Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

kanelk

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2020
Μηνύματα
17
Like
54
Πόντοι
0
έκανα εξετάσεις και ήταν ανεβασμένει η τιμή SGOT.Πάντως αυτό που είπες για τη διακοπή μου το είπε και ο γυμναστής
'Οσοι ασχολούμαστε με το γυμναστήριο έχουμε ανεβασμένη την SGOT εξαιτίας των συμπληρωμάτων πρωτεΐνης. Θα σου πρότεινα να την κόψεις εντελώς και να παίρνεις την πρωτεΐνη μόνο μέσω του φαγητού.
 

kanelk

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2020
Μηνύματα
17
Like
54
Πόντοι
0
παιδια καμιά άσκηση για αυχένα;;

έχω γαμηθεί στο γραφείο όλη μέρα, έχω πιαστεί τελείως

Πέρα του ότι δε μπορώ να κρατήσω το κεφάλι μου όρθιο πονάει φουλ, βουίζουν τα αυτιά μου και νιώθω φουλ κουρασμένος.

Όσο ήμουν διακοπές μου ειχε περάσει τελείως.
Ασκήσεις για τον αυχένα όπως το εννοείς δεν ξέρω αν υπάρχουν. Εγώ στη θέση σου θα έκανα ενα μασάζ στην περιοχή από επαγγελματία έτσι ώστε να χαλαρώσουν οι μύες του αυχένα γιατί προφανώς έχουν σφίξει και θα κρατούσα ευθεία στάση στο γραφείο καθήμενος. Κράτα ψηλά το στήθος όταν κάθεσαι και βάλε και ένα μαξιλαράκι στην μέση σου.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
η πρωτείνη και η κρεατίνη μπορούν να προκαλέσουν προβλήματα σε βάθος χρόνου? έχω ακούσει ότι επηρεάζουν το συκώτι βέβαια αυτοί που πουλάνε τα συμπληρώματα θα σου πουν ότι δε παθαίνεις τίποτα
Μπορισ κ χορισ αυτά να μπισ νταισ και να μασισισ τα σίδερα Μιστι μου. Δε χριαζετε να κάνουμε πιο πλούσιες τις κολοσσούς ετεριεσ με τις σαβουρες τουσ !!!
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
παιδια καμιά άσκηση για αυχένα;;

έχω γαμηθεί στο γραφείο όλη μέρα, έχω πιαστεί τελείως

Πέρα του ότι δε μπορώ να κρατήσω το κεφάλι μου όρθιο πονάει φουλ, βουίζουν τα αυτιά μου και νιώθω φουλ κουρασμένος.

Όσο ήμουν διακοπές μου ειχε περάσει τελείως.
δικαιουσαι καθε χρονο 10-20 φυσιοθεραπειες απτην ασφαλεια (εοππυ ή οτι εχεις)
Ξεκινα να τις χρησιμοποιεις. Θα σου δειξουν εκει ασκησεις, επαγγελματιες και οχι μασατζουδες.
Αμα θες να πονας χειροτερα, μπες στο γιουτουμπ και δες καποιον wannabe γυμναστη.
Αμα βαριεσαι και το αφησεις, θα το βρεις μπροστα σου σε λιγα χρονια πολλαπλασιο :wink:
καλη τυχη
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Μονο η γυμναστική λύνει το αυχενικό να το θυμάστε
Φυσικοθεραπείες, πρακτικοί και όοολοι αυτοι ειναι απατεώνες και τρώνε τα λεφτά του κοσμάκη.
τυπε η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απτην αμαθεια.

ειπες "έχω πιαστεί τελείως, Πέρα του ότι δε μπορώ να κρατήσω το κεφάλι μου όρθιο πονάει φουλ, βουίζουν τα αυτιά μου και νιώθω φουλ κουρασμένος". Εχεις θεμα λοιπον.

η φυσιοθεραπεια δεν ειναι μασατζιδικο, σου ξαναλεω. Ιατρικη (μερος της) ειναι. Τι λεφτα να σου φανε; Αφου με ασφαλεια θα πας, λιγα ευρω συμμετοχη θα δωσεις συνολο για 10 συνεδριες, αν εχεις βυσμα (ή αν εισαι τυχερος και δεν εχει μεγαλη αναμονη) σε νοσοκομειο ή ΚΥ, τσαμπα.

Ο ορθοπεδικος θα σου το γραψει (και θα στο προτεινει), οχι ο χιπστερ γκει της γειτονιας σου που κανει γιογκα και ομοιοπαθητικη για χομπυ ουτε η σουλα η νυχου/μασατζου που ξερει απο ρεικι μπρεικι σιατσου τσουτσου.....

Στη φυσιοθεραπεια δεν θα σε βαλουν απλα σε μηχανηματα ουτε θα σου χαιδεψουν το λαιμουδακι. Θα σου δειξουν 5 εργονομικα πραγματα (καθισμα, υπνος, πισι, δουλεια) για να μην καταπονεισαι, και θα σου δειξουν και καμια δεκαρια ασκησεις που θα κανεις οποτε εσυ νιωθεις οτι τις χρειαζεσαι.

Αν θελεις με ακους, αλλιως κατσε με ημιμετρα και πονα, τι να σου πω...
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Έχω πάει ήδη 3 φορές και φυσικοθεραπεία και δεν έκαναν τίποτα. Μετά απο λίγες μέρες έσκαγε πάλι το πρόβλημα

Πήγα στους καλύτερους ορθοπεδικούς. Αν δε γυμναστείς να δέσεις δε θα αλλάξει ποτέ τίποτα. Ο τελευταίος που πήγα μου είπε σκίζω το πτυχίο μου κιόλας.

Απατεώνες είναι. Κανένας δε μου είπε τιποτα απ οσα λες. Μου λεγαν είναι στο μυαλό μου κι οτι αν δε περάσει έλα σε μας να ξανακάνουμε. Ταλαιπωρούν το κοσμάκη για να έχουν ψωμί και δεν δίνουν τη λύση που δεν είναι άλλη από τη γυμναστική.
Ποια σωστή στάση να κάτσεις αν είσαι αγύμναστος; Δεν υφίσταται κάτι τέτοιο. Αφού είσαι σε τέρμα κακή κατάσταση.
κανε οτι θες τυπε, τι να σου πω. στους καλυτερους ορθοπεδικους, δεν πηγες, και αυτο στο υπογραφω.
εννοειται δεν θα σε σωσει μονη της η φυσιοθεραπεια, πρεπει και συ να κουνησεις τον κωλο σου. Εργαλειο ειναι, αν κοιμασαι στραβα, καθεσαι στραβα, και δεν κανεις ουτε μια διαταση ποτε σου, καθε μερα φυσιοθεραπεια για 10 χρονια να κανεις, παλι θα πονας.
αν ειχες παει στους καλυτερους θα σου ειχαν μαθει τι να κανεις απο μονος σου, εφοσον δεν σου εμαθαν, τοτε δεν ηταν οι καλυτεροι.

ενα τελευταιο, αν δεν εχεις κανει ηδη, πηγαινε κανε μια μαγνητικη μηπως εχεις καμια κοιλη δισκου, γιατι οσο το παρατας τοσο θα χειροτερευει. εκτος αν και η μαγνητικη τομογραφια ειναι απατεωνιά.....
Καλη τυχη
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Τα πράματα ΙΝΕ απλά χιστεσ. Ι σιδερικι ιδονι ΙΝΕ μονόδρομος!!! Δεν υπάρχουν δικεολογιεσ!!! Ι σιδερικι ιδονι ΙΝΕ φάρμακο!!!διστιχοσ λίγοι το καταλαβενουν!!!
 

Dancemaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2022
Μηνύματα
26
Like
51
Πόντοι
0
η πρωτείνη και η κρεατίνη μπορούν να προκαλέσουν προβλήματα σε βάθος χρόνου? έχω ακούσει ότι επηρεάζουν το συκώτι βέβαια αυτοί που πουλάνε τα συμπληρώματα θα σου πουν ότι δε παθαίνεις τίποτα
Φίλε ότι υπάρχει σε γυμναστήριο η μαγαζι που πουλάει συμπληρώματα δεν έγκριση του ΕΟΦ. Τώρα αυτό δεν σημανει ότι θα σου προκαλέσουν και προβλήματα σε ζωτικής σημασίας όργανα. Καλό είναι αν αρχίσεις και παίρνεις να πίνεις αρκετό νερό μέσα στην μέρα για από άποβαλλονται από τον οργανισμό με τα ουρά νομίζω και ο μανδικος τρόπος. Γενικά κράτα μια ισορροπία
 

Dancemaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2022
Μηνύματα
26
Like
51
Πόντοι
0
Μια πρόσληψη των 50 γραμμαρίων πρωτεΐνης την ημέρα είμαι οκ. Αν όμως κάποιος θέλει να ασχοληθεί με την αύξηση της μυϊκής του μάζας νομίζω πάει 1.5 γραμμάριο πρωτεΐνης ανά κιλό σωματικό βάρους
 

Dancemaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2022
Μηνύματα
26
Like
51
Πόντοι
0
Τωρα με ποιο τρόπο θα πάρεις την πρωτεΐνη είναι υποκειμενικό από συμπληρώματα η από το φαγητό σου κυρίως. Και κάτι άλλο όταν καταναλώνετε αρκετή πρωτεΐνη καλό είναι να τρώτε και πράγματα που έχουν αρκετές φυτικές ίνες γιατί θα υπάρχει θέμα με την δυσκοιλιοτητα
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.028
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Καλό είναι να παίρνεις επώνυμες εταιρείες που είναι στο χώρο πολλά χρόνια όσον αφορά τα συγκεκριμένα συμπληρώματα. Από την άλλη επίσης καλό ειναι να γίνεται η χρήση τους με διακοπή κάποιου εύλογου χρονικού διαστήματος γιατί επηρεάζουν την τιμή SGOT του συκωτιού. Έχω φίλο που έκανε εισαγωγή στο νοσοκομείο και κινδύνεψε με κίρρωση του ήπατος λόγω αλόγιστης χρήσης πρωτεΐνης αμφιβόλου προέλευσεως.
Απο πρωτεινη τυπε μου δυσκολο να χαλασει το συκωτι.

Θα επινε κ τπτ παραπανω ο φιλος (ποτακια). Εως πολυ παραπανω
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.869
Πόντοι
3.846
Απο πρωτεινη τυπε μου δυσκολο να χαλασει το συκωτι.

Θα επινε κ τπτ παραπανω ο φιλος (ποτακια). Εως πολυ παραπανω
Έλα ντε, μην ακούμε μαλακιες.
Παίρνω χρόνια πρωτεΐνη, αλλά όχι 12 μήνες τον χρόνο (κάνω και κάποια διαλείμματα) και κάνω και εξετάσεις αίματος κάθε χρόνο.
Ναι κάποιοι δείκτες είναι παραπάνω, αλλά ο γιατρός μου λέει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, γιατί παράλληλα γυμνάζομαι και είναι νορμάλ να είναι πάνω κάποιοι δείκτες.
Δε σημαίνει ότι θα πάθω κάτι ή χαλάει κάποιο όργανο.
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.028
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Έλα ντε, μην ακούμε μαλακιες.
Παίρνω χρόνια πρωτεΐνη, αλλά όχι 12 μήνες τον χρόνο (κάνω και κάποια διαλείμματα) και κάνω και εξετάσεις αίματος κάθε χρόνο.
Ναι κάποιοι δείκτες είναι παραπάνω, αλλά ο γιατρός μου λέει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, γιατί παράλληλα γυμνάζομαι και είναι νορμάλ να είναι πάνω κάποιοι δείκτες.
Δε σημαίνει ότι θα πάθω κάτι ή χαλάει κάποιο όργανο.
Σωστος! Κ εγω χρονια κ κρεατινη. Τπτ απολυτως στις εξετασεις. Ολα τελεια. Οπως ειπες που κ που κανεις μια διακοπη.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Ο Αττίλας επισκέπτεται νταής το attilas gym και ξετυλίγει το κουβάρι σχετικά με την πιο δημοφιλή μηχανή των γυμναστηρίων, την αγαπημένη μας πρέσα ποδιών 45 μοιρών! Μας μυεί στα άδυτα της σιδερικής συνουσίας και θωπεύει την πρέσα των 45 μοιρών σε διάφορες στάσεις και εκτελέσεις με σκοπό την εκγύμναση διαφορετικών σημείων στα πόδια και επίσης τονίζει τα απαραίτητα μέτρα προστασίας για την αποφυγή τραυματισμού της μέσης κ των γονάτων.
 
  • Like
Αντιδράσεις: bdsm72

bdsm72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
310
Κριτικές
1
Like
1.176
Πόντοι
201
παιδια καμιά άσκηση για αυχένα;;

έχω γαμηθεί στο γραφείο όλη μέρα, έχω πιαστεί τελείως

Πέρα του ότι δε μπορώ να κρατήσω το κεφάλι μου όρθιο πονάει φουλ, βουίζουν τα αυτιά μου και νιώθω φουλ κουρασμένος.

Όσο ήμουν διακοπές μου ειχε περάσει τελείως.
Όταν σε πιάνει το αυχενικό, ένα μυοχαλαρωτικό (και δύο) θα σε ανακουφίσει άμεσα.

Όσον αφορά ασκήσεις, το κεφάλι από τέρμα δεξιά έως τέρμα αριστερά, μετά τέρμα μπρος μέχρι τέρμα πίσω και στροφή 360 μοιρών, αλλά, πρόσεξε, ΠΟΛΥ ΑΡΓΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. Η άσκηση να κρατάει τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα. Αν το κάνεις γρήγορα, δημιουργείς ακόμη μεγαλύτερο πρόβλημα. Μπορείς να το κάνεις ανά πάσα στιγμή, όπου και αν βρίσκεσαι, αρκεί το σώμα σου να έχει την κατάλληλη στάση.

Εννοείται πως το πρόβλημα δεν λύνεται οριστικά με τις συγκεκριμένες ασκήσεις(το αυχενικό το "παντρευόμαστε"), αλλά τουλάχιστον θα σε βοηθήσουν μακροπρόθεσμα.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Φίλε ότι υπάρχει σε γυμναστήριο η μαγαζι που πουλάει συμπληρώματα δεν έγκριση του ΕΟΦ. Τώρα αυτό δεν σημανει ότι θα σου προκαλέσουν και προβλήματα σε ζωτικής σημασίας όργανα. Καλό είναι αν αρχίσεις και παίρνεις να πίνεις αρκετό νερό μέσα στην μέρα για από άποβαλλονται από τον οργανισμό με τα ουρά νομίζω και ο μανδικος τρόπος. Γενικά κράτα μια ισορροπία
το μονο που κανουμε με ολο αυτο ινε να κανουμε πλουσιες απλα τισ ετειεσ κολοσουσ με τα σιμπλιροματα!
κανισ δεν επαθε κατι απο ενα σκουπ προτεινισ τιν ιμερα!σιγα τα οα!
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Το attilas gym είναι το όνειρο του κάθε επιθυμούντα ένα home gym.
Εκτός του ότι είναι πλήρως εξοπλισμένο με δυνατό εξοπλισμό είναι προσεγμένο μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια, ακόμα και διακοσμητικής φύσης, όπως πχ το τέλειο βάψιμο.
Μπράβο πραγματικά γιατί δείχνει αληθινό μεράκι!!!
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Το attilas gym είναι το όνειρο του κάθε επιθυμούντα ένα home gym.
Εκτός του ότι είναι πλήρως εξοπλισμένο με δυνατό εξοπλισμό είναι προσεγμένο μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια, ακόμα και διακοσμητικής φύσης, όπως πχ το τέλειο βάψιμο.
Μπράβο πραγματικά γιατί δείχνει αληθινό μεράκι!!!
πσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ!!!!
ξεροχινοοοοο!!!
οταν το σχεδιαζα ιθελα τα χροματα να ινε εντονα πορνιαρικα τσαχπινογαργαλιαρικα οστε να νιοθισ τιν μπουρδελιαρικι αυρα!!!
σχεδον τετια χροματα βρισκισ και στα ιγρα καλντεριμια του εροτα!!!
ιθελα να διμιουργιτε ι αισθισι του χιστι σα να βρισκετε μεσα σε χαμετιπιο και να κανι σιδερικο εροτα με τισ σιδερενιεσ μουναρεσ!!!
ι σιδερενιεσ γκομενεσ του αττιλασ τζιμ δεν εοχυν να ζιλεψουν τιποτα απο μιασ μεγαλισ αλισιδασ γιμναστιριου!
αντιθετος σε κατι διμοτικα γιμναστιρια εχο δι κατι μιχανεσ που αν τισ καβαλισι ενασ ψιλοπροχοριμενοσ αθλιτισ απλα εκτοσ του οτι δε θα μπορι να κανι προπονισι γιατι σε μερικεσ μιχανεσ ιπαρχι πολι περιορισμοσ στα κιλα ,ισοσ σπασουν και στι μεσι.!
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
η πρωτείνη και η κρεατίνη μπορούν να προκαλέσουν προβλήματα σε βάθος χρόνου? έχω ακούσει ότι επηρεάζουν το συκώτι βέβαια αυτοί που πουλάνε τα συμπληρώματα θα σου πουν ότι δε παθαίνεις τίποτα
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρεις πρωτεΐνη και κρεατίνη.

Καλό φαγητό, σωστή προπόνηση και ξεκούραση για να φτάσεις εκεί που είναι το όριο σου. Μετά συντήρηση και απολαμβάνεις τους κόπους σου, κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom