Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
πατηρ γκομενιε δεν με λες....
στο στρατο πως θα την παλεψουμε;
εσυ τι κανεις;
οτι δουλεια εχουμε κανει πανω στο κορμι μας θα χαθει; :headbang: :headbang: :headbang: :-
εδώ θα χάσεις τη γκόμενα σου, το απολλώνιο κορμί σου σ' ένοιαξε;
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
η αγαπημενη μου ατακα σε μια μακρα συζητηση το 2007-2008 ηταν "catabolism fuels anabolism"


Catabolism is the breakdown of large molecules into small molecules. Its opposite process is anabolism, the combination of small molecules into large molecules. These two cellular chemical reactions are together called metabolism. Cells use anabolic reactions to synthesize enzymes, hormones, sugars, and other molecules needed to sustain themselves, grow, and reproduce.

Energy released from organic nutrients during catabolism is stored within the molecule adenosine triphosphate (ATP), in the form of the high-energy chemical bonds between the second and third molecules of phosphate. The cell uses ATP for synthesizing cell components from simple precursors, for the mechanical work of contraction and motion, and for transport of substances across its membrane. ATP's energy is released when this bond is broken, turning ATP into adenosine diphosphate (ADP).

The cell uses the energy derived from catabolism to fuel anabolic reactions that synthesize cell components.

Although anabolism and catabolism occur simultaneously in the cell, their rates are controlled independently of each other. Cells separate these pathways because catabolism is a so-called "downhill" process during which energy is released, while anabolism is an energetically "uphill" process which requires the input of energy.




σημασια δεν εχει αν καταβολιζεις ή αναβολιζεις αλλα αν η πρωτεινοδιασπαση ειναι λιγοτερη απο την πρωτεινοσυνθεση. με πιανεις?

αρθρακι
σωρις τη κορτιζολη το σωμα σου δε μπορει να διασπασει και να πεταξει ή να ανακυκλωσει τα αχρηστα. και εκει που εσυ λες καταβολιζεις μετα την προπονηση εγω το βλεπω ως ευκαιρια για μεγαλυτερη πρωτεινοσυνθεση, διαβασε το αρθρο
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.333
Πόντοι
266
Ναι. Πολύ απλά. Με τροχάδην και κάμψεις (έκανα αρκετά και από τα δύο στο γαμώνησο) δε σώζεις τίποτα.
φιλε το σωζεις αν εχεις την αναλογη διατροφη
πραγμα που δεν υπαρχει περιπτωση να συμβει στον στρατο :headbang:
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.333
Πόντοι
266
εδώ θα χάσεις τη γκόμενα σου, το απολλώνιο κορμί σου σ' ένοιαξε;
η γκομενα μου ειναι πιστη σε εμενα και ειμαστε πιστευω σε καλο δρομο...
και ποθει διακαως  το αλαβαστρινο κορμι μου
αν το χασω θα δυσαρεστηθει
το καταλαβες λιονταρακο;
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
φιλε το σωζεις αν εχεις την αναλογη διατροφη
πραγμα που δεν υπαρχει περιπτωση να συμβει στον στρατο :headbang:

Αααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχχαα
με τα σκατά που έχουν στις περισσότερες μονάδες, αναζητάς τη θαλπωρή του ΚΨΜ... άσ' το, μην ασχολείσαι.
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.333
Πόντοι
266
Αααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχχαα
με τα σκατά που έχουν στις περισσότερες μονάδες, αναζητάς τη θαλπωρή του ΚΨΜ... άσ' το, μην ασχολείσαι.
σουρωσες εντελως;
και μετα σε ποσο καιρο επανηλθες;
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
τι να σου πως ρε φιλε, εγω ειδα το στρατο σαν μια ευκαιρια να καταβολισω εντελως το σωμα μου να γινω σαν το κριστιαν μπειλ, εκει που ηταν το φιτνεσσ τερας μετα το αμερικαν σαικο και το βασιλειο της φωτιας (οποιος εχει δει εκει το σωμα του ξερει τι λεω, τα φτερα να βγαινουν απο του γοφους) και μετα σκαει μια νηστεια τα γαμαω ολα  μασινιστ με 35 κιλα κατω.

εχω χασει 12 κιλα ρε φιλε τι να λεει, επαιξα τρελη δυναμη πριν μπω ετρωγα σαν ζωο μπηκα ψιλο ζωακι, κανω μονο διζυγο αναμεσα στα κρεβατια, μονοζυγο αναμεσα στους φοριαμους, ισομετρικες ποδια στην τουρκικη και εκτασεις προτασεις ισομετρικες  με το Τζ3 στο σκοπετο. εχω λιωσει εχω χασει μαζα, αλλα εχω χασει και λιπος.

διατροφη τριτη-πεμπτη-σαββατο εχει κοτα-κοτα-χοιρινη μπριζολα οσο μικρες ειναι οι ποσοτητες εγω αυτες τρωω. γλυκα, παγωτα, μακαρονια κτλ δεβ τρωω τεταρτη-παρασκευη με κατι φασολαδες κατι τετοια κατι μακαρονια δεν τρωω, οσο και να το μισω πινω 2 μισο λιτρα γαλα (επεξεργασμενο γαμωγαλα, αλλα τουλαχιστον δεν ειναι υψηλης παστεριωσης) εχω παρει μαζι μου Ντιναπεν Ω3 λιπαρα οξες και ταμπλετες αποψηραμενο συκωτι (ειναι επεξεργασμενο αλλα το δεχομαι. αυτο και η κρεατινη ειναι τα μονα συμπληρωματα που τα αποδεχομαι παρα την επεξεργασια τους) και πεφτει νηστεια του αιθιοπα, τρωω για επιβιωση και μονο, σκηνακια 6 μερες ετρωγα 6 καπς Ω3 και 4 συκωτι, αυτα.


το οτι θα χασεις μυς ειναι σιγουρο ακομα και αν πας σε ειδ δυν το θεμα για μενα ειναι να χασεις οσο περισσοτερο λιπος γινεται ή να κρατησεις τα χαμηλα ποσοστα που εχεις.

α ξεχασα κυριακη και δευτερα που εχει γκοτζιλα κα παστιτσιο νηστεια τιποτα μονο νερο :humpleg:
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
πετ το θεμα χαθηκε ψαξε στον αλαν αραγκον και στον λαιλ μακντοναλντ και μετα αν θες θα σου στειλω πιο εξειδικευμανα παραγματα, αλλα αυτα περι παραθυρων και πορτων αστα για το σκοταδισμο του ββινγ.γρ ρε φιλε
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.333
Πόντοι
266
τι να σου πως ρε φιλε, εγω ειδα το στρατο σαν μια ευκαιρια να καταβολισω εντελως το σωμα μου να γινω σαν το κριστιαν μπειλ, εκει που ηταν το φιτνεσσ τερας μετα το αμερικαν σαικο και το βασιλειο της φωτιας (οποιος εχει δει εκει το σωμα του ξερει τι λεω, τα φτερα να βγαινουν απο του γοφους) και μετα σκαει μια νηστεια τα γαμαω ολα  μασινιστ με 35 κιλα κατω.

εχω χασει 12 κιλα ρε φιλε τι να λεει, επαιξα τρελη δυναμη πριν μπω ετρωγα σαν ζωο μπηκα ψιλο ζωακι, κανω μονο διζυγο αναμεσα στα κρεβατια, μονοζυγο αναμεσα στους φοριαμους, ισομετρικες ποδια στην τουρκικη και εκτασεις προτασεις ισομετρικες  με το Τζ3 στο σκοπετο. εχω λιωσει εχω χασει μαζα, αλλα εχω χασει και λιπος.

διατροφη τριτη-πεμπτη-σαββατο εχει κοτα-κοτα-χοιρινη μπριζολα οσο μικρες ειναι οι ποσοτητες εγω αυτες τρωω. γλυκα, παγωτα, μακαρονια κτλ δεβ τρωω τεταρτη-παρασκευη με κατι φασολαδες κατι τετοια κατι μακαρονια δεν τρωω, οσο και να το μισω πινω 2 μισο λιτρα γαλα (επεξεργασμενο γαμωγαλα, αλλα τουλαχιστον δεν ειναι υψηλης παστεριωσης) εχω παρει μαζι μου Ντιναπεν Ω3 λιπαρα οξες και ταμπλετες αποψηραμενο συκωτι (ειναι επεξεργασμενο αλλα το δεχομαι. αυτο και η κρεατινη ειναι τα μονα συμπληρωματα που τα αποδεχομαι παρα την επεξεργασια τους) και πεφτει νηστεια του αιθιοπα, τρωω για επιβιωση και μονο, σκηνακια 6 μερες ετρωγα 6 καπς Ω3 και 4 συκωτι, αυτα.


το οτι θα χασεις μυς ειναι σιγουρο ακομα και αν πας σε ειδ δυν το θεμα για μενα ειναι να χασεις οσο περισσοτερο λιπος γινεται ή να κρατησεις τα χαμηλα ποσοστα που εχεις.

α ξεχασα κυριακη και δευτερα που εχει γκοτζιλα κα παστιτσιο νηστεια τιποτα μονο νερο :humpleg:
πολλα στρατοπεδα διαθετουν γυμναστηριο
τεσπα φιλε καλο κουραγιο
θα το ξαναφτιαξεις το κορμι
 

oso_nixtonei

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
436
Κριτικές
5
Like
16
Πόντοι
1
Στρατο ξεχαστε την ασκηση. Και γυμναστηριο να εχει (εμεις ειχαμε και καλο μαλιστα) αν η μοναδα βαραει καμια τρελη εμπλοκη και πας απο σκοπια σε σκοπια και σε τρωνε η αυπνια και τα νευρα προτιμας να κατσεις στο κψμ να κανεις ενα τσιγαρο παρα να πλακωθεις στα βαρη δεν βρισκεις ορεξη ουτε νοημα.Αν τωρα εισαι σε μοναδα κομπλε σε θεμα υπηρεσιας και εχετε και γυμναστηριο μπορεις να ασκηθεις και να διατηρηθεις σε ενα επιπεδο αν εξω γυμναζοσουνα ενταντικα. Το τουμπανιασμα λιγο δυσκολο χανεται γιατι αλλαζει η ποσοτητα φαγητου και υπνου.Παντως ειναι καλη ευκαιρια για μονοζυγο εγω γυμναστηριο βαριομουν να παω αλλα τα μονοζυγα ηταν εξω απο τον λοχο και τα ελιωνα.
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
σουρωσες εντελως;
και μετα σε ποσο καιρο επανηλθες;

Βασικά όμως είχα κάνει μαλακία. Στην Τζύμπρον η υπηρεσία πήγαινε καλά (μιά - μία) και το φαγητό ήταν σχετικά καλό. Εάν γραφόμουν σε γυμναστήριο στη Λευκωσία, θα μπορούσα να ασχολούμαι σοβαρά. Αλλά με γαμημένη ψυχολογία, είναι το τελευταίο που σκέφτεσαι...
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.333
Πόντοι
266
Βασικά όμως είχα κάνει μαλακία. Στην Τζύμπρον η υπηρεσία πήγαινε καλά (μιά - μία) και το φαγητό ήταν σχετικά καλό. Εάν γραφόμουν σε γυμναστήριο στη Λευκωσία, θα μπορούσα να ασχολούμαι σοβαρά. Αλλά με γαμημένη ψυχολογία, είναι το τελευταίο που σκέφτεσαι...
γιατι ρε τι επαθε η ψυχολογια σου;
καψονια;
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.333
Πόντοι
266
Στρατο ξεχαστε την ασκηση. Και γυμναστηριο να εχει (εμεις ειχαμε και καλο μαλιστα) αν η μοναδα βαραει καμια τρελη εμπλοκη και πας απο σκοπια σε σκοπια και σε τρωνε η αυπνια και τα νευρα προτιμας να κατσεις στο κψμ να κανεις ενα τσιγαρο παρα να πλακωθεις στα βαρη δεν βρισκεις ορεξη ουτε νοημα.Αν τωρα εισαι σε μοναδα κομπλε σε θεμα υπηρεσιας και εχετε και γυμναστηριο μπορεις να ασκηθεις και να διατηρηθεις σε ενα επιπεδο αν εξω γυμναζοσουνα ενταντικα. Το τουμπανιασμα λιγο δυσκολο χανεται γιατι αλλαζει η ποσοτητα φαγητου και υπνου.Παντως ειναι καλη ευκαιρια για μονοζυγο εγω γυμναστηριο βαριομουν να παω αλλα τα μονοζυγα ηταν εξω απο τον λοχο και τα ελιωνα.
που εισαι αρχοντα...
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
γυμναστηριο διαθετουν και να μη διαθετουν μια μερα με εναν αδερφουλη καναμε προπονηση, διζυγι, μονοζυγο και καθισματα με ο ενας καβαλα στον αλλο.

γιναμε μουσκεμα, που να πληνεις τα ρουχα και 2ον με τι διατροφη να υποστηριξεισ την προπονηση.

ρε παιδια μην αγχωνεστε, προσωπικα δεν πιστευω οτι οι μυικες ινες χανονται τοσο ευκολα, ο μυς αδειαζει γλυκογονο και υγρα ακομα και αν εισαι σαρκομερικος και οι μυικες ινες μειωνονται σε ογκο. αλλα αν εχεις αναπτυξει τις δευτερευουσες-δορυφορικες ινες και τις πρωταρχικες μολις ξαναρχιζεις προπονηση και με μια προσεγμενη διατροφη ολα γινονται.

failure is an opportunity to learn n grow
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
καλα μιλαω με ενα αδερφο λημνο ειναι 70 μεσα και βγαινει με υπηρεσιακα... :zfuck: :fuck1: :fuck1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:

τι προπονηση να κανει, πηγε η γκομενα να του και ενω μολις την ειδε του μελανιασε απο την καυλα, την πηδηξε 3 φορες και δε μπορουσε να παρει τα ποδια του μετα... 70 μεσα, 70 μεσα, εβδομηντα, το φανταζεσαι 70 μερες καθημερινα υπηρεσια.... :rockon: :rockon: :headbang: :headbang: :headbang: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
5 μήνες πονάει ο καρπός μου όταν τον πιέζω είτε προς τα πάνω-έξω είτε προς τα κάτω-μέσα.
στην αρχή σταμάτησα ό,τι ασκήσεις τον πονούσαν(πιέσεις στήθος-ώμων,πους απς(καλά στα πουσ απς θάνατος Ο ΠΟΝΟΣ)
μετά και αφού δεν πέρναγε έκοψα τελείως κάθε γυμναστική για 2+ μήνες από τέλη ιούνη δεν έχω κάνει τπτ
μετά πήγα στο νοσοκομείο οι ακτινογραφίες είναι καθαρές ,τα οστά δεν έχουν τπτ
πότε σκατά θα περάσει; :headbang:

υ.γ. πάτερ μου σπαρτιάτης έγινες μεγάλε,μόνο αυτοί έκαναν ασκήσεις χωρίς τροφή και νερό επί μέρες,καταβολίζονταν άραγε; ;)
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.333
Πόντοι
266
5 μήνες πονάει ο καρπός μου όταν τον πιέζω είτε προς τα πάνω-έξω είτε προς τα κάτω-μέσα.
στην αρχή σταμάτησα ό,τι ασκήσεις τον πονούσαν(πιέσεις στήθος-ώμων,πους απς(καλά στα πουσ απς θάνατος Ο ΠΟΝΟΣ)
μετά και αφού δεν πέρναγε έκοψα τελείως κάθε γυμναστική για 2+ μήνες από τέλη ιούνη δεν έχω κάνει τπτ
μετά πήγα στο νοσοκομείο οι ακτινογραφίες είναι καθαρές ,τα οστά δεν έχουν τπτ
πότε σκατά θα περάσει; :headbang:

υ.γ. πάτερ μου σπαρτιάτης έγινες μεγάλε,μόνο αυτοί έκαναν ασκήσεις χωρίς τροφή και νερό επί μέρες,καταβολίζονταν άραγε; ;)
τι εννοεις μαυροπρασινε φιλε μου...
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
τενοντιτιδα..... ωχ... να μας πει κανας ειδημων κανας γιατρουλης κτλ


δεν καταβολιζεις με τη νηστεια, αυτη προστατευει τους μυες, ταχουμε πει  αυτα, ελα μην μου κλεινεις το ματι, αλλα μετα πρεπει να φας φαει της προκοπης οχι μεριδες σπινου

Υ.Γ καλα εεε παω ενα σαββατο κολλυωμενοσ 3.15 και μου λεει ο μαγειρας φαε οσο θες, εφαγα 6 χοιρινες δε μπορουσα να περπατησω και να αναπνευσω μετα αγκομαχουσα  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom