Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
431
Κριτικές
5
Like
763
Πόντοι
361
Λοιπόν , κατα 99 % είναι απο εξωτερικές συνθήκες - παράγοντες , έκανα 5 σέτ των 10 και όλα καλά , δεν ένοιωσα τίποτα ιδιαίτερο - ενοχλητικό.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Λοιπόν , κατα 99 % είναι απο εξωτερικές συνθήκες - παράγοντες , έκανα 5 σέτ των 10 και όλα καλά , δεν ένοιωσα τίποτα ιδιαίτερο - ενοχλητικό.
ετιμοσ για μεταξουργιο ισε τοτε μιστι μου!!!παμε να τιμορισουθμε ατακτα ξεβρακοκεφαλα πορνιδια και μετα καπακι σιδερικι ιδονι να μπουμε νταιδεσ να λιγισουμε μπαρεσ!!!
 

nimesulide

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2022
Μηνύματα
100
Like
335
Πόντοι
21
Καλησπέρα στην ομάδα , θα ήθελα να ρωτήσω κάτι , ίσως αφελές για εσάς τους έμπειρους , τώρα τελευταία τα βράδυα κάνω κάμψεις ( 4-5 σετ , 10 έως 15 κάμψεις το σετ , μέχρι στιγμής) , έχω δεί διαφορά στα χέρια ( ανέκτησα σχετικά γρήγορα ένα ποσοστό δύναμης που είχα χάσει λόγω μιας άθλιας διαίτας που είχα κάνει , πιο πριν είχα αρκετή δύναμη χωρίς ιδιαίτερη γυμναστική ) το ερώτημα είναι το εξής , τις τελευταίες 2 μέρες νιώθω ένα πιάσιμο στους ώμους κοντά στους μύς του λαίμου συγκεκριμένα , υπάρχει περίπτωση να προέρχεται απο τις κάμψεις ώς αποτέλεσμα εκγύμνασης των μυών κοντά στον λαιμό ( πιάνω τους μύς και είναι πέτρα ) ή είναι γιατί ο χώρος που ζώ έχει πολύ υγρασία ? να σημειωθεί οτι κάνω αρκετό καιρό κάμψεις δεν ξεκίνησα τώρα 2-3 μέρες για να πώ οτι πιάστηκα απο την άσκηση . Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας .

Ναι. Βάζεις δύναμη στον στερνοκλειδομαστοειδη και τους σκαληνους, άρα κάνεις κάμψεις όπως να ναι ή ο αυχενασ σου γενικά είναι τσίτα. Η υγρασία δε βοηθάει. Να υποθέσω σου έρχεται να κοιμηθείς και μπρούμυτα; Τεσπα, παράτα τις κάμψεις, παράτα το κινητό όλη μέρα, ξεκίνα ασκήσεις εκγύμνασης εγκάρσιου, ωμοπλάτης και “deep neck flexors”, ισομετρικές και σιγά-σιγά.
 

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
431
Κριτικές
5
Like
763
Πόντοι
361
Ναι. Βάζεις δύναμη στον στερνοκλειδομαστοειδη και τους σκαληνους, άρα κάνεις κάμψεις όπως να ναι ή ο αυχενασ σου γενικά είναι τσίτα. Η υγρασία δε βοηθάει. Να υποθέσω σου έρχεται να κοιμηθείς και μπρούμυτα; Τεσπα, παράτα τις κάμψεις, παράτα το κινητό όλη μέρα, ξεκίνα ασκήσεις εκγύμνασης εγκάρσιου, ωμοπλάτης και “deep neck flexors”, ισομετρικές και σιγά-σιγά.
Λοιπόν , επειδή είδα οτι δείξατε περαιτέρω ενδιαφέρον για τη περίπτωσή μου ,να ενημερώσω τα εξής νεώτερα στην ομάδα . Οτι πόνος υπήρχε και είχα αναφέρει πέρασε και απλώς δεν υφίσταται πλέον ως εκ τούτου θα συνεχίζω να κάνω κάμψεις για όσο τραβήξει , μπορεί και επ'αοριστον χαχαχ , το κινητό δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου (μόνο για κλήσεις , καμμιά φώτο που κ' που και τα σχετικά απλά , είμαι αλλουνού παπά ευαγγέλιο στο θέμα του κινητού , παρ'όλο την ηλικία μου ( 22) ). Για τις ασκήσεις που μου ανέφερες θα τις ψάξω και αν μπορώ να τις εφαρμόσω στο σπίτι , why not ? , :thumbsup:.
 

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
431
Κριτικές
5
Like
763
Πόντοι
361
ετιμοσ για μεταξουργιο ισε τοτε μιστι μου!!!παμε να τιμορισουθμε ατακτα ξεβρακοκεφαλα πορνιδια και μετα καπακι σιδερικι ιδονι να μπουμε νταιδεσ να λιγισουμε μπαρεσ!!!
Τρισμέγιστε πόρνε πιτσιλιστή , μεγάλη μου τιμή να δείξεις ενδιαφέρον για την περίπτωση μου , σε βλέπω ανελιπώς στο you tube να δαμάζεις τα σίδερα και να δείχνεις τον δρόμο προς την σιδερική ηδονή στο λαό , θα έρθω να σε βρώ στον ναό σου κάποια μέρα .
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Τρισμέγιστε πόρνε πιτσιλιστή , μεγάλη μου τιμή να δείξεις ενδιαφέρον για την περίπτωση μου , σε βλέπω ανελιπώς στο you tube να δαμάζεις τα σίδερα και να δείχνεις τον δρόμο προς την σιδερική ηδονή στο λαό , θα έρθω να σε βρώ στον ναό σου κάποια μέρα .
λισασμενε και διψασμενε αμαρτολε νεανισκε τισ σιδερικισ γκαυλας σε περιμενο στο πανθεο του σιδερικου οργασμου!!!!
ι σιδερικι ιδονι ινε μονοδρομοσ!!!!δεν ιπαρχουν δικεολογιεσ!!!
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Τρισμέγιστε πόρνε πιτσιλιστή , μεγάλη μου τιμή να δείξεις ενδιαφέρον για την περίπτωση μου , σε βλέπω ανελιπώς στο you tube να δαμάζεις τα σίδερα και να δείχνεις τον δρόμο προς την σιδερική ηδονή στο λαό , θα έρθω να σε βρώ στον ναό σου κάποια μέρα .
μολισ το κανονι αδειασι τισ ιγρεσ οβιδεσ περνανε ολοι οι πονοι μιστι μου!!!
ι μονι φισικοθεραπια ινε ι πιατσα και ι λαγνια!!!
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
O θεός της σιδερικής ηδονής επισκέπτεται το attilas gym και συγκλονίζει τα εγκεφαλικά κύτταρα των απανταχού μύστηδων! Ο Αττίλας βρίσκεται και πάλι στο πάνθεον της σιδερικής λαγνείας χαρίζοντας μας μεγατόνους σιδερικού οργασμού οδηγώντας μας σε μια σιδερική μέθεξη αντάξια των λάγνων προσδοκιών μας!

ΕΓΡΑΦΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΧΥΣΤΕΣ ATTILAS GYM ΣΤΟ YOUTUBE!
MEINETE ΠΟΡΝΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΟΙ!
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Λοιπον συναγωνιστες θελω μια συμβουλη. Ξεκίνησα πριν λιγο καιρο γυμναστηριο, γενικα τα εχω τα κιλα μου ειμαι 1,74 και ειμαι 98κιλά θέλω να χάσω αρεκτά να παω περίπου στα 85.
Μιλούσα με ενα φίλο και μου ειπε να παρω πρωτεινη για να μου κοψει την ορεξη και οτι θα με βοηθησει να χάσω πιο γρήγορα κιλά γιατι θα ενεργοποιηση τον μεταβολισμο μου. Ισχυει ή οχι; Επ΄ισης αν ειναι να παρω isolated πως να τηνπαρω; Ευχαριστω και παλι!
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Ανεμοδαρμένοι εραστές της σιδερικής συνουσίας... Κονκισταδόροι ιχνηλάτες σιδερικών περιπτύξεων... Άλλη μια παγερή και συνάμα ρομαντική νύχτα στο καλντερίμι της σιδερικής συνουσίας... στο απόλυτο εργαστήριο φυσικών μυώνων!!! Σας παρουσιάζουμε μια σκληροπυρηνική προπόνηση στήθους με τον μέντορα του σιδερένιου αθλήματος Αττίλα όπου φυσικά έχουμε αποθανατίσει με την λάγνα κάμερα μας μερικές απο τις στιγμές της σιδερικής περίπτυξης. Λόγω περιορισμένου χρόνου δεν υπάρχει ολόκληρη η προπόνηση αλλα θα επιστρέψουμε δριμύτεροι.αυτό είναι και υπόσχεση και απειλή! Πάμε να μπούμε νταήδες στα σιδερικά δρώμενα...
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Λοιπον συναγωνιστες θελω μια συμβουλη. Ξεκίνησα πριν λιγο καιρο γυμναστηριο, γενικα τα εχω τα κιλα μου ειμαι 1,74 και ειμαι 98κιλά θέλω να χάσω αρεκτά να παω περίπου στα 85.
Μιλούσα με ενα φίλο και μου ειπε να παρω πρωτεινη για να μου κοψει την ορεξη και οτι θα με βοηθησει να χάσω πιο γρήγορα κιλά γιατι θα ενεργοποιηση τον μεταβολισμο μου. Ισχυει ή οχι; Επ΄ισης αν ειναι να παρω isolated πως να τηνπαρω; Ευχαριστω και παλι!
απο ποτε ι καθαρι προτεινι κοβι τιν ορεξι?χεχε!
μιποσ να εβρισκεσ κανα νορμαλ διετολογο?γιατι αμα ινε να ακους φιλους ιτε δεξια κ αριστερα τον καθε ενα παντογνοστι ..... μονο αδινατισμα δε θα κανισ!
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.867
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Λοιπον συναγωνιστες θελω μια συμβουλη. Ξεκίνησα πριν λιγο καιρο γυμναστηριο, γενικα τα εχω τα κιλα μου ειμαι 1,74 και ειμαι 98κιλά θέλω να χάσω αρεκτά να παω περίπου στα 85.
Μιλούσα με ενα φίλο και μου ειπε να παρω πρωτεινη για να μου κοψει την ορεξη και οτι θα με βοηθησει να χάσω πιο γρήγορα κιλά γιατι θα ενεργοποιηση τον μεταβολισμο μου. Ισχυει ή οχι; Επ΄ισης αν ειναι να παρω isolated πως να τηνπαρω; Ευχαριστω και παλι!
Δεν ξέρω αν μειώνεται η όρεξη με την πρωτείνη , πάντως ο βασικός στόχος σου πρέπει να είναι να τρώς λιγότερο απο οτι έτρωγες πριν. Πολλοί που βλέπω στο youtube προτείνουν μέτρημα θερμίδων αλλά εμένα επειδή μου φαίνεται δύσκολο το μέτρημα δεν το έχω κάνει ποτέ. Γίνεται και χωρίς μέτρημα θερμίδων πάντως , παράδειγμα αν έτρωγες 3 τόστ για πρωινό φάε 2. Η αν έτρωγες ένα μεγάλο πιάτο φαι μεσημεριανό φάε ένα μικρό πιάτο. Η μειώνεις κάποια ποσότητα απο το βραδινό.

Επίσης στο γυμναστήριο μπορείς αντί να κάνεις κάθε μέρα βάρη να κάνεις κάποιες μέρες μόνο διάδρομο , η εναλλακτικά να έχεις κάθε μέρα απο λίγο διάδρομο αντί για ζέσταμα , όπως κάνει ο πιτσιλιστής με το σκοινάκι για ζέσταμα. Αν πάλι βαριέσαι τον διάδρομο θα μπορούσες να πάς στο γυμναστήριο με τα πόδια αν δεν είναι πολύ μακριά.

Γενικά νομίζω πως το περπάτημα υπερέχει του τρεξίματος για τον λόγο οτι με το τρέξιμο μπορεί να σου ανοίξει η όρεξη και να ξαναφάς αυτά που έκαψες. Και εκτός αυτού αν είσαι και λίγο βαρύς δύσκολα να τρέξεις , ενώ το περπάτημα είναι πιό εύκολο.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Δεν ξέρω αν μειώνεται η όρεξη με την πρωτείνη , πάντως ο βασικός στόχος σου πρέπει να είναι να τρώς λιγότερο απο οτι έτρωγες πριν. Πολλοί που βλέπω στο youtube προτείνουν μέτρημα θερμίδων αλλά εμένα επειδή μου φαίνεται δύσκολο το μέτρημα δεν το έχω κάνει ποτέ. Γίνεται και χωρίς μέτρημα θερμίδων πάντως , παράδειγμα αν έτρωγες 3 τόστ για πρωινό φάε 2. Η αν έτρωγες ένα μεγάλο πιάτο φαι μεσημεριανό φάε ένα μικρό πιάτο. Η μειώνεις κάποια ποσότητα απο το βραδινό.

Επίσης στο γυμναστήριο μπορείς αντί να κάνεις κάθε μέρα βάρη να κάνεις κάποιες μέρες μόνο διάδρομο , η εναλλακτικά να έχεις κάθε μέρα απο λίγο διάδρομο αντί για ζέσταμα , όπως κάνει ο πιτσιλιστής με το σκοινάκι για ζέσταμα. Αν πάλι βαριέσαι τον διάδρομο θα μπορούσες να πάς στο γυμναστήριο με τα πόδια αν δεν είναι πολύ μακριά.

Γενικά νομίζω πως το περπάτημα υπερέχει του τρεξίματος για τον λόγο οτι με το τρέξιμο μπορεί να σου ανοίξει η όρεξη και να ξαναφάς αυτά που έκαψες. Και εκτός αυτού αν είσαι και λίγο βαρύς δύσκολα να τρέξεις , ενώ το περπάτημα είναι πιό εύκολο.
το μετριμα θερμιδον για ενα μεσο ανθροπο που θελι να αδινατισι κατα τιν γνομι μου ινε εντελοσ αχριστο διοτι
ο μεσοσ ανθροποσ που σινιθοσ θελι να αδινατισι το προβλιμα του δεν ινε θερμιδικο αλλα ορμονικο.
ξερο ανθροπο που τροι ενα τοστ τιν ιμερα και παχενι....διλαδι ελαχιστεσ θερμιδεσ τροι και παχενι?
οποτε στα ματια μου τουλαχιστον ι θεορια τον θερμιδον ινε για πιρφορουσ πιτσιρικαδεσ φαρμακομενουσ που ξιπνισαν ενα προι και ανακαλιψαν το σιδερενιο αθλιμα!

ο μεσοσ ανθροποσ εχι προβλιμα με ισοροπια ορμονον...οι ορμονεσ του ινε για το πουτσο με απλα λογια!
απλα σιζιτισι να κανουμε...ο καθενασ πιστευι και κανι οτι θελι ενοιτε!

πρεπι τελικα να μετραμε θερμιδεσ?
ισοσ ενασ αθλιτισ ναι....ισοσ οχι!πιος ξερι τελικα?αλλα λεει ο ενασ αλα ο αλοσ...
χαμοσ!!!
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Δεν ξέρω αν μειώνεται η όρεξη με την πρωτείνη , πάντως ο βασικός στόχος σου πρέπει να είναι να τρώς λιγότερο απο οτι έτρωγες πριν. Πολλοί που βλέπω στο youtube προτείνουν μέτρημα θερμίδων αλλά εμένα επειδή μου φαίνεται δύσκολο το μέτρημα δεν το έχω κάνει ποτέ. Γίνεται και χωρίς μέτρημα θερμίδων πάντως , παράδειγμα αν έτρωγες 3 τόστ για πρωινό φάε 2. Η αν έτρωγες ένα μεγάλο πιάτο φαι μεσημεριανό φάε ένα μικρό πιάτο. Η μειώνεις κάποια ποσότητα απο το βραδινό.

Επίσης στο γυμναστήριο μπορείς αντί να κάνεις κάθε μέρα βάρη να κάνεις κάποιες μέρες μόνο διάδρομο , η εναλλακτικά να έχεις κάθε μέρα απο λίγο διάδρομο αντί για ζέσταμα , όπως κάνει ο πιτσιλιστής με το σκοινάκι για ζέσταμα. Αν πάλι βαριέσαι τον διάδρομο θα μπορούσες να πάς στο γυμναστήριο με τα πόδια αν δεν είναι πολύ μακριά.

Γενικά νομίζω πως το περπάτημα υπερέχει του τρεξίματος για τον λόγο οτι με το τρέξιμο μπορεί να σου ανοίξει η όρεξη και να ξαναφάς αυτά που έκαψες. Και εκτός αυτού αν είσαι και λίγο βαρύς δύσκολα να τρέξεις , ενώ το περπάτημα είναι πιό εύκολο.
το σκινακι ινε πολι πορνοδεσ χιστι μου αλλα διστιχοσ πολι μιστεσ δε μπορουν να κανουν ιτε λογο παραπανου βαρουσ ιτε λογο του οτι ινε λιγο μπερδεμα...
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.867
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
το μετριμα θερμιδον για ενα μεσο ανθροπο που θελι να αδινατισι κατα τιν γνομι μου ινε εντελοσ αχριστο διοτι
ο μεσοσ ανθροποσ που σινιθοσ θελι να αδινατισι το προβλιμα του δεν ινε θερμιδικο αλλα ορμονικο.
ξερο ανθροπο που τροι ενα τοστ τιν ιμερα και παχενι....διλαδι ελαχιστεσ θερμιδεσ κτροι και παχενι?
οποτε στα ματια μου τουλαχιστον ι θεορια τον θερμιδον ινε για πιρφορουσ πιτσιρικαδεσ φαρμακομενουσ που ξιπνισαν ενα προι και ανακαλιψαν το σιδερενιο αθλιμα!

ο μεσοσ ανθροποσ εχι προβλιμα με ισοροπια ορμονον...οι ορμονεσ του ινε για το πουτσο με απλα λογια!
απλα σιζιτισι να κανουμε...ο καθενασ πιστευι και κανι οτι θελι ενοιτε!

πρεπι τελικα να μετραμε θερμιδεσ?
ισοσ ενασ αθλιτισ ναι....ισοσ οχι!πιος ξερι τελικα?αλλα λεει ο ενασ αλα ο αλοσ...
χαμοσ!!!
Νομίζω οτι γενικά δουλεύει η θεωρία των θερμίδων , απλά όχι στην περίπτωση που ξεκινήσεις να τρώς 500 θερμίδες την μέρα. Ετσι καταστρέφεις τον μεταβολισμό σου , οπότε μετά δεν αδυνατίζεις λόγω "καταστραμένου" μεταβολισμού. Μάλλον κάτι τέτοιο θα έκανε και αυτός που λές με το ένα τόστ την μέρα. Τώρα το μέτρημα θερμίδων και εγω πιστεύω οτι δεν το χρειάζεται ο μέσος άνθρωπος , ίσως κάποιος που θέλει να κατέβει σε αγώνες bodybuilding να το χρειάζεται.
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.831
Κριτικές
2
Like
6.358
Πόντοι
1.336
Για να χάσεις πρέπει να κουράζεσαι και αυτό πιστεύω στο δίνει η αερόβια άσκηση .Εγώ κάνω αερόβια το πρωί χωρίς να φάω (ξυπναω νωρίς το πρωί δύσκολο αυτό πριν πάω για δουλειά ).Αν το συνεχίσεις θα δεις διαφορά στην διάρκεια τριών και τεσσάρων μηνών .Είναι μέρες που τρώω περισσότερο και αλλες λιγότερο .Προσπαθώ να μην τρωω το βράδυ .
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Νομίζω οτι γενικά δουλεύει η θεωρία των θερμίδων , απλά όχι στην περίπτωση που ξεκινήσεις να τρώς 500 θερμίδες την μέρα. Ετσι καταστρέφεις τον μεταβολισμό σου , οπότε μετά δεν αδυνατίζεις λόγω "καταστραμένου" μεταβολισμού. Μάλλον κάτι τέτοιο θα έκανε και αυτός που λές με το ένα τόστ την μέρα. Τώρα το μέτρημα θερμίδων και εγω πιστεύω οτι δεν το χρειάζεται ο μέσος άνθρωπος , ίσως κάποιος που θέλει να κατέβει σε αγώνες bodybuilding να το χρειάζεται.
ισοσ ι θεορια τον θερμιδον να δουλευι σε καπιον πολι ιγιι μεταβολισμο!ισοσ και οχι!
πιοσ ξερι αραγε...!!!αλοι διετολογοι ερεθιζοντε στιν ιδεα τον θερμιδον και παλινδρομουν το ξεροχισιαρικο ραβδι τουσ αλοι δε απαξιονουν τι θεορια τον θερμιδον!
καπια στιγμι ι αλιθια θα πορνολαμψι και θα μαθουμε κ εμισ το κριμενο μιστικο!!!χεχε!
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.690
Like
17.825
Πόντοι
3.656
Καλησπέρα στην ομάδα , θα ήθελα να ρωτήσω κάτι , ίσως αφελές για εσάς τους έμπειρους , τώρα τελευταία τα βράδυα κάνω κάμψεις ( 4-5 σετ , 10 έως 15 κάμψεις το σετ , μέχρι στιγμής) , έχω δεί διαφορά στα χέρια ( ανέκτησα σχετικά γρήγορα ένα ποσοστό δύναμης που είχα χάσει λόγω μιας άθλιας διαίτας που είχα κάνει , πιο πριν είχα αρκετή δύναμη χωρίς ιδιαίτερη γυμναστική ) το ερώτημα είναι το εξής , τις τελευταίες 2 μέρες νιώθω ένα πιάσιμο στους ώμους κοντά στους μύς του λαίμου συγκεκριμένα , υπάρχει περίπτωση να προέρχεται απο τις κάμψεις ώς αποτέλεσμα εκγύμνασης των μυών κοντά στον λαιμό ( πιάνω τους μύς και είναι πέτρα ) ή είναι γιατί ο χώρος που ζώ έχει πολύ υγρασία ?
Μάγκα με κάμψεις μόνο , ειδικά αν είσαι άνω των 40 , κάποια στιγμή αν κάνεις κάθε μέρα , θα την ακούσεις άσχημα. Πρέπει 1-2 μέρες τη βδομάδα , να μην κάνεις. Ιδανικό είναι να κάνεις μέρα παρά μέρα, αλλά δεν κάθεται καλά το πρόγραμμα, γιατί άλλοτε πρέπει να κάνεις κυριακές , άλλοτε όχι και το παίρνει ο διάολος. Επίσης καλό είναι να τις συνδιάζεις με πιέσεις άρνολντ με αλτήρα. Συνδιαστικά θα δεις πολύ εντυπωσιακότερο αποτέλεσμα. Προσωπικά ενισχύω λίγο και με μερικές βιταμινούλες, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλείς για όλους και δεν τις προτείνω σε κανέναν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom