Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Το κικ μπόξινγκ έχει στοιχεία αερόβιας αλλά και αναερόβιας
το κικ μποξινγκ ειναι ενα ειδος πολεμικης τεχνης..
η προπονηση περιλαμβανει κατα ενα μεγαλο μερος της(ειδικα στους αρχαριους οπως ο μαριος 51) αρκετη αεροβια σε μεγαλη διαρκεια..
Οσο προχωρας μειωνεται σταδιακα η διαρκεια αλλα αυξανεται λογαριθμικα η ενταση της ασκησης(ανηφορες,τρεξιμο στο 15-17 κλπ)...
Φυσικα η μυικη αναπτυξη ειναι απραιτητη...Για αυτο και οι περισσοτερες σχολες εχουν εστω και ενα μικρο γυμναστηριο στο  υπογειο π.χ.
οπου κανεις βαρη σε χαμηλοτερη ή σε μεγαλυτερη ενταση(αναλογα με το προγραμμα και το επιπεδο σου)..
Γενικα τα βαρη και η αεροβια ειναι απαραιτητα για να σταθεις στο αθλημα και να εισαι σε θεση να βγαλεις μια στοιχειωδως σοβαρη προπονηση....
Εξυπακουεται πως ο σωματοτυπος που προκυπτει ειναι συγκεκριμενος...
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
το κικ μποξινγκ ειναι ενα ειδος πολεμικης τεχνης..
η προπονηση περιλαμβανει κατα ενα μεγαλο μερος της(ειδικα στους αρχαριους οπως ο μαριος 51) αρκετη αεροβια σε μεγαλη διαρκεια..
Οσο προχωρας μειωνεται σταδιακα η διαρκεια αλλα αυξανεται λογαριθμικα η ενταση της ασκησης(ανηφορες,τρεξιμο στο 15-17 κλπ)...
Φυσικα η μυικη αναπτυξη ειναι απραιτητη...Για αυτο και οι περισσοτερες σχολες εχουν εστω και ενα μικρο γυμναστηριο στο  υπογειο π.χ.
οπου κανεις βαρη σε χαμηλοτερη ή σε μεγαλυτερη ενταση(αναλογα με το προγραμμα και το επιπεδο σου)..
Γενικα τα βαρη και η αεροβια ειναι απαραιτητα για να σταθεις στο αθλημα και να εισαι σε θεση να βγαλεις μια στοιχειωδως σοβαρη προπονηση....
Εξυπακουεται πως ο σωματοτυπος που προκυπτει ειναι συγκεκριμενος...
:think: οταν τελειωνει το τρεξιμο ασκησεις κτλ οι προχωρημενοι αρχισαν ασκησεις μεταξυ τους δηλαδη 2η3 χτυπηματα με μπουνιες και 1 κλωτσια ανα τακτα διαστηματα [και δυνατα λολ  :headbang:] αποτι καταλαβα αυτο το κομματι της ασκησεις ηταν πολυ πιο κουραστικο απο ολη την προπονηση.....  τρομερο παθος και δυναμη, και κουραση......
βασικα δεν πηγα χθες επειδη ειχα τρομερα πιασιματα στο σωμα μου [ακομα εχω] θα ξαναπαω σημερα

βαρη δεν εχει ακομα εκτος απο τους σακους [ειναι καινουργιο]
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
:think: οταν τελειωνει το τρεξιμο ασκησεις κτλ οι προχωρημενοι αρχισαν ασκησεις μεταξυ τους δηλαδη 2η3 χτυπηματα με μπουνιες και 1 κλωτσια ανα τακτα διαστηματα [και δυνατα λολ  :headbang:] αποτι καταλαβα αυτο το κομματι της ασκησεις ηταν πολυ πιο κουραστικο απο ολη την προπονηση.....  τρομερο παθος και δυναμη, και κουραση......
βασικα δεν πηγα χθες επειδη ειχα τρομερα πιασιματα στο σωμα μου [ακομα εχω] θα ξαναπαω σημερα

βαρη δεν εχει ακομα εκτος απο τους σακους [ειναι καινουργιο]
ειπα και πριν οτι το τρεξιμο,και οι λοιπες ασκησεις εχουν το χαρακτηρα προθερμανσης..
να φανταστω οτι εισαι σε γκρουπ αρχαριων...
ασε τι κανουν οι αλλοι..
μη ψαρωνεις..ακου εσυ τον προπονητη σου και γραψε τους αλλους στα παπαρια σου..
και κανα πειραγμα να φας μεσα στο παιχνιδι ειναι και αυτο...

 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
σήμερα γέλασα με την ψυχή μου.
ο ένας γυμναστής την έλεγε τον άλλο επειδή "και καλά φοβόντουσαν" να περάσουν την τσόντα της τζούλιας στο σπίτι... φοβόντουσαν μην τους δει η γυναίκα τους
:2funny: :2funny:

έβλεπα 2 ντουλάπες να τσακώνονται για μια τσόντα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

erevnitis

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.766
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
:think: οταν τελειωνει το τρεξιμο ασκησεις κτλ οι προχωρημενοι αρχισαν ασκησεις μεταξυ τους δηλαδη 2η3 χτυπηματα με μπουνιες και 1 κλωτσια ανα τακτα διαστηματα [και δυνατα λολ  :headbang:] αποτι καταλαβα αυτο το κομματι της ασκησεις ηταν πολυ πιο κουραστικο απο ολη την προπονηση.....  τρομερο παθος και δυναμη, και κουραση......
βασικα δεν πηγα χθες επειδη ειχα τρομερα πιασιματα στο σωμα μου [ακομα εχω] θα ξαναπαω σημερα

βαρη δεν εχει ακομα εκτος απο τους σακους [ειναι καινουργιο]
Θα σε βοηθησει η αλοιφη counterpain για
να ξεπιαστεις.Προσεξε μην ξεπερνας τα ορια σου .
Μπορει να παθεις θλασεις και να χρειαστει να σταματησεις για καιρο !
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
οκ μωρε πανε τα πιασιματα εχω αρχισει να ανακτω την φορμα μου... μου το ειπε και ο coach σε 4-5 βδομαδουλες θα γινω ετσι





:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

redrocket

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2007
Μηνύματα
161
Like
3
Πόντοι
1
Καλησπέρα. Βρέθηναν στα χέρια μου δυο καρτέλες (ούτε τόσο, περίπου 15 ταμπλέτες winstrol από ένα γνωστό ο οποιος είχε μπεί αλλά αναγκάστηκε να διακόψει εξαιτίας ενός ατυχήματος που τον κράτησε μακρυα από το gym.
μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιήσει κάποια συμπληρόματα διατροφής αλλά πάντα σε αραιά διαστήματα, και σε μικρότερες από το συνηστόμενο δόσεις.
Αξίζει να χρησιμοποιήσω τα winstrol? Oi 15 ταμπλέτες θα κάνουν δουλειά ή δεν συμπληρώνουν έναν "κύκλο" (όπως έχω παρατηρήσει χρησιμοποιείται αυτός ο όρος).
Αν αξίζει ναι ποια είναι η δοσολογία και πότε? Κάθε μέρα ή μέρες προπόνησης μόνο?
Ποια είναι η καλύτερη περίοδος για να "μπει" κανείς σε κύκλο? Στην αρχή της γράμμωσης?

σορι για τα απανωτά ερωτήματα
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
Καλησπέρα. Βρέθηναν στα χέρια μου δυο καρτέλες (ούτε τόσο, περίπου 15 ταμπλέτες winstrol από ένα γνωστό ο οποιος είχε μπεί αλλά αναγκάστηκε να διακόψει εξαιτίας ενός ατυχήματος που τον κράτησε μακρυα από το gym.
μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιήσει κάποια συμπληρόματα διατροφής αλλά πάντα σε αραιά διαστήματα, και σε μικρότερες από το συνηστόμενο δόσεις.
Αξίζει να χρησιμοποιήσω τα winstrol? Oi 15 ταμπλέτες θα κάνουν δουλειά ή δεν συμπληρώνουν έναν "κύκλο" (όπως έχω παρατηρήσει χρησιμοποιείται αυτός ο όρος).
Αν αξίζει ναι ποια είναι η δοσολογία και πότε? Κάθε μέρα ή μέρες προπόνησης μόνο?
Ποια είναι η καλύτερη περίοδος για να "μπει" κανείς σε κύκλο? Στην αρχή της γράμμωσης?

σορι για τα απανωτά ερωτήματα

Εισαι σιγουρος οτι θες να μπεις τωρα στα αναβολικα? Εδω λες οτι ακομα και συμπληρωματα διατροφης αραια και που εχεις παρει και τωρα θα μπεις στις "θεραπειες"? Περιεργο ακουγεται. Αν αποφασισεις να το κανεις, ψαξου για πολυ σωστες συμβουλες με δοσολογιες κλπ, για μην τα κανεις κουλουβαχατα.
Α, για την ιστορια το Γουινστρολακι στοιχισε στον Μπεν Τζονσον το χρυσο στη Σεουλ...
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
τουμπανακι
ευθεια γραμμη εγκεφαλογραφημα βεβαια,
αλλα να'χαμε να λεγαμε
λεονη βραδακι να πηγαινεις...
τοτε κυκλοφορουν τα καλυτερα
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
"λέγανε οι αρχαίοι ημών πρόγονοι : μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι" στο 1.20

την παντρεύομαι :rockon:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
1 στιγμη απροσεξιας και 15 μερες οφ.
προσοχη και συγκεντρωση σε ολους!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom