δεν μπορούν να το καταλάβουν...


Ασκήσεις για δικέφαλα- τρικέφαλα γιατί να μην έχει;



 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Ασκήσεις για δικέφαλα- τρικέφαλα γιατί να μην έχει;




Μια γρήγορη ματιά που έριξα στο πρώτο link γράφει:
Choose basic exercises, movements that work more muscles in fewer exercises

As in the workout templates, muscles in italics are optional.
Including a specific isolated exercise for the arms would essentially be adding a second exercise for the biceps and triceps.

Be careful though that you do not make a common mistake in trying to specialize on too many muscle groups

Δικέφαλοι και τρικέφαλοι είναι μικρές μυικές ομάδες που γυμνάζονται συνεχώς και αν τις απομονώνεις 3 φορές την εβδομάδα για μένα έχει αντίθετα αποτελέσματα από το ζητούμενο.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
ακριβως.. Εγω να ανοιξω τα ματια σε μερικους παπαρες που αυριο θα ακουμπησουνε το 60 αρικο για την δικηλη πρωτεινη.. και θα στεριθουνε αλλα πραματα... θα το πουμε οχι μια αλλα 500 φορες μεχρι να το βαλοΥΝΕ μερικοι στην κεφαλα τους.. Και σου μηλαει ατομο σχεδον 10 χρονια στα γυμναστηρια..

Κατσε ρε φιλε ενταξει ειναι μαλακιες τα συμπληρωματα αλλα δε μπορεις να πεις οτι περιεχουν οτιδηποτε αλλο εκτος απο τα αναγραφομενα!
Επισης η πρωτεινη χρειαζεται και αν δεν παιρνεις αρκετη ποσοτητα απο τη διατροφη σου δε θα σου κανει κακο ενα συμπληρωμα.
Για πρωτεινη μιλαω μονο οχι για μαλακιες νιτρικα λιποδιαλυτες κλπ!
Εγω ας πουμε σκεφτομαι να παιρνω 2 κουτακια πρωτεινη το χρονο και τιποτα αλλο. Δε λεω οτι θα γινουν θαυματα και θα φουσκωσω αλλα σιγουρα θα ειναι καλυτερο απο μια διατροφη που δεν ειναι ολοκληρωμενη απο μονη της!
Εχω αδικο?
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
η πρωτεινη ΔΕΝ κανει κακο γιατι απλα ειναι ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ...η μονη παρενεργεια ειναι το ασυστολο κλασιμο...

τωρα αμα εισαι τρομπας και παιρνεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ και σε μεγαλες ποσοτητες μπορει να σου κανει προβλημα οπως και ο,τιδηποτε κανεις χωρις μετρο...απλο ειναι...
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
η πρωτεινη ΔΕΝ κανει κακο γιατι απλα ειναι ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ...η μονη παρενεργεια ειναι το ασυστολο κλασιμο...

τωρα αμα εισαι τρομπας και παιρνεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ και σε μεγαλες ποσοτητες μπορει να σου κανει προβλημα οπως και ο,τιδηποτε κανεις χωρις μετρο...απλο ειναι...

Εμενα παντως δε μου φερνει κλασιμο! Η αληθεια ειναι οτι πιο πολυ κλανω οταν δεν πινω πρωτεινη!  :2funny: :2funny: :2funny:
Παω να ριξω ενα χεσιμο να ισιωσω καυλιαρη!!!
 

καθίκι

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2012
Μηνύματα
93
Like
12
Πόντοι
0
Παιδιά εγώ που κλάνω συνέχεια μήπως δεν χρειάζεται να πάρω πρωτεΐνη?
Πόσες κλανιές πρέπει να κάνεις την μέρα ώστε να μην χρειάζεται να πάρεις?
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.335
Πόντοι
266
νοξ παμπ μαλακες μου
εχθες εκανα πλατη δεν χωρουσα απο το παραθυρο το πρωι
με τα ξεπριστηκα και χωρουσα ισα ισα
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.335
Πόντοι
266
Παιδιά εγώ που κλάνω συνέχεια μήπως δεν χρειάζεται να πάρω πρωτεΐνη?
Πόσες κλανιές πρέπει να κάνεις την μέρα ώστε να μην χρειάζεται να πάρεις?
αμα κλανεις πολυ βαλε ενα αγγουρι στο κωλο σου
 

καθίκι

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2012
Μηνύματα
93
Like
12
Πόντοι
0
Εμένα γιατί δεν με παίζετε επειδή είμαι χοντρός? Είμαι και εγώ bodybuilder απλά δεν  έχω κοιλιακούς γιατί τρώω πολύ. >:( :'( :'(
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom