Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

resis

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2009
Μηνύματα
488
Like
2
Πόντοι
1
Τι ασκησεις μπορω να κανω αντι για αρσεις θανάτου?
Δεν θελω να το ρισκαρω για την μεση μου.
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
παλιο καλο μονοζυγο , ανοικτη-κλειστη λαβη ...
είστε της άποψης με το βάρος του σώματος και όσες επαναλήψεις βγουν ή με επιπλέον βάρος ώστε να βγαίνει συγκεκριμένος αριθμός επαναλήψεων πχ 5 ή 8 κλπ ;
 

Geppetto33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
258
Κριτικές
5
Like
471
Πόντοι
301
εγω κανω  και  με το βαρος του σωματος αλλα και με λιγο βαρος επιπλαιον  και επαναληψεις οσες πιο πολλες βγουνε.βεβαια κανω φανατικα αρσεις θανατου αν βαριεμαι καποια μερα κανω σκυφτη κωπηλατικη ή με το σταυρο αν την λεω σωστα (απο σκυφτη θεση ειναι και αυτη με μια μπαρα σφυνομενη απο τη μια μερια στον τοιχο)
 

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16
είστε της άποψης με το βάρος του σώματος και όσες επαναλήψεις βγουν ή με επιπλέον βάρος ώστε να βγαίνει συγκεκριμένος αριθμός επαναλήψεων πχ 5 ή 8 κλπ ;

αν μπορεις και βγαζεις πανω απο 10 , προσθεσε βαρος .


To μονόζυγο δεν είναι κυρίως για τα φτερά;

με ανοικτη λαβη κτυπαει πλατη . κλειστη για φτερα ...

μονο ηρεμα με τα φτερα μην πεταξουμε ...  :grin:
 

Επισκέπτης
μονοζυγο με ενα χερι μπορει κανεις σας να κανει ελξεις φλωρακια?

 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
εγω κανω  και  με το βαρος του σωματος αλλα και με λιγο βαρος επιπλαιον  και επαναληψεις οσες πιο πολλες βγουνε.βεβαια κανω φανατικα αρσεις θανατου αν βαριεμαι καποια μερα κανω σκυφτη κωπηλατικη ή με το σταυρο αν την λεω σωστα (απο σκυφτη θεση ειναι και αυτη με μια μπαρα σφυνομενη απο τη μια μερια στον τοιχο)

δηλαδή αν βγαίνουνε και πάνω από 20 συνεχίζεις;
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
αν μπορεις και βγαζεις πανω απο 10 , προσθεσε βαρος .


με ανοικτη λαβη κτυπαει πλατη . κλειστη για φτερα ...

μονο ηρεμα με τα φτερα μην πεταξουμε ...  :grin:
Eίσαι σίγουρος ρε παίχτη; Εγώ είχα την εντύπωση (κι αυτό νιώθω) ότι με ανοιχτές πιάνει αυτόhttp://[URL unfurl="true"]www.exrx.net/Graphics/TeresMajor.gif[/img[/URL]]


και με κλειστές αυτό  [img]http://[URL unfurl="true"]www.exrx.net/Graphics/LatissimusDorsiSide.gif[/img[/URL]]
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Eίσαι σίγουρος ρε παίχτη; Εγώ είχα την εντύπωση (κι αυτό νιώθω) ότι με ανοιχτές πιάνει αυτόhttp://[URL unfurl="true"]www.exrx.net/Graphics/TeresMajor.gif[/img[/URL]]


και με κλειστές αυτό  [img]http://[URL unfurl="true"]www.exrx.net/Graphics/LatissimusDorsiSide.gif[/img[/URL]]
[/quote]Και με της πιεσεις του στηθους μπορει ελαχιστα να σε πιασει στο πρωτο
 

Geppetto33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
258
Κριτικές
5
Like
471
Πόντοι
301
κοιταξε  φιλε bianco verdi  εγω πολυ δυσκολα να βγαλω πανω απο 20 γιατι εχω μεγαλο βαρος.βαρια βαρια μεχρι 15 κανω.και βαρος βαζω μονο μια 15αρα πλακα για να κανω 8.αλλα πιστευω οτι δεν ενδεικνεται η ασκηση αυτη για παραπανω απο 15 επαναληψεις αν κατι φιλοι κανουν 9-10 σετ με 20-30 επαναληψεις αλλα ειναι πιο πολυ του fitnes οχι τοσο της απολυτης δυυναμης και ογκου που αρεσει σε εμενα.αναλογα τι θες να κανεις αμα θες να καψεις θερμιδες βαρα και 20 επαναληψεις αμα μπορεις γιατι οχι?
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
To μόνο μ' άρεσε  :2funny:
Εγώ βάζω 20ακι βαράκι για 6 επαναλήψεις αλλά είμαι και τα μισά κιλά από σένα
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
κοιταξε  φιλε bianco verdi  εγω πολυ δυσκολα να βγαλω πανω απο 20 γιατι εχω μεγαλο βαρος.βαρια βαρια μεχρι 15 κανω.και βαρος βαζω μονο μια 15αρα πλακα για να κανω 8.αλλα πιστευω οτι δεν ενδεικνεται η ασκηση αυτη για παραπανω απο 15 επαναληψεις αν κατι φιλοι κανουν 9-10 σετ με 20-30 επαναληψεις αλλα ειναι πιο πολυ του fitnes οχι τοσο της απολυτης δυυναμης και ογκου που αρεσει σε εμενα.αναλογα τι θες να κανεις αμα θες να καψεις θερμιδες βαρα και 20 επαναληψεις αμα μπορεις γιατι οχι?
κατάλαβα!
στο 1ο σετ βγάζω πάνω από 15,αλλά όσο περνάνε τα σετς τόσο λιγότερες βγάζω.
θα δοκιμάσω και με βάρος(αν και το τζυμ που πάω δεν έχει ζώνη που βάζεις κιλά,θα πάρω αλτήρα ανάμεσα στα πόδια).

γενικά μ'αρέσει το μονόζυγο-δίζυγο και το χρησιμοποιώ όχι ως βοηθητικό,αλλά ως βασικό για πολλές ασκήσεις.
 

gg13

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
611
Like
0
Πόντοι
6
Έχει δοκιμάσει κάνεις τα εξής συμπληρώματα colon cleanse ultra, acai pure ultra
 

Geppetto33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
258
Κριτικές
5
Like
471
Πόντοι
301
παντως δυναμωσα παρα πολυ με τις αρσεις θανατου για πλατη και ανεβασα πολυ και στο μονοζυγο.μονοζυγο τωρα κανω 2 ασκηση πρωτα παντα αρσεις και καμια 10αρια σετ ,μονοζυγο κανω 5 σετακια απο 10 επαναληψεις επειδη ειμαι κλασμενος απο τις αρσεις.αν το κανω πρωτη ασκησει τοτε κανω πολλα αλλα τωρα πια σπανια ειμαι φανατικος στις αρσεις γιατι αμα κανετε συστηματικα θα δειτε οτι ειναι σουπερ ασκησει και δυναμωνει ολο το σωμα,και οσο πιο πολυ ανεβαινω στις αρσεις τοσο ανεβαινω και στα καθησματα γιατι οι μεση κραταει πιο πολυ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom