Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

erosman

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2006
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
ενα κουτάκι cocacola την ημέρα είναι 7 κιλά το χρόνο...
Οι υδατάνθρακες είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ μη σε παραμυθιάζουν υδατάνθρακες=ενέργεια.....
Χρειάζονται π.χ. για το ΕΝΥ(ΕγκεφαλοΝοτιαίο Υγρό) που είναι απαραίτητο για τον εγκέφαλο ...αυτή είναι η καθαρή του τροφή....και βέβαια για τα μάτια.....
Μην σε βάλει στο τρυπάκι μόνο πρωτείνες για να "χάσεις"  κιλά....γιατί και κακό θα κάνεις στον εαυτό σου και τα "ξαναβρείς"....βλέπεις ο οργανισμός δεν θέλει να "χάνει" τίποτα παρά μόνο να ρυθμίζει
1)που το βρίσκω και σε τι μορφή (καψουλες ή σαν ροφημα)??
2)υδατάνθρακες έχουν περιοριστεί στο μέγιστο, όπως και τα αναψυκτικά (έπινα 1μιση λιτρό κοκα κολα σε καθημερινή βάση)
;) ;)
 

kav69

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Απρ 2009
Μηνύματα
20.851
Κριτικές
47
Like
16.840
Πόντοι
7.135
Σωστός και διαβασμένος ο erosman.... :rockon: :rockon: :rockon:  
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
ωραιος ο γκομενιος, θα κανει δυνατο διδυμο με τον κρις στο θρεντ  :thumbsup:
Έχουν διαφορετική αντιμετώπιση σε κάποια πράματα, θα είχε ενδιαφέρον να δούμε τι έχει να πει o Chris
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
ασχετο με το παραπάνω η δαρκ σοκο αυξανει κ το Νιτρικο Οξειδιο στους μυς

Dark Chocolate Increases Production of Nitric Oxide

Taubert et al say that short-term studies have previously shown that high doses of cocoa for two weeks can improve endothelial function and reduce blood pressure, due to the action of cocoa polyphenols...

"The apparent mechanisms by which dark chocolate lowered BP suggests a chronic increase in the production of nitric oxide in the vascular endothelium," the researchers explain

αυτό είναι καλό ή κακό; σε τί δοσολογία να τρώμε;
νερό πίνουμε κατά τη διάρκεια των γευμάτων ή μισή ώρα και... μετά.και σ αυτο το θέμα επικρατούν πολλές απόψεις
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
^^ καλο ειναι, αν βρεισ μιση πλακα την ημερα ειναι μια χαρα.

πίνε νερό, τι να κανει να αραιώσει το υδροχλωρικό οξύ, πόσο νερό θα πρεπει να πιει καποιος για να ΄παρεμποδιστεί η ομαλή πέψη


Κάτι παραπάνω λίπος μετα το μεταπροπονητικό, όχι γιατί παρεμποδίζει τη γρηγορη απορρόφηση της πρωτείνης κτλ συζητηση

που ζητηθηκε λινκ
σελίδα 3 post-exercise

επισης στο ίδιο κειμενο θα λειθουν κ οι απορίες για τη χρήση δεξτρόζης για την κορυφή στην ινσουλίνη κ τη χρηση απλών υδατανθρακων για την αναπληρωση γλυκογόνου.

 

resis

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2009
Μηνύματα
488
Like
2
Πόντοι
1
Ακομα μια ερωτηση. Εχω προγραμμα 4 ημερων την εβδομαδα και καθε μερα κανω ξεχωριστες ομαδες απο μυς. Μπορω να κανω συνδυασω τις ημερες ετσι ωστε να γυμναζω περισσοτερο τους μυς? Πχ πεμπτη που εχω ποδια/ωμους να κανω και τις ασκησεις των δικεφαλων που τους εχω την δευτερα.   
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
εξαρταται, γιατι αν εχεις την προηγουμενη η την επομενη μερα των ώμων-ποδιών στο καπακι πλατη, θα ειναι κουρασμενα και απο καποια στιγμη και μετα θα αρχισουν να υπερπροπονουνται
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Ακομα μια ερωτηση. Εχω προγραμμα 4 ημερων την εβδομαδα και καθε μερα κανω ξεχωριστες ομαδες απο μυς. Μπορω να κανω συνδυασω τις ημερες ετσι ωστε να γυμναζω περισσοτερο τους μυς? Πχ πεμπτη που εχω ποδια/ωμους να κανω και τις ασκησεις των δικεφαλων που τους εχω την δευτερα.   
Δε χρειάζεται να ξανακάνεις τα δικέφαλα, γυμνάζονται και με τις ασκήσεις της πλάτης
 

resis

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2009
Μηνύματα
488
Like
2
Πόντοι
1
Εχετε δικιο, σημερα κιολας που εκανα ασκησης για πλατη ενιωθα να γυμναζονται και οι δικεφαλοι. Για να ειμαι ακριβης δεν καταλαβα καν να γυμναζονται οι μυς στην πλατη...
 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Φίλε κλασικό προβληματάκι, χαμήλωσε τα κιλά και δούλεψε την κάθε μυική ομάδα που πρέπει πολλές επαναλήψεις μεσαίο βάρος 1,5 λεπτό ανάπαυσης μεταξύ των σετ, πολλές κωπηλατικές, αρκετές έλξεις μονόζυγο ή έστω τροχαλία καλά αν μπορείς να δουλέψεις κωπηλατική στο σταυρό είναι τέλεια (φυσικά μετά το gym καυτό μπάνιο, φιλέτο+σαλάτα, ξεκούραση να αναρρώσουν οι μυς)

Εχετε δικιο, σημερα κιολας που εκανα ασκησης για πλατη ενιωθα να γυμναζονται και οι δικεφαλοι. Για να ειμαι ακριβης δεν καταλαβα καν να γυμναζονται οι μυς στην πλατη...
 

resis

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2009
Μηνύματα
488
Like
2
Πόντοι
1
Θελω να αυξησω και τα γευματα που κανω καθε μερα αλλα δεν προλαβαινω να φαω οσες φορες την ημερα θα ηθελα λογο προγραμματος. Ενας φιλος μου μου ειπε να παρω πρωτεινες (συγκεκριμενα whey) και θελω να παρω καποια για ογκο.
καμια προταση?
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
για να νιωσεις οτι δουλευει η πλατη, και οχι οι δικεφαλοι και οι πηχεις τοσο, κλεινε τα ματια σου και σκεψου τον μυ που γυμναζεις και να τραβας απο κει...
τα χερια να τα χρησιμοποιεις σαν το ΜΕΣΟ που θα γινεται η ελξη, σαν εναν "γατζο-μοχλο" φαντασου, και οχι σαν τον κυριο στοχο εκγυμνασης  ;)
 

resis

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2009
Μηνύματα
488
Like
2
Πόντοι
1
Σημερα αγορασα και ενα συμπληρωμα διατροφης (το mega gainer) που περιεχει και κρεατινη μεσα αν και σε μικρες ποσοτητες. Δεν πιστευω δλδ να εχω καποιο προβλημα.
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
ελπιζω να σου ειπανε οτι δεν ειναι για συνεχεια και μετα απο λιγο καιρο πρεπει να το σταματας
 

resis

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2009
Μηνύματα
488
Like
2
Πόντοι
1
Δεν μου ειπαν κατι τετοιο... παιζει αν αυξησω απλα τα γευματα σε περιπτωση που σταματησω την πρωτεινη να εχω αρνητικα αποτελεσματα?
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
φιλε μου δεν ξερω, πλην Whey δεν εχω δοκιμασει τιποτα αλλο, αλλα για κρεατινη ξερω οτι καθε τοσο πρεπει να την σταματας και να ξαναπαιρνεις αργοτερα, γιατι αν την παιρνεις συνεχεια ο οργανισμος συνηθιζει και δεν μπορει να δημιουργησει ο ιδιος
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
^^ πηγη για αυτο που γραφεις εχεις?

ρε συ ρεσισ γιατί πηγες κ εδωσες τα λεφτα σου σε δεξτροζη που κανει 3 ευρο απτο φαρμακειο μπορείς να μου εξηγησεις?

εδιτ. καλα μαλτοδεξτρινη ιδιες μλκσ

το soy bean oil το ειδες?

οπα ποιο μεγκα γκαινερ πηρς, εταιρία? τι αρνητικα αποτελεσματα δλδ? εγω σκεφτομαι κανα 2, εσυ για ποια λες
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
^^ πηγη για αυτο που γραφεις εχεις?

ρε συ ρεσισ γιατί πηγες κ εδωσες τα λεφτα σου σε δεξτροζη που κανει 3 ευρο απτο φαρμακειο μπορείς να μου εξηγησεις?

εδιτ. καλα μαλτοδεξτρινη ιδιες μλκσ

το soy bean oil το ειδες?

οπα ποιο μεγκα γκαινερ πηρς, εταιρία? τι αρνητικα αποτελεσματα δλδ? εγω σκεφτομαι κανα 2, εσυ για ποια λες
Συμφωνω οτι κακως πηρε προιον με πολλους υδατανθρακες, αλλα οτι η δεξτροζη και η μαλτοδεξτρινη ειναι οι ιδιες μαλακιες, διαφωνω καθετως. Ενα μικρο research θα σε πεισει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom