Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Επίσης τα πολλά κιλά μακροχρόνια σου δημιουργούν θέματα στις αρθρώσεις, ούτε έναν δεν ξέρω 50ρη γυμναστηριακό που να μην έχει μειώσει κιλά όσο μεγάλωνε. Έχω μιλήσει με καμιά 10ρια και όλοι μου είπαν το ίδιο πράγμα, πονάνε γόνατα,ώμοι και σε κάποιους η μέση.

Πολλά κιλά εννοώ ας πούμε καθίσματα με 200 κιλά στη μπάρα ή πάγκο 180 κιλά. Όταν πας σε τέτοιους αριθμούς ναι μεν θα δυναμώσεις πολύ αλλά εκεί γύρω στα 40 θα αρχίσεις να βγάζεις πλάκες...Μιλάω πάντα με φυσικό τρόπο, ούτε καν πρωτεΐνες.
φισικοσ τροποσ και 180 κιλα παγκο και 200 ελευθερα σκουοτ δε νομιζο ποσ ιφιστατε!!!!και αν ιφιστατε ινε ενασ στουσ χιλιαδεσ χαρισματικουσ μιστεσ που τον πρικισε ι φισι!!!
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
δινο πορνοτροφι για σκεψι σε ολους τουσ χτιστουσ μιστεσ!
προφανοσ σιμφονα με τι λογικι εφοσον καπιοσ που κανι χρισι αναβολικον και εφοσον σικονι ''200 κιλα'' πανο απο αυτα που του οριζει ο κατασκευαστισ(το γενετικο του σιστιμα τελοσπαντον,το σκελετικο και οποσ στο πουτσο λεγετε ολο αυτο) λογικο καπια στιγμι να βγαλι θεματα...
τορα το σκευτομε εντελοσ με τι λογικι χορισ γνοσισ ιατρικεσ και γιμναστιριακεσ!
αν το κανισ εντελοσ φισικα χορισ να τριπιεσε με πιρφοριεσ πιοσ ο λογοσ να βγαλισ θεματα με τιν προιποθεσι οτι γιμναζεσε σοστα σε ολες τισ κινισισ?
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.523
Like
8.508
Πόντοι
2.306
Επίσης τα πολλά κιλά μακροχρόνια σου δημιουργούν θέματα στις αρθρώσεις, ούτε έναν δεν ξέρω 50ρη γυμναστηριακό που να μην έχει μειώσει κιλά όσο μεγάλωνε. Έχω μιλήσει με καμιά 10ρια και όλοι μου είπαν το ίδιο πράγμα, πονάνε γόνατα,ώμοι και σε κάποιους η μέση.

Πολλά κιλά εννοώ ας πούμε καθίσματα με 200 κιλά στη μπάρα ή πάγκο 180 κιλά. Όταν πας σε τέτοιους αριθμούς ναι μεν θα δυναμώσεις πολύ αλλά εκεί γύρω στα 40 θα αρχίσεις να βγάζεις πλάκες...Μιλάω πάντα με φυσικό τρόπο, ούτε καν πρωτεΐνες.

Δεν είναι απόλυτο αυτό, εάν ακολουθείς σωστά decon breaks κτλ κτλ. Η πρωτεΐνη γάλακτος σε σκονη είναι παντελώς άχρηστη έτσι κι αλλιώς, είτε πάρεις είτε όχι. Μόνο η μονουδρικη κρεατινη μπορεί όντως να βοηθήσει ως ένα σημείο.

Τα μηχανήματα γι’ αυτό είναι καλύτερα. Επίσης η technogym είναι η χειρότερη εταιρεία που υπάρχει μαζί με αυτές τις Τιταν και του κωλου τα εννιάμερα. Τα ΚΑΛΑ μηχανήματα δεν υπάρχουν πλέον. Ιταλικά όπως Tgym και κάτι άλλα χαζοπανάτα κτλ είναι για γέλια.

Επισκεψου το κανάλι του Ryan που ποσταρα πριν υπάρχουν χίλια+ βίντεο με μηχανήματα σε πολλά από τα οποία σου λέει πόσο καλά είναι, το στόρι και σε ποια μιλάει και για το πώς προπονείται. Ο τύπος πλησιάζει τα 60. Χωρίς 8iu αυξητική την ημέρα κτλ, είναι εννοείται σε αγωγή αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, επίσης η αρτηριακή πίεση του είναι άριστη. Στο Ινσταγκραμ μπορείς να βρεις υλικό και για την διατροφη του (αν σε δεχτεί).

Απλά παρε το χρόνο σου και χάζεψε τα μηχανήματα του. Η πατάτα που λέγεται Hammer Strength & Life Fitness θα εξανεμιστεί αμέσως.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Ασχολούμαι αρκετά χρόνια με το γυμναστήριο. Ποτέ αναβολικά, ποτέ συμπληρώματα. Όπως πρέπει δηλαδή.

Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι ο εγωισμός είναι το χειρότερο πράγμα, βλέπεις έναν να κάνει 250 κιλά άρσεις και λες θα το κάνω κι εγώ.

Το ύψος παιδιά δεν παίζει πάντα ρόλο ούτε τα κιλά κάποιου. Έχω δει αρκετούς κοντούς τσιλιβήθρες που σήκωναν τον κώλο τους...

Τα technogym πάντως εγώ τα θεωρώ κορυφαία, μιλάω για την κίτρινη σειρά.
ινε καυλα ι κιτρινομαυρι σιρα σιμφονο.αλλα ακριβοσ τα ιδια τα βρισκισ σε πολεσ αλεσ ετεριεσ στι μισι τιμι και πιο χαμιλα μερικεσ φορεσ!!!!
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Η πρωτεΐνη γάλακτος σε σκονη είναι παντελώς άχρηστη έτσι κι αλλιώς, είτε πάρεις είτε όχι. Μόνο η μονουδρικη κρεατινη μπορεί όντως να βοηθήσει ως ένα σημείο.
πολι μεγαλι κουβεντα!!!!μπενισ νταησ και σπασ το πιρφοροκατεστιμενο!!!!!ξεροχισαααα εντελοσ τσιρτσιναμπα μου με τι παρτι σου!!!!
παρεπιπτοντοσ ι πανατα το εχι γαμισι τελιοσ με τισ τιμεσ....εξοπραγματικεσ τελιοσ!!!!πεζι να ινε πιο ακριβα τα οργανα τισ πανατα απο τισ τεκνοτζιμ!
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.523
Like
8.508
Πόντοι
2.306
πολι μεγαλι κουβεντα!!!!μπενισ νταησ και σπασ το πιρφοροκατεστιμενο!!!!!ξεροχισαααα εντελοσ τσιρτσιναμπα μου με τι παρτι σου!!!!
παρεπιπτοντοσ ι πανατα το εχι γαμισι τελιοσ με τισ τιμεσ....εξοπραγματικεσ τελιοσ!!!!πεζι να ινε πιο ακριβα τα οργανα τισ πανατα απο τισ τεκνοτζιμ!

Έτσι ακριβώς φίλε μου. Παρε δυο βίντεο να ξεροχυσουμε μαζί.





 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Έτσι ακριβώς φίλε μου. Παρε δυο βίντεο να ξεροχυσουμε μαζί.





καυλα οι μουναρεσ του μιστι!!!!βεβεα προσοπικα προτιμο τισ βιθισισ στο ελευθερο διζιγο αλλα και ι μιχανι φενετε πολι καυλα!!!!
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
Φίλε πιτσιλιστή πολύ σωστό αυτό που λες ότι τα κιλά πάνε ανάλογα με τις γενετικές ικανότητες του καθενός...Συμφωνώ απόλυτα.

Τζορμακα εγώ λέω για τα pure strength της technogym ,τα hammer strength δεν τα έχω δοκιμάσει.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
Γιατί τόσο αρνητικός όμως,εμένα με βολεύουν πάρα πολύ τα pure strength...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αντιθέτως κάτι παλιά nautilus ήταν τα χειρότερα.
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.523
Like
8.508
Πόντοι
2.306
Γιατί τόσο αρνητικός όμως,εμένα με βολεύουν πάρα πολύ τα pure strength...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αντιθέτως κάτι παλιά nautilus ήταν τα χειρότερα.

Θα σου εξηγήσω σε τρια λεπτά.
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.523
Like
8.508
Πόντοι
2.306
Γιατί τόσο αρνητικός όμως,εμένα με βολεύουν πάρα πολύ τα pure strength...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αντιθέτως κάτι παλιά nautilus ήταν τα χειρότερα.

Έχει να κάνει με διάφορες παραμέτρους. Καταρχήν με το σχεδιασμό του μηχανήματος, και το πόσο καλό TUT προσφέρει σε όλο το εύρος της κίνησης. Όσο περισσότερο και συνεχές, τόσο το καλύτερο. Μετά είναι οι μοίρες, πχ σε ορισμένα μηχανήματα πιέσεων τα χερούλια είναι σε μοίρες που ενεργοποιούν περισσότερο ώμο παρά στηθος. Τα σαρανταπέντε μοιρών πχ ενεργοποιούν καλύτερα στηθος. Αλλά εδώ υπάρχει και το κομμάτι το δικό σου, δηλαδή μυοσκελετικά πώς είσαι φτιαγμένος, έτσι ώστε κάποια μηχανήματα «χτυπαν» καλύτερα και άλλα όχι. Μετά είναι ο εξυπνος σχεδιασμός, που βολεύει τους περισσότερους, η ποιότητα προφανώς του μηχανήματος κτλ κτλ κτλ.

Αν κάνεις πχ pec fly στα τωρινά, της Precor και της LF κυρίως αν και νομιζω έχει και της Μάτριξ σε κάποια gyms, θα δεις ότι δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με αυτά της LF σειράς 1 και πόσο μάλλον με αυτο της Flex. Πχ σου λένε κανε την κίνηση με ελαφρύ σπάσιμο αγκώνα και σα να αγκαλιάζεις δέντρο. Αυτή είναι η κλασική τεχνική. Ναι, αλλά δε βολεύει πολλούς. Είναι το τι κορμό έχεις, το αν ενεργοποιεις τους σωστούς μύες, το αν η κίνηση έχει κλίση ή όχι. Αν πχ κάνεις σε pec fly όπου τα «χέρια» είναι εντελώς vertical μαζί με την κίνηση να είναι παράλληλη με το έδαφος (χωρίς κλίση) και κρατήσεις τα χέρια σου εντελώς ίσια χωρίς λύγισμα αγκώνα, θα δεις ότι ενεργοποιεις το στηθος σου εξαιρετικά. Χωρίς να έχεις πόνο μπροστά στον ώμο, άλλος μπορεί να έχει όμως αν πχ σπάει τη μέση υπερβολικά κτλ. Τι να σ’ εξηγώ τώρα...

Άλλοι αρέσκονται στο να κάνουν φλατ στηθος σε όρθια θέση (όχι ξαπλωτη) γιατί τους βολεύει στο να ενεργοποιούν σωστά και να κρατούν σωστά την ωμοπλάτη τους. Άλλοι θέλουν παση θυσία ξαπλωτοι. Τεσπα...

Γενικά πάντως να ξες, το TUT (time under tension) είναι μέρα με νύχτα σε ότι αφορά τα παλιά καλά μηχανήματα και τα καινούργια φανταχτερά σαν της τεκνοτζιμ. Πού να πιάσουμε και πρέσα ποδιών...

Ψάξε το κανάλι που άφησα του Ραιαν και θα γουστάρεις, θα δεις πράγματα που δεν υπάρχουν πλέον από θέμα εξοπλισμού... έχει χίλια + βίντεο, αξιζει.

Στην παρούσα φάση προσπαθεί η gym80 αν θυμάμαι καλά να ξαναβγάλει μηχανήματα «ψαγμένα» και καλοφτιαγμένα αλλά μέχρι τώρα δεν.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
εχι θοπευσι καπιοσ σινοδιποροσ τισ μιχανεσ τισ πανατα σε καπιο γιμναστιριο?αν και λογικα λιγα γιμναστιρια πρεπει να εχουν τισ φανταχτερεσ ''μουναρεσ'' τισ πανατα γιατι ινε πολι ακριβεσ μιχανεσ!
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.326
Κριτικές
18
Like
20.277
Πόντοι
4.546
εχι θοπευσι καπιοσ σινοδιποροσ τισ μιχανεσ τισ πανατα σε καπιο γιμναστιριο?αν και λογικα λιγα γιμναστιρια πρεπει να εχουν τισ φανταχτερεσ ''μουναρεσ'' τισ πανατα γιατι ινε πολι ακριβεσ μιχανεσ!
Στα πρώτα μου βήματα στον χώρο, το γυμναστήριο που πήγαινα είχε μηχανήματα Panata. Έρωτας!

Δυστυχώς, δεν ξέρω σε ποιο γυμναστήριο έχει Panata.
 

Vienezos1_

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2022
Μηνύματα
312
Like
285
Πόντοι
21
εδώ μπορούμε να αναφέρουμε και σκέψεις για γενικότερη άθληση ή μόνο για φουσκωτές πρησμένες μυικές καταστάσεις που επιδυκνύουν τον απόλυτο αρσενικό υπερευατό μας?
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
εδώ μπορούμε να αναφέρουμε και σκέψεις για γενικότερη άθληση ή μόνο για φουσκωτές πρησμένες μυικές καταστάσεις που επιδυκνύουν τον απόλυτο αρσενικό υπερευατό μας?
δοσε οτι σκεψι σε ερεθιζει πορνε μου!!!!ιμαστε εδο ετιμι με τα τσουτσουνια οξο σικομενα απο σιδερικι γκαυλα να ξεροχισουμε παρεααα!!!
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Στα πρώτα μου βήματα στον χώρο, το γυμναστήριο που πήγαινα είχε μηχανήματα Panata. Έρωτας!

Δυστυχώς, δεν ξέρω σε ποιο γυμναστήριο έχει Panata.
ι κενουριεσ μιχανεσ τισ πανατα τορα κατι ιπερδιαστιμικα μοντελα με ιπερπορνιαρικο σχεδιασμο που εχι βγαλι κοστιζουν χιλιαδεσ ευρο.λογικα θα ινε καλα τα φτιαχνουν και ιταλια.δεν ινε κινεζινα.
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.523
Like
8.508
Πόντοι
2.306
ι κενουριεσ μιχανεσ τισ πανατα τορα κατι ιπερδιαστιμικα μοντελα με ιπερπορνιαρικο σχεδιασμο που εχι βγαλι κοστιζουν χιλιαδεσ ευρο.λογικα θα ινε καλα τα φτιαχνουν και ιταλια.δεν ινε κινεζινα.

Πελοπόννησο είχε πάρει το μάτι μου, αθηνα πουθενά. Θεσσαλονίκη ψάχνω γυμναστηριο με μηχάνημα pullover και δεν υπάρχει πουθενά, Αθηνα μόνο στο LVΚ στο οποίο έχουν και incline fly (κόπιες νομιζω βέβαια από Κίνα αλλά νταξ μικρή η διαφορα, ρέπλικες είναι αντε οι βίδες να είναι από σκατα υλικό). Μακάρι να ήξερα μυστη μου...
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Πελοπόννησο είχε πάρει το μάτι μου, αθηνα πουθενά. Θεσσαλονίκη ψάχνω γυμναστηριο με μηχάνημα pullover και δεν υπάρχει πουθενά, Αθηνα μόνο στο LVΚ στο οποίο έχουν και incline fly (κόπιες νομιζω βέβαια από Κίνα αλλά νταξ μικρή η διαφορα, ρέπλικες είναι αντε οι βίδες να είναι από σκατα υλικό). Μακάρι να ήξερα μυστη μου...
παντοσ και ι κινεζιεσ πιο φτινα μιχανιματα απο οτι αν παρισ καπια σουπερ ντουπερ μαρκα που κοστιζουν τριπλασια τιμι ινε πολι τιμια εργαλια !!!για παραδιγμα το κιιτρινομαυρο μιχανιμα με ελευθερα βαρι που ινε για κατακλινισ πιεσεισ τισ σιρασ purestrength τισ τεκνοτζιμ το βρισκισ στα μισα λεφτα και πιο φτινα ισοσ σε μαρκα κινεζια axoon και ινε ακριβοσ το ιδιο!κοπια δινατι μιλαμε!
το εχο παρι εγο στο αττιλαστζιμ και γαμαι παρθενικα κολια!φοβερο εργαλιο μιλαμεεε!!!να του κανισ σιδερικο εροτα για ορεσ μιλαμε!!!
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.523
Like
8.508
Πόντοι
2.306
παντοσ και ι κινεζιεσ πιο φτινα μιχανιματα απο οτι αν παρισ καπια σουπερ ντουπερ μαρκα που κοστιζουν τριπλασια τιμι ινε πολι τιμια εργαλια !!!για παραδιγμα το κιιτρινομαυρο μιχανιμα με ελευθερα βαρι που ινε για κατακλινισ πιεσεισ τισ σιρασ purestrength τισ τεκνοτζιμ το βρισκισ στα μισα λεφτα και πιο φτινα ισοσ σε μαρκα κινεζια axoon και ινε ακριβοσ το ιδιο!κοπια δινατι μιλαμε!
το εχο παρι εγο στο αττιλαστζιμ και γαμαι παρθενικα κολια!φοβερο εργαλιο μιλαμεεε!!!να του κανισ σιδερικο εροτα για ορεσ μιλαμε!!!

Αυτή η καυλα όταν σφίγγεις ωμοπλάτη πετάς στηθος έξω πόδια κάτω σταθερά και πιάνεις τα χερούλια, τσεκάρεις δεξιά-αριστερά, αναπνοή ήρεμη, και είσαι έτοιμος. Κατακλινής είναι κόλαση, κάποτε σερναμε πάγκο κοιλιακών στο Σμιθ για να κάνουμε... μ’ έλεγε η κιούσπα η γυμνάστρια «τι κάνεις», ότι θέλω την έλεγα, πάνε πιο κει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom