Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
ροφημα με υδατανθρακα ειναι... δεν ειναι κατι ιδιαιτερο... στο σαιτ δεν λεει τιμη, αλλα σιγουρα θα ειναι πολυ πιο ακριβο απ'το να παρεις τον ιδιο υδατανθρακα και να τον πιεις με νερο.
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
43
Πόντοι
1.246
Ξεκίνησα στο σπίτι μου γυμναστική με βαράκι kettlebell. Από την πρώτη κιόλας βδομάδα άρχισα να δυναμώνω. Για αρχή πήρα το 16κιλό το οποίο μου φαινόταν ασήκωτο. Μέσα σε ένα 20λεπτο άσκησης έχω βγεί off. Οι ασκήσεις είναι απλές για όποιον ενδιαφέρεται. Στο youtube υπάρχουν αρκετά βιντεάκια. Λίγο προσοχή στη σωστή εκτέλεση των ασκήσεων για να μη πονέσει η μέση. Έχω βάλει στόχο μέχρι το καλοκαίρι να πάρω το 32κιλο kettlebell.
ποσο το πηρες φιλε?
 

gg13

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
611
Like
0
Πόντοι
6

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
τα κυρια συστατικα του ειναι δεξτροζη(γρηγορης αποροφησης υδατανθρακας) και μαλτοδεξτρινη(αργης αποροφησης) που νομιζω οτι μπορεις να τα βρεις πιο φτηνα αν τα παρεις τα ιδια. δεν ξερω και τι τιμη εχει αυτο το vitargo.
 

gg13

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
611
Like
0
Πόντοι
6
τα κυρια συστατικα του ειναι δεξτροζη(γρηγορης αποροφησης υδατανθρακας) και μαλτοδεξτρινη(αργης αποροφησης) που νομιζω οτι μπορεις να τα βρεις πιο φτηνα αν τα παρεις τα ιδια. δεν ξερω και τι τιμη εχει αυτο το vitargo.
επομένως προτείνεις να κάνω καλυτέρα ανάμειξη στου δυο αυτούς υδατάνθρακες?
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
επομένως προτείνεις να κάνω καλυτέρα ανάμειξη στου δυο αυτούς υδατάνθρακες?
αυτο θα εκανα εγω στη θεση σου, εκτος και αν ξερεις τιμη και σου ερχετε πιο φτηνο... αλλα χλωμο το κοβω  :rolleyes:
 

gg13

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
611
Like
0
Πόντοι
6
πάντως σε έρευνες λένε οτι λόγο της χαμηλής οσμωτικοτητας, περναει πιο γρήγορα στο στομάχι από ότι η γλυκόζη ή μαλτοδεξτρινη και δεν συμπαρασύρει μαζί του μόρια νερού. άρα αυξάνει την ενέργεια
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
πάντως σε έρευνες λένε οτι λόγο της χαμηλής οσμωτικοτητας, περναει πιο γρήγορα στο στομάχι από ότι η γλυκόζη ή μαλτοδεξτρινη και δεν συμπαρασύρει μαζί του μόρια νερού. άρα αυξάνει την ενέργεια
σιγουρα περναει πιο γρηγορα απο την μαλτοδεξτρινη γιατι αυτη ειναι αργης αποροφησης, η δεξτροζη ειναι αμεσης. και τα υπολοιπα που λες τα βλεπω σαν διαφημηστικο τρικ για να το πουλανε.η γνωμη μου και αυτο που θα εκανα εγω ειναι να επαιρνα τον υδατανθρακα σκετο.τωρα στην δικη σου κριση ειναι, και εσυ αποφασιζεις.δεν μας ειπες ομως, για ποιο πραγμα ψηνεσαι να το παρεις αυτο?(το vitargo)
 

gg13

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
611
Like
0
Πόντοι
6
σιγουρα περναει πιο γρηγορα απο την μαλτοδεξτρινη γιατι αυτη ειναι αργης αποροφησης, η δεξτροζη ειναι αμεσης. και τα υπολοιπα που λες τα βλεπω σαν διαφημηστικο τρικ για να το πουλανε.η γνωμη μου και αυτο που θα εκανα εγω ειναι να επαιρνα τον υδατανθρακα σκετο.τωρα στην δικη σου κριση ειναι, και εσυ αποφασιζεις.δεν μας ειπες ομως, για ποιο πραγμα ψηνεσαι να το παρεις αυτο?(το vitargo)
βασικά ψάχνω κάτι που να μου δώσει λίγο ενέργεια κατά την προπόνηση .Δεν ψάχνω για νιτρικά
 

Hellios

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
64
Like
0
Πόντοι
0
βασικά ψάχνω κάτι που να μου δώσει λίγο ενέργεια κατά την προπόνηση .Δεν ψάχνω για νιτρικά
Αυτό το έχεις δοκιμάσει ; εγώ όχι . Φαίνεται να είναι πιο καθαρό από τα υπόλοιπα πάντως. www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4838&category=730]http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4838&category=730[/url]
Την έχω πατήσει κι εγώ στο παρελθόν με νιτρικά και συγκεκριμένα με το NoXplode της Bsn. Όταν λέω την έχω πατήσει εννοώ , τραυματισμός (χωρίς να το καταλάβω εκείνη την ώρα) , από υπερπροπόνηση , και όταν σταμάτησα να το παίρνω , πέσιμο. Χαμηλή ενέργεια , για 1 εβδομάδα περίπου. Να ξέρεις πάντως πως σε ΟΛΑ μα ΟΛΑ σημασία παίζει ο οργανισμός. Σε άλλους πιάνει , σε άλλους όχι .
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.333
Πόντοι
266
Αυτό το έχεις δοκιμάσει ; εγώ όχι . Φαίνεται να είναι πιο καθαρό από τα υπόλοιπα πάντως. www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4838&category=730]http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4838&category=730[/url]
Την έχω πατήσει κι εγώ στο παρελθόν με νιτρικά και συγκεκριμένα με το NoXplode της Bsn. Όταν λέω την έχω πατήσει εννοώ , τραυματισμός (χωρίς να το καταλάβω εκείνη την ώρα) , από υπερπροπόνηση , και όταν σταμάτησα να το παίρνω , πέσιμο. Χαμηλή ενέργεια , για 1 εβδομάδα περίπου. Να ξέρεις πάντως πως σε ΟΛΑ μα ΟΛΑ σημασία παίζει ο οργανισμός. Σε άλλους πιάνει , σε άλλους όχι .
οτι καλυτερο εχω δοκιμασει
εχει και κρεατινη μεσα...
απιστευτα πριξιματα
μηπως το παρατραβηξες με τα κιλα :huh:
 

tommasito7

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2010
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
kalispera kai apo mena..re paidia min to kourazete to thema me to gimnastirio.ego asxoloumai peripou 10 xronakia kai otan arxisa imoun san tonψαλτι.. :2funny: :2funny:ΤΟΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ 90 ΚΙΛΑ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΛΟΙΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟ ΚΑΙ ΤΡΕΛΙ ΔΙΑΤΡΟΦΙ.pigaino 4 me 5 fores to poli proponisi kai to mono pou xreiazetai gnomi mou panta einai mia proteinoula eidika meta tin proponisi oposdipote kai kalo fai.to thema einai na pigaineis gaiti goustareis kai na einai tropos zois..diladi otan pas na poronesai re paidi mou :headbang:na les tora tha ta gasmiso oolaaaaaaaaaa!!!mono etsi tha sinexiseis kai tha deis apotelesmata..oso gia proteini mia pou proteino ego kai theoro oti einaigamati einai i  whey tis san amerikaniki 100% kathari kai skliri proponisi kai me ton kairo anebaineis auta apo mena :rockon:
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Συντομα φώτο με την δουλεια που εχω κάνει....  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
18
Πόντοι
6
Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το πρόγραμμα ασκήσεων kettlebell? Καταρχήν έχω βρεί πολλές ασκήσεις στο ίντερνετ, αλλά  θέλω να φτιάξω ένα εβδομαδιαίο πρόγραμμα μισής ώρας καθημερινά. Πρέπει να δουλεύω εναλλάξ τις μυικές ομάδες όπως έκανα στο γυμναστήριο? Για ζέσταμα τί προτείνετε?
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
5
Πόντοι
6
καλοκαιριαζει-χειμωνιαζει,καλοκαιριαζει-χειμωνιαζει,αυτη η δουλεια γινεται! :headbang:
:2funny: :2funny: :2funny:

:offtopic:
Ωραια    ταινια
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring


Τωρα  δεν  θα  γραψω  κατι  καινουργιο  αλλά  θα  πω  για  το  γνωστο  - ζεστο  κρυο-
Πως  το  χρησιμοποιω . Γεμιζω  λιγο  λιγοτερο    νερο    από  τα  2/4    της  μπανιερας    με  κρυο  νερο .Επειτα  περιπου  ¼    με  ζεστο  νερο . Όταν  το  νερο  είναι    χλιαρο  προς  το  ζεστο , μπαινω  μεσα  στην  μπανιερα , ανοιγω  επειτα  το  ζεστο  και  το  αφηνω  να  τρεξει  οσο    πιο    ζεστο  αντεχει  το  σωμα .Καθομαι  20 – 30  λεπτα .Συνηθως  όταν  τριβεσαι  με  το  σφουγγαρι  ,το  χερι  σου  παει    σαν  από  μονο  του  σε  μερη  που  δεχεσαι    περισσοτερη  πιεση  ,  όπως    οι  γαμπες    και  στα  ποδια  γενικοτερα .
Επειτα  από  το  μισαωρο  ,σηκωνομαι    και  ανοιγω  την  ταπα  να  φυγει  το  νερο    και  αμεσως    ανοιγω  το  ντους  κατευθειαν    στο  κρυο.  Φυσικα  πεταγεσαι  και  ακομα    πιο  πολύ    όταν    το  νερο  διασχιζει  την  σπονδυλικη  σου  στυλη . Συνεχιζω  να  ριχνω    νερο  μεχρι  να  φτασω  στο  σημειο , να  πεφτει  πανω  μου  το  κρυο  νερο  και  να  μην  αισθανομαι  τιποτα . Ασε  που  μετα  από  καποιο  σημειο  και  μετα , αρχιζει  να  σου  αρεσει  αυτή  η  αισθηση .
Γενικως  είναι  καλη  ασκηση    για  το  σωμα  .Το  καθαριζει  και  το  σφιγγει . 

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom