Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Υ.Υ.Υ.Υ.Γ και ενα κακο νεο σε όσους τρεχουν μετα την προπονηση να πιουν στα αποδυτηρια το ροφημα τους, 30% λιγοτερη πρωτεινοσυνθεση απ ότι αν την πινατε σπιτι

+1 ;)
ψαγμένο σε βλέπω πατήρ γκομένιε :sunglasses:
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
+1 ;)
ψαγμένο σε βλέπω πατήρ γκομένιε :sunglasses:
αυτο ειναι σιγουρο που λες πατηρ γκομενιε;;;;
γιατι εγω ξερω αλλιως....
οσο πιο γρηγορα τοσο το καλυτερο
για να το απορροφαν οι μυωνες
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
για ποιον ειναι ολο αυτο το κατεβατο? ο ανθρωπος απλα ρωτησε για το κυκλικο προγραμμα ρε σεις  :2funny: :2funny:
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
^^ για ποιον θες να ναι,random thoughts φίλε μου, εδώ άλλοι πιο πίσω τσακώνονταν χωρίς νόημα, το κατεβατό μόυ σε πείραξε, που ειναι σχετικό με το thread. Σου προσβαλα το ββερς.γρ , με συγχωρείς απλά νομίζω οτι σε αρκετα φορουμ παιζει αρκετη αμπαλωσίνη, βλέπουν μεχρι τη γωνία, μετα τη γωνία αν υπάρχει δρόμος ααα δε ξερω δε θελω να μάθω κ ουτε με ενδιαφερει και αν εισαι κ λιγο πιο υποψιασμενος κ τυγχανει το φορουμ να εχει χορηγους τοτε σπρωχνουν συμπληρώματα χωρις λογο κ αιτία, παρε πρωτείνη, παρε νιτρικά, πιες δεξτροζη, κανε ογκο, κανε γραμμωση, λιγες μερες πριν ειδα σε καποιο κ προγραμμα για γραμμωση :)

Γαμαικανε
μυθος 5. Δε ξερω αν σε ενδιαφερει καν, αλλα απο το παραπάνω άρθρο διαφωνώ με αρκετά σημεία, αλλά για αυτο που γραφει για το τρεχω κ πινω ροφημα δε το λέει απο μόνος του η ερευνα εδειξε αυτο. 

Να σε ρωτησω κ εγω κατι, υπάρχει πουθενα στη φύση πρωτείνη ταχειας απορροφησης απομονωμένη? Και γιατί η γουει προκαλει εκκριση ινσουλίνης?

Hint. ¨οσο πιο γρηγορα απορροφαται τόσο πιο insulinogenic ειναι βλ τις hydrolysate
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.703
Κριτικές
41
Like
3.000
Πόντοι
3.477
:booty:
κανω τισ ασκισισ για τουσ γλουτουσ :2funny:
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
αν θες να κανεισ whole body θα μπορουσες να θες να δοκιμασεις 3χ3 οπως το λεει εδω
το αεροβιο λυπαμαι δεν κανει απολυτως τιποτα για το καψιμο λιπους, αυτο που κανει ειναι να αδειαζει γλυκογονο και να αυξανει τα μιτοχονδρια και τα τριχοειδη.

αν εισαι αντρας κ σκοπευεις να καψεις λιπος κανοντας αεροβιο το ΄πιο πιθανο ειναι να χασεις μυική μαζα κ να ρίξεις την τεστο σου πριν αρχισεις να καισ λίπος. Επιπλεον αν κανεις αεροβιο για να καψεις λίπος, μεχρι να προσαρμοστει το σωμα χανεις μυς και μετα αρχιζεις να χανεις λίπος, μόνο που το σώμα δε θελει να χανει λίπος και μετα από κάθε αεροβια προπονηση η προτεραιότητα του είναι να αποθηκευει λίπος. Καθε δρομεας ή ποδηλατης αποστασεων μπορει να σας πει ότι μετα τον αγωνα το σώμα του αποθηκευει λίπος κ κραταει νερα, τα νερα είναι λογικό γιατί το γλυκογόνο είναι υδρόφιλο, το γιατί αποθηκευει λίπος σκεφτείτε το.

Το λίπος δε μεταβολιζεται μεσω της ασκησης, αλλα μεσω του τρόπου διατροφής, θα ηταν οπτιμουμ να κανετε προπονηση για να αυξησετε τη μυική μαζα και ετσι να καιτε περισσοτερες θερμιδες κ συνεπως να χασετε το λίπος, αλλα με το αεροβιο λίπος δε θα χαθει


Υ.Γ. αν θες να κρατησεις την ευαισθησια σου στην ινσουλίνη ψηλά, καλό θα ηταν να μην χρησιμοποιείς δεξτροζη ή άλλους απλόυς υδατ χωρις την παρεα συνθετων κ φυτικών ινών, εκτός κ αν κανεις διπλές κ τριπλές προπονήσεις
Υ.Υ.Γ. στο ββερς ή στο ββινγ ή κ στα δυο δεν προτεινουν γουει κ δεξτροζη μετα την προπο, το ότι η γουει προκαλει την εκκριση ινσουλινης απο μονη της δε φτανει?
Υ.Υ.Υ.Γ αληθεια γιατί μια πρωτεινη προκαλει την εκκριση ινσουλίνης?
Υ.Υ.Υ.Υ.Γ και ενα κακο νεο σε όσους τρεχουν μετα την προπονηση να πιουν στα αποδυτηρια το ροφημα τους, 30% λιγοτερη πρωτεινοσυνθεση απ ότι αν την πινατε σπιτι
Ενδιαφερον ποστ αυτο, αλλα δυο πραγματα:
a. το προγραμμα που παραθετεις προφανως ειναι προγραμμα για powerlifters ενω εδω οι πιο πολλοι, οπως το καταλαβαινω κανουμε βαρη κυριως για να διατηρουμε μια πολυ καλη εμφανιση,
β. τα σχολια για την αεροβικη και την προσθηκη υδατανθρακων στη whey, οπως και το ταιμινγκ της πρωτεινης ειναι λιγο ανορθοδοξα σε σχεση με αυτα που ξερουμε. Μπορεις να παραθεσεις λινκς στις πηγες σου να κατσουμε να τα διαβασουμε λιγο για να κρινουμε εξ ιδιων?
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
Σου προσβαλα το ββερς.γρ , με συγχωρείς απλά νομίζω οτι σε αρκετα φορουμ παιζει αρκετη αμπαλωσίνη, βλέπουν μεχρι τη γωνία, μετα τη γωνία αν υπάρχει δρόμος ααα δε ξερω δε θελω να μάθω κ ουτε με ενδιαφερει και αν εισαι κ λιγο πιο υποψιασμενος κ τυγχανει το φορουμ να εχει χορηγους τοτε σπρωχνουν συμπληρώματα χωρις λογο κ αιτία, παρε πρωτείνη, παρε νιτρικά, πιες δεξτροζη, κανε ογκο, κανε γραμμωση, λιγες μερες πριν ειδα σε καποιο κ προγραμμα για γραμμωση :)

Γαμαικανε
μυθος 5. Δε ξερω αν σε ενδιαφερει καν, αλλα απο το παραπάνω άρθρο διαφωνώ με αρκετά σημεία, αλλά για αυτο που γραφει για το τρεχω κ πινω ροφημα δε το λέει απο μόνος του η ερευνα εδειξε αυτο. 

Να σε ρωτησω κ εγω κατι, υπάρχει πουθενα στη φύση πρωτείνη ταχειας απορροφησης απομονωμένη? Και γιατί η γουει προκαλει εκκριση ινσουλίνης?

Hint. ¨οσο πιο γρηγορα απορροφαται τόσο πιο insulinogenic ειναι βλ τις hydrolysate

δεν θυμομουν καν οτι εσυ ειχες πει για το ββερς, μπεσα...
η Whey (που ειναι ορος γαλακτος) απορροφαται γρηγορα καθως τα αμινοξεα (δλδ τα συστατικα της πρωτεινης) ειναι διασπασμενα.
εχεις τη γνωμη σου για το σαιτ και μαγκια σου, απλα δεν ξερω ποσο καιρο εχεις κατσει να διαβασεις τι λενε εκει μεσα. γιατι λες για ανθρωπους που βλεπουν απο μια γωνια, αλλα εγω σου λεω πως γραφουν και διατροφολογοι, και επαγγελματιες ββερς, και ερασιτεχνες.
και αυτο περι συμπληρωματων που λες απλα δεν στεκει... ΟΛΟΙ και εκει μεσα, λενε πως ειναι προτιμοτερο να τρως φαγητο απο το να παιρνεις συμπληρωματα, και οτι τα παιρνεις για προσωπικη διευκολυνση
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
^^ για ποιον θες να ναι,random thoughts φίλε μου, εδώ άλλοι πιο πίσω τσακώνονταν χωρίς νόημα, το κατεβατό μόυ σε πείραξε, που ειναι σχετικό με το thread. Σου προσβαλα το ββερς.γρ , με συγχωρείς απλά νομίζω οτι σε αρκετα φορουμ παιζει αρκετη αμπαλωσίνη, βλέπουν μεχρι τη γωνία, μετα τη γωνία αν υπάρχει δρόμος ααα δε ξερω δε θελω να μάθω κ ουτε με ενδιαφερει και αν εισαι κ λιγο πιο υποψιασμενος κ τυγχανει το φορουμ να εχει χορηγους τοτε σπρωχνουν συμπληρώματα χωρις λογο κ αιτία, παρε πρωτείνη, παρε νιτρικά, πιες δεξτροζη, κανε ογκο, κανε γραμμωση, λιγες μερες πριν ειδα σε καποιο κ προγραμμα για γραμμωση :)

Γαμαικανε
μυθος 5. Δε ξερω αν σε ενδιαφερει καν, αλλα απο το παραπάνω άρθρο διαφωνώ με αρκετά σημεία, αλλά για αυτο που γραφει για το τρεχω κ πινω ροφημα δε το λέει απο μόνος του η ερευνα εδειξε αυτο. 

Να σε ρωτησω κ εγω κατι, υπάρχει πουθενα στη φύση πρωτείνη ταχειας απορροφησης απομονωμένη? Και γιατί η γουει προκαλει εκκριση ινσουλίνης?

Hint. ¨οσο πιο γρηγορα απορροφαται τόσο πιο insulinogenic ειναι βλ τις hydrolysate
γκομενιε τα απο οτι φαινεται εισαι μεγας γνωστης
εγω προσωπικα δεν λαμβανω συμπληρωματα πρωτεινης
αλλα το  Phosphagen HP της eas
αθλιατρος με συμβουλεψε καταναλωση της δοσης αμεσως μετα την προπονηση
υγ:συστημα που μεταφερει  κρεατινη το οποιο  υποδεικνυει την ινσουλίνη ως ενα δυναμικο ρυθμιστη της προσληψης κρεατινης απο τους μυες.
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
οι λιγες επαναληψεις αυξανουν την πυκνοτητα των μυικών ινών 1-5, οι 15+ αδειαζουν γλυκογονο, οι ενδιαμεσες προκαλουν υπερτροφία που ανααλογα αν εισαι κοντα στο 6 ή στο 15 βασιζεται σε μυική πυκνότητα ή σε φουσκωμα από νερα κ λοιπά υγρα, κ αυτός είναι ο κύριος λόγος που βλεπεις αρκετουν κρυους να είναι επιπεδη κ μολις κανουν 2 σετακια να πριζονται και να αλλαζει το σώμα τους, επισης αυτός είναι ο λογος που μόλις αρχισουν δίαιτα χανουν μεγαλη "ποσότητα" από τους μύες τους, οι μύες ειχαν νερα κ όχι πυνοτητα. σε αυτο θα καταλαβεις τι κανουν τα σχηματα σετσ-ρεπσ.
Το ότι απευθείνεται σε παουερλιφτερς ειναι σχετικό, ο παουερλιφτερ θα κανει μεγαλυτερο διαλειμμα γιατι εχει αλλο στοχο (μεταξυ μας εχεισ δει νατουρα παουερλιφτερ αφού κανει δίαιτα ή αν προσεχει τη διατροφή του? ), αν κανεις μικροτερο και συκωνεις μεγαλυτερα κιλα (με την προυπόθεση ότι εχεις σωστη τεχνική πάντα) θα εχεις μυική πυκνότητα. Το κακό είναι ότι οι περισσότεροι από τα παιδια που πηγαίνουν γυμναστηριο κ επιθυμουν αυτο που λες, χειμωνα καλοκαιρι μερα νυχτα, κανουν (σετσ χ επανλ) 3χ10, 4χ8, υπαρχουν κ άλλα σχηματα 3χ3, 8χ8, 10χ10, 10χ3, 5χ5, 6-6-6-15 (drop set) και ό,τι σκεφτεις

Σκεψεις για τις ταχειας απορροφησης πρωτείνες, πρόσεξε ότι ο συντακτης δε γραφει προσωπικές απόψεις, αλλά παραθετει αντικρουώμενες συμβουλές των ίδιων των εταιριών κ των περιοδικών

 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
ζωρετσο ναι εχεις δικιο, ειναι κ ετσι για το συγκεκριμενο ελληνικο φορουμ, για αλλα δεν ειναι ετσι, εχει καλες συμβουλες κ μπορει να βοηθησει εναν νεο, αλλα μπορεί κ τον κατευθύνει σε λαθος δρόμο. Πχ γραφεις "οτι τα παιρνεις για προσωπικη διευκολυνση" και αυτο είναι λάθος φίλε μου χωρίς παρεξηγηση, τα συμπληρώματα γενικά πρέπει να λαμβανονται για να συμπληρώσουν κατι, πχ συμπληρώνω ορογαλακτικη πρωτείνη σε καποιο προιον γαλακτος βλ γιαουρτι, κοττατζ, αντε κ γαλα (αν πίνεις) κ αυτο για να του αλλαξω τη συσταση, παιρνω αμινοξέα για να μείνω σε positive nitrogen balance και να αυξησω την απορροφηση της πρωτείνης κ όχι γαιτί αυτα απορροφόνται γρήγορα κτλ (τουλαχιστον αυτη είναι η δική μου αποψη, το τι κανει ο καθενας ειναι προσωπική επιλογη, το τι είναι οπτιμαλ όμως είναι άλλη συζητηση). Για να μην αδικησω το συγκεκριμενο φορουμ ειναι αρκετα καλό, αλλα παιζει κ αμπαλοσινη.

Γαμαικανε

Η κρεατίνη είναι ίσως από τα λίγα καλά συμπληρώματα που υπαρχουν (μαζί με amino acid tablets k liver tablets, προσωπική επιλογή), αλλα συχνα υπερδοσολογείται κ πιεζει τα νεφρα χωρίς λόγο βλ φαση φορτωματος κ μεγαλες δοσεις απο παιδια με χαμηλο σωματικο βαρος. Προσωπικά, επιλεγω κρεατινη monohydrate creapure, στην μονο αυτη εχουν γίνει όλες οι ερευνεσ, οι υπολοιπες ειναι παραλλαγες αυτης χωρίς νόημα, το κρεαπυρε δηλωνει γερμανικη κ οχι κινεζικη, υπαρχουν αρκετες μαρκες κρεατινης κρεαπυρε, απλα κ παλι η κρεατίνη πρεπει να λαμβανεται για να αυξήσεις την ενταση της προπονησης κ σωστα σε συμβουλεψε ετσι. Για το συγκεκριμενο προιον,αν ζητας τη γνωμη μου, μου αρεσει που εχει ταυρινη (προσεξε οτι εχει 1γ ταυρινη, σε δοσεις πανω απο 5-7γ για ατομο 85-100 κιλα ειναι τοξικη), δε μου αρεσει που εχει σακχαρα, τα σακχαρα που εχει, τα τεχνητα γευστικα και οτι ειναι ακριβη, με τα ιδια λεφτα αγοραζες 1 κιλο κρεατινη 1 κιλο ταυρινη και αν θες δεξτροζη πηγαινε στο φαρμακειο κ παρε 1 κιλο 2-3 ευρο, κ με τα λεφτα που θα σου έμεναν θα αγοραζες κατι αλλο, το μανησιο και το καλιο που εχει ειναι οκ, τωρα αν ειναι απαραιτητο συζητείται, προσεξε οτι το μαγνησιο κ ολα τα αλλα ειναι παρεα με λεξεις με καταληψη -ατε (καλης πιοτητας), αν το μαγνησιο ηταν oxide ειναι κακης πιοτητας (απορροφιέται μερικώς)
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
οι λιγες επαναληψεις αυξανουν την πυκνοτητα των μυικών ινών 1-5, οι 15+ αδειαζουν γλυκογονο, οι ενδιαμεσες προκαλουν υπερτροφία που ανααλογα αν εισαι κοντα στο 6 ή στο 15 βασιζεται σε μυική πυκνότητα ή σε φουσκωμα από νερα κ λοιπά υγρα, κ αυτός είναι ο κύριος λόγος που βλεπεις αρκετουν κρυους να είναι επιπεδη κ μολις κανουν 2 σετακια να πριζονται και να αλλαζει το σώμα τους, επισης αυτός είναι ο λογος που μόλις αρχισουν δίαιτα χανουν μεγαλη "ποσότητα" από τους μύες τους, οι μύες ειχαν νερα κ όχι πυνοτητα. σε αυτο θα καταλαβεις τι κανουν τα σχηματα σετσ-ρεπσ.
Το ότι απευθείνεται σε παουερλιφτερς ειναι σχετικό, ο παουερλιφτερ θα κανει μεγαλυτερο διαλειμμα γιατι εχει αλλο στοχο (μεταξυ μας εχεισ δει νατουρα παουερλιφτερ αφού κανει δίαιτα ή αν προσεχει τη διατροφή του? ), αν κανεις μικροτερο και συκωνεις μεγαλυτερα κιλα (με την προυπόθεση ότι εχεις σωστη τεχνική πάντα) θα εχεις μυική πυκνότητα. Το κακό είναι ότι οι περισσότεροι από τα παιδια που πηγαίνουν γυμναστηριο κ επιθυμουν αυτο που λες, χειμωνα καλοκαιρι μερα νυχτα, κανουν (σετσ χ επανλ) 3χ10, 4χ8, υπαρχουν κ άλλα σχηματα 3χ3, 8χ8, 10χ10, 10χ3, 5χ5, 6-6-6-15 (drop set) και ό,τι σκεφτεις

Σκεψεις για τις ταχειας απορροφησης πρωτείνες, πρόσεξε ότι ο συντακτης δε γραφει προσωπικές απόψεις, αλλά παραθετει αντικρουώμενες συμβουλές των ίδιων των εταιριών κ των περιοδικών
Συμφωνω για  τον αριθμο επαναληψεων, προσωπικα τις κραταω στις 6 με 7 και τελευταιο σετ 3-4 με σποττερ αν υπαρχει. Απλα μιλησα για τους powerlifters γιατι οσους ξερω, χεστηκανε για εμφανιση και ποσοστο λιπους
Το διαβασα το αρθρο μια αναγνωση, ειναι ενδιαφερον, αλλα θελει πολυ καλο διαβασμα για να το εμπεδωσεις. Το αστειο ειναι οτι χωρις να το εχω διαβασει παντα χτυπαω δυο shakes τις δυο ωρες μετα την προπονηση γιατι εχω νοιωσει οτι το χρειαζομαι. Αυτο που λεει για το shake πριν την προπονηση πρεπει να ειναι σωστο γιατι το εχω διαβασει κι αλλου, θα το δοκιμασω.
Οσο για τους υδατανθρακες εγω νοιωθω οτι χρειαζομαι κατα την προπονηση. Η δεξτροζη δεν πολυλεει αγοραζω μαλτοδεξτρινη που θεωρειται συνθετος
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
Γαμαικανε

Η κρεατίνη είναι ίσως από τα λίγα καλά συμπληρώματα που υπαρχουν (μαζί με amino acid tablets k liver tablets, προσωπική επιλογή), αλλα συχνα υπερδοσολογείται κ πιεζει τα νεφρα χωρίς λόγο βλ φαση φορτωματος κ μεγαλες δοσεις απο παιδια με χαμηλο σωματικο βαρος. Προσωπικά, επιλεγω κρεατινη monohydrate creapure, σε αυτη εχουν γίνει όλες οι ερευνεσ, οι υπολοιπες ειναι παραλλαγες αυτης χωρίς νόημα, το κρεαπυρε δηλωνει γερμανικη κ οχι κινεζικη.
Η κρεατινη ειναι καλο συμπληρωμα, αλλα καλο ειναι να ασχοληθει κανεις λιγο και να διαβασει προσεκτικα, γιατι μπορει να εχει και ανεπιθυμητες παρενεργειες. Εγω για καποιους προσωπικους λογους δε τη χρησιμοποιω
 

montebello

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2010
Μηνύματα
280
Like
0
Πόντοι
1
μιας και μιλάτε για συμπληρωματα κλπ υποκαταστατα ή βοηθήματα να ρωτήσω κατι που δεν ξερω?
αυτά για να τα πάρεις δεν θα πρέπει και να πληρείς κάποιες προυποθέσεις καλής υγείας να το πω έτσι
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
μιας και μιλάτε για συμπληρωματα κλπ υποκαταστατα ή βοηθήματα να ρωτήσω κατι που δεν ξερω?
αυτά για να τα πάρεις δεν θα πρέπει και να πληρείς κάποιες προυποθέσεις καλής υγείας να το πω έτσι

ρωτα τον ασπρουλη  ;)
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
Ξερει κανεις αν μπορω να βρω μαλτοδεξτρινη Ελλαδα? Και που?
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
μιας και μιλάτε για συμπληρωματα κλπ υποκαταστατα ή βοηθήματα να ρωτήσω κατι που δεν ξερω?
αυτά για να τα πάρεις δεν θα πρέπει και να πληρείς κάποιες προυποθέσεις καλής υγείας να το πω έτσι

αν υπαρχει νεφρικη ανεπαρκεια δεν κανουν, αν εχει κληρονομικοτητα νεφρικης ανεπαρκειας προσεξε τη δολογία κ κανε εξετασεις. αν πήρες καποια πρωτείνη κ σου ανεβασε υπατικα ενζυμα, η πρωτείνη δεν ήταν πρωτείνη κ είχε προσμείξεις, βαρεα μεταλλα, εντεροιούς ή ήταν νοθευμένη
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
Ξερει κανεις αν μπορω να βρω μαλτοδεξτρινη Ελλαδα? Και που?

μην το σκεφτεις καν, απο Αγγλια, ειχαν τα χ-τρεμε απ ότι ξερω, αλλα η τιμη ήταν 1 κιλό από τα χ-τρεμε, 5 κιλα συν τα μεταφορικά από αγγλία.  :)
 

montebello

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2010
Μηνύματα
280
Like
0
Πόντοι
1
αν υπαρχει νεφρικη ανεπαρκεια δεν κανουν, αν εχει κληρονομικοτητα νεφρικης ανεπαρκειας προσεξε τη δολογία κ κανε εξετασεις. αν πήρες καποια πρωτείνη κ σου ανεβασε υπατικα ενζυμα, η πρωτείνη δεν ήταν πρωτείνη κ είχε προσμείξεις, βαρεα μεταλλα, εντεροιούς ή ήταν νοθευμένη

δεν εχω πάρει ποτε αλλά επειδή ακούγονται διάφορα γι'΄αυτο και ρωτάω
ειχα μπει σε ενα καταστημα γνωστής αλυσίδας, επειδή εδω και λίγο καιρο κα΄νω μια προσπαθει και να αδυνατίσω (με διατροφολογο) αλλα και να γυμναστω, κι είχα ρωτήσει για λιποτροπικα (αν το λεω καλα) αλλα δεν το τόλμησα
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
ωραιος ο γκομενιος, θα κανει δυνατο διδυμο με τον κρις στο θρεντ  :thumbsup:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
δεν εχω πάρει ποτε αλλά επειδή ακούγονται διάφορα γι'΄αυτο και ρωτάω
ειχα μπει σε ενα καταστημα γνωστής αλυσίδας, επειδή εδω και λίγο καιρο κα΄νω μια προσπαθει και να αδυνατίσω (με διατροφολογο) αλλα και να γυμναστω, κι είχα ρωτήσει για λιποτροπικα (αν το λεω καλα) αλλα δεν το τόλμησα

και καλα εκανες. Εχεις πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ δρομο να εξαντλησεις διατροφικα μεχρι να φτασεις σε χρηση λιποδιαλυτων. Δε θα σου χρειαστει ουσιαστικα ποτε.

υ.γ. μιλαμε σοβαρα τωρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom