Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
700
Κριτικές
12
Like
403
Πόντοι
3.235
μετά απο χρόνια γυμναστήριο σκέφτομαι για πρώτη φορά για καποιο διάστημα προς το καλοκαίρι να πάρω ενα συμπλήρωμα διατροφής, αφού δε βλέπω πια μεταβολές στο σώμα. Εχει κανεις να προτεινει κατι? Διάβασα καλά λόγια για την ISO GOLD (κάπως ετσι) την πρωτεινη? ή να πάρω γλουταμίνη? Πάνω απο όλα να ειναι όσο το δυνατόν ακύνδυνη για την υγεία γίνεται.

Καμιά ιδέα?
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
μετά απο χρόνια γυμναστήριο σκέφτομαι για πρώτη φορά για καποιο διάστημα προς το καλοκαίρι να πάρω ενα συμπλήρωμα διατροφής, αφού δε βλέπω πια μεταβολές στο σώμα. Εχει κανεις να προτεινει κατι? Διάβασα καλά λόγια για την ISO GOLD (κάπως ετσι) την πρωτεινη? ή να πάρω γλουταμίνη? Πάνω απο όλα να ειναι όσο το δυνατόν ακύνδυνη για την υγεία γίνεται.

Καμιά ιδέα?

με τα λίγα που ξέρω,πιστεύω ότι για να δεις μεταβολές στο σώμα,το τελευταίο που θα σε βοηθήσει είναι μια πρωτεϊνη
ίσως πρέπει να κοιτάξεις πχ να πειραματιστείς/αλλάξεις πράγματα στη διατροφή σου ,στην προπόνησή σου,να παίξεις με τις ποσότητες κλπ
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
700
Κριτικές
12
Like
403
Πόντοι
3.235
τα εχω κάνει όλα αυτα που λές
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
τα εχω κάνει όλα αυτα που λές

απλά θέλω να σου πω ότι δεν υπάρχει το μαγικό φίλτρο μέσα σε κάποιο συμπλήρωμα,με το συμπλήρωμα πρωτείνης θα αυξήσεις την ημερήσια πρόσληψης πρωτείνης σου κατά κάποια γραμμάρια(ανάλογα το πόση θα παίρνεις),οπότε η "αλλαγή που θα δεις στο σώμα σου" είναι αυτή που θα συμβεί εάν παίρνεις τη μέρα ορισμένα γραμμάρια πρωτείνης παραπάνω,αφού είπες ότι έχεις εξαντλήσει τους πειραματισμούς σου με τη διατροφή θα το έχεις κάνει λογικά κι αυτό(να αυξήσεις την ημερήσια λήψη πρωτείνης)
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
700
Κριτικές
12
Like
403
Πόντοι
3.235
απλά θέλω να σου πω ότι δεν υπάρχει το μαγικό φίλτρο μέσα σε κάποιο συμπλήρωμα,με το συμπλήρωμα πρωτείνης θα αυξήσεις την ημερήσια πρόσληψης πρωτείνης σου κατά κάποια γραμμάρια(ανάλογα το πόση θα παίρνεις),οπότε η "αλλαγή που θα δεις στο σώμα σου" είναι αυτή που θα συμβεί εάν παίρνεις τη μέρα ορισμένα γραμμάρια πρωτείνης παραπάνω,αφού είπες ότι έχεις εξαντλήσει τους πειραματισμούς σου με τη διατροφή θα το έχεις κάνει λογικά κι αυτό(να αυξήσεις την ημερήσια λήψη πρωτείνης)
όσο ειναι δυνατον να αυξήσεις την πρωτείνη απο τη διατροφή και σε συνδυσμό με το οτι λειπει καποιος ολη μερα απο το σπιτι για δουλεια
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
όσο ειναι δυνατον να αυξήσεις την πρωτείνη απο τη διατροφή και σε συνδυσμό με το οτι λειπει καποιος ολη μερα απο το σπιτι για δουλεια

το ότι λείπεις όλη μέρα δεν αποτελεί εμπόδιο στο να πάρεις τις θερμίδες που χρειάζεσαι,μπορείς να τις πάρεις το απόγευμα και το βράδυ.
πάντως επειδή κι εμένα με είχαν κάνει να πιστέψω ότι χωρίς συμπλήρωμα δεν κάνεις δουλειά,ίσως να χρειαστεί να περάσεις κι εσύ από τη φάση της απομυθοποίησης ;)
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
700
Κριτικές
12
Like
403
Πόντοι
3.235
προσπαθω με πολλή γυμναστική, καλή διατροφή και αρκετο ύπνο, μήπως όμως χρειάζεται και λίγη πρωτεινη συμπλήρωμα? δε μπορείς να είσαι καθε 2-3 ώρες με μια μπριζόλα, εκτός και αν κάθεσαι συνεχεια σπίτι
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
προσπαθω με πολλή γυμναστική, καλή διατροφή και αρκετο ύπνο, μήπως όμως χρειάζεται και λίγη πρωτεινη συμπλήρωμα? δε μπορείς να είσαι καθε 2-3 ώρες με μια μπριζόλα, εκτός και αν κάθεσαι συνεχεια σπίτι

γιατί θα πρέπει να τρως μια μπριζόλα κάθε 2-3 ώρες;
βλέπω σου έχει μπει η ιδέα-κι εμένα όταν μου μπαίνει μια ιδέα δεν ησυχάζω μέχρι να κάνω αυτό που θέλω.έτσι και με την πρωτείνη,έπαιρνα μέχρι πολύ πρόσφατα για πάνω από ένα-ενάμιση χρόνο(όχι συνεχόμενα)
ίσως πρέπει να δοκιμάσεις και να δεις μόνος σου :)
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
γιατί ρε παιδιά τι κακό υπάρχει με την πρωτεινη;
εμένα μου έρχετε πιο φτηνά από το να έχω κάθε μέρα τόσα έξοδα για το φαΐ, άσε που δεν χρειάζεται να μαγειρεύεις κάθε τρεις και λίγο, άσε που θες και λιγότερο χρόνο για να τραφείς.
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
700
Κριτικές
12
Like
403
Πόντοι
3.235
εχεις να προτεινεις κάποια (οχι για όγκο, πιο πολύ για γραμμωση δηλ με λιγους υδατάνθρακες)???
 

silverdragon

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2008
Μηνύματα
655
Like
2
Πόντοι
6
45 λεπτά αεροβια άσκηση κάθε μέρα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ !!!
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
γράμμωση χωρίς διατροφή δεν γίνεται όσο αερόβια και να κάνει κάποιος
αντίθετα γράμμωση με διατροφή γίνεται και χωρίς καθόλου αερόβιο
με καθημερινό αερόβιο το μόνο που θα καταφέρει κάποιος είναι να καταπονήσει το ΚΝΣ
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
μετά απο χρόνια γυμναστήριο σκέφτομαι για πρώτη φορά για καποιο διάστημα προς το καλοκαίρι να πάρω ενα συμπλήρωμα διατροφής, αφού δε βλέπω πια μεταβολές στο σώμα. Εχει κανεις να προτεινει κατι? Διάβασα καλά λόγια για την ISO GOLD (κάπως ετσι) την πρωτεινη? ή να πάρω γλουταμίνη? Πάνω απο όλα να ειναι όσο το δυνατόν ακύνδυνη για την υγεία γίνεται.

Καμιά ιδέα?
Οσον αφορα το γυμναστηριο πρεπει να δεις μηπως πρεπει να δωσεις μεγαλυτερο χρονο αναπαυσης στις μυικες ομαδες. Δοκιμασε πχ ενα εβδομαδιαιο σπλιτ 5 προγραμμα (ποδια, στηθος, πλατη, αναπαυση, ωμοι, χερια, αναπαυση).
Πρωτεινη χωρις καρμπο και λιπος ειναι αυτη που παιρνω τελευταια, Syntrax Nectar(αμα την παρεις παρε τη γευση Fuzzy Navel).
Υπαρχουν και οικολογικες πρωτεινες οπως πχ η ImmunoPro της Wellwsidom, αλλα ειναι ακριβες, πρεπει να τις φερεις απο Αμερικη και απο γευση και διαλυτοτητα ειναι λιγο πικρα
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Οσον αφορα το γυμναστηριο πρεπει να δεις μηπως πρεπει να δωσεις μεγαλυτερο χρονο αναπαυσης στις μυικες ομαδες. Δοκιμασε πχ ενα εβδομαδιαιο σπλιτ 5 προγραμμα (ποδια, στηθος, πλατη, αναπαυση, ωμοι, χερια, αναπαυση).
Πρωτεινη χωρις καρμπο και λιπος ειναι αυτη που παιρνω τελευταια, Syntrax Nectar(αμα την παρεις παρε τη γευση Fuzzy Navel).
Υπαρχουν και οικολογικες πρωτεινες οπως πχ η ImmunoPro της Wellwsidom, αλλα ειναι ακριβες, πρεπει να τις φερεις απο Αμερικη και απο γευση και διαλυτοτητα ειναι λιγο πικρα
εισαι γυμναστης;;;
 

mhtsos69

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.339
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
16
Πάτερ, μιας και ανέφερες πολλά αμίνο παραπάνω, ποια είναι η γνώμη σου για τα animal nitro της universal ;

To zma πιστεύεις ότι βοηθάει καθόλου ; Νιτρικό ή kre-alkalyn ;
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Αν εννοεις επαγγελματιας, οχι. Απλα μου αρεσει και ασχολουμαι οπως οι πιο πολλοι
επειδη εγω ειμαι , μην παιρνεις στον λαιμο σου αλλους, αυτα που λες και γραφεις ειναι επιεικως  τραγικα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom