Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
Οπως σου ειπα η αεροβια ειναι πολυ σημαντικη στην πριπτωση σου...Πρεπει να ξεκινας με 1 ωρα και να κλεινεις με μισαωρο...
Οσο και αν ειναι βαρετη,τη χρειαζεσαι...Το ρυθμο τον κανονιζεις εσυ...Στην αρχη θα κοιτας να συμπληρωνεις το ζητουμενο χρονο...
Στη διατροφη τα παμε...Χυμοι(οχι του εμποριου,περιεχουν ζαχαρη),φρουτα,ασπρο κρεας,και ρυζι-μακαρονια(αλλα χωρις σαλτσες και παπαριες),τοστ,γιαουρτια...Καθε κυριακη που τρωγε οτι θες..
υ.γ.οταν λες χερια,εννοεις δικεφαλα-τρικεφαλα μαζι? :S
Εγω προσωπικα κανω δικεφαλα-ωμμους,τρικεφαλα-πλατη,ποδια(μονα τους),στηθος-δικεφαλα,πλατη-τρικεφαλα,και την εκτη μερα αποθεραπεια με χαλαρωμα...

Μ αρεσει που απαντας στα σοβαρα και γραφεις και κατεβατα ρε παληκαρε  :2funny: :2funny: :2funny:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Οι χαρακτηρισμοι περιττευουν...Το θρεντ ειναι για ολους οσους γυμναζονται ή θελουν να γυμναστουν...
Αντε νουμερα....
οχι ρε φιλε να του προτεινεις και αεροβια σε αντρα χααχχαχααχχα εγω παντα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: με τετιους τυπους αλλα ναι θα τον βοηθησει  ;)
καλα εσυ εισαι και βιν ντιζελ....για τους απλους ασκουμενους λεω... :jerking: :jerking: :jerking:
εχεις επαφη με γυμναστικη φιλε??αεροβια κανουν μονο οι γυναικες??τι μαθαινουμε και αποψε..





Σοβαρευτειτε και μη χλευαζετε κανεναν...Θυμηθειτε τον ευατο σας οταν ξεκιναγατε...
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Ρε παίδες γιατί το γαμάτε κατ'εξακολούθηση το θρεντ;Διαβάζαμε κι αλλάζαμε καμιά γνώμη χρήσιμη όσοι ασχολούμαστε σοβαρά :(
 

Επισκέπτης
Οπως σου ειπα η αεροβια ειναι πολυ σημαντικη στην πριπτωση σου...Πρεπει να ξεκινας με 1 ωρα και να κλεινεις με μισαωρο...
Οσο και αν ειναι βαρετη,τη χρειαζεσαι...Το ρυθμο τον κανονιζεις εσυ...Στην αρχη θα κοιτας να συμπληρωνεις το ζητουμενο χρονο...
Στη διατροφη τα παμε...Χυμοι(οχι του εμποριου,περιεχουν ζαχαρη),φρουτα,ασπρο κρεας,και ρυζι-μακαρονια(αλλα χωρις σαλτσες και παπαριες),τοστ,γιαουρτια...Καθε κυριακη που τρωγε οτι θες..
υ.γ.οταν λες χερια,εννοεις δικεφαλα-τρικεφαλα μαζι? :S
Εγω προσωπικα κανω δικεφαλα-ωμμους,τρικεφαλα-πλατη,ποδια(μονα τους),στηθος-δικεφαλα,πλατη-τρικεφαλα,και την εκτη μερα αποθεραπεια με χαλαρωμα...

Ευχαριστω φιλαρα πραγματικα εισαι μεγαλος ;)

Εσυ κανεις δηλαδη πχ
Δευττερα ωμους-δικεφαλα
τριτη πλατη τρικεφαλα
ποδια τεταρτη
πεμπτη στηθος δικεφαλα
παρασκευη πλατη τρικεφαλα?

δηλαδη 2 φορες μονο την εβδομαδα πλατη?Και τι κανεις αυτες τις 2 μερες?διαφορετικες ασκησεις να φανταστω?
Γιατρι τρικεφαλα 2 φορες και δικεφαλα μονο μια?Δεν τα αδικεις καπως τα δικεφαλα?

 

Επισκέπτης
Γυμναστήριο και όργανα τα σκυλοβαριέμαι.Έχω πάρει τα πάντα σπίτι και πάω στο γήπεδο και τρέχω.Η πλάκα είναι οτι εγγραφή στο γυμναστήριο κάνω κάθε χρόνο αλλα πάω σπάνια.Γήπεδο και πάλι γήπεδο..καθαρός αέρας,ούτε βρωμοιδρωτίλες και ούτε τίποτα.Όσο για την διατροφή ,το εχω ράψει απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.Με την μασαμπούκα το γυμναστήριο είναι άχρηστο,πάρτε το χαμπάρι.Διατροφή,σεξ και τρέξιμο μια ωρίτσα την ημέρα και αντε γεια.
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
φωτογραφια με φιλη μου δεν εχω βάλει ποτε, μαλλον με μπερδευεις με κάποια άλλη


ρε ουφο ποια νομιζεις οτι εισαι?περνιεσαι και για εξυπνη?



και στις επομενες σελιδες(βαριεμαι να ψαξω αλλο)καπου λες οτι εισαι αυτη στα δεξια.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
για το διαδρομο συμφωνω κι επαυξανω κανω περιπου 1 ωρα  διαδρομο καθε μερα, κοιλιακους ραχιαιους στανταρ, και αλλες μερες γυμναζω ποδια, γλουτους και λοιπα, τις υπολοιπες γυμναζω τον ανω κορμο και τελειωνοντας ειτε κανα μισαωρο ποδηλατο, είτε μιση ωρα διαδρομο, 2 φορες την εβδομαδα κανω και power plate το οποιο το συωδυαζω με 1 ωρα διαδρομο παλι.
Καθε 15 βλέπω κι ενα διατροφολογο
Το προγραμμα αυτο το κανω περιπου 2 μηνες και διατροφη κανω 1 μηνα περιπου (κι οχι 100% σωστα), αλλα το θέμα είναι οτι τα νουμερα αλλαζουν, κι αυτο είναι το σημαντικο  ;)

το μόνο που σκεφτομαι είναι να πάρω κάποια συμπληρωματα διατροφης :think:

giati να παρεις συμπληρωμα διατροφης??? τις γνωστες πορτοκαλαδες οπως λεω εγω ειρωνικα...... γενικως τα συμπληρωματα διατροφης δεν σε βοηθανε να κανεις σωμα ουτε σου μειωνουν την ορεξη.... απλως σου δινουν περισοτερες <<δυναμεις>>
και σου λεω οταν εχεις ενα προγραμα και το τηρεις..... 2 φορες την εβδομαδα να κανεις την μαλακια και να το χαλασεις πανε στραφτη τοσες ορες δουλειας............   πρεπει προτα να χτισεις πριν αρχισεις μικρες καταχρησεις
 

Επισκέπτης
Οι χαρακτηρισμοι περιττευουν...Το θρεντ ειναι για ολους οσους γυμναζονται ή θελουν να γυμναστουν...
Αντε νουμερα....καλα εσυ εισαι και βιν ντιζελ....για τους απλους ασκουμενους λεω... :jerking: :jerking: :jerking:
εχεις επαφη με γυμναστικη φιλε??αεροβια κανουν μονο οι γυναικες??τι μαθαινουμε και αποψε..





Σοβαρευτειτε και μη χλευαζετε κανεναν...Θυμηθειτε τον ευατο σας οταν ξεκιναγατε...

πεστα φιλε.
Ειδαν καποιο λιπος τα κωλοπαιδα και αμεσως να μαλακιστουν :jerking: :jerking: :jerking:
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
Ευχαριστω φιλαρα πραγματικα εισαι μεγαλος ;)

Εσυ κανεις δηλαδη πχ
Δευττερα ωμους-δικεφαλα
τριτη πλατη τρικεφαλα
ποδια τεταρτη
πεμπτη στηθος δικεφαλα
παρασκευη πλατη τρικεφαλα?

δηλαδη 2 φορες μονο την εβδομαδα πλατη?Και τι κανεις αυτες τις 2 μερες?διαφορετικες ασκησεις να φανταστω?
Γιατρι τρικεφαλα 2 φορες και δικεφαλα μονο μια?Δεν τα αδικεις καπως τα δικεφαλα?

ρε Ασπρε γαμω την παρακοινωνια μου...

δουλευεις πλατη συγχρονως δουλευεις και δικεφαλα!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!
 

Επισκέπτης
Γυμναστήριο και όργανα τα σκυλοβαριέμαι.Έχω πάρει τα πάντα σπίτι και πάω στο γήπεδο και τρέχω.Η πλάκα είναι οτι εγγραφή στο γυμναστήριο κάνω κάθε χρόνο αλλα πάω σπάνια.Γήπεδο και πάλι γήπεδο..καθαρός αέρας,ούτε βρωμοιδρωτίλες και ούτε τίποτα.Όσο για την διατροφή ,το εχω ράψει απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.Με την μασαμπούκα το γυμναστήριο είναι άχρηστο,πάρτε το χαμπάρι.Διατροφή,σεξ και τρέξιμο μια ωρίτσα την ημέρα και αντε γεια.

ειδες καθολου φωτο που εβαλα στις προηγουμενες σελιδες?
Κυριως ειδες το προγραμμα διατροφης μου?
Δηλαδη τι ενοεις μασαμπουκα?Οταν παιζεις βαρη σοβαρα χρειαζεσαι και μασαμπουκα πιστευω
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Οι χαρακτηρισμοι περιττευουν...Το θρεντ ειναι για ολους οσους γυμναζονται ή θελουν να γυμναστουν...
Αντε νουμερα....καλα εσυ εισαι και βιν ντιζελ....για τους απλους ασκουμενους λεω... :jerking: :jerking: :jerking:
εχεις επαφη με γυμναστικη φιλε??αεροβια κανουν μονο οι γυναικες??τι μαθαινουμε και αποψε..





Σοβαρευτειτε και μη χλευαζετε κανεναν...Θυμηθειτε τον ευατο σας οταν ξεκιναγατε...

ρε μαλακα σαφως και εχω σχεση και δεν λεω μονο μαλακιες δες της προηγουμενες σελιδες να καταλαβεις πως εδωσα προτασεις και συμβουλες

φυσικα δεν κανουν μονο οι γυνεκαις για αυτο ομως ελεγα οτι γελεγα με αυτους που εκαναν αρα καπιος πρεπει να υπαρχει για να γελαω μαζι του.............. περισοτερο για πλακα το ειπα βρε παπαρα!!!
 

sexoula

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.401
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
ρε ουφο ποια νομιζεις οτι εισαι?περνιεσαι και για εξυπνη?



και στις επομενες σελιδες(βαριεμαι να ψαξω αλλο)καπου λες οτι εισαι αυτη στα δεξια.

αυτο το είχα ξεχασει, συγγνωμη γραψε λαθος
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
giati να παρεις συμπληρωμα διατροφης??? τις γνωστες πορτοκαλαδες οπως λεω εγω ειρωνικα...... γενικως τα συμπληρωματα διατροφης δεν σε βοηθανε να κανεις σωμα ουτε σου μειωνουν την ορεξη.... απλως σου δινουν περισοτερες <<δυναμεις>>
και σου λεω οταν εχεις ενα προγραμα και το τηρεις..... 2 φορες την εβδομαδα να κανεις την μαλακια και να το χαλασεις πανε στραφτη τοσες ορες δουλειας............   πρεπει προτα να χτισεις πριν αρχισεις μικρες καταχρησεις

βασικα για να παρεις συμπληρωμα πρεπει να ξερεις γιατι το παιρνεις, και ΑΝ σου χρειαζεται. σε αυτο συμφωνω...
στα αλλα ολα εισαι λαθος. Υπαρχουν συμπληρωματα για δύναμη, αλλα για ενεργεια, αλλα για να βοηθησουν στο χτισιμο μυων, αλλα για να βοηθησουν στο καψιμο του λιπους...
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Ρε σεις απαντάτε σοβαρά στον Whitey;Αφού κάνει πλάκα ο τύπος,άκου 5 φορές τη βδομάδα χέρια και 4 πλάτη
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
πάνω απο 5μγ ειναι τοξικό. Κ κοιτα το σεληνιο να είναι σε ίσες ποσότητες με το ιώδιο, αν παραγγείλεις από εξωτερικό θα τις πάρεις πάμφηνα. Αν κανεις αεροβιο με τις ωρες κ cardio sessions και άλλα τετοια να παρεις, προσωπικά θα σου προτεινα να παρεις beef liver tablets (αμινοξεα, πολυβιταμίνη, αποτοξίνωση συκωτιού΄3 σε 1) και να τρως 2-3 αυγα (ολοκληρα, μην πετας κροκους που κανουν οι "αγνοια ειναι ευδαιμονία, θα παθεις χοληστερινη κ άλλα τετοια" , αλλα αν το κανεις εγω μετα θα σου κατσω :) ) καθημερινα.

Οι περισσότεροι διατροφολογοι είναι άσχετοι τουλαχιστον, ελπίζω να βρήκες εναν καλό. Κοίτα πως πάει η ιστορία, εχουμε λιπαρά, πρωτείνη, υδατάνθρακα, 1γρ πρ= 1 γρ υδ = 4 θερμ , 1 γρ λιπ= 9 θερμ. Αν είσαι σε φαση να μετρας ποσοτητες και να τρως θερμίδες με ακρίβεια στείλε πμ γιατί εδώ σπαμαρουν κ δε βγαζω ακρη κ θα σου γραψω εδώ ακριβώς τι κ πως.
Γενικα,  βαζεις μια ποσοτητα πρωτείνης, αν εχεις ψηλα υδατάνθρακα, κατεβαζεις λιπαρα και το αντιστροφο. Επισης μπορείς να χειρίζεσαι κυκλικα τον υδατανθρακα, δλδ τις ημέρες που κανεις αεροβιο περισσοτερο υδατανθρακα ημερες που δε κανεις πιο χαμηλα, ψαξε carb cycling, αν δεν ανεβαζεις λιπαρα οταν κατεβαζεις υδατ ειναι carb/calorie cycling, ιδιδαιτερα αποτελεσματικο για να κατεβασεις λιπος.
Μερικες Προσωπικές σκεψεις (οχι οτι θα σε μεταπεισω, αλλα καλό ειναι στο πει καποιος). Το αεροβιο σταθερου ρυθμου για να φτασεις
 

Επισκέπτης
Ρε σεις απαντάτε σοβαρά στον Whitey;Αφού κάνει πλάκα ο τύπος,άκου 5 φορές τη βδομάδα χέρια και 4 πλάτη

τι πλακα ρε μαλακα?
αυτο το προγραμμα μου προτειναν για ογκο και δυναμη και αυτο ακολουθησα.
Οποιος εχει κατι καλυτερο να μου εξηγησει ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ομως
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
Ε και?
Και στο στηθος στον παγκο δουλευουν τρικεφαλα...

ωραιος...

δλδ, ρε φιλε, εφοσον δουλευεις μια μυικη ομαδα την φορα δεν χρειαζεται να την ξαναδουλεψεις για εκεινη την μερα...

δες το προγραμμα μου...

δ: 2κεφαλα,στηθος
τ: ωμοι,ποδια
τ: πλατη,3κεφαλα
π: ρεπο

και μετα ξανα τα ιδια...
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
βασικα για να παρεις συμπληρωμα πρεπει να ξερεις γιατι το παιρνεις, και ΑΝ σου χρειαζεται. σε αυτο συμφωνω...
στα αλλα ολα εισαι λαθος. Υπαρχουν συμπληρωματα για δύναμη, αλλα για ενεργεια, αλλα για να βοηθησουν στο χτισιμο μυων, αλλα για να βοηθησουν στο καψιμο του λιπους...

ναι αλλα ειναι σαν να σου μιλαω εγο για το κρεας του αρνιου και να μου λες εισαι λαθος υπαρχει και το βοδινο και του προβατου.....................

εγω μιλησα μονο για<<δυναμοτητα>> δηλαδη αυτα που κυριως σου δινουν περισοτερη ορεξη..... δεν το εβαλα στις κατηγοριες με τα αλλα σκευασμετα......... εκτος αμα ι sexoyla ενοουσε αυτα που ενοεις εσυ.... εγω παντως δεν μιλαγα για αυτα
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
τι πλακα ρε μαλακα?
αυτο το προγραμμα μου προτειναν για ογκο και δυναμη και αυτο ακολουθησα.
Οποιος εχει κατι καλυτερο να μου εξηγησει ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ομως

για δωσε το προγραμμα σου..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom