Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
Οι πρωτεινεσ ογκου ειναι πρωτεινη (ορογαλακτικη συνηθως whey ή περισσοτερων πηγων (σπανια) ) και επιπλεον εχουν μεσα κ υδατανθρακα (εξου κι ο "ογκος" )

ειναι πολυ ακριβη επιλογη συγκριτικα με το να αγορασεις την πηγη υδατανθρακα (δεξτροζη, μαλτοδεξτρινη, κανα 2 εταιριες εχουν επεξεργασμενη βρωμη σε σκονη μεσα) και την πρωτεινη και να τις αναμίξεις εσυ, συμφωνα με την επιθυμητη αναλογια (αυτο προυποθετει κ να εχεις ζυγαρια αν θες καθορισμενες ποσοτητες κ οχι στο περιπου).

Δυστυχως υπαρχει αγνοια στα παιδια ή οχι κ τοσο παιδια που αρχιζουν να ασχολουνται. Τι περιμενεις απο μια πρωτείνη? Ποσο ογκο να σου βαλει? και τι εννοείς "με καλη διατροφή βεβαια"? Πως καθορίζεις την καλη διατροφη?

Ο Ζωρζης εχει δικιο, αλλα πώς να φτιαξει τη διατροφή του ο ανθρωπος, εδω οταν λες σε καποιον φαε αυγα, μετα τον πρωτο μηνα κ αφου συζητησει λιγο στο τζιμ, αρχιζει να πεταει τους κροκους κ ταυτογχρονα παει στο φαρμακειο κ αγοαραζει πολυβιταμινη...
 

florentino

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2010
Μηνύματα
13
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
το γυμναστηριο ειναι ωραιο για να πηγαινεις να ξεδινεις που και που.εγω προ 2ετιας ειχα πωρωθει τοσο που πηγαινα 4 φορες την εβδομαδα κ χτυπαγα δυομισαωρα...μαλακια μου αλλα τι να κανουμε,φανταζομουν οτι θα εκανα σωμα τυπου μαρακακη κ μετα θα με κθνηγουσαν τα γκομενακια...
πλεον το εχω σταματησει(μια γιατι δεν προλαβαινω κ απο την αλλη γιατι διαπιστωσα οτι αμα το σταματησεις μεσα σε ενα εξαμηνο εχει χαθει ολη η δουλεια).οι συμβουλες που εχω να δωσω ειναι οι εξης:
*μην εμπιστευεστε τους μαλακες τους γυμναστες οπως εκανα εγω γιατι δεν ξερουν που πανε τα τεσσερα...
*καλυτερα να δωσετε λιγα λεφτα σε εναν περσοναλ τρεινερ κ μετα αφου πιασετε το νοημα συνεχιζετε μονοι σας
*να λετε που κ που κανεναν δικο σας να σας λεει αν ο ογκος που πηρατε ειναι ελκυστικος(γιατι εμεις λογο των μικρων αλλαγων που γινονται δεν το περνουμε χαμπαρι...)εκτος αμα θελετε να μοιασετε στους πορτιερηδες τα τουμπανα..γοστα ειναι αυτα
*να κανετε διατροφη αλλα που κ που να τρωτε το αγαπημενο σας κ γεματο θερμιδες φαγητο(1-2 φορες την εβδομαδα)
*τελος καλη γυμναστικη κανει κ το κολυμπι κ δεν χρειαζεται να καθεσαι με τις ωρες.εγω για παραδειγμα παω περιπου τρεις φορες την εβδομαδα για μιση ωρα,,,βγαινεςι στα καπακια κ καθαρος...
 

sabourxo

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2009
Μηνύματα
58
Like
0
Πόντοι
0
Εχω ακουσει οτι στο τρεξιμο στο διαδρομο(μιας και μιλαμε για γυμναστηριο) ενδεχεται αντι για λιπος να καψεις μυικη μαζα αν δεν βαλεις την σωστη ταχυτητα αναλογα με το βαρος σου..ισχυει κατι τετοιο?  :huh:
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Εχω ακουσει οτι στο τρεξιμο στο διαδρομο(μιας και μιλαμε για γυμναστηριο) ενδεχεται αντι για λιπος να καψεις μυικη μαζα αν δεν βαλεις την σωστη ταχυτητα αναλογα με το βαρος σου..ισχυει κατι τετοιο?  :huh:
οταν κανεις για γραμμωση πχ διαδρομο σιγουρα θα καψεις αρκετο λιπος αλλα θελοντας και μη καις και μικρη ποσοτητα μυικης μαζας. γιαυτο και υπαρχουν και περιοδοι ογκου κ γραμμωσης.στην ογκου περνεις λιγο λιπος αναγκαστικα, και μυικη μαζα,και στην γραμμωση καις το λιπος αλλα χανεις αναγκαστικα και λιγο μυς.
 

couros1

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2008
Μηνύματα
268
Like
0
Πόντοι
1
εμενα το ροσιδι μου γουσταρι γιμνασμενα κορμια και τερατοδισ κοιλιακουσ.
οχι σαν τισ ελεινιδεσ που θελουν κιλιεσ!ουστ βρομιαρεσ. :rockon: :rockon:

φιλε μου οι γκομενες γουσταρουν τερατωδης πορτοφολι!! ρωσιδες και μη! δυστυχως ολα τα αλλα ερχονται δευτερα!
 

sabourxo

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2009
Μηνύματα
58
Like
0
Πόντοι
0
οταν κανεις για γραμμωση πχ διαδρομο σιγουρα θα καψεις αρκετο λιπος αλλα θελοντας και μη καις και μικρη ποσοτητα μυικης μαζας. γιαυτο και υπαρχουν και περιοδοι ογκου κ γραμμωσης.στην ογκου περνεις λιγο λιπος αναγκαστικα, και μυικη μαζα,και στην γραμμωση καις το λιπος αλλα χανεις αναγκαστικα και λιγο μυς.

μαλιστα..
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
φιλε μου οι γκομενες γουσταρουν τερατωδης πορτοφολι!! ρωσιδες και μη! δυστυχως ολα τα αλλα ερχονται δευτερα!
:rockon: :rockon: :rockon:
ετσι ειναι αλλα πολλες φορες πλουσιες κυριες μεγαλων και ευπορων οικογενειων
ξεκωλιαζοντε στην κυριολεξια με νταβραντισμενους νεανισκους
οπως και οι κορες αυτων...
για αυτο συνεχιζουμε και σφιγγουμε ανελλιπως και οτι φαμε...
πανταω οι μυωνες μετρανε
 

ZIGOLLO

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.121
Like
0
Πόντοι
16
οι πρωτεινες τελικα πειραζουν τον οργανισμο μας ?
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
οι πρωτεινες τελικα πειραζουν τον οργανισμο μας ?
η πρωτεινη αδερφε βρισκετε στα περισσοτερα φαφητα και ειναι η τροφη των μυων μας. αν δεν παει καθολου πρωτεινη στο σωμα σου δεν προκειτε να φτιαξει αμινοξεα που ειναι για να αναπλαθουν οι μυς.οι πρωτεινες λοιπον ειναι αυτο που λεει και η ιδια η λεξη, συμπληρωμα πρωτεινης εκτος αφτου που περνεις απο το φαγητο σου. δεν σου κανει καμια ζημια
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
η πρωτεινη αδερφε βρισκετε στα περισσοτερα φαφητα και ειναι η τροφη των μυων μας. αν δεν παει καθολου πρωτεινη στο σωμα σου δεν προκειτε να φτιαξει αμινοξεα που ειναι για να αναπλαθουν οι μυς.οι πρωτεινες λοιπον ειναι αυτο που λεει και η ιδια η λεξη, συμπληρωμα πρωτεινης εκτος αφτου που περνεις απο το φαγητο σου. δεν σου κανει καμια ζημια

οποτε να φαει ενα τσουβαλι συμφωνα με την αρτια καταρτισμενη αποψη σου  :jerking:


"δειξε μου το συκωτι σου να σου πω ποιος εισαι" 

πουσε ρε λεον γαμω τις πρεσες σου
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
οποτε να φαει ενα τσουβαλι συμφωνα με την αρτια καταρτισμενη αποψη σου  :jerking:


"δειξε μου το συκωτι σου να σου πω ποιος εισαι" 
ναι ξερεις τι... εαν ζυγιζει καμια 800σαρια κιλα μπορει να φαει ενα τσουβαλι!αλλα δεν περιμενα οτι θα επρεπε να το εξηγησω και αυτο. υποτιθεται οτι ειμαστε ολοι ανω των 18 εδω μεσα και οχι 5 χρονων. εκτος οτι στα κουτια των πρωτεινων γραφει δοσολογιες και οχι φατε ολο το κουτι σε μια μερα, και σε ολα τα αλλα που τα περνουμε σε συμπυκνωμενη δοση πχ βιταμινες c δεν νομιζω να τρως ολο το κουτι εσυ χωρις να διαβασεις δοσολογιες...
 

couros1

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2008
Μηνύματα
268
Like
0
Πόντοι
1
:rockon: :rockon: :rockon:
ετσι ειναι αλλα πολλες φορες πλουσιες κυριες μεγαλων και ευπορων οικογενειων
ξεκωλιαζοντε στην κυριολεξια με νταβραντισμενους νεανισκους
οπως και οι κορες αυτων...
για αυτο συνεχιζουμε και σφιγγουμε ανελλιπως και οτι φαμε...
πανταω οι μυωνες μετρανε

εχεις δικιο.γυμναζομαστε για την παρτη μας και οτι μας κατσει! :rockon:
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
Παίδες σκέφτομαι να αγοράσω την nitrotech hardcore της muscletech.Θα μου την προτείνατε?Από τα λίγα που διάβασα στα φόρουμς οι απόψεις διίστανται για το συγκεκριμένο προιόν.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Εγώ παίχτη στην προτείνω. Αλλά εσύ θα εμπιστευτείς ένα μαλάκα  από το internet με νικ λιονταριού που σου λέει να πάρεις κάτι από το οποίο μπορεί να έχει 100 συμφέροντα;
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Παίδες σκέφτομαι να αγοράσω την nitrotech hardcore της muscletech.Θα μου την προτείνατε?Από τα λίγα που διάβασα στα φόρουμς οι απόψεις διίστανται για το συγκεκριμένο προιόν.
εαν ειναι η πρωτη σου,καλη ειναι για αρχη. παντως εαν εχεις δοκιμασει και αλλες καθαρες η ογκου χωρις κρεατινη μεσα θα σου φανει λιγο χαλια η γευση επειδη θα εχεις να τη συγκρινεις.για ποιο λογο κατεληξες να παρεις πρωτεινη?κανεις καποιο σπορ?
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
Έχω δοκιμάσει 4 πρωτείνες.1 για όγκο και οι άλλες 3 καθαρές.Μόνο γυμναστήριο πηγαίνω, 3 χρόνια σχεδόν.Whitey ποια θα μου πρότεινες φίλε?
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
απο οτι γραφεις δεν εχεις ξαναπαρει κρεατινη. διαβασες κατι και θελεις να την ξεκινησεις?ξερεις πως ενεργη?
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
Για την "Ηρακλής" έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν μου γεμίζει και τόσο το μάτι.Brad κρεατίνη είχε και η serious mass της ον που είχα πάρει.Πολύ φούσκωμα.Έπαιρνα κιλά πολύ γρήγορα και ανέβαζα και επαναλήψεις αλλά το στομάχι μου το γαμούσε ώρες ώρες.Στόχος μου είναι να πάρω μυική μάζα με όσο το δυνατόν λιγότερο λίπος, ή τουλάχιστον να διατηρηθώ στα επίπεδα που είμαι τώρα.
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
εγω θα σου προτεινα να παρεις μια καθαρη χωρις πολυ υδατανθρακα 3γρ περιπου (οι κορυφαιες θεωρουνται η ON και η eas και να παρεις και μια κρεατινη μονουδρικη να την προσθετεις μεσα στην πρωτεινη. αν παρεις κρεατινη να θυμασαι, πολυ νερο...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom