Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

TheGame

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.096
Κριτικές
5
Like
653
Πόντοι
96
Ρε τύποι.. γνωρίζει κανείς κάτι γκόμενες που βλέπω (κροσφιτούδες κυρίως) τι φάρμακο βάζουν και είναι έτσι κομμάτια ?
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Χαιρετώ όλους τους μύστες της σιδερικής ηδονής στην μέκα του σιδερικού οργασμού! Σας παρουσιάζω μια μικρή, γρήγορη, χαλαρή προπόνηση στήθους (θωρακικών) στο attilas gym! Μικρής διάρκειας και έντασης σχετικά ελειπής αλλά υπόσχομαι σύντομα να επιστρέψω πιο τραμπούκος απο ποτέ να μπω δυνατά και αυστηρά με πιο βαριές και ποικίλες σιδερικές μάχες στην αρένα του attilas gym!
Ενότητες:
00.00 εισαγωγή
00,47 προθέρμανση
06,42 πιέσεις στον οριζόντιο πάγκο στο σμιθ
10,41 εκτάσεις (φλαις) στον οριζόντιο πάγκο στο κροσσόβερ
13,31 η επιστροφή του αττίλα
13,59 πουλ όβερ
15,46 επικλινείς πιέσεις στην μηχανή
18,32 ραχιαίοι
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.523
Like
8.508
Πόντοι
2.306
Ρε τύποι.. γνωρίζει κανείς κάτι γκόμενες που βλέπω (κροσφιτούδες κυρίως) τι φάρμακο βάζουν και είναι έτσι κομμάτια ?

Οραλς συνήθως. Βαρ αν βρουν καθαρό και δε σκάσει έκπληξη ντμπολ.

@pitsilistis φέρε ένα παλιό pullover εποχής Ναυτίλου και θα είσαι κομπλέ.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.867
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Γενικά τα βαρυ κάνουν καλό στον μεταβολισμό μελλοντικά ..επισης σου αλλάζουν την σωματική δομή αρκετά ανάλογα το γονίδιο σου που φτάνει !! Τα καλά κάπου εκεί τελειώνουν …Τρομερές παρενέργειες από απλά συμπληρώματα διατροφής όπως : ταχυπαλμίες βαλβίδοπαθειες σπαστική κολίτιδα γαστρίτιδα στομάχου δυσπεψίες …Σε ακραίες περιπτώσεις έλκος στομάχου …..!! Όσο αναφορά τα αναβολικά όπως όλοι ξέρετε αλά πιο σοβαρές παρενέργειες και θάνατος !!! Χρόνιοι πόνοι αρθρώσεων αναπηρίες ρευματοπάθειες και πολλά αλλά αυτοάνοσα νοσήματα ……Τα βαροι θέλουν πολύ μέτρο 3 φορές την βδομάδα αυστηρά !! Επισης αν νιώθεις εξάντληση η αν είσαι κρυωμένος δεν πρέπει να κανείς βαροι αυστηρά και παλυ !! Τέλος όσο αναφορά τα συμπληρώματα διατροφής πρωτεΐνη - και φόρμουλες πρωτεΐνης -κρεατινης ( που έχει τα καλύτερα αποτελέσματα ) αυστηρά 1 κουτί τον 2 κιλών μια φορά το 6μηνο !!! Κάποια άλλη στρατηγική πραγματικα και τον πιο σκληρό ανθρωπο που θα αργηση να βγάλει πρόβλημα μελλοντικά άραγε η γρήγορα θα τον καταστρέψει και σαν μειλαει κάποιος που αγαπά το bodybuilding!!Κατι τελευταία μακρυά από ανταγωνισμούς διότι άλλος είναι 1,85 άλλος 1.65 δεν γίνετε τα ίδια κιλά να παίζουν … εγώ έπαιζα τα ίδια κιλά με 1.94 ανθρωπο και είμαι περίπου 1.78!! Μέγα λάθος !!! Διότι οι τένοντες και η σύνδεσμοι έχουν άλλες αντοχές άλλες δύναμης και άλλο μάκρος και μήκος δεμένοι στα Κόκκαλα μας !!! Τέλος γάμο και τους γυμναστές και τους διατροφολόγους και τους ορθοπεδικούς που έχω ακουση χίλιες δυο μαλακιες και όχι αυτά που πρέπει !!Οχι δεν τα ξέρω όλα !!! Όλα όσα σας λέω είναι εμπειρικά και από σπουδαίες αμερικανικές έρευνες που αν ανατρέξετε και το ψάξετε θα τα βρήτε όλα !!
Σε οτι αφορά τους διαγωνισμούς body building που λές , είναι ανάλογα με τον διαγωνισμό σε κάποιους χωρίζουν τις κατηγορίες ανάλογα και με το ύψος. Θυμάμαι τελευταία που έλεγε ο Παναγιώτης Λάνης οτι έπαιξε στην κατηγορία 1.80+ μιας και ο ίδιος είναι κάπου εκεί γύρω στο 1.82 αν θυμάμαι καλά.
'Αρα είναι θέμα διοργάνωσης το πως χωρίζουν τις κατηγορίες , ο άλλος πάλι ο Σταυρουλάκης έλεγε οτι ήθελε να παίξει στην κατηγορία κάτω των 90 κιλών ώστε να έχει περισσότερες πιθανότητες για να βγεί πρώτος. Και επειδή ζύγιζε γύρω στα 93 κιλά κανένα μήνα πρίν τον αγώνα είχε σκοπό να χάσει 3-4 κιλά.
Αυτά βέβαια για κάποιον που έχει σκοπό να παίξει σε αγώνες , που δεν είναι και πολλοί αυτοί που σκέφτονται να παίξουν.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Οραλς συνήθως. Βαρ αν βρουν καθαρό και δε σκάσει έκπληξη ντμπολ.

@pitsilistis φέρε ένα παλιό pullover εποχής Ναυτίλου και θα είσαι κομπλέ.
πσσσσσσσ!!!αυτα ινεεε!!!που το θιμιθικεσ αυτο!!!!ξεροχινοοοο!!!!
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Οραλς συνήθως. Βαρ αν βρουν καθαρό και δε σκάσει έκπληξη ντμπολ.

@pitsilistis φέρε ένα παλιό pullover εποχής Ναυτίλου και θα είσαι κομπλέ.
φενεσε παλιοσ μμιστισ στα σιδερα!!!!τα θιμασε τα μιχανιματα τισ πανκοσ?ελινικι ετερια !!!!made in greece!!!
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.274
Πόντοι
8.645
Χαιρετώ όλους τους μύστες της σιδερικής ηδονής στην μέκα του σιδερικού οργασμού! Σας παρουσιάζω μια μικρή, γρήγορη, χαλαρή προπόνηση στήθους (θωρακικών) στο attilas gym! Μικρής διάρκειας και έντασης σχετικά ελειπής αλλά υπόσχομαι σύντομα να επιστρέψω πιο τραμπούκος απο ποτέ να μπω δυνατά και αυστηρά με πιο βαριές και ποικίλες σιδερικές μάχες στην αρένα του attilas gym!
Ενότητες:
00.00 εισαγωγή
00,47 προθέρμανση
06,42 πιέσεις στον οριζόντιο πάγκο στο σμιθ
10,41 εκτάσεις (φλαις) στον οριζόντιο πάγκο στο κροσσόβερ
13,31 η επιστροφή του αττίλα
13,59 πουλ όβερ
15,46 επικλινείς πιέσεις στην μηχανή
18,32 ραχιαίοι

Μια μυϊκή ομάδα την ημέρα κάνεις μύστη;
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Μια μυϊκή ομάδα την ημέρα κάνεις μύστη;
δεν εχο κατι στανταρ γενικα!απλα μπενο νταισ και οπου βγι!χεχε!
μπορι να κανο καμια φορα λιγο πλατι και μετα να το γιρισο στα ποδια ι το στιθοσ!
δε παο με στοχευμενο προγραμα!
ακουο τουσ μιονεσ εκινι τιν ορα και μπενο νταισ!
σε περιμενο με νοντα αττιλασ τζιμ να απαξιοσουμε τα σιδερα πορνε μου!!!
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.523
Like
8.508
Πόντοι
2.306
Καλησπέρα συμφορουμίτες!

Αντί να σας ζαλίζω με σεντόνια σας παραπέμπω απευθείας στην πηγή.

Ψάξτε στο google το όνομα David Feather, στο Ινσταγκραμ είναι ως ergos reality.

Από νεοσσός όταν ξεκίνησα γυμναστική είχα πάθος με τα μηχανήματα. Στο κανάλι του θα βρείτε υλικό από μηχανήματα που δεν έχετε ακούσει, που δεν υπάρχουν στο εμπόριο και η κατασκευή τους πατάει κάτω οτιδήποτε έχετε δοκιμάσει ως τώρα. Επίσης θα βρείτε υλικό για το πώς να γυμναστείτε αποτελεσματικά με την μέθοδο των τριών σετ (low reps, pause, & με bands). Μπορείτε να βρείτε το σχετικό thread κάπου στο bb com, πάρτε το χρόνο σας.

Το γυμναστηριο του έχει εξοπλισμό που ανέρχεται άνω του ενάμισι εκατομμυρίου. Έχω μιλήσει μαζί του πολλές φορές, μια μέρα εύχομαι να μπορώ να ταξιδέψω στην Χαβαη και να το δω από κοντά. Τα μηχανήματα γυμναστηρίου ήταν πάντα η καυλα μου.


Ο τύπος έχει και κονε για μηχανήματα ψαγμένα αν ενδιαφέρεστε για αγορά. Υπάρχει και ένα άλλο μικρό κανάλι που μου αρέσει (έχει διάφορα βέβαια πρέπει να τα βρω μια μέρα), του παιδιού εδώ που μοντάρει τα μηχανήματα. Καθώς και ένα κανάλι με μηχανήματα που ποτέ δεν κατάφερα να βρω αλλά το κονσεπτ είναι ωραίο.





Α ναι, μη ξεχάσω, θάνατος στην technogym.

Αυτά μάγκες, μπαίνω και γω πλέον ξανά στα σίδερα μετά από τεράστια αποχή. Όπως λέω πάντα - κατόπιν εορτής βέβαια - name of the game στο gym είναι «μην τραυματιστεις». Τα υπόλοιπα έρχονται.

Καλές προπονήσεις!
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
δεν εχο κατι στανταρ γενικα!απλα μπενο νταισ και οπου βγι!χεχε!
μπορι να κανο καμια φορα λιγο πλατι και μετα να το γιρισο στα ποδια ι το στιθοσ!
δε παο με στοχευμενο προγραμα!
ακουο τουσ μιονεσ εκινι τιν ορα και μπενο νταισ!
σε περιμενο με νοντα αττιλασ τζιμ να απαξιοσουμε τα σιδερα πορνε μου!!!
Πήγαινε Λευτέρη να γουστάρουμε! :rockon::rockon::rockon:
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2013
Μηνύματα
670
Like
1.356
Πόντοι
206
Καλησπέρα συμφορουμίτες!

Αντί να σας ζαλίζω με σεντόνια σας παραπέμπω απευθείας στην πηγή.

Ψάξτε στο google το όνομα David Feather, στο Ινσταγκραμ είναι ως ergos reality.

Από νεοσσός όταν ξεκίνησα γυμναστική είχα πάθος με τα μηχανήματα. Στο κανάλι του θα βρείτε υλικό από μηχανήματα που δεν έχετε ακούσει, που δεν υπάρχουν στο εμπόριο και η κατασκευή τους πατάει κάτω οτιδήποτε έχετε δοκιμάσει ως τώρα. Επίσης θα βρείτε υλικό για το πώς να γυμναστείτε αποτελεσματικά με την μέθοδο των τριών σετ (low reps, pause, & με bands). Μπορείτε να βρείτε το σχετικό thread κάπου στο bb com, πάρτε το χρόνο σας.

Το γυμναστηριο του έχει εξοπλισμό που ανέρχεται άνω του ενάμισι εκατομμυρίου. Έχω μιλήσει μαζί του πολλές φορές, μια μέρα εύχομαι να μπορώ να ταξιδέψω στην Χαβαη και να το δω από κοντά. Τα μηχανήματα γυμναστηρίου ήταν πάντα η καυλα μου.


Ο τύπος έχει και κονε για μηχανήματα ψαγμένα αν ενδιαφέρεστε για αγορά. Υπάρχει και ένα άλλο μικρό κανάλι που μου αρέσει (έχει διάφορα βέβαια πρέπει να τα βρω μια μέρα), του παιδιού εδώ που μοντάρει τα μηχανήματα. Καθώς και ένα κανάλι με μηχανήματα που ποτέ δεν κατάφερα να βρω αλλά το κονσεπτ είναι ωραίο.





Α ναι, μη ξεχάσω, θάνατος στην technogym.

Αυτά μάγκες, μπαίνω και γω πλέον ξανά στα σίδερα μετά από τεράστια αποχή. Όπως λέω πάντα - κατόπιν εορτής βέβαια - name of the game στο gym είναι «μην τραυματιστεις». Τα υπόλοιπα έρχονται.

Καλές προπονήσεις!
ινε καυλα τα σιδερα!!!απο ετεριεσ οργανον ιπαρχουν απιρεσ βεβεα!!!
πολι καλτ ιταν τα πανκοσ made in greece!
καλα για τεκνοτζιμ δε το σιζιταμε ινε πανακριβα χορισ λογο!μακρια απο πιρφορουσ!
πολι σκλιρεσ μιχανεσ εχι το attilas gym .... και ειδικα μιχανεσ τισ york καναδεζικι ετερια που πελον εχι σταματισι να βγαζι επαγελματικεσ μιχανεσ και εχι περιοριστι στισ οικιακεσ μιχανεσ διστιχοσ.
σιντομα θα ανεβασο στο καναλι του αττιλασ τζιμ βιντεο με προπονισι ποδιον εκι να δισ πρεσα ,leg extension kai leg curl τισ work να ξεροχισισ μιστι μου!!!πολι σιδερο μιλαμε!ειδικα ι πρεσα ινε καυλα τερατοδεσ πλατφορα σε σχεσι με τισ μικρεσ που κανουν τορα για εξικονομισι σιδερου....και γενικα μιχανι που ινε ασικοτι ζιγιζι καμια 300αρα κιλα και αντεχι φορτιο πανο απο μισο τονο να τιν φορτοσισ...τετιεσ μιχανεσ ουτε οι πιο σκλιροι στρονγμαν του πλανιτι δεν τις τερματιζουν!!!
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.496
Like
72.857
Πόντοι
12.756

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.030
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
4.006
Σε οτι αφορά τους διαγωνισμούς body building που λές , είναι ανάλογα με τον διαγωνισμό σε κάποιους χωρίζουν τις κατηγορίες ανάλογα και με το ύψος. Θυμάμαι τελευταία που έλεγε ο Παναγιώτης Λάνης οτι έπαιξε στην κατηγορία 1.80+ μιας και ο ίδιος είναι κάπου εκεί γύρω στο 1.82 αν θυμάμαι καλά.
'Αρα είναι θέμα διοργάνωσης το πως χωρίζουν τις κατηγορίες , ο άλλος πάλι ο Σταυρουλάκης έλεγε οτι ήθελε να παίξει στην κατηγορία κάτω των 90 κιλών ώστε να έχει περισσότερες πιθανότητες για να βγεί πρώτος. Και επειδή ζύγιζε γύρω στα 93 κιλά κανένα μήνα πρίν τον αγώνα είχε σκοπό να χάσει 3-4 κιλά.
Αυτά βέβαια για κάποιον που έχει σκοπό να παίξει σε αγώνες , που δεν είναι και πολλοί αυτοί που σκέφτονται να παίξουν.
Εγώ δρν είμαι από τα μουνοπανα που κράζουν τους μποντυμπιλντερ σ αντίθετα λέω πως αν είναι να βγάλει χρήματα ο άλλος καλά κάνει και ρισκαρο το σώμα του και δικαίωμα του !!αν το κανείς απλά για την παραλία παλυ δικαίωμα σου αλλά χωρίς κέρδος κερατά !!!πχ jay castler ronni Coleman και άλλοι…είναι σχεδόν ανάπηροι αλλά το έκαναν για την οικογένεια τους και συνάμα έκαναν και το ο ευρο τους όσο καταστροφικό και αν ήταν !!
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.274
Πόντοι
8.645
Όταν κανεις κωλοτρυπιδα φωναξε μας , να στην γυμνάσουμε εμεις καλα την ροδέλα σου :zfuck:
Ηλίθιε

Ξέρεις εσύ από κωλοτρυπίδες, στην έχει κάνει αγνώριστη ο φερραρης :fuck2:

γουστα ειναι αυτα τυπε , απο εργαλειο τι λεει ?

Αυτα ειναι , :rockon: :rockon: τέλειο καβλί
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
Ασχολούμαι αρκετά χρόνια με το γυμναστήριο. Ποτέ αναβολικά, ποτέ συμπληρώματα. Όπως πρέπει δηλαδή.

Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι ο εγωισμός είναι το χειρότερο πράγμα, βλέπεις έναν να κάνει 250 κιλά άρσεις και λες θα το κάνω κι εγώ.

Το ύψος παιδιά δεν παίζει πάντα ρόλο ούτε τα κιλά κάποιου. Έχω δει αρκετούς κοντούς τσιλιβήθρες που σήκωναν τον κώλο τους...

Τα technogym πάντως εγώ τα θεωρώ κορυφαία, μιλάω για την κίτρινη σειρά.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
Επίσης τα πολλά κιλά μακροχρόνια σου δημιουργούν θέματα στις αρθρώσεις, ούτε έναν δεν ξέρω 50ρη γυμναστηριακό που να μην έχει μειώσει κιλά όσο μεγάλωνε. Έχω μιλήσει με καμιά 10ρια και όλοι μου είπαν το ίδιο πράγμα, πονάνε γόνατα,ώμοι και σε κάποιους η μέση.

Πολλά κιλά εννοώ ας πούμε καθίσματα με 200 κιλά στη μπάρα ή πάγκο 180 κιλά. Όταν πας σε τέτοιους αριθμούς ναι μεν θα δυναμώσεις πολύ αλλά εκεί γύρω στα 40 θα αρχίσεις να βγάζεις πλάκες...Μιλάω πάντα με φυσικό τρόπο, ούτε καν πρωτεΐνες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom