Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
συμφωνω κι εγω επι της ουσιας φιλε μου, αλλα σωματα αρμονικά κλπ ειναι γεματο η...πιάτσα  :2funny: :2funny:
ωραιο σωμα θεωρειται πλεον αυτο στο οποιο οι κοιλιακοι ξεχωριζουν κοματι κοματι, το σχημα ειναι τριγωνικο του κορμού, κλπ κλπ καταλαβαινεις.Με δεδομενο οτι ολοι δουλευουμε καποιες αρκετες ωρες καθε μερα κλπ και η διατροφη οκ μπορει να ειναι καλη (δεν αρκει ομως απλα καλη διατροφη) και επειδη εχουμε περασει και τα 30 προ πολλου εεε οσους φιλους ξερω και ειναι κοματιασμενοι εχουν    ;)    ;)    :dancing: :dancing:  ο καθένας το δικο του μυστικο  :2funny: :2funny:
καπως ετσι το ενοοώ...
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
συμφωνω κι εγω επι της ουσιας φιλε μου, αλλα σωματα αρμονικά κλπ ειναι γεματο η...πιάτσα  :2funny: :2funny:
ωραιο σωμα θεωρειται πλεον αυτο στο οποιο οι κοιλιακοι ξεχωριζουν κοματι κοματι, το σχημα ειναι τριγωνικο του κορμού, κλπ κλπ καταλαβαινεις.Με δεδομενο οτι ολοι δουλευουμε καποιες αρκετες ωρες καθε μερα κλπ και η διατροφη οκ μπορει να ειναι καλη (δεν αρκει ομως απλα καλη διατροφη) και επειδη εχουμε περασει και τα 30 προ πολλου εεε οσους φιλους ξερω και ειναι κοματιασμενοι εχουν    ;)    ;)    :dancing: :dancing:  ο καθένας το δικο του μυστικο  :2funny: :2funny:
καπως ετσι το ενοοώ...
η αλήθεια είναι ότι η καθημερινότητα και ο σύγχρονος τρόπος ζωής(σκέψου πχ πόσο λίγο περπατάμε)και διατροφής(σκέψου τι τρώμε και πόσο "καθαρά" είναι ακόμα κι αυτά που θεωρούμε "καθαρά")δεν ευνοούν όπως άλλοτε τη σωματική υγεία και ανάπτυξη.
από εκεί και πέρα είναι θέμα προσωπικό,τι θεωρεί κάποιος ωραίο,γυμνασμένο κλπ και τι θέλει για τον εαυτό του.
 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
παντα μιλαμε ΚΑΙ για καλα γονιδια.Παντα μιλαμε για προικισμενα ατομα.Αλλα ο στοχος ειναι παντα ενας και μονος : η τελειοτητα και μονο !!  :2funny:  :2funny:    :2funny:    :2funny: 
 

warrel1985

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2007
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
σαν καλο παιδί είπα να παω και γω γυμναστήριο.Πήγα έριξα μια ματιά σε 2 που πήγαινα παλαιότερα και γινόταν χαμός.Λόγω δουλειάς ,τελειώνω στις 6 το απογευμα , δε γίνεται να μαι σε ενα γυμναστληριο κανα 2ωρο και ουσιαστικά να γυμνάζομαι μισή ώρα λόγω κόσμου και αναμονής.Και δω τίθεται το ερώτημα: Πόσο δυνατόν είναι να κάνεις καλή γυμναστική σπίτι?Τι εξοπλισμός χρειάζεται? Έχουμε καμιά προσωπική εμπειρία?
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
σαν καλο παιδί είπα να παω και γω γυμναστήριο.Πήγα έριξα μια ματιά σε 2 που πήγαινα παλαιότερα και γινόταν χαμός.Λόγω δουλειάς ,τελειώνω στις 6 το απογευμα , δε γίνεται να μαι σε ενα γυμναστληριο κανα 2ωρο και ουσιαστικά να γυμνάζομαι μισή ώρα λόγω κόσμου και αναμονής.Και δω τίθεται το ερώτημα: Πόσο δυνατόν είναι να κάνεις καλή γυμναστική σπίτι?Τι εξοπλισμός χρειάζεται? Έχουμε καμιά προσωπική εμπειρία?
αναλογα φιλε θες να χασεις κιλα;
θες να φουσκωσεις λιγακι;
εγω εκανα και σπιτι και στο τζιμ
αν θες μονο βαρη
την βγαζεις  και στο σπιτι
αλλα αν θες αεροβια ασκηση,διαδρομο ποδηλατα κτλ
δυσκολα
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
σαν καλο παιδί είπα να παω και γω γυμναστήριο.Πήγα έριξα μια ματιά σε 2 που πήγαινα παλαιότερα και γινόταν χαμός.Λόγω δουλειάς ,τελειώνω στις 6 το απογευμα , δε γίνεται να μαι σε ενα γυμναστληριο κανα 2ωρο και ουσιαστικά να γυμνάζομαι μισή ώρα λόγω κόσμου και αναμονής.Και δω τίθεται το ερώτημα: Πόσο δυνατόν είναι να κάνεις καλή γυμναστική σπίτι?Τι εξοπλισμός χρειάζεται? Έχουμε καμιά προσωπική εμπειρία?
εξαρταται απο το ποσο πολυ θελεις να γυμναστεις. και ποια σημεια του σωματος θελεις να γυμνασεις. εγω τα τελευταια 3 χρονια απο τα 10 που γυμναζομαι κανω σπιτι και αυτα που εχω ειναι ενας παγκος για μπαρα, μια μπαρα , δυο αλτηρες μικρους, και κιλα. και ειμαι μια χαρα.
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
αναλογα φιλε θες να χασεις κιλα;
θες να φουσκωσεις λιγακι;
εγω εκανα και σπιτι και στο τζιμ
αν θες μονο βαρη
την βγαζεις  και στο σπιτι
αλλα αν θες αεροβια ασκηση,διαδρομο ποδηλατα κτλ
δυσκολα

για αύξηση μυικής μάζας δίχως γυμναστήριο παίζει κάτι;
 

warrel1985

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2007
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
το βασικό πού θέλω είναι να ΄΄σφίξω'' λιγάκι , να αποφύγω το λαπάδιασμα.Για αερόβια παίζω καμιά μπάλα , μπορώ να πήγαίνω για τρεξιματάκι.Για τι κόστος μιλάμε για μπάρες αλτήρες πάγκους?
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
το βασικό πού θέλω είναι να ΄΄σφίξω'' λιγάκι , να αποφύγω το λαπάδιασμα.Για αερόβια παίζω καμιά μπάλα , μπορώ να πήγαίνω για τρεξιματάκι.Για τι κόστος μιλάμε για μπάρες αλτήρες πάγκους?
για μπαρα αλτηρες παγκο και βαρη θα σου παει μαξ στο 200αρι αλλα μετα δεν θα θες κατι αλλο.θα μπορεις να κανεις τις περισοττερες ασκησεις. και μην πας σε τιποτα extreme stores η bodybuilding club γιατι θα σε δαγκωσουν. στο practiker μπορεις να βρεις οτι χρειαστεις.(δεν ξερω σε ολα, αλλα σε αυτο στην πειραιως σιγουρα)
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
χωρίς βάρη..πρωτεΐνη από το φαγητό...χρόνο γιατί;
κοιτα... για να σου κανω μια λιγο πιο αναλυτικη εξηγηση, με τα βαρη θα σκισεις τις μυικες σου ινες, και εφ οσον σκιστηκαν ο οργανισμος σου πρεπει να φτιαξει αλλες κ μεγαλυτερες για να αντεξουν αυτο που η προηγουμενες δεν αντεξαν. η πρωτεινη χρειαζεται για να την μετατρεψει ο οργανσμος σε αμινοξεα τα οποια ειναι το υλικο για την δομη των μυικων ινων.τωρα αν μπορεις να παρεις την ποσοτητα που χρειαζεσαι ημερησιως μονο απο το φαγητο σου εισαι μαγκας. για καποιον που κανη βαρη χρεαζεται 2 γρ ανα κιλο σωματικου βαρους.πχ για καποιον 70κ =140γρ ημερισιως που θα τα περνεις σταδιακα ανα δυο ωρες για να προλαβαινει ο οργανισμος σου να τα αφομιωνει. οχι το πρωι πχ 140γρ σε ενα γευμα και ειμαστε κομπλε για ολη την ημερα. και ο χρονος γιατι οι μυς αναπτυσονται πολυ σιγα και χρεαζετε χρονο για να αποκτησεις ογκο.
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
κοιτα... για να σου κανω μια λιγο πιο αναλυτικη εξηγηση, με τα βαρη θα σκισεις τις μυικες σου ινες, και εφ οσον σκιστηκαν ο οργανισμος σου πρεπει να φτιαξει αλλες κ μεγαλυτερες για να αντεξουν αυτο που η προηγουμενες δεν αντεξαν. η πρωτεινη χρειαζεται για να την μετατρεψει ο οργανσμος σε αμινοξεα τα οποια ειναι το υλικο για την δομη των μυικων ινων.τωρα αν μπορεις να παρεις την ποσοτητα που χρειαζεσαι ημερησιως μονο απο το φαγητο σου εισαι μαγκας. για καποιον που κανη βαρη χρεαζεται 2 γρ ανα κιλο σωματικου βαρους.πχ για καποιον 70κ =140γρ ημερισιως που θα τα περνεις σταδιακα ανα δυο ωρες για να προλαβαινει ο οργανισμος σου να τα αφομιωνει. οχι το πρωι πχ 140γρ σε ενα γευμα και ειμαστε κομπλε για ολη την ημερα. και ο χρονος γιατι οι μυς αναπτυσονται πολυ σιγα και χρεαζετε χρονο για να αποκτησεις ογκο.

ρε φίλε, μην ανησυχείς..κάνω 6 γεύματα ημερησίως που περιέχουν βρώμη, αυγά + ασπράδια αυγών, κοτόπουλο, γαλοπούλα κτλ, πράσινη σαλάτα..και γενικά οτιδήποτε μπορεί να μου παρέχει πρωτεΐνη...

το θέμα μου είναι ότι βαριέμαι το γυμναστήριο..οπότε σκέφτομαι να γυμνάζομαι στο σπίτι..τρέχω στο στάδιο 5 φορές την βδομάδα.. αλλά τα βάρη;
 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
το πρωτο σταδιο ειναι ευκολο.Το θεμα ειναι να γινεις κοματια.Εκει -λεμε- θελει : τεστο/winstrol κλπ.
Σημερα και η κουτση μαρια γυμναστηριο παει.Κοματια ομως?μονο ο Winstrolas ! αυτο λεμε (και παντα σε συνθηκες : σχεση 8ωρο,δουλειες μετακινησεις κλπ) οχι ολη μερα ξαπλα !!!!
 

Geppetto33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
258
Κριτικές
5
Like
471
Πόντοι
301
οχι στα αναβολικα δεν φτανουν για ολους εχει γεμισει ο τοπος μουφες αμαν πια
 

ΑΚΗΣ018

Μέγας
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
501
Κριτικές
37
Like
24
Πόντοι
4.165
θενξ, αλλά τι είναι αυτά;
deca= Ισχυρο αναβολικο που το δινουμε για να ενισχυσουμε τον μυελο των οστων οταν εχουμε μη αναγεννητικες αναιμιες..Για τα αποτελέσματά του είναι μια φτηνή και γρήγορη λύση. Τα κύρια προβλήματα είναι γυναικομαστία, προβλήματα ήπατος (ακόμα και καρκίνος), τριχόπτωση και φαλάκρα, αύξηση της χοληστερόλης και προβλήματα με το Εργαλείο. Στην αρχή τρελένεσαι στη στήση και μετά δεν κάνει κούκου. Σε απροσμένες περιπτώσεις εμφανίζεται και στείρωση.
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
deca= Ισχυρο αναβολικο που το δινουμε για να ενισχυσουμε τον μυελο των οστων οταν εχουμε μη αναγεννητικες αναιμιες..Για τα αποτελέσματά του είναι μια φτηνή και γρήγορη λύση. Τα κύρια προβλήματα είναι γυναικομαστία, προβλήματα ήπατος (ακόμα και καρκίνος), τριχόπτωση και φαλάκρα, αύξηση της χοληστερόλης και προβλήματα με το Εργαλείο. Στην αρχή τρελένεσαι στη στήση και μετά δεν κάνει κούκου. Σε απροσμένες περιπτώσεις εμφανίζεται και στείρωση.

όχι ρε παιδιά αναβολικά..!! έλεος..

μέχρι πρωτεΐνη..ούτε καν κρεατίνη..
 

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16

λοιπον μαγκες , αυξηση μυικης μαζας χωρις γυμναστηριο δεν παιζει . ( εκτος και αν φτιαξεις γυμναστηριο σπιτι σου )

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom