Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
431
Κριτικές
5
Like
763
Πόντοι
361
Μάγκα με κάμψεις μόνο , ειδικά αν είσαι άνω των 40 , κάποια στιγμή αν κάνεις κάθε μέρα , θα την ακούσεις άσχημα. Πρέπει 1-2 μέρες τη βδομάδα , να μην κάνεις. Ιδανικό είναι να κάνεις μέρα παρά μέρα, αλλά δεν κάθεται καλά το πρόγραμμα, γιατί άλλοτε πρέπει να κάνεις κυριακές , άλλοτε όχι και το παίρνει ο διάολος. Επίσης καλό είναι να τις συνδιάζεις με πιέσεις άρνολντ με αλτήρα. Συνδιαστικά θα δεις πολύ εντυπωσιακότερο αποτέλεσμα. Προσωπικά ενισχύω λίγο και με μερικές βιταμινούλες, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλείς για όλους και δεν τις προτείνω σε κανέναν.
22 είμαι , για να πω την αλήθεια τωρα 2-3 μέρες έχω σταματήσει λόγω κρύου , δεν νομίζω να πάθω κάτι , έκανα 2 + μήνες συνεχόμενα και δεν έπαθα τίποτα , μόνο καλό είδα , με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναρχίσω .
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.690
Like
17.825
Πόντοι
3.656
Βάλε και πιέσεις άρνολντ. Έναν αλτήρα θες. Δοκίμασε και να δυσκολέψεις τις κάμψεις , με πόδια πχ σε καναπέ.
 

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
431
Κριτικές
5
Like
763
Πόντοι
361
Βάλε και πιέσεις άρνολντ. Έναν αλτήρα θες. Δοκίμασε και να δυσκολέψεις τις κάμψεις , με πόδια πχ σε καναπέ.
Αλτήρα και λοιπό εξοπλισμό έχω βάλει στόχο να αποκτήσω αλλά οταν θα έχω μια οικονομική ' βάση ' , αυτο με τον καναπέ το δοκίμασα τότε ,πολύ δύσκολο :sad2:.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.690
Like
17.825
Πόντοι
3.656
Αυτός ο αλτήρας των 10€ , είναι τέλειος.

και 25€ , δύο δίσκοι των 5 κιλών

με 35€ καθάρισες ...... μετά για να το αυξάνεις, παίρνεις ζευγάρια του 1 κιλού, των 2 , του μισού , των 2.5 κτλ κτλ κτλ
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
εχθεσ εγινε πολι σκλιρι μαχι στο αττιλασ τζιμ πεσαν κορμια.
ι πορνοτεστοστερονι βαρεσε κοκικο με φουλ βαρια καθισματα και ατακτι εκγιμνασι πορνοομον!!!

 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
χερετο τουσ πορνιαρικεσ!!!
ιμε ετιμοσ να ακουσο τισ ρομαντικεσ σασ σιδερικεσ σινευρεσισ με τισ σιδερενιεσ ετερεσ!!!
ιμε ολοσ πορνοαυτια!!!
 

GRxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2010
Μηνύματα
358
Κριτικές
4
Like
896
Πόντοι
361
Γνωστές των Τζιμ...
θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζεται καποια εφαρμογή Android που να βοηθάει στην καταγραφή ή και στο να κάνει motivation με τον τρόπο της ώστε να είσαι πα τα σε πρόγραμμα.
Μπορεί να συνδιαστει και με κάποιο ρολόι fit αντίστοιχα;
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Γνωστές των Τζιμ...
θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζεται καποια εφαρμογή Android που να βοηθάει στην καταγραφή ή και στο να κάνει motivation με τον τρόπο της ώστε να είσαι πα τα σε πρόγραμμα.
Μπορεί να συνδιαστει και με κάποιο ρολόι fit αντίστοιχα;
αυτα ινε για πιρφορουσ.
ο σοστος νταησ μπενι απλα στιν σιδερενια αρενα και κανι εροτα με τισ ισδερενιεσ μουναρεσ!!!
μπεσ απλα νταισ χορισ να χανισ χρονο σε πιρφοριεσ και κανε προπονισισ!
αυτι ινε ι μαγικι σινταγι για τιν επιτιχια!να μπενισ νταισ!
οπιοσ ασχολιτε με φρου φρου και αροματα μενι με το πουλι στο χερι να ξερετε!
 

bdsm72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
310
Κριτικές
1
Like
1.176
Πόντοι
201
Λοιπον συναγωνιστες θελω μια συμβουλη. Ξεκίνησα πριν λιγο καιρο γυμναστηριο, γενικα τα εχω τα κιλα μου ειμαι 1,74 και ειμαι 98κιλά θέλω να χάσω αρεκτά να παω περίπου στα 85.
Μιλούσα με ενα φίλο και μου ειπε να παρω πρωτεινη για να μου κοψει την ορεξη και οτι θα με βοηθησει να χάσω πιο γρήγορα κιλά γιατι θα ενεργοποιηση τον μεταβολισμο μου. Ισχυει ή οχι; Επ΄ισης αν ειναι να παρω isolated πως να τηνπαρω; Ευχαριστω και παλι!
Η πρωτεϊνη δεν είναι τόσο για να κόψει την όρεξη, όσο για να ωθήσει τον οργανισμό σου να ασχοληθεί με το κάψιμο λίπους, που είναι και το άμεσα ζητούμενο όταν θέλεις να χάσεις κιλά. Από τη στιγμή που γυμνάζεσαι, πρέπει να βρεις τη χρυσή τομή ώστε να τρως μεν λιγότερο από πριν, αλλά να παίρνεις και τις απαραίτητες θερμίδες προκειμένου να μπορείς να ανταπεξέλθεις στην προπόνηση και να μη λιποθυμήσεις ή να μη σέρνεις τα πόδια σου όταν φεύγεις από το γυμναστήριο.

Σε κάθε περίπτωση, θα χάσεις πιο γρήγορα κιλά με αερόβια (διάδρομος, ποδήλατο, ελλειπτικό κλπ) παρά με βάρη. Πάρε τον αριθμό 220, αφαίρεσε την ηλικία σου και πολλαπλασίασε με 65% και 75% (πχ 220 - 40 για έναν 40χρονο = 180 και 180Χ65%=117 και 180Χ75%=135). Θα πρέπει όσο ασκείσαι οι σφιγμοί σου να είναι από 117 έως 135, προκειμένου να μπαίνεις σε αερόβια για κάψιμο λίπους. Κάνοντας το 3-4 φορές την εβδομάδα για 25-30 λεπτά και συνδυάζοντας το με διατροφή χωρίς λίπη, πολύ λίγο ψωμί και ελαφρύ βραδινό κυρίως ή μόνο με πρωτεϊνες, μπορείς να χάνεις 3-4 κιλά το μήνα, αλλά και να νιώθεις φανταστικά.

Μπορείς εναλλακτικά να κάνεις μια πρωτεϊνική δίαιτα (Dukan), αλλά 1)θα πρέπει να την εφαρμόσεις απόλυτα και χωρίς καν υποψία "παρασπονδίας", 2)θα σου ρημάξει τον μεταβολισμό (θα πηγαίνεις τουαλέτα κάθε 5-6 μέρες και θα νομίζεις πως είσαι τράγος με αυτά που θα βγάζεις) και 3)αργά ή γρήγορα θα καταρρεύσεις στο γυμναστήριο.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.869
Πόντοι
3.846
Η πρωτεϊνη δεν είναι τόσο για να κόψει την όρεξη, όσο για να ωθήσει τον οργανισμό σου να ασχοληθεί με το κάψιμο λίπους, που είναι και το άμεσα ζητούμενο όταν θέλεις να χάσεις κιλά. Από τη στιγμή που γυμνάζεσαι, πρέπει να βρεις τη χρυσή τομή ώστε να τρως μεν λιγότερο από πριν, αλλά να παίρνεις και τις απαραίτητες θερμίδες προκειμένου να μπορείς να ανταπεξέλθεις στην προπόνηση και να μη λιποθυμήσεις ή να μη σέρνεις τα πόδια σου όταν φεύγεις από το γυμναστήριο.

Σε κάθε περίπτωση, θα χάσεις πιο γρήγορα κιλά με αερόβια (διάδρομος, ποδήλατο, ελλειπτικό κλπ) παρά με βάρη. Πάρε τον αριθμό 220, αφαίρεσε την ηλικία σου και πολλαπλασίασε με 65% και 75% (πχ 220 - 40 για έναν 40χρονο = 180 και 180Χ65%=117 και 180Χ75%=135). Θα πρέπει όσο ασκείσαι οι σφιγμοί σου να είναι από 117 έως 135, προκειμένου να μπαίνεις σε αερόβια για κάψιμο λίπους. Κάνοντας το 3-4 φορές την εβδομάδα για 25-30 λεπτά και συνδυάζοντας το με διατροφή χωρίς λίπη, πολύ λίγο ψωμί και ελαφρύ βραδινό κυρίως ή μόνο με πρωτεϊνες, μπορείς να χάνεις 3-4 κιλά το μήνα, αλλά και να νιώθεις φανταστικά.

Μπορείς εναλλακτικά να κάνεις μια πρωτεϊνική δίαιτα (Dukan), αλλά 1)θα πρέπει να την εφαρμόσεις απόλυτα και χωρίς καν υποψία "παρασπονδίας", 2)θα σου ρημάξει τον μεταβολισμό (θα πηγαίνεις τουαλέτα κάθε 5-6 μέρες και θα νομίζεις πως είσαι τράγος με αυτά που θα βγάζεις) και 3)αργά ή γρήγορα θα καταρρεύσεις στο γυμναστήριο.
Πολύ σωστός.
Εγώ θα πρότεινα στο παληκάρι να σταματήσει να ακούει τις μαλακίες που λέει ο φίλος του γιατί δείχνει να είναι άσχετος από γυμναστική.
Άκου λέει θα του κόψει την όρεξη η πρωτείνη. Παίρνω 2 σέικς την ημέρα, μαζί με 3 κύρια γεύματα φαγητού και άλλα σνακ γιατί πεινάω συνέχεια.
Και φάντάσου κάνω μόνο 3 φορές τη βδομάδα γυμναστική, χωρίς κάρδιο.
Φαντάσου να κάνεις και κάρδιο όπως προτείνεις. Εκεί είναι που θα πεινάει τρελά, άσχετα αν παίρνει ή όχι πρωτεΐνη ως συμπλήρωμα.
 

Target 600

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
883
Like
1.496
Πόντοι
206
Ποιος μύστης θα μου βγάλει ένα καλό πρόγραμμα για όγκο και μια καλή πρωτεΐνη ;;
 

Target 600

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
883
Like
1.496
Πόντοι
206
Φίλε μου συμφωνώ. Αλλά το θέμα γάλακτος δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό, μπορεί να έχει διατροφική αξία, αλλά με μπουκώνει και μου κόβει την όρεξη συν ότι έχει ειπωθει ότι δεν είναι ότι καλύτερο σαν διατροφή για ενήλικες αλλά για παιδιά και εφήβους. Για τα άλλα τρόφιμα συμφωνώ. Επίσης θέλω να είμαι σε ενα μικρό θερμιδικό έλλειμα. Από θέμα ασκήσεων σκέφτομαι 4 σετ 3 ασκήσεις για κάθε μυική ομάδα και επαναλήψεις 12-10-8-6 αν έχει κάποιος μια πιο καλή ιδεα ας μου πει
 

bdsm72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
310
Κριτικές
1
Like
1.176
Πόντοι
201
Πολύ σωστός.
Εγώ θα πρότεινα στο παληκάρι να σταματήσει να ακούει τις μαλακίες που λέει ο φίλος του γιατί δείχνει να είναι άσχετος από γυμναστική.
Άκου λέει θα του κόψει την όρεξη η πρωτείνη. Παίρνω 2 σέικς την ημέρα, μαζί με 3 κύρια γεύματα φαγητού και άλλα σνακ γιατί πεινάω συνέχεια.
Και φάντάσου κάνω μόνο 3 φορές τη βδομάδα γυμναστική, χωρίς κάρδιο.
Φαντάσου να κάνεις και κάρδιο όπως προτείνεις. Εκεί είναι που θα πεινάει τρελά, άσχετα αν παίρνει ή όχι πρωτεΐνη ως συμπλήρωμα.
Είναι το μεγάλο λάθος που κάνουν πολλοί και κυρίως πολλές γύρω στο Μάρτιο και τον Απρίλιο, που τους/τις πιάνει απελπισία επειδή πλησιάζει καλοκαίρι και ξεκινάνε γυμναστική χωρίς να τρώνε ανάλογα. Ξεχνάνε όμως ότι το βασικό όταν γυμνάζεσαι είναι να επιστρέφεις στο σπίτι κουρασμένος μεν, αλλά όχι χωρίς να μπορείς να πάρεις τα πόδια σου. Όταν αγγίζεις ή ξεπερνάς το όριο της εξάντλησης, μόνο κακό κάνεις στο σώμα σου.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Φίλε μου συμφωνώ. Αλλά το θέμα γάλακτος δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό, μπορεί να έχει διατροφική αξία, αλλά με μπουκώνει και μου κόβει την όρεξη συν ότι έχει ειπωθει ότι δεν είναι ότι καλύτερο σαν διατροφή για ενήλικες αλλά για παιδιά και εφήβους. Για τα άλλα τρόφιμα συμφωνώ. Επίσης θέλω να είμαι σε ενα μικρό θερμιδικό έλλειμα. Από θέμα ασκήσεων σκέφτομαι 4 σετ 3 ασκήσεις για κάθε μυική ομάδα και επαναλήψεις 12-10-8-6 αν έχει κάποιος μια πιο καλή ιδεα ας μου πει
εχο ακουσι και εγο μια θεορια για το γαλα που λει οτι και καλα πρεπι να καταναλονετε μονο απο παιδια και απο αθλιτεσ...
τορα λογικα ι αλιθια θα κριβετε καπου στι μεσι οποσ παντα!!!
ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΠΟΡΝΟΑΡΙΣΤΟΝ !!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ!
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Καλησπέρα καυλιάρηδες! Καλησπέρα ανώμαλοι! Καλησπέρα μαλακιστήρια!
'Εχετε ανάγκη παρτουζολαγνεία αμαρτωλά όρνεα σιδερικών υπάρξεων και περιπτύξεων?
Άλλη μια νύχτα στην φαβέλα του σιδερικού έρωτα καλούμαι να κάνω έρωτα με όσες περισσότερες σιδερένιες εταίρες αντέχουν οι φιλήδονοι μυώνες μου!
Δυστυχώς λόγω ορισμένων συγκυριών δε κατάφερα να έχω υψηλότερο όγκο προπόνησης αλλά υπόσχομαι να επιστρέψω δριμύτερος και να μπω νταής να βιάσω τις ξεδιάντροπες σιδερένιες εταίρες στο πιο ρομαντικό λάγνο καταγώγιο της σιδερικής συνουσίας!

Ενότητες:
00:00 εισαγωγή
00:59 προθέρμανση
02:34 περιγραφή της σημερινής περίπτυξης
03:12 στρατιωτικές πιέσεις
05:08 καθίσματα στην μηχανή
08:06 πουτάνες στα κρεβάτια σας
09:58 χαμηλή κωπηλατική με τριγωνική λαβή
11:40 οριζόντιες πιέσεις στην μηχανή
14:01 διπλοσέτ κάμψεις δικεφάλων με ύπτια λαβή - σφυριά με σχοινί
19:00 πιέσεις τρικεφάλων στην τροχαλία με σχοινί
21:29 άρσεις ώμων με κάθετη έλξη στην τροχαλία
23:36 πλάγιες εκτάσεις στην τροχαλία
26:10 επίλογος


ΕΓΡΑΦΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΧΥΣΤΕΣ ATTILAS GYM ΣΤΟ YOUTUBE!
MEINETE ΠΟΡΝΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΟΙ!
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Η πρωτεϊνη δεν είναι τόσο για να κόψει την όρεξη, όσο για να ωθήσει τον οργανισμό σου να ασχοληθεί με το κάψιμο λίπους, που είναι και το άμεσα ζητούμενο όταν θέλεις να χάσεις κιλά. Από τη στιγμή που γυμνάζεσαι, πρέπει να βρεις τη χρυσή τομή ώστε να τρως μεν λιγότερο από πριν, αλλά να παίρνεις και τις απαραίτητες θερμίδες προκειμένου να μπορείς να ανταπεξέλθεις στην προπόνηση και να μη λιποθυμήσεις ή να μη σέρνεις τα πόδια σου όταν φεύγεις από το γυμναστήριο.

Σε κάθε περίπτωση, θα χάσεις πιο γρήγορα κιλά με αερόβια (διάδρομος, ποδήλατο, ελλειπτικό κλπ) παρά με βάρη. Πάρε τον αριθμό 220, αφαίρεσε την ηλικία σου και πολλαπλασίασε με 65% και 75% (πχ 220 - 40 για έναν 40χρονο = 180 και 180Χ65%=117 και 180Χ75%=135). Θα πρέπει όσο ασκείσαι οι σφιγμοί σου να είναι από 117 έως 135, προκειμένου να μπαίνεις σε αερόβια για κάψιμο λίπους. Κάνοντας το 3-4 φορές την εβδομάδα για 25-30 λεπτά και συνδυάζοντας το με διατροφή χωρίς λίπη, πολύ λίγο ψωμί και ελαφρύ βραδινό κυρίως ή μόνο με πρωτεϊνες, μπορείς να χάνεις 3-4 κιλά το μήνα, αλλά και να νιώθεις φανταστικά.

Μπορείς εναλλακτικά να κάνεις μια πρωτεϊνική δίαιτα (Dukan), αλλά 1)θα πρέπει να την εφαρμόσεις απόλυτα και χωρίς καν υποψία "παρασπονδίας", 2)θα σου ρημάξει τον μεταβολισμό (θα πηγαίνεις τουαλέτα κάθε 5-6 μέρες και θα νομίζεις πως είσαι τράγος με αυτά που θα βγάζεις) και 3)αργά ή γρήγορα θα καταρρεύσεις στο γυμναστήριο.

Η πρωτεϊνη δεν είναι τόσο για να κόψει την όρεξη, όσο για να ωθήσει τον οργανισμό σου να ασχοληθεί με το κάψιμο λίπους, που είναι και το άμεσα ζητούμενο όταν θέλεις να χάσεις κιλά. Από τη στιγμή που γυμνάζεσαι, πρέπει να βρεις τη χρυσή τομή ώστε να τρως μεν λιγότερο από πριν, αλλά να παίρνεις και τις απαραίτητες θερμίδες προκειμένου να μπορείς να ανταπεξέλθεις στην προπόνηση και να μη λιποθυμήσεις ή να μη σέρνεις τα πόδια σου όταν φεύγεις από το γυμναστήριο.

Σε κάθε περίπτωση, θα χάσεις πιο γρήγορα κιλά με αερόβια (διάδρομος, ποδήλατο, ελλειπτικό κλπ) παρά με βάρη. Πάρε τον αριθμό 220, αφαίρεσε την ηλικία σου και πολλαπλασίασε με 65% και 75% (πχ 220 - 40 για έναν 40χρονο = 180 και 180Χ65%=117 και 180Χ75%=135). Θα πρέπει όσο ασκείσαι οι σφιγμοί σου να είναι από 117 έως 135, προκειμένου να μπαίνεις σε αερόβια για κάψιμο λίπους. Κάνοντας το 3-4 φορές την εβδομάδα για 25-30 λεπτά και συνδυάζοντας το με διατροφή χωρίς λίπη, πολύ λίγο ψωμί και ελαφρύ βραδινό κυρίως ή μόνο με πρωτεϊνες, μπορείς να χάνεις 3-4 κιλά το μήνα, αλλά και να νιώθεις φανταστικά.

Μπορείς εναλλακτικά να κάνεις μια πρωτεϊνική δίαιτα (Dukan), αλλά 1)θα πρέπει να την εφαρμόσεις απόλυτα και χωρίς καν υποψία "παρασπονδίας", 2)θα σου ρημάξει τον μεταβολισμό (θα πηγαίνεις τουαλέτα κάθε 5-6 μέρες και θα νομίζεις πως είσαι τράγος με αυτά που θα βγάζεις) και 3)αργά ή γρήγορα θα καταρρεύσεις στο γυμναστήριο.
Σευχαριστω πολύ για την πολύ λεπτομερή ανάλυση σου! Ευχαριστώ και όλους τους άλλους που απάντησαν!
 
  • Like
Αντιδράσεις: bdsm72

bdsm72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
310
Κριτικές
1
Like
1.176
Πόντοι
201
Ποιος μύστης θα μου βγάλει ένα καλό πρόγραμμα για όγκο και μια καλή πρωτεΐνη ;;
Αναφέρθηκε ήδη ότι δεν είναι τόσο απλά. Έγκυρες εξειδικευμένες συμβουλές θα πάρεις μόνο από ειδικούς. Εγώ θα έλεγα δώσε βάση στις πρωτεϊνες χωρίς να αφήνεις όμως στην άκρη τα υπόλοιπα. Πολλά φρούτα, χυμούς κλπ.. Και τα όσπρια είναι απαραίτητα, και τα ζυμαρικά και τα πάντα, αλλά με μέτρο και προσοχή. Ένα γλυκάκι πριν το γυμναστήριο είναι εξαιρετικό booster. Αλλά ξέχνα τα πιτόγυρα, τις πίτσες, τα λουκάνικα κλπ.. Αυτά, πάντα μιλώντας ΓΕΝΙΚΑ.

Τώρα για το πρόγραμμα, ο γενικός κανόνας λέει όσο πιο πολλά κιλά μπορείς να σηκώσεις. Αλλά και πάλι, αν έχεις κανένα θεματάκι στη μέση ή στο γόνατο ή στον αυχένα, τα πολλά κιλά θα σε τσακίσουν. Μίλα με ειδικούς και δώσε το ιστορικό σου.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Ποιος μύστης θα μου βγάλει ένα καλό πρόγραμμα για όγκο και μια καλή πρωτεΐνη ;;
εχι ο σκλαβενιτισ φοβερεσ προτεινεσ μιστι μου!πεστροφα-σκουμπρι-κολιο-προβιο και κατσικισιο γιαουρτι-αυγα-κατσικισιο γαλα
και κανα καλο κατσικακι ι αρνακι ι μοσχαρακι απο το κρεοπολιο τισ γιτονιασ και κανα μοσχαρισιο σικοτακι!

σου εχο και φοβερο προγραμα ογκου που δε το ξερι κανισ φαρμακοτοσ youtuber!
απλα μπεσ νταισ και κανε εροτα στισ σιδερενιεσ μουναρεσ!σκιστεσ ψολαρα μου!
 

Target 600

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
883
Like
1.496
Πόντοι
206
εχι ο σκλαβενιτισ φοβερεσ προτεινεσ μιστι μου!πεστροφα-σκουμπρι-κολιο-προβιο και κατσικισιο γιαουρτι-αυγα-κατσικισιο γαλα
και κανα καλο κατσικακι ι αρνακι ι μοσχαρακι απο το κρεοπολιο τισ γιτονιασ και κανα μοσχαρισιο σικοτακι!

σου εχο και φοβερο προγραμα ογκου που δε το ξερι κανισ φαρμακοτοσ youtuber!
απλα μπεσ νταισ και κανε εροτα στισ σιδερενιεσ μουναρεσ!σκιστεσ ψολαρα μου!
Παιχταρααα μου εσυ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom