Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

Geppetto33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
258
Κριτικές
5
Like
471
Πόντοι
301
ρε μαγκες ολοι εσεις που γραφετε για πρωτεινες και κρεατινες εχετε παρει ποτε?γιατι αν ειχατε παρει θα ξερατε οτι δεν κανουν τπτ και δεν θα προτεινατε σε κανεναν.ελεος δλδ :headbang: :headbang: :headbang:.τι μουφες μην περνεται τπτ τετοια δεν κανουν απολυτως τπτ μονο πολλα ευρω.οσοι θελετε ογκο μονο με μυς χωρις φαρμακα ξεχαστε το απλα και ταπεινα.οσοι θελετε γραμμωσει χωρις φαρμακα παλι ξεχαστε το φαει μαζι και τους μισους σας μυς.ο αλλος ελεγε στο γυμναστηριο που παω εγω οτι με κρεατινη πηρε 6 κιλα τι μαλακιες ακουμε θεε μου.μαγκες καντε προπονηση καντε βαρη και διαδρομο η οτι αλλο θελετε αλλα για ογκο και γραμμωση ειναι αλλα παραμυθια αυτα
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Εγω ενα ξερω οταν περνω καθαρη πρωτεινη(ειτε Whey ειτε Καζεινη) εχω απιθανες στυσεις και το καβλι μου βρωμαει βαρβατιλα.Απο μυς δεν γινεται δουλεια γιατι τρωω και πινω ΑΓΡΙΩΣ,δεν κουραζομαι ομως και δεν νιωθω καταπονηση.Αυτη ειναι η εμπειρια μου με τα συμπληρωματα τα οποια γενικως αποφευγω αφου δεν μπορω να κανω διατροφη και αποτελεσμα δεν προκειται να δω.
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
ρε μαγκες ολοι εσεις που γραφετε για πρωτεινες και κρεατινες εχετε παρει ποτε?γιατι αν ειχατε παρει θα ξερατε οτι δεν κανουν τπτ και δεν θα προτεινατε σε κανεναν.ελεος δλδ :headbang: :headbang: :headbang:.τι μουφες μην περνεται τπτ τετοια δεν κανουν απολυτως τπτ μονο πολλα ευρω.οσοι θελετε ογκο μονο με μυς χωρις φαρμακα ξεχαστε το απλα και ταπεινα.οσοι θελετε γραμμωσει χωρις φαρμακα παλι ξεχαστε το φαει μαζι και τους μισους σας μυς.ο αλλος ελεγε στο γυμναστηριο που παω εγω οτι με κρεατινη πηρε 6 κιλα τι μαλακιες ακουμε θεε μου.μαγκες καντε προπονηση καντε βαρη και διαδρομο η οτι αλλο θελετε αλλα για ογκο και γραμμωση ειναι αλλα παραμυθια αυτα
Πεζουν πολλα πραγματα ρολο σε αυτο το θέμα
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Προφανος εσυ δεν θα εχεις δοκιμσει κατι απο αυτα! Είναι κινδυνους για την υγεια οντος,αλλα με σωστη προπονηση και αφωσιοση γηνεται δουλεια!
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
ρε μαγκες ολοι εσεις που γραφετε για πρωτεινες και κρεατινες εχετε παρει ποτε?γιατι αν ειχατε παρει θα ξερατε οτι δεν κανουν τπτ και δεν θα προτεινατε σε κανεναν.ελεος δλδ :headbang: :headbang: :headbang:.τι μουφες μην περνεται τπτ τετοια δεν κανουν απολυτως τπτ μονο πολλα ευρω.οσοι θελετε ογκο μονο με μυς χωρις φαρμακα ξεχαστε το απλα και ταπεινα.οσοι θελετε γραμμωσει χωρις φαρμακα παλι ξεχαστε το φαει μαζι και τους μισους σας μυς.ο αλλος ελεγε στο γυμναστηριο που παω εγω οτι με κρεατινη πηρε 6 κιλα τι μαλακιες ακουμε θεε μου.μαγκες καντε προπονηση καντε βαρη και διαδρομο η οτι αλλο θελετε αλλα για ογκο και γραμμωση ειναι αλλα παραμυθια αυτα
ε, ξερω γω... λες να μην εχουμε παρει ποτε μας και απλα να λεμε το πρωτο πραγμα που μας ηρθε στο κεφαλι για πρωτεινες και κρεατινες! εγω προσωπικα κανω βαρη 10 χρονια και περνω συμπληρωματα τα τελευταια 5
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
ε, ξερω γω... λες να μην εχουμε παρει ποτε μας και απλα να λεμε το πρωτο πραγμα που μας ηρθε στο κεφαλι για πρωτεινες και κρεατινες! εγω προσωπικα κανω βαρη 10 χρονια και περνω συμπληρωματα τα τελευταια 5
μπρατ την αποψη σου για την μονουυδρικη την καθαρη της εας;
και την phosphagen;
και betagen;
ευχαριστω εκ των προτερων
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
Αυτη την στιγμη ειμαι σε διαιτα και μου απομενουν να χασω ακομα 15 κιλα ειμαι λοιπον χοντρουλης..
Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο συμπλιρομα το οποιο μπορω να παρω χωρις ομως να μου προσθεσει κιλα γενικοτερα στο σωμα μου μιας και το μονο που θελω ειναι να φτιαξω τα χερια και τους ομους μου μονο.
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
Αυτη την στιγμη ειμαι σε διαιτα και μου απομενουν να χασω ακομα 15 κιλα ειμαι λοιπον χοντρουλης..
Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο συμπλιρομα το οποιο μπορω να παρω χωρις ομως να μου προσθεσει κιλα γενικοτερα στο σωμα μου μιας και το μονο που θελω ειναι να φτιαξω τα χερια και τους ομους μου μονο.
μην παρεις τιποτα
ΔΙΑΙΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
υψος;
βαρος;
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
μην παρεις τιποτα
ΔΙΑΙΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
υψος;
βαρος;
185/136κιλα τωρα ειμαι 124 κιλα ξεκινισα πριν 1.5 μηνες τρεξιμο στο βουνο και 4 προπονισεις μποξ την εβδομαδα ολγω δουλειας τα χερια μου και οι ωμοι εχουν αρκετο ογκο αλλα θελω να γραμοσουν γιατη ειναι σαν μονοκοματα ας τα πουμε..
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
185/136κιλα τωρα ειμαι 124 κιλα ξεκινισα πριν 1.5 μηνες τρεξιμο στο βουνο και 4 προπονισεις μποξ την εβδομαδα ολγω δουλειας τα χερια μου και οι ωμοι εχουν αρκετο ογκο αλλα θελω να γραμοσουν γιατη ειναι σαν μονοκοματα ας τα πουμε..
ρε φιλε γιατι 136 κιλα
πολλα ρε φιλε μου
ειναι και θεμα υγειας...
πρεπει να χασεις αλλη μια 10αρα και εισαι ΚΟΜΠΛΕ
τα παντα ολα λεμε..
το ιδανικο βαρος για μενα...
αυτο με τα χερια μπορει να ειναι και θεμα κατασκευης,σκαριφιμα κορμιου
παντως ο ογκος που εχεις σε αυτα
αλλοι προσπαθουν χρονια να το αποκτησουν και δεν μπορουν....
 

chris_r

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
131
Like
0
Πόντοι
1
Κατ'αρχάς μιας και γίνεται πάλι το γνωστό αλλαλουμ,να πω κι εγώ την ταπεινή μου άποψη...Απο ένα απλό συμπλήρωμα πρωτείνης δεν πρόκειται να δεις καμία απολύτως διαφορά!
Το θέμα όμως δεν είναι πως το παίρνεις για να δεις!!Αν το κάνεις γι'αυτό απλά πλανάσαι οικτρά...Το θεμα είναι πως το συμπληρωμα πρωτείνης εξυπηρετεί ΑΛΛΟ σκοπο!Και εξηγούμαι...
Αν υποθέσουμε πως ο οργανισμος σε κάθε γεύμα απορροφά περίπου στα 30γρ. πρωτείνη(εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες η απορροφησιμότητα) τότε εγώ που πρεπει να παιρνω γύρω στα 170γρ. πρωτείνη την ημέρα θα πρεπει να κάνω 6 γεύματα ας πούμε θεωρητικά με κοτόπουλο...Αν υπολογίσουμε πως η στέρεα τροφή χωνεύεται κάθε 3 ωρες περίπου,τότε εγώ θα πρεπει να είμαι ξύπνιος 18 ώρες για να κάνω τα γεύματα που πρέπει!Πράγμα το οποίο θα μου κάνει σίγουρα κακό και όχι καλό!Άρα λοιπόν ΕΓΩ σαν Χρήστος καταλήγω στην εξής τακτική η οποία θεωρώ πως πρέπει να είναι και η "αναγκαιότητα" του συμπληρώματος πρωτείνης.
Παίρνω λοιπόν 1 ή 2 ή και 3 αν χρειαστεί φορές την ημέρα 1 ρόφημα,το οποίο απορροφάτε σαφώς γρηγορότερα απο 3 ώρες απο τον οργανισμό μου και έτσι προλαβαίνω να κάνω παραπάνω ή όσα πρέπει τουλάχιστον γεύματα!Βέβαια το πόσα ροφήματα θα πιω εξαρτάται απο το αν έχω προπόνηση,τί ώρα κτλ...Γι'αυτό λοιπόν λέγεται "συμπλήρωμα"!Γιατί σε βοηθά να συμπληρώσεις την αναγκαία ποσοτητα πρωτείνης ημερισίως!!Δεν είναι βασικό γεύμα,ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΥΛΕΣ(προς Θεου!!!Ελεος!!!),δεν κάνει παραπάνω κακό απο το να φας την ΙΔΙΑ ποσότητα πρωτείνης απο άλλη πηγή,πχ κοτόπουλο,αυγά κτλ και γενικά είναι κάτι το οποίο σκεφτείται οτι το παίρνουν και τα νεογέννητα απο τις κρέμες(μόνο που η δική μας πρωτείνη δεν έχει τόσο υδατάνθρακα).
Όσον αφορά αυτό που λέγεται συχνά για νεφρά,συκώτια κτλ θέλω να πω αυτό που λέω και παραπάνω.Το αν οι δείκτες νεφρών και συκωτιού είναι κάπως ανεβασμένοι(ουρία,ουρικό οξύ,κρεατινίνη,τρανσαμινάσες) αυτό ΔΕΝ οφείλεται στο συμπλήρωμα!!Αν εσύ τρως 180πχ γραμάρια πρωτείνη την ημέρα και ο οργανισμός σου δεν τα απορροφάει όλα(απολύτως λογικο,πάντα τρώμε παραπάνω για να είμαστε καλυμένοι) τότε αυτά τα 180 είτε τα πάρεις απο 6 ροφήματα,είτε απο 6 γεύματα με γαλοπούλα πχ τότε είναι ΤΟ ΙΔΙΟ!!(όσον αφορα τους δείκτες που είπα παραπάνω..)

Τώρα οσον αφορά άλλα συμπληρώματα(κρεατίνη,νιτρικό,βιταμίνες κτλ) ειναι ενα μεγάλο και εξίσου ακίνδυνο κεφάλαιο όπως και η πρωτείνη το οποίο θέλει την αντίστοιχη ανάλυση,για την οποία δεν έχω χρόνο! :grin: :grin:
Υ.Γ Για την EAS που αναφέρθηκε πριν θα διαφωνήσω χωρίς να την έχω χρησιμοποιήσει,αλλά απο γνώμες που έχω ακούσει απο αρκετούς.Υπάρχουν στα online καταστήματα πολύ καλύτερες πρωτείνες!Απλά η EAS εισάγεται αρκετά στην Ελλάδα και γι'αυτό μας την πασάρουν σαν απο τις "καλύτερες"...
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
κρις
αν θελουμε να παρουμε κιλα
και οχι να διατηρουμεθα
δεν θα πρεπει να αυξησουμε την ληψη πρωτεινης
αρα και να ζορισουμε περαιτερω τα νεφρα;
υγ:ποια η προταση σου για μια καλη κρεατινη
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
ρε φιλε γιατι 136 κιλα
πολλα ρε φιλε μου
ειναι και θεμα υγειας...
πρεπει να χασεις αλλη μια 10αρα και εισαι ΚΟΜΠΛΕ
τα παντα ολα λεμε..
το ιδανικο βαρος για μενα...
αυτο με τα χερια μπορει να ειναι και θεμα κατασκευης,σκαριφιμα κορμιου
παντως ο ογκος που εχεις σε αυτα
αλλοι προσπαθουν χρονια να το αποκτησουν και δεν μπορουν....
Τυπε τροχαιο 8 μηνες κρεβατι... σηκοθικα 145 τα χανω παω 110 και αρχιζω της μαλακιες ξυδια καργα φαι κτλ κτλ να μαι λοιπον 136 ξυπναω ενα πρωι στραβομενος και λεω τερμα θα  γινω φετες..

το στυλ μου δεν κανει για κοιλιακους κτλ κτλ εχω πολλη μεγαλη πλατη που φενεται γαματη παρα τα κιλα μου,θελω λοιπον να χασω την κοιλια και να πριξω τα χερια μου για να μην φενονται μικρα σε σχεση με το υπολιπο σωμα μου, το θεμα με τα χερια μου ειναι οτι εχουν απιστευτο ογκο αλλα ειναι απο τον αγκονα ας πουμε μεχρι τον ομο ακριβος το ιδιο μεγεθος, δεν ξεχωριζει τιποτα...
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
Μου την καρφοσε παλι, παω για τρεξιμο!!! ολες οι γνωμες δεκτες και τα λεμε το βραδυ..
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
κρις
αν θελουμε να παρουμε κιλα
και οχι να διατηρουμεθα
δεν θα πρεπει να αυξησουμε την ληψη πρωτεινης
αρα και να ζορισουμε περαιτερω τα νεφρα;
υγ:ποια η προταση σου για μια καλη κρεατινη

πρεπει να δεις συνδιασμο παραγοντων και οχι μονο το ενα σκελος. Να διαμορφωσεις τις ασκησεις, να παιρνεις τα συμπληρωματα το σωστο χρονο, να αλλαξεις τη διατροφη σου, να κοιμασαι σωστα κτλ.

Αν κανεις σωστα τα παραπανω, θα μπορουσες να παρεις κιλα ακομα και με λιγοτερη πρωτεινη απο αυτη που επαιρνες μεχρι τωρα.
 

chris_r

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
131
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ προσωπικά τη λήψη πρωτείνης την αυξομοιώνω ανάλογα με την περίοδο(όγκος/δίαιτα) και αυτό με αργούς σχετικά ρυθμούς,όχι απότομα..Αν θες να πάρεις κιλά κατα τη γνώμη μου πρέπει να μάθεις ΠΟΣΗ προπόνηση να κάνεις,ΤΙ προπόνηση,ΠΟΣΟ να τρως,ΤΙ να τρως και κυρίως ΠΟΣΟ να ξεκουράζεσαι!!Απ'ότι καταλαβαίνεις είναι κάπως γενική η απάντηση μου,αλλα δυστηχως δεν υπάρχει 1 συνταγή την οποία να ακολουθείς και να γίνεται κάτι συγκεκριμένο...Ολα στο bodybuilding είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων..
Κρεατίνη έχω δοκιμάσει μόνο την μονουδρική της ΟΝ και το superpump της Gaspari που είχε μέσα κρεατίνη.Και απο τα 2 έμεινα ευχαριστημένος,βέβαια το Superpump τον πρώτο καιρό με τσίτωνε πολύ καλά και μου έδινε και πολύ καλή συγκέντρωση στην προπόνηση,αλλά μπορεί να είναι και ψυχολογικό...
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
πρεπει να δεις συνδιασμο παραγοντων και οχι μονο το ενα σκελος. Να διαμορφωσεις τις ασκησεις, να παιρνεις τα συμπληρωματα το σωστο χρονο, να αλλαξεις τη διατροφη σου, να κοιμασαι σωστα κτλ.

Αν κανεις σωστα τα παραπανω, θα μπορουσες να παρεις κιλα ακομα και με λιγοτερη πρωτεινη απο αυτη που επαιρνες μεχρι τωρα.
ρε συ...
με κοροιδευεις
σε αυτα εχεις δικιο 100% :rockon:
αλλα θελω να παρω κανα εξτρα κιλακι σε ογκο ταχεως
το κατα δυναμην....
για τα πιπινακια στην χαλκιδικη....
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
μπρατ την αποψη σου για την μονουυδρικη την καθαρη της εας;
και την phosphagen;
και betagen;
ευχαριστω εκ των προτερων
προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η κρεατινη η μονουδρικη λαμβανετε με μια περιοδο φορτωσης 4 κουταλακια γλυκου την ημερα πρωι πριν κ μετα προπονηση και βραδυ για 2 εβδομαδες, και μετα περιοδο συντηρησης 2 κουταλακια την ημερα, πριν κ μετα προπονηση. η κρεατινη κανει κατακρατηση υγρων και γι αυτο το λογο χρειαζετε περιπου 10 ποτηρια νερο ημερισιως.γι αυτο και ο περισοτερος ογκος στους μυς.τωρα για τις εταιριες... ειναι λιγο υποκειμενικο το θεμα. απλα παρε μια μονουδρικη κρεατινη και βαζε την μεσα στην πρωτεινη σου
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
και για το αλλο που ρωτησες για να παρεις κιλα πρεπει να αυξησεις υδατανθρακα, και οχι την πρωτεινη. παντως οποιος θελει καθαρο μυικο ογκο και γρηγορα, μια ειναι η απαντηση.... δεν γινετε! γι αυτο υπαρχουν οι περιοδοι ογκου και γραμμωσης. ετσι λειτουργει το σωμα μας.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
ρε συ...
με κοροιδευεις
σε αυτα εχεις δικιο 100% :rockon:
αλλα θελω να παρω κανα εξτρα κιλακι σε ογκο ταχεως
το κατα δυναμην....
για τα πιπινακια στην χαλκιδικη....

κατεβα στο τελικο να φας καλο ξυλο να τουμπανιασεις ταχεως

χαχαχχχα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom