Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
επομενως αφου κανεις προπονηση 5 ημερες και κανεις compound ασκησεις, πως λες για μεγαλυτερο χρονο αποθεραπειας?


ακομα κ προγραμματα δυναμης οπως το 5χ5 που κανουν 3 φορες/εβδ τις ιδιες compound ασκησεις εχουν heavy-medium-light εντασης μερες.

οκ παντως αν το εχεις κατεβασει απτο εχρχ ειμαστε οκ. αλλα κ παλι λες τα ποδια ειναι πισω, δεν εχει deadlifts, squats, front squats, hyperextensions, glute ham raise το προγραμμα?

τεσπα αν θες ριξε μια ματια κ εδω ίσως να το βρεις ενδιαφερον
To εχω διαβασει το λινκ που παραθετεις, ειναι εξαιρετικο αρθρο και το επομενο σπλιτ μου θα ειναι απο εκει, μαλλον κατι σαν το option B.
Λοιπον τι εννοω: Ας υποθεσουμε οτι κανω στηθος Δευτερα. Την Παρασκευη ημερα τρικεφαλων θα κανω πιεσεις παγκου κλειστης λαβης και ντιπς στο διζυγο, ασκησεις τρικεφαλων μεν αλλα με συνεργους τους pectoralis κι ετσι θα ξαναεργαστει το στηθος μεσα στην εβδομαδα αλλα οχι σε φουλ πιεση. Το ιδιο ισχυει για ολες τις προπονησεις. Εννοειται οτι χρειαζεται και νοητικος ελεγχος στομ τροπο που γινονται οι ασκησεις.
Το σκουωτ για μενα ειναι Η ασκηση και παντα αρχιζω ποδια μ αυτη και συνεχιζω με glute ham raise.
Τα deadlifts  δυστυχως εχουν κοπει λογω καποιων περιοδικων μικροπροβληματων στην κατω ραχη. Αυτη η ασκηση ποτε δε με πηγε, ποτε δεν βρηκα καλη φορμα σ' αυτη, ειναι πιθανως η κατατομη του σωματος μου γιατι την εχω προσπαθησει πολλα χρονια
 

condemned

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.497
Like
0
Πόντοι
16

Πλεον αυτο μονο,και βαρη για συντηρηση
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
σαγαπαω  :grin:

μαζι με τον Βιανκο

εχεις δοκιμασει σουμο δεαδλιφτ, ισως να σου ταιριαζει καλυτερα, δε κανουν κ τα 2 ειδη για ολους, λογω σωματοδομης
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
ααα δλδ τα push pull splits ακυρωνονται, και με ποια σειρα θα κανεις τους ανταγωνιστες και ποιες ασκησεις?

και το στηθος δε συμμετεχει στην πλατη και η πλατη δε συμμτεχει στο στηθος? τι λες τωρα!
το ποσοστο συμετοχης το ξερεις ποσο ειναι;;
 

condemned

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.497
Like
0
Πόντοι
16
σαγαπαω  :grin:

μαζι με τον Βιανκο

εχεις δοκιμασει σουμο δεαδλιφτ, ισως να σου ταιριαζει καλυτερα, δε κανουν κ τα 2 ειδη για ολους, λογω σωματοδομης

σε εμενα το λες? μα δεν εκανα bodybuilding ποτε μου.το απαιχθανομαι σαν αθλημα.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
καμια σχεση στηθος με πλατη.2 διαφορετικες μυικες ομαδεσ.βασικα γκομενιε οταν εκαμνα παντα το στηθος το συνδιαζα με δικεφαλο.
ειναι 2 ανταγωνιστικες μυικες ομαδες....
 

condemned

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.497
Like
0
Πόντοι
16
απλα δουλευα παντα μα παντα αντοχη στην δυναμη/και ετσι με βολευε το στηθος να το δουλευω κυκλικα με δικεφαλο και supersets
 

condemned

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.497
Like
0
Πόντοι
16
τεσπα..αν θες να το παμε σοβαρα..να το παμε..δεν εχω προβλημα...μαρεσει να συζηταω για τετοιου ειδους θεματα
 

condemned

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.497
Like
0
Πόντοι
16
αν εχεις κατι να πεις πες το...οχι ν μου κανεις κοπιπειστ τα φαρμακακια π μαλλον ξερεις να πινεις πολυ καλα...και ν μ το παιζεις γνωστης....
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
λοιπον, οταν κανεις στηθος θα κανεις πλατη ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ, ποτε το ενα απο τα δυο μονο του,ειναι ανταγωνιστες μυς και πρεπει να δουλευονται το ιδιο, οπως δικεφαλοι- τρικεφαλοι, τα χερια μπορει να τα κανεις και με ωμους, οπως και τους τραπεζιους με την πλατη, οικολογικα προιοντα κατα την γνωμη μου δεν υπαρχουν,τι  ωρα πας συνηθως γυμναστηριο;;

Γυμναστηριο παω νωρις το πρωι πριν παω στο γραφειο, δεν μου αρεσει το βραδυ και η πολυκοσμια.
Ριξε μια ματια στο σαιτ τους ετσι για την ιστορια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom