Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
bbers.gr    :2funny: :2funny:

εκει που μιλάνε για δεξτροζη κ ευαισθησια ινσουλινης στην ιδια προταση  :2funny:
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
αν αυτο καταλαβες εσυ οκ πασο... για ολα μιλανε, αρα μιλανε ΚΑΙ γι αυτα...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
το να μην ασχολούμαστε καθόλου ή επιδερμικά όπως λέει ο έκτορ δεν είναι λύση για όσους θέλουν να πουν και να μάθουν 2 πράγματα σωστά

να κανετε οτι σας φωτισει ο θεος καθενας, δεν μιλησα αντιπροσωπευτικα τι πρεπει να κανει καθενας παρα μονο τι κανω εγω. Και επειδη ξαναλεω το εχω δει το εργο χιλιοπαιγμενο, δε με ενδιαφερει ουτε να δασκαλεψω κανεναν ουτε να πω οτι το δικο μου σωστοτερο απο το δικο σου κ.ο.κ. Σωστο ειναι αυτο που λειτουργει για τον καθενα.
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
να κανετε οτι σας φωτισει ο θεος καθενας, δεν μιλησα αντιπροσωπευτικα τι πρεπει να κανει καθενας παρα μονο τι κανω εγω. Και επειδη ξαναλεω το εχω δει το εργο χιλιοπαιγμενο, δε με ενδιαφερει ουτε να δασκαλεψω κανεναν ουτε να πω οτι το δικο μου σωστοτερο απο το δικο σου κ.ο.κ. Σωστο ειναι αυτο που λειτουργει για τον καθενα.

Στην τελευταία πρόταση συμφωνώ 100%.
Το "επιδερμικά"πήγαινε μαζί(διαζευκτικά) με το "να μην ασχολούμαστε" άρα ήταν γενικής αναφοράς.
Η αναφορά στο nickname σου έγινε για να δηλωθεί από που πήρα την έκφραση.
 

Επισκέπτης
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ναι..Ποτε ηταν που ειχατε γραψει(μαζι με αλλα ζωντοβολα βεβαια) 5 σελιδες για τις σεξουαλικες επιδοσεις του φιλου σου?
Τουλαχιστον μεσα στα μπινελκια που ανταλλαχτηκαν και τις μαλακιες της αλιντισσας με το θερμιδομετρητη( :2funny: :2funny: :2funny:),ειπωθηκαν και καποια σωστα πραγματα....
Γιατι γελάς αγάπη μου?Εδωσα πολύ σωστές συμβουλές στον Ασπρούλη. :sunglasses:
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
το κοίταξα το πρόγραμμά που έγραψε...(αυτό είναι το πρόγραμμα του βέγγου , με το συμπάθειο κιόλας)... αλλά αυτό λέει 1.5 ώρα κάθε φορά αερόβια, οπότε φαντάσου να βάλω και βάρη μέσα.

εγώ με το ζόρι κάθομαι 1 ώρα και 20 λεπτά γιατί γαμιέμαι στα βάρη και είμαι ράκος, γυρνάω σπίτι και ότι ώρα και να είναι πέφτω σαν κοτόπουλο για ύπνο
Σιγουρα η αερόβια βοηθαει στο καψιμο του λιπους, αλλα αυτο το 1,5 ωρα τη φορα ειναι λιγακι κατι απο αλλες εποχες. Η ταση που παρατηρω διεθνως σημερα ειναι οτι 3 φορες την εβδομαδα επι 30 λεπτά αεροβικής με INTERVALS, θα πρεπει να επαρκουν για να εχεις ικανοποιητικα αποτελεσματα. Το αλλο που πιστευω οτι ειναι eπισης καλα στοιχειοθετημενο, ειναι οτι στα βαρη πρεπει να προτιμωνται συνθετες ασκησεις με μεγαλο ευρος κινησης. Για παραδειγμα Squat αντι Leg Press κλπ. Ετσι το συνολικο εργο που δαπανας στην προπονηση ειναι σημαντικα μεγαλυτερο.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Για το κυκλικό πρόγραμμα ποια είναι η γαμημένη γνώμη σας;
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
εννοεις 1 αντε 2 βασικες ασκησεις για καθε μυικη ομαδα, κανοντας καθε μερα γυμναστικής ολο το σωμα?...
εγω προσωπικα δεν θα το "ρισκαρα" φοβουμενος οτι δεν παρεχεται αρκετο εργο στους μυς...
απο την αλλη βεβαια κανοντας το 2-3 φορες τη βδομαδα δινεις στο συνολο βδομαδας αυτο το εργο x 3. οπως τον βολευει τον καθενα.
εγω ισως το κανω κααααποτε, οταν θα θελω πλεον απλα συντηρηση :rolleyes:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
εννοεις 1 αντε 2 βασικες ασκησεις για καθε μυικη ομαδα, κανοντας καθε μερα γυμναστικής ολο το σωμα?...
εγω προσωπικα δεν θα το "ρισκαρα" φοβουμενος οτι δεν παρεχεται αρκετο εργο στους μυς...
απο την αλλη βεβαια κανοντας το 2-3 φορες τη βδομαδα δινεις στο συνολο βδομαδας αυτο το εργο x 3. οπως τον βολευει τον καθενα.
εγω ισως το κανω κααααποτε, οταν θα θελω πλεον απλα συντηρηση :rolleyes:
Ακριβώς.
Και βασικές πολυαρθρικές ασκήσεις μόνο.
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
Προσωπικα αυτο που σε μενα δουλευει καλυτερα ειναι ενα σπλιτ προγραμμα 5 ημερων. Δευτερα ποδια, Τριτη στηθος, Τεταρτη πλατη, Πεμπτη ρεπο, Παρασκευη ωμοι, τραπεζιοι, Σαββατο χερια, Κυριακη ρεπό. Ετσι σε καθε προπονηση ειμαι συγκεντρωμενος και του δινω να καταλαβει κι επειδη ειμαι λιγο μεγαλυτερης ηλικιας, οι μυς εχουν υπεραρκετο χρονο να ερθουν σε λογαριασμο. Οταν ημουν νεωτερος το καλυτερο μου ητανε τρεις-μια, τρεις-δυο.
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
αν θες να κανεισ whole body θα μπορουσες να θες να δοκιμασεις 3χ3 οπως το λεει εδω
το αεροβιο λυπαμαι δεν κανει απολυτως τιποτα για το καψιμο λιπους, αυτο που κανει ειναι να αδειαζει γλυκογονο και να αυξανει τα μιτοχονδρια και τα τριχοειδη.

αν εισαι αντρας κ σκοπευεις να καψεις λιπος κανοντας αεροβιο το ΄πιο πιθανο ειναι να χασεις μυική μαζα κ να ρίξεις την τεστο σου πριν αρχισεις να καισ λίπος. Επιπλεον αν κανεις αεροβιο για να καψεις λίπος, μεχρι να προσαρμοστει το σωμα χανεις μυς και μετα αρχιζεις να χανεις λίπος, μόνο που το σώμα δε θελει να χανει λίπος και μετα από κάθε αεροβια προπονηση η προτεραιότητα του είναι να αποθηκευει λίπος. Καθε δρομεας ή ποδηλατης αποστασεων μπορει να σας πει ότι μετα τον αγωνα το σώμα του αποθηκευει λίπος κ κραταει νερα, τα νερα είναι λογικό γιατί το γλυκογόνο είναι υδρόφιλο, το γιατί αποθηκευει λίπος σκεφτείτε το.

Το λίπος δε μεταβολιζεται μεσω της ασκησης, αλλα μεσω του τρόπου διατροφής, θα ηταν οπτιμουμ να κανετε προπονηση για να αυξησετε τη μυική μαζα και ετσι να καιτε περισσοτερες θερμιδες κ συνεπως να χασετε το λίπος, αλλα με το αεροβιο λίπος δε θα χαθει


Υ.Γ. αν θες να κρατησεις την ευαισθησια σου στην ινσουλίνη ψηλά, καλό θα ηταν να μην χρησιμοποιείς δεξτροζη ή άλλους απλόυς υδατ χωρις την παρεα συνθετων κ φυτικών ινών, εκτός κ αν κανεις διπλές κ τριπλές προπονήσεις
Υ.Υ.Γ. στο ββερς ή στο ββινγ ή κ στα δυο δεν προτεινουν γουει κ δεξτροζη μετα την προπο, το ότι η γουει προκαλει την εκκριση ινσουλινης απο μονη της δε φτανει?
Υ.Υ.Υ.Γ αληθεια γιατί μια πρωτεινη προκαλει την εκκριση ινσουλίνης?
Υ.Υ.Υ.Υ.Γ και ενα κακο νεο σε όσους τρεχουν μετα την προπονηση να πιουν στα αποδυτηρια το ροφημα τους, 30% λιγοτερη πρωτεινοσυνθεση απ ότι αν την πινατε σπιτι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom