Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
μάγκες, πριν 1 μήνα ξεκίνησα πάλι γαμναστήριο και έχω το εξής πρόβλημα.
στην αριστερή ωμοπλάτη έχω βγάλει κάτι σπυριά σαν ακμή και έχω τρελαθεί γιατί ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.
ξέρω ότι εχω λιπαρή επιδερμίδα αλλά έβγαινε κανένα σπυρί που και που, το έσπαγα και τσουπ την άλλη μέρα ούτε γάτα ούτε ζημιά.
αυτό ξεκίνησε από ένα κατακόκκινο σπυρί που πόναγε και μετά από λίγες μέρες βγήκαν και άλλα γύρω του.

αυτά θυμάμαι να ξεκίνησαν τότε περίπου που ξεκίνησα το γαμναστήριο, οπότε και την πρωτεΐνη.
από την πρωτεΐνη δεν νομίζω να είναι γιατί την έχω από τον φεβρουάριο και δεν είχα ποτε ποτε ποτε τέτοιο θέμα(και με τις άλλες που είχα νο πρόμπλεμ πάλι)
να είναι ορμονικό; τι διάολο, δεν έχω ιδέα πως μπορεί να προέκυψε αυτό.
τέλος, να είναι καμιά μόλυνση από τα μηχανήματα που ξαπλάρω την κορμάρα μου;
έκανα και αρκετό διάδρομο και λέτε να είναι από το πολύ ίδρωμα, αλλά και πάλι, όταν πιάνει 25+ βαθμούς πάντα ιδρωμένος είμαι.
καμιά αλοιφή,καμιά συμβουλή, μπας και γλιτώσω την επίσκεψη σε χαραμοφάη γιατρό-άσχετο δερματολόγο;
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Λογικά από τον ιδρώτα και το τρίψιμο στους πάγκους είναι, βγάζω κι εγώ. Ο νώντας βγάζει στο στέρνο επειδή τρίβεται στο στρώμα όταν τον γαμάω  :knockinb:
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
μάγκες, πριν 1 μήνα ξεκίνησα πάλι γαμναστήριο και έχω το εξής πρόβλημα.
στην αριστερή ωμοπλάτη έχω βγάλει κάτι σπυριά σαν ακμή και έχω τρελαθεί γιατί ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.
ξέρω ότι εχω λιπαρή επιδερμίδα αλλά έβγαινε κανένα σπυρί που και που, το έσπαγα και τσουπ την άλλη μέρα ούτε γάτα ούτε ζημιά.
αυτό ξεκίνησε από ένα κατακόκκινο σπυρί που πόναγε και μετά από λίγες μέρες βγήκαν και άλλα γύρω του.

αυτά θυμάμαι να ξεκίνησαν τότε περίπου που ξεκίνησα το γαμναστήριο, οπότε και την πρωτεΐνη.
από την πρωτεΐνη δεν νομίζω να είναι γιατί την έχω από τον φεβρουάριο και δεν είχα ποτε ποτε ποτε τέτοιο θέμα(και με τις άλλες που είχα νο πρόμπλεμ πάλι)
να είναι ορμονικό; τι διάολο, δεν έχω ιδέα πως μπορεί να προέκυψε αυτό.
τέλος, να είναι καμιά μόλυνση από τα μηχανήματα που ξαπλάρω την κορμάρα μου;
έκανα και αρκετό διάδρομο και λέτε να είναι από το πολύ ίδρωμα, αλλά και πάλι, όταν πιάνει 25+ βαθμούς πάντα ιδρωμένος είμαι.
καμιά αλοιφή,καμιά συμβουλή, μπας και γλιτώσω την επίσκεψη σε χαραμοφάη γιατρό-άσχετο δερματολόγο;
Δεν είναι από την πρωτείνη ρε πουλάκι μου αν σε πείραζε δεν θα είχες μόνο σπυράκια σαν σύμπτωμα ΕΛΕΟΣ.με αυτή την αντίληψη πια.Πάνε σε ένα δερματολόγο να σου πει τι να προσέξεις από ιδρώτα ,υφάσματα κτλ.
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Δεν είναι από την πρωτείνη ρε πουλάκι μου αν σε πείραζε δεν θα είχες μόνο σπυράκια σαν σύμπτωμα ΕΛΕΟΣ.με αυτή την αντίληψη πια.Πάνε σε ένα δερματολόγο να σου πει τι να προσέξεις από ιδρώτα ,υφάσματα κτλ.
παντως quardeen χωρις να θελω να υποτιμησω την απαντηση σου εγω και ο αδερφος μου εχουμε βγαλει σπυρακια στο σωμα απο την ιδια πρωτεινη και τελικα με πειραζε η συγκεκριμενη και εμενα και τον αδερφο μου αφου μολις την αλλαξαμε φυγαν μετα απο λιγο... και εχω δοκιμασει παρα πολλες πρωτεινες.(στην συγκεκριμενη περιπτωση του παιδιου ομως δεν πρεπει να ειναι το ιδιο)
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
χειμωνιασε και επεσε η κινηση στο θρεντ και τα γυμναστηρια! :dancing: :rockon:
 

Επισκέπτης
Ξεκινάω,τα παρατάω,ξεκινάω τα παρατάω,αυτή η δουλεία γίνεται!!! :headbang:

 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
παντως quardeen χωρις να θελω να υποτιμησω την απαντηση σου εγω και ο αδερφος μου εχουμε βγαλει σπυρακια στο σωμα απο την ιδια πρωτεινη και τελικα με πειραζε η συγκεκριμενη και εμενα και τον αδερφο μου αφου μολις την αλλαξαμε φυγαν μετα απο λιγο... και εχω δοκιμασει παρα πολλες πρωτεινες.(στην συγκεκριμενη περιπτωση του παιδιου ομως δεν πρεπει να ειναι το ιδιο)
Μόνο σπυράκια είχες ως παρενέργια βρε μάτια μου??Αν σε πείραζαν τα συστατικά της θα είχες και άλλες ενοχλήσεις.
Τι κωλοπρωτεινη πήγατε και πήρατε ???Μήπως είχε κάποια αλλοίωση κοιτάξατε?
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Μόνο σπυράκια είχες ως παρενέργια βρε μάτια μου??Αν σε πείραζαν τα συστατικά της θα είχες και άλλες ενοχλήσεις.
Τι κωλοπρωτεινη πήγατε και πήρατε ???Μήπως είχε κάποια αλλοίωση κοιτάξατε?
αυτη την πρωτεινη που εβαλα στο λινκ πηραμε επειδη ηταν χαμηλη η τιμη της :- αλλα δεν την ξαναπερνω ποτε την συγκεκριμενη. και διαλυτοτητα χαλια! σβολιαζε στο μπλεντερ!!! μονο σπυρακια ειχαμε στα χερια ψηλα, στο υψος περιπου του ωμου. τωρα εχουν φυγει βεβαια απο μονα τους.
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
43
Πόντοι
1.246
καλοκαιριαζει-χειμωνιαζει,καλοκαιριαζει-χειμωνιαζει,αυτη η δουλεια γινεται! :headbang:
:2funny: :2funny: :2funny:
χιτμαν τυπε εσυ τον εφτασες το μπραντ πιτ στο φαιτ κλαμπ σε σωμα?ελεγες οτι δεν ηθελες πολυ ακομα :2funny:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
χιτμαν τυπε εσυ τον εφτασες το μπραντ πιτ στο φαιτ κλαμπ σε σωμα?ελεγες οτι δεν ηθελες πολυ ακομα :2funny:

πω πωωω σ αυτη την ταινια ηταν οου μαη γκοντ  :tits2: :tits2:
URL]]
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Καλημερα παιδια μετα απο μια αστατη ζωη ειμαι 30 τωρα. Αποφασισα να κανω διατροφη εκοψα τα ποτα καπως, τα φαγητα απο εξω !!Τα αναψυκτικα το ιδιο! γλυκα μονο μελι και ταχινι μια 2 κουταλιιες την ημερα, ψωμι ολικης αλεσεως, μακαρονια επισης, οχι τηγανιτα μονο λαδερα με πολι λιγο ελαιολαδο εξτρα παρθενο και ψητα οχι βουτιρα κτλ φρουτα καθε μερα πρασινα μιλα κτλ γυμναστικη κτλ αεροβικη.Ψαρια ψητα μονο κοτοπουλα χωρις την πετσα βραστα κτλ. βιταμινες με ριζες δεν θυμαμει κατι κινεζικες κτλ που εχει μεσα.γενικα ζωη λες και ειμαι στο αγιο ορος η στο θιβετ διατροφικα.τσιγαρο δεν καπνιζω το εχω κοψει χρονια.ξεχασα να πω οτι παιρνω και κατι ω3 κανουν καλο στο αιμα μου ειπαν κατι φιλοι μποντιμπιλνταραδες κεστην καρδια.Απο τον αυγουστο που κανω αυτα τα παραπανω νιοθω πως πριν τα κανω ημουν μιο υγειης πριν με τα ποτα τα εξω τα φαγητα τα τηγανιτα και ολες τις μαλακιες που ετρωγα ημουν πιο καλα τωρα με την γυμναστικη και την σωστη διατροφη νιωθω πιο ηρεμος δεν εχω την τσιτα με τα γκομενακια το πεταγμα χαλαροσα αλλα αυτο δεν μου αρεσει παλια με τα σκατα που ετρωγα ενιωθα να εχω πιο πολυ ενεργεια δηλ πριν τον αυγουστο φετος.θα τα σταματησω και θα αρχισω την παλια ζωη. 
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Nα αρχισεις επισης φιλε να χρησιμοποιεις και κανα κομμα και καμια τελεία  γιατι ετσι οπως γράφεις δεν βγαζουμε ακρη
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Λογικά από τον ιδρώτα και το τρίψιμο στους πάγκους είναι, βγάζω κι εγώ. Ο νώντας βγάζει στο στέρνο επειδή τρίβεται στο στρώμα όταν τον γαμάω  :knockinb:
Δεν είναι από την πρωτείνη ρε πουλάκι μου αν σε πείραζε δεν θα είχες μόνο σπυράκια σαν σύμπτωμα ΕΛΕΟΣ.με αυτή την αντίληψη πια.Πάνε σε ένα δερματολόγο να σου πει τι να προσέξεις από ιδρώτα ,υφάσματα κτλ.
παντως quardeen χωρις να θελω να υποτιμησω την απαντηση σου εγω και ο αδερφος μου εχουμε βγαλει σπυρακια στο σωμα απο την ιδια πρωτεινη και τελικα με πειραζε η συγκεκριμενη και εμενα και τον αδερφο μου αφου μολις την αλλαξαμε φυγαν μετα απο λιγο... και εχω δοκιμασει παρα πολλες πρωτεινες.(στην συγκεκριμενη περιπτωση του παιδιου ομως δεν πρεπει να ειναι το ιδιο)
ευχαριστώ για τις απαντήσεις, τις διάβασα όταν τις γράψατε.
είχα τον γιατρό στο μυαλό μου όλη την ώρα, απλά ήθελα να δω πως θα εξελιχθεί το πράγμα.
είχε βγει ένα σπυράκι στην αρχή και μετά βγήκαν καμιά 20αριά, οπότε ήθελα να δω για μερικές μέρες πως θα πάει το πράγμα, αν θα χειροτερέψει ή όχι. τελικά νέα σπυριά δεν βγήκαν , τα παλιά σαν να έγιναν πιο ήπια (το τμήμα που έχουν βγει είναι στο μέγεθος μια παλάμης). γυμναστήριο αυτή τη στιγμή δεν πάω, εδώ και 2 βδομάδες.
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
Κι ομως η πρωτεινη μπορει να σχετιζεται την ακμη λογω των γλυκαντικων που εχει μεσα...
εξαρταται απο τον οργανισμο του καθενος.
δοκιμασε να αλλαξεις μαρκα οταν σου τελειωσει
 

gg13

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
611
Like
0
Πόντοι
6
Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κάνεις το vitargo κ τι αποτελέσματα έχει δει ?
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
18
Πόντοι
6
Ξεκίνησα στο σπίτι μου γυμναστική με βαράκι kettlebell. Από την πρώτη κιόλας βδομάδα άρχισα να δυναμώνω. Για αρχή πήρα το 16κιλό το οποίο μου φαινόταν ασήκωτο. Μέσα σε ένα 20λεπτο άσκησης έχω βγεί off. Οι ασκήσεις είναι απλές για όποιον ενδιαφέρεται. Στο youtube υπάρχουν αρκετά βιντεάκια. Λίγο προσοχή στη σωστή εκτέλεση των ασκήσεων για να μη πονέσει η μέση. Έχω βάλει στόχο μέχρι το καλοκαίρι να πάρω το 32κιλο kettlebell.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom