Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

zarralee

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
416
Like
0
Πόντοι
1
παιδια οι καλυτερες ασκησεις γινονται στο μονοζυγο..απλα ασχολειθητε μαζι του και μεσα σε δυο μηνες θα εχετε τρομερα αποτελεσματα.ζητω η γυμναστικη κατω τα αναβολικα!
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
Πάτερ, μιας και ανέφερες πολλά αμίνο παραπάνω, ποια είναι η γνώμη σου για τα animal nitro της universal ;

To zma πιστεύεις ότι βοηθάει καθόλου ; Νιτρικό ή kre-alkalyn ;

σε εμενα απευθυνεσαι?

ta animal τα ρβισκω καπως εως πολυ  ακριβα ακομα κ απο εξωτερικο.

τα νιτρικα βασιζονται στην καφεινη, καλυτερα παρε ταμπλετες καφεινη αν θες αυτο. Επισης στη Βετα Αλανιν και σε μικρο ποσοτητες κρεατινης. Η βετα-Αλανιν κανει αυτο που κανει κι η σοδα (καποια εχουν Βετα Αλανιν καποια εχουν Sodium Bicarbonate ακα baking soda ναι!) . Παρεμβαινει στην εκκριση του γαλακτικου οξεος και κατ αυτον τον τροπο κανεις μεγαλυτερες προπονησεις. Εξαιρετικο αν θες να εχεις μειωμενη κοπωση, αν εισαι αθλητης αντοχης κτλ, αν ενδιαφερεσαι για μυικη αναπτυξη ωστοσο αυτο ειναι κακο καθως η εκκριση γαλακτικου οξεος δινει δευτερευον σημα για την εκκριση αυξητικης ορμονης. Τι αλλο εχουν μεσα, συνηθως Β12 και Β6 οι οποιες ειναι καταλυτες και σου "δινουν" ενεργεια=καλυτερο μεταβολισμο των τροφιμων. Και καποια εχουν τεραστιες ποσοτητες καφεινης, σε τσιτωνει βεβαιως, αλλα ταυτογχρονα παρεμβαινει στο πώς το σωμα μεταβολιζει τη γλυκοζη. Το τελευταιο βασιζεται σε ερευνα σε διαβητικους, αλλα κ παλι σε βαζει σε σκεψεις.
Για την κρε αλκαλιν δε ξερω. αυτο που ξερω ειναι οτι ολες οι παραλλαγες της κρε βασιζονται στη μονουδατικη και απλα βρικαν τροπο να παιρνουν περισσοτερα λεφτα. Ασε που ολες οι ερευνες εχουν γινει στην τελευταια. Νομιζω οτι μια κρεα πιουρ (γερμανικη, μην παρεις τη κινεζικη) και μια ταυρινη θα κοστισουν πολυ λιγοτερο και θα κρατησουν πολυ περισσοτερο. Τα ζμα ειναι μια χαρα.

Α ξεχασα το νιτρικο θα σου δωσει και μια μικρη φλεβικοτητα για κανα 2ωρο. Ωστοσο η μαυρη σοκολατα ειναι καλυτερη επιλογη
Dark Chocolate Increases Production of Nitric Oxide

Taubert et al say that short-term studies have previously shown that high doses of cocoa for two weeks can improve endothelial function and reduce blood pressure, due to the action of cocoa polyphenols...

"The apparent mechanisms by which dark chocolate lowered BP suggests a chronic increase in the production of nitric oxide in the vascular endothelium," the researchers explain

καθως θα αυξησει κ την ευαισθησια ινσουλινης και θα σου δωσει και stearic acid
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
εγω χρησιμοποιω αυτα (το σαιτ ειναι τυχαια επιλογη, απλα τα εχει μαζεμενα)


μια πολυβιταμινη organic να μην εχεις χρωματα κ τεχνητες βιταμινες, αν κ με ψηνει να την κοψω την μουλτι, καθως νομιζω οτι τα αυγα, οι ταμπλετες απο συκωτι, η γυρη, ελαιολαδο, μουρουνελαιο καλυπτουν τις αναγκες μου απο βιταμινες-μεταλλα. Ωστοσο το παρακατω
με ψηνει να το δοκιμασω


προσεξε στη δοσολογια λενε 8 ταμπλετες και σε αυτες εχει 10mg manganese εχουν κανει μια μικρη μαλακια εδω, καθως σε ατομα εως 90 κιλα πανω απο 7 μγ ειναι τοξικο,οποτε δεν παιρνεις 8 ταμπλετες που λενε, αλλα 4 το πολυ ανα ημερα ολα τα μεταλλα ειναι chelated -ate, το ΑΛΑ ειναι σκετο ΑΛΑ οποτε μαλλον ειναι Σ το περισσοτερο και λιγο Ρ το Σ απορριπτεται, αλλα εν ειναι αυτο το μονο που εχω να παραπονεθω ειμαι οκ και εχει και τα glandulars μεσα οποτε τζι τζι τζι
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
ρε μαλακες αμα γουσταρετε να κανατε σωμα.... πηγαιντε ρωτηστε εναν γυμναστη που εχει τελειωσει γυμναστικη ακαδημια... αμα γουσταρεις να κανεις και διατροφη παραλληλα  ρωτα εναν διατροφολογο..


μαλακια thread για ξερολες του καναπε
 

Επισκέπτης
ρε μαλακες αμα γουσταρετε να κανατε σωμα.... πηγαιντε ρωτηστε εναν γυμναστη που εχει τελειωσει γυμναστικη ακαδημια... αμα γουσταρεις να κανεις και διατροφη παραλληλα  ρωτα εναν διατροφολογο..


μαλακια thread για ξερολες του καναπε
ρε μαλακα κλωνακο τσιπα δεν εχεις απανω σου?ε?

δε φτανεις που μας εχεις αραδιασει ενα καρο μαλακιες σ αυτο το θρεντ θα μας την πεις κιολας?

κουραδα ορθια που θες και γυμναστικες και κικμποξιν παλιομπουχεσα
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Πηρε ενας φιλος μου nitrotech hardcore ( nuscletech) δεν είναι ιδιαιτερα πορομενος με το αθλημα αλλα πηρε 4 κιλα σε 20 μερεσ καθαρα μυικα κιλα!! Είναι τωρα αυτο φυσικο? Εδο με το ζορι περνω 4 κιλα σε 6-7 μηνες σε 3 βδομαδες? Δηλαδη τι διαολο περιεχει αυτο και τα πειρε απωτομα ο αλλος?
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
ρε μαλακα κλωνακο τσιπα δεν εχεις απανω σου?ε?

δε φτανεις που μας εχεις αραδιασει ενα καρο μαλακιες σ αυτο το θρεντ θα μας την πεις κιολας?

κουραδα ορθια που θες και γυμναστικες και κικμποξιν παλιομπουχεσα
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

μαλακα τι σε εχει πιασει δεν ξερω

1/ εγραψα γενικα πραγματα οπως οτι το τρεξιμο ειναι καλυτερο απο το joking και γυμναζεις ολους τους μυς του σωματους σου....... δεν αρχισα να το παιζω δασκαλος
2/ ρε μαλακα ουτε καν ξερεις τι ειναι το kick boxing τα εχεις παιξει μαλακα χοντρε... εγω κανω Kick boxing εσυ εχεις κανει για να μιλας?????

μιλα και εσυ λοιπον για γυμναστικες και Kick boxing οταν δεν εχει κανει τιποτα απο τα 2
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

μαλακα τι σε εχει πιασει δεν ξερω

1/ εγραψα γενικα πραγματα οπως οτι το τρεξιμο ειναι καλυτερο απο το joking και γυμναζεις ολους τους μυς του σωματους σου....... δεν αρχισα να το παιζω δασκαλος
2/ ρε μαλακα ουτε καν ξερεις τι ειναι το kick boxing τα εχεις παιξει μαλακα χοντρε... εγω κανω Kick boxing εσυ εχεις κανει για να μιλας?????

μιλα και εσυ λοιπον για γυμναστικες και Kick boxing οταν δεν εχει κανει τιποτα απο τα 2
Δεν γυμναζει ιδιαιτερα το πανο σωμα!! Τους μυες των ποδιων γυμναζει
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
Πηρε ενας φιλος μου nitrotech hardcore ( nuscletech) δεν είναι ιδιαιτερα πορομενος με το αθλημα αλλα πηρε 4 κιλα σε 20 μερεσ καθαρα μυικα κιλα!! Είναι τωρα αυτο φυσικο? Εδο με το ζορι περνω 4 κιλα σε 6-7 μηνες σε 3 βδομαδες? Δηλαδη τι διαολο περιεχει αυτο και τα πειρε απωτομα ο αλλος?
οταν θα χεσει το νεφρο του θα καταλαβει τι πηρε.
 

Pink_floyd

Μέγας
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
4.465
Πηρε ενας φιλος μου nitrotech hardcore ( nuscletech) δεν είναι ιδιαιτερα πορομενος με το αθλημα αλλα πηρε 4 κιλα σε 20 μερεσ καθαρα μυικα κιλα!! Είναι τωρα αυτο φυσικο? Εδο με το ζορι περνω 4 κιλα σε 6-7 μηνες σε 3 βδομαδες? Δηλαδη τι διαολο περιεχει αυτο και τα πειρε απωτομα ο αλλος?

Φιλε μου, καταρχας 4 κιλα μυικα σε 20 μερες δεν υπαρχουν. Ουτε τα πιο δυνατα χημικα φαρμακα δεν δινουν αυτα τα κιλα σε 20 μερες.Μιλαμε για επιπεδα πρωταθλητων bodybuilding και δεν παιρνουν τοσο σε 20 μερες.

Το οτι καποιος παιρνει αρκετα κιλα σε Χ μερες τις περισσοτερες φορες οφειλεται στο οτι ειναι σε περιοδο αναπτυξης το κορμι του. Ειναι συνδυασμοι πολλων παραγοντων και πιστευω πως πολλα σκευασματα με τις μαλακιες που περιεχουν ενεργοποιουν καποιες διαδικασιες στο σωμα μας ετσι ωστε να αρχισει να αποθηκευει διαφορα. αλλα σε καμια περιπτωση ενα σκευασμα των 50 ευρω μαζι με γαλα δεν δινει μυες..

Σιγουρα θα πηρε μισο κιλο μυες και τα υπολοιπα λιπουδακι..
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Φιλε μου, καταρχας 4 κιλα μυικα σε 20 μερες δεν υπαρχουν. Ουτε τα πιο δυνατα χημικα φαρμακα δεν δινουν αυτα τα κιλα σε 20 μερες.Μιλαμε για επιπεδα πρωταθλητων bodybuilding και δεν παιρνουν τοσο σε 20 μερες.

Το οτι καποιος παιρνει αρκετα κιλα σε Χ μερες τις περισσοτερες φορες οφειλεται στο οτι ειναι σε περιοδο αναπτυξης το κορμι του. Ειναι συνδυασμοι πολλων παραγοντων και πιστευω πως πολλα σκευασματα με τις μαλακιες που περιεχουν ενεργοποιουν καποιες διαδικασιες στο σωμα μας ετσι ωστε να αρχισει να αποθηκευει διαφορα. αλλα σε καμια περιπτωση ενα σκευασμα των 50 ευρω μαζι με γαλα δεν δινει μυες..

Σιγουρα θα πηρε μισο κιλο μυες και τα υπολοιπα λιπουδακι..
Μπορει δεν ξερω !! Αλλα στανταρ 1 κιλο το πηρε
 

Pink_floyd

Μέγας
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
4.465
Οχι 1 ειναι παρα πολυ...
Φαντασου 1 κιλο χ 12 μηνες 12 κιλα καθαροι μυες στο σωμα ? Μιλαμε για τερας... Αν ηταν ετσι σε ενα χρονο θα γινομασταν ολοι σφιχτες....

Μισο κιλο και πολυ σου λεω.. δεν το λεω τυχαια το μισο..
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Οχι 1 ειναι παρα πολυ...
Φαντασου 1 κιλο χ 12 μηνες 12 κιλα καθαροι μυες στο σωμα ? Μιλαμε για τερας... Αν ηταν ετσι σε ενα χρονο θα γινομασταν ολοι σφιχτες....

Μισο κιλο και πολυ σου λεω.. δεν το λεω τυχαια το μισο..
Αρα λογικα το συμπληρωμα του εδωσε και λιπος
 

Tarasch

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2007
Μηνύματα
758
Κριτικές
11
Like
52
Πόντοι
4.165
Αρα λογικα το συμπληρωμα του εδωσε και λιπος
kai νερα στο σωμα.αυτο το συμπληρωμα πρεπει να εχει και κρεατινη μεσα.μολις το σταματησει καποια απο αυτα θα τα χασει.
 

mhtsos69

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.339
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
16
σε εμενα απευθυνεσαι?

ta animal τα ρβισκω καπως εως πολυ  ακριβα ακομα κ απο εξωτερικο.

τα νιτρικα βασιζονται στην καφεινη, καλυτερα παρε ταμπλετες καφεινη αν θες αυτο. Επισης στη Βετα Αλανιν και σε μικρο ποσοτητες κρεατινης. Η βετα-Αλανιν κανει αυτο που κανει κι η σοδα (καποια εχουν Βετα Αλανιν καποια εχουν Sodium Bicarbonate ακα baking soda ναι!) . Παρεμβαινει στην εκκριση του γαλακτικου οξεος και κατ αυτον τον τροπο κανεις μεγαλυτερες προπονησεις. Εξαιρετικο αν θες να εχεις μειωμενη κοπωση, αν εισαι αθλητης αντοχης κτλ, αν ενδιαφερεσαι για μυικη αναπτυξη ωστοσο αυτο ειναι κακο καθως η εκκριση γαλακτικου οξεος δινει δευτερευον σημα για την εκκριση αυξητικης ορμονης. Τι αλλο εχουν μεσα, συνηθως Β12 και Β6 οι οποιες ειναι καταλυτες και σου "δινουν" ενεργεια=καλυτερο μεταβολισμο των τροφιμων. Και καποια εχουν τεραστιες ποσοτητες καφεινης, σε τσιτωνει βεβαιως, αλλα ταυτογχρονα παρεμβαινει στο πώς το σωμα μεταβολιζει τη γλυκοζη. Το τελευταιο βασιζεται σε ερευνα σε διαβητικους, αλλα κ παλι σε βαζει σε σκεψεις.
Για την κρε αλκαλιν δε ξερω. αυτο που ξερω ειναι οτι ολες οι παραλλαγες της κρε βασιζονται στη μονουδατικη και απλα βρικαν τροπο να παιρνουν περισσοτερα λεφτα. Ασε που ολες οι ερευνες εχουν γινει στην τελευταια. Νομιζω οτι μια κρεα πιουρ (γερμανικη, μην παρεις τη κινεζικη) και μια ταυρινη θα κοστισουν πολυ λιγοτερο και θα κρατησουν πολυ περισσοτερο. Τα ζμα ειναι μια χαρα.

Α ξεχασα το νιτρικο θα σου δωσει και μια μικρη φλεβικοτητα για κανα 2ωρο. Ωστοσο η μαυρη σοκολατα ειναι καλυτερη επιλογη
Dark Chocolate Increases Production of Nitric Oxide

Taubert et al say that short-term studies have previously shown that high doses of cocoa for two weeks can improve endothelial function and reduce blood pressure, due to the action of cocoa polyphenols...

"The apparent mechanisms by which dark chocolate lowered BP suggests a chronic increase in the production of nitric oxide in the vascular endothelium," the researchers explain

καθως θα αυξησει κ την ευαισθησια ινσουλινης και θα σου δωσει και stearic acid

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου Πάτερ...την ευλογία σου... :)

Θα συμφωνήσω για την τσιμπημένη τιμή των Animal..βέβαια δεν ξέρω αν ισχύει εδώ το ότι πληρώσεις πέρνεις. Ανεξάρτητα απο το κόστος τους, ποιά είναι η άποψη σου σε σχέση με άλλα αμινο ;

Νιτρικά ακόμα δεν έχω δοκιμάσει, είμαι αρκετά ευχαριστημένος απο την kre-alkalyn μέχρι στιγμής. Όσον αφορά την μαύρη σοκολάτα,έχεις κάνει κάποια δοκιμή και είδες διαφορά στην προπόνηση ;

Ω3-Ω6 σε τι ποσότητες πιστεύεις πρέπει να λαμβάνονται ;

Όσον αφορά την γράμμωση, μιας και έρχετε το καλοκαίρι, έχεις να προτείνεις κάποιες τροφές που επισπεύουν την διαδικασία καύσης λίπους ;



 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου Πάτερ...την ευλογία σου... :)

Θα συμφωνήσω για την τσιμπημένη τιμή των Animal..βέβαια δεν ξέρω αν ισχύει εδώ το ότι πληρώσεις πέρνεις. Ανεξάρτητα απο το κόστος τους, ποιά είναι η άποψη σου σε σχέση με άλλα αμινο ;

Νιτρικά ακόμα δεν έχω δοκιμάσει, είμαι αρκετά ευχαριστημένος απο την kre-alkalyn μέχρι στιγμής. Όσον αφορά την μαύρη σοκολάτα,έχεις κάνει κάποια δοκιμή και είδες διαφορά στην προπόνηση ;

Ω3-Ω6 σε τι ποσότητες πιστεύεις πρέπει να λαμβάνονται ;

Όσον αφορά την γράμμωση, μιας και έρχετε το καλοκαίρι, έχεις να προτείνεις κάποιες τροφές που επισπεύουν την διαδικασία καύσης λίπους ;
μπες στο φουρνο...
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Δεν γυμναζει ιδιαιτερα το πανο σωμα!! Τους μυες των ποδιων γυμναζει
αν πας και κανεις προπονηση θα σου πω εγω αν μπορεις να σηκωσεις την επομενη το κουταλι για να φας που γυμναζει μονο τα κατω ακρα, τι λετε ρε;;καθομαι και διαβαζω το τι γραφεται και απορω, κανεις σας δεν ειναι γυμναστης η διατροφολογος και αραδιαζεται ασκησεις και συμπληρωματα , δεν πατε καλα ρεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!
 

mhtsos69

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.339
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
16
αν πας και κανεις προπονηση θα σου πω εγω αν μπορεις να σηκωσεις την επομενη το κουταλι για να φας που γυμναζει μονο τα κατω ακρα, τι λετε ρε;;καθομαι και διαβαζω το τι γραφεται και απορω, κανεις σας δεν ειναι γυμναστης η διατροφολογος και αραδιαζεται ασκησεις και συμπληρωματα , δεν πατε καλα ρεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!

μπες στο φουρνο...

οκ pro.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom