Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.021
Πόντοι
6.495
Στο αριστερό κλέβει. Όχι ότι είναι κι εύκολο, μακάρι να έκλεβα έτσι κι εγώ  :rockon:
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.021
Πόντοι
6.495
Ο προηγούμενος...
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Ειχα βγαλει και εγω στο παρελθον γαγγλιο,αλλα παντα περναγε μονο του.η τελευταια φορα ηταν πριν 2 μηνες.αλλα συνεχιζα κανονικα τα βαρη :s&m_3:
φίλε εμένα είναι χαμηλά στον καρπό εκεί που ενώνεται με το χέρι, οπότε ασκήσεις στις οποίες πέφτει βάρος στον καρπό, όπως πιέσεις στήθους,ώμων,πους απς, με πονάει πάντα.
ούτε διατάσεις που λυγίζουμε τον καρπό δεν μπορώ να κάνω.
τώρα έχω πάνω από τρεις μήνες που δεν κάνω τπτ και γενικά δεν το κουράζω,αλλά δε φεύγει και όποτε πάω να πιέσω τον καρπό πονάει. :headbang:
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
Ωραία. Πόσα κιλά θα χρειαστώ για αρχή? Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα λίγα κιλά στο γυμναστήριο. Για παράδειγμα στον πάγκο έβγαζα 30 κιλά το πολύ, πλάτη 25 κιλά, δικέφαλους 5 κιλά. Είμαι μεν γυμνασμένος, αλλά σε αρχικά στάδια. Να ξεκινήσω με το 16κιλο ή παραπάνω? Ευχαριστώ για την απάντηση.

ρε φιλε συγγνωμη δλδ αλλα τι εννοεις γυμνασμενος οταν σηκωνεις παγκο 30κγ, πλατη (ελξεις τροχαλιας φανταζομαι)25 κ παιζεις δικεφαλα 5κγ? ποσο χρονων εισαι, ποσο καιρο ασχολεισαι κ τι βαρος-υψος εχεις?  :think:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366

πιστευεις οτι σε μια τετοια ασκηση που χτυπιεται σα το σκλι ειναι εστω και δυο επαναλειψεις ιδιες η μια με την αλλη? αν ειναι ετσι να χορευει και ζειμπεκικο καποιος ταυτοχρονα οταν κανει αλτηρες ή αρσεις θανατου
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
43
Πόντοι
1.246
πιστευεις οτι σε μια τετοια ασκηση που χτυπιεται σα το σκλι ειναι εστω και δυο επαναλ[glow=red,2,300]ει[/glow]ψεις ιδιες η μια με την αλλη? αν ειναι ετσι να χορευει και ζειμπεκικο καποιος ταυτοχρονα οταν κανει αλτηρες ή αρσεις θανατου
:birdman:
ποιησου τη νησσα τωρα και τα παπατζιλικια σου αλλου "πυγμαχε" :birdman:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
πιστευεις οτι σε μια τετοια ασκηση που χτυπιεται σα το σκλι ειναι εστω και δυο επαναλειψεις ιδιες η μια με την αλλη? αν ειναι ετσι να χορευει και ζειμπεκικο καποιος ταυτοχρονα οταν κανει αλτηρες ή αρσεις θανατου
Πιο παλιά είχα πάθει θλάση στο δικέφαλο επειδή έκανα μονόζυγο σε δέντρο και κουνιόταν το κλαδί :cheesy:
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
παιδια καλησπερα!
θα ηθελα να με βοηθησετε κ στο δικο μου προβλημα!
επειδη τα τελευταια 3 χρονια λογω σχολης ασχολουμαι απειρεσ ωρες με υπολογιστη αυτο εχε σαν αποτελεσμα το σωμα μου να εχει αποκτησει κιφωση κ να εχει πεσει...δλδ παρολο που ψιλοασχολιεμαι με το γυμναστηριο δν ειμαι τοσο ευθυτενης(δλδ στηθος εξω κτλ.).το ερωτημα μ ειναι μπορω να το διορθωσω αυτο το πραγμα?στο γυμναστηριο μ ο ενας γυμναστης μ ειπε οτι πρεπει να κανω πολυ μονοζυγο κ μολισ μ δυναμωσει η πλατη αυτη θα με ξανατραωηξει στην ισια σταση κ ο αλλος μ ειπε οτι λογο ηλικιας (ειμαι 22 χρονων)δν γινεται πλεον τπτ...πρωσοπικα εχω πλακωθει στο μονοζυγο αλλα δν βλεπω διαφορα.υτπαρχουν ασκησεις απου μπορω να κανω η οντως δν γινεται πλεον τπτ??
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.021
Πόντοι
6.495
Να κάθεσαι και να στέκεσαι σωστά, να κάνεις μονόζυγο, πουσαψ, κοιλιακούς, ραχιαίους και άμα δε σε πειράζει κρύο μπάνια.
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.021
Πόντοι
6.495
Στη θάλασσα εννοούσα..
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.333
Πόντοι
266
αν λαμβανεις γλουταμινη
εχεις την δυνατοτητα να κανεις μερα παραμερα την ιδια μυικη ομαδα;
η παλι θα το καψεις το συστημα;
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.021
Πόντοι
6.495
:2funny: Σωστός για τον ορθοπεδικό. Επέλεξε κάποιον σχετικό με τη γυμναστική  :rockon:
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
παιδια καλησπερα!
θα ηθελα να με βοηθησετε κ στο δικο μου προβλημα!
επειδη τα τελευταια 3 χρονια λογω σχολης ασχολουμαι απειρεσ ωρες με υπολογιστη αυτο εχε σαν αποτελεσμα το σωμα μου να εχει αποκτησει κιφωση κ να εχει πεσει...δλδ παρολο που ψιλοασχολιεμαι με το γυμναστηριο δν ειμαι τοσο ευθυτενης(δλδ στηθος εξω κτλ.).το ερωτημα μ ειναι μπορω να το διορθωσω αυτο το πραγμα?στο γυμναστηριο μ ο ενας γυμναστης μ ειπε οτι πρεπει να κανω πολυ μονοζυγο κ μολισ μ δυναμωσει η πλατη αυτη θα με ξανατραωηξει στην ισια σταση κ ο αλλος μ ειπε οτι λογο ηλικιας (ειμαι 22 χρονων)δν γινεται πλεον τπτ...πρωσοπικα εχω πλακωθει στο μονοζυγο αλλα δν βλεπω διαφορα.υτπαρχουν ασκησεις απου μπορω να κανω η οντως δν γινεται πλεον τπτ??
Εγώ δεν πιστεύω ότι δε γίνεται τίποτα. ΑΠλά πρέπει να κάνεις την προσπάθεια με το τζυμ και να το έχεις πάντα στο μυαλό σου, οπότε όταν κάθεσαι να προσέχεις τη στάση σου... μην αφήνεσαι και όπως κάτσει. Το τελευταίο βέβαια, είναι πιο δύσκολο από το τζυμ γιατί πρέπει να το εφαρμόζεις όλη τη μέρα.
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Εγώ δεν πιστεύω ότι δε γίνεται τίποτα. ΑΠλά πρέπει να κάνεις την προσπάθεια με το τζυμ και να το έχεις πάντα στο μυαλό σου, οπότε όταν κάθεσαι να προσέχεις τη στάση σου... μην αφήνεσαι και όπως κάτσει. Το τελευταίο βέβαια, είναι πιο δύσκολο από το τζυμ γιατί πρέπει να το εφαρμόζεις όλη τη μέρα.

κι εγω πρεπει να το προσεχω αυτο, αλλα δεν παιζει, οταν καθομαι, ειδικα στο σπιτι, γαμησε τα :(
αλλα αμα καθομαι σωστα ειναι σαν να εχω καταπιει μαγκουρα :S
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
παιδια καλησπερα!
θα ηθελα να με βοηθησετε κ στο δικο μου προβλημα!
επειδη τα τελευταια 3 χρονια λογω σχολης ασχολουμαι απειρεσ ωρες με υπολογιστη αυτο εχε σαν αποτελεσμα το σωμα μου να εχει αποκτησει κιφωση κ να εχει πεσει...δλδ παρολο που ψιλοασχολιεμαι με το γυμναστηριο δν ειμαι τοσο ευθυτενης(δλδ στηθος εξω κτλ.).το ερωτημα μ ειναι μπορω να το διορθωσω αυτο το πραγμα?στο γυμναστηριο μ ο ενας γυμναστης μ ειπε οτι πρεπει να κανω πολυ μονοζυγο κ μολισ μ δυναμωσει η πλατη αυτη θα με ξανατραωηξει στην ισια σταση κ ο αλλος μ ειπε οτι λογο ηλικιας (ειμαι 22 χρονων)δν γινεται πλεον τπτ...πρωσοπικα εχω πλακωθει στο μονοζυγο αλλα δν βλεπω διαφορα.υτπαρχουν ασκησεις απου μπορω να κανω η οντως δν γινεται πλεον τπτ??
Πρέπει να δυναμώσεις την πλάτη σου ειδικά άνω μοίρα,πίσω μοίρα όμων και να δουλεύεις τουλάχιστον 3-4 σετ παραπάνω την πλάτη απτο στήθος. Δούλεψε αρκετά ανοιχτή κωπηλατική για να βοηθήσεις την στάση του σώματος σου αλλά βέβαια πρέπει να έχεις εναλαγή στις ασκήσεις σου στη πλάτη.
Αλλά το μεγαλύτερο μυστικό που το ακολουθούν λίγοι γιατί το παραμελούν και είναι μεγάλο λάθος...
ΠΟΛΛΕΣ πολλές διατάσεις στήθους και ώμων (και γενικά οι διατάσεις στο τέλος κάθε προπόνησης είναι σωτηρία για την σωστή στάση του σώματος μας)
Και διόρθωσε τον τρόπο που κάθεσαι και στέκεσαι θέλει λίγη προσπάθεια........ :-*
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom