Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
ακριβως επειδη δεν υπαρχει το γνωστικο υποβραθρο απο τη πλειοψηφια, καλο ειναι να αναφερονται χοντρα χοντρα καποιες παρενεργειες που εχουν τα φαρμακα, ναχουνε γνωση οι συνφορουμιτες. Τι πιο ον τοπικ σε ενα πουρδελοφορουμ απο το να ξεστραβωνεις για θεματα που επηρρεαζουν το πτηνον μας  :think:
Τεσπα σταρχιδια μου οπως και ναχει, επειδη το ξερω το εργο γενικοτερα γιαυτο και συμμετεχω επιδερμικα στο θρεντ.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
πάνε διάβασε τι λέμε με τον λεφτλοβερ και τον εκτορα και πόσο νόημα βγαίνει για την στειρότητα σαν παρενέργεια
Κανένα νόημα δε βγήκε, εσύ δικαιολογούσες το πουλί του δικού σου ενώ ο έκτορας είπε ότι οι παρενέργειες επιδρούν πιο άμεσα
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
να πω και εγώ τη μλκια μου..  :2funny:

δευτέρα ξεκινάω πάλι γυμναστήριο μετά το πέρας της εξεταστικής.
το παλιό μου πρόγραμμα ήταν
1η μέρα στήθος-δικέφαλα
2η μέρα πήχεις-πλάτες-τραπεζοειδής
3η μέρα ώμους-τρικέφαλα
4η μέρα ποδάρια(με όλη την σημασία της λέξεως)

επειδή έχω μια μικρή μπάκα λόγω ασύστολης κρεπάλης με μπύρες :dancing:
θέλω να ξεκινήσω το πρόγραμμα μου με λίγο πιο αερόβιες ασκήσεις, με κυκλικές ασκήσεις στα βάρη και μετά από τον 1ο μήνα να μπω κανονικά στην φουλ διατροφή υδατάνθρακες/πρωτεϊνης όπως και στο παλιό μου πρόγραμμα.
επίσης σκέφτομαι τον πρώτο μήνα να κάνω λίγο κράτει σε υδατάνθρακες έτσι ώστε να "στεγνώσω" πιο γρήγορα
τα κιλά μου δεν είναι πολλά , 74/1.78, αλλά μου την σπάει να μην μπορώ να διώξω την καταραμένη την μπάκα.

έχει κανένας καμία συμβουλή για την περίπτωσή μου;
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
να πω και εγώ τη μλκια μου..  :2funny:

δευτέρα ξεκινάω πάλι γυμναστήριο μετά το πέρας της εξεταστικής.
το παλιό μου πρόγραμμα ήταν
1η μέρα στήθος-δικέφαλα
2η μέρα πήχεις-πλάτες-τραπεζοειδής
3η μέρα ώμους-τρικέφαλα
4η μέρα ποδάρια(με όλη την σημασία της λέξεως)

επειδή έχω μια μικρή μπάκα λόγω ασύστολης κρεπάλης με μπύρες :dancing:
θέλω να ξεκινήσω το πρόγραμμα μου με λίγο πιο αερόβιες ασκήσεις, με κυκλικές ασκήσεις στα βάρη και μετά από τον 1ο μήνα να μπω κανονικά στην φουλ διατροφή υδατάνθρακες/πρωτεϊνη.
επίσης σκέφτομαι τον πρώτο μήνα να κάνω λίγο κράτει σε υδατάνθρακες τον 1ο μήνα έτσι ώστε να "στεγνώσω" πιο γρήγορα
τα κιλά μου δεν είναι πολλά , 74/1.78, αλλά μου την σπάει να μην μπορώ να διώξω την καταραμένη την μπάκα.

έχει κανένας καμία συμβουλή για την περίπτωσή μου;


ρωτα την σεξουλα!  ;)
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
ρωτα την σεξουλα!  ;)
το κοίταξα το πρόγραμμά που έγραψε...(αυτό είναι το πρόγραμμα του βέγγου , με το συμπάθειο κιόλας)... αλλά αυτό λέει 1.5 ώρα κάθε φορά αερόβια, οπότε φαντάσου να βάλω και βάρη μέσα.

εγώ με το ζόρι κάθομαι 1 ώρα και 20 λεπτά γιατί γαμιέμαι στα βάρη και είμαι ράκος, γυρνάω σπίτι και ότι ώρα και να είναι πέφτω σαν κοτόπουλο για ύπνο
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
εγώ με το ζόρι κάθομαι 1 ώρα και 20 λεπτά γιατί γαμιέμαι στα βάρη και είμαι ράκος, γυρνάω σπίτι και ότι ώρα και να είναι πέφτω σαν κοτόπουλο για ύπνο
Υπερπροπόνηση.

Για αερόβια έχε και μια ξεχωριστή μέρα
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
γιατι ετσι ρε φιλε??με 80 λεπτα εισαι ρακος? :think:
με δεδομενους τους αριθμους που εδωκες δεν δικαιολογειται τετοια εξοντωση...εφοσον εισαι φοιτητης και εσυ,θα'σαι στα 20'ς..εντυπωση μου κανει..εχεις ξαναγυμναστει στο παρελθον??
εγώ με το ζόρι κάθομαι 1 ώρα και 20 λεπτά γιατί γαμιέμαι στα βάρη και είμαι ράκος, γυρνάω σπίτι και ότι ώρα και να είναι πέφτω σαν κοτόπουλο για ύπνο
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
εγώ με το ζόρι κάθομαι 1 ώρα και 20 λεπτά γιατί γαμιέμαι στα βάρη και είμαι ράκος, γυρνάω σπίτι και ότι ώρα και να είναι πέφτω σαν κοτόπουλο για ύπνο

1 ωρα ειναι υπεραρκετη για προπονηση, χωρις χαβαλεδιασμα εννοειται. 1 λεπτο τα διαλειμματα μεταξύ των σετ και 4 λεπτα τα διαλειμματα διαφορετικων ασκησεων στην ιδια μυικη ομαδα.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
γιατι ετσι ρε φιλε??με 80 λεπτα εισαι ρακος? :think:
με δεδομενους τους αριθμους που εδωκες δεν δικαιολογειται τετοια εξοντωση...εφοσον εισαι φοιτητης και εσυ,θα'σαι στα 20'ς..εντυπωση μου κανει..εχεις ξαναγυμναστει στο παρελθον??
ναι...
δεν με κουράζει το γυμναστήριο τόσο, όσο με κουράζει η ζωή που κάνω.
μία δουλειά να μου τύχει πρέπει να τρέχω δεξιά και αριστερά στην πόλη
μετά όλη μέρα στη σχολή από εδώ και από εκεί, καταντάω να φεύγω το πρωί από το σπίτι και να γυρίζω το βράδυ στις 10+
είμαι τσίτα 24/7, ενώ άλλες φορές κοιμάμαι μάξιμουμ 4 ώρες.
και κάθε μέρα είμαι ξύπνιος από τις 6 ενώ γυμναστήριο πάω 12 ώρες αργότερα....
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
1 ωρα ειναι υπεραρκετη για προπονηση, χωρις χαβαλεδιασμα εννοειται. 1 λεπτο τα διαλειμματα μεταξύ των σετ και 4 λεπτα τα διαλειμματα διαφορετικων ασκησεων στην ιδια μυικη ομαδα.

σωστος αλλα εξαρταται και απο το ποσες φορες τη βδομαδα κανεις...
δλδ αν κανεις 4-5 φορες τη βδομαδα βγαινει με μια ωρα τη φορα
αν κανεις ομως 2-3 φορες τη βδομαδα που κανεις περισσοτερες μυικες ομαδες ανα μερα, θες λιγο περισσοτερη ωρα
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
σωστος αλλα εξαρταται και απο το ποσες φορες τη βδομαδα κανεις...
δλδ αν κανεις 4-5 φορες τη βδομαδα βγαινει με μια ωρα τη φορα
αν κανεις ομως 2-3 φορες τη βδομαδα που κανεις περισσοτερες μυικες ομαδες ανα μερα, θες λιγο περισσοτερη ωρα

γνωμη μου ειναι οτι αρκει, ασχετα με τις μυικες ομαδες που κανεις τη φορα. Απλα κανεις λιγοτερες η περισσοτερες ασκησεις για καθε ομαδα.
Διευκρινιζω βεβαια οτι δε κανω ποτέ ουτε διαδρομους ουτε ποδηλατα και παπαριες. Καποιες φορες την εβδομαδα πηγαινω απογευματα στον Εθνικο.
 

Leftover

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
το θεμα εχει γινει...τελειως της πουτσας.... οπως θα επρεπε δλδ να ειναι καθε θεμα στο bourdela.tv .....οποτε πασο....


hitman καλυτερα να μαζεψεις λιγο τη γλωσσα σου γιατι απο τα σαλια θα φας τα μουτρα σου.............
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
το θεμα εχει γινει...τελειως της πουτσας.... οπως θα επρεπε δλδ να ειναι καθε θεμα στο bourdela.tv .....οποτε πασο....


hitman καλυτερα να μαζεψεις λιγο τη γλωσσα σου γιατι απο τα σαλια θα φας τα μουτρα σου.............

φίλε μου το θέμα είναι όσοι ενδιαφερόμαστε να δούμε καμιά γνώμη να κρατάμε το θρεντ στο επίπεδο που θέλουμε,χωρίς να συμμετέχουμε στο οφ τόπικ
φαίνεται ποιος θέλει να μιλήσει σοβαρά,ποιος ξέρει, ποιος ΘΕΛΕΙ να μάθει και ποιος κάνει πλάκα.

το να μην ασχολούμαστε καθόλου ή επιδερμικά όπως λέει ο έκτορ δεν είναι λύση για όσους θέλουν να πουν και να μάθουν 2 πράγματα σωστά
 

Leftover

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
οταν ληξει το οφ τοπικ τα ξαναλεμε.....


τωρα ειναι σειρα του παγκοσμιου whitey  ;)
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
καλα..εξαλλου βαριεμαι να ψαχνω σελιδες τωρα...
στο θεμα μας,ειναι ή οχι μυθος οτι οι κοιλιακοι με πλακα(10κιλη π.χ.) ειναι αποτελεσματικοτεροι?? :think:
προσωπικα κανω εν'αλλαξ,δλδ μια μερα με πλακα,μια χωρις... :rolleyes:

το αιωνοιο μου προβλημα πιοι ειναι οι σωστοι κοιλιακοι....... για το βαρος οταν κανεις κοιλιακους εχω ρωτησει αρκετους γυμναστες.... μερικοι μου ειπανε πεζει ρολο οι αλλοι μου ειπαν οχι και τοσο...

αλλα οπως μου ειπε ενας γυμναστης που εμπιστευομαι.. πεζει ρολο φυσικα [μεγαλητερη δυσκολια ασκησης] αλλα αμα δεν την κανεις σωστα οχι μονο δεν γυμναζεσαι αλλα καταπονεις και την πλατη σου
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
φίλε μου το θέμα είναι όσοι ενδιαφερόμαστε να δούμε καμιά γνώμη να κρατάμε το θρεντ στο επίπεδο που θέλουμε,χωρίς να συμμετέχουμε στο οφ τόπικ
φαίνεται ποιος θέλει να μιλήσει σοβαρά,ποιος ξέρει, ποιος ΘΕΛΕΙ να μάθει και ποιος κάνει πλάκα.

το να μην ασχολούμαστε καθόλου ή επιδερμικά όπως λέει ο έκτορ δεν είναι λύση για όσους θέλουν να πουν και να μάθουν 2 πράγματα σωστά

σαν συμβουλη στο λεω, μπες εδω αν θες να μαθεις 2 σωστα πραγματα και μην περιμενεις απο εδω μεσα  :jerking: :jerking: :jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom