Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.523
Like
8.508
Πόντοι
2.306
Πολύ σωστές οι παρατηρήσεις σου ωστόσο έκανα και ζέσταμα (πάντα κάνω) και οι αγκώνες ήταν σωστά...πιθανώς έχει κάποια ευαισθησία/πρόβλημα ο ώμος μου στη συγκεκριμένη άσκηση, με το δίζυγο δεν με ενόχλησε ποτέ ενώ στο μηχάνημα για άνω στήθος που κάνω δεν είχα θέμα . Πάω γυμναστήριο πολλά χρόνια, η υπόθεση με τον πάγκο ξεκίνησε μετά την τρίτη χρονιά, το άφησα να ηρεμήσει πολλές φορές αλλά όταν σε μια 5ετια δεν σε αφήνει ο πόνος μάλλον είναι δομικό το θέμα, τι να πω.

Αν έκανες Σμιθ για πάγκο, λογικά γι’ αυτό σου έβγαλε θέμα. Ή αν έχεις θέμα με εφίδρωση στις μασχάλες ή λαπτοπ και ασυναίσθητα αλλάζεις την στάση σώματος. Ή αν γαμηθηκες στα front delts και δεν δούλευες rows / rears. Ένα ή όλα από αυτά έγιναν.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
Σμιθ όχι, εφιδρωση ούτε, καλή στάση σώματος έχω γενικά αλλά το πίσω μέρος των ώμων πάντα ήταν αδύνατο σημείο,κάνω βέβαια κωπηλατικες αλλά μάλλον είναι ανισορροπία με το μπροστινό μέρος,παίζει να είσαι σωστός.
 

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.497
Κριτικές
9
Like
1.315
Πόντοι
216
Όσο πιο γρήγορα καταλάβει κάποιος στο γυμναστήριο οτι η αύξηση κιλών δεν είναι αυτοσκοπός, αλλά το μέσο για να μεγαλώσει ο μυς,τόσο πιο γρήγορα θα δει αποτελέσματα. Μεγάλη υπόθεση το muscle-mind connection.
Στερνή μου γνώση, να σε είχα πρώτα.
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.105
Κριτικές
26
Like
17.827
Πόντοι
4.496
Ωραία τα μαχητικά αθλήματα αλλά όπως έχουν γίνει τα πράγματα καλύτερα να κοιτάμε τη δουλειά μας γιατί δεν ξέρεις ο κάθε περίεργος στο δρόμο τι κουβαλάει...Διάβασα αρκετά ποστ και οι περισσότεροι λένε για πυγμαχία ότι είναι το καλύτερο για το δρόμο. Συμφωνώ ότι είναι πολύ καλό και ρεαλιστικό άθλημα αλλά μόνο σε περιπτώσεις ένας με έναν γιατί αν σου έρθουν ας πούμε τρία άτομα με μαχαίρια εκεί τι κάνεις ? Γι αυτό λέω καθένας τη δουλειά του και μακριά από μπελάδες...
Σόρρυ αλλά είναι λίγο off topic.
1ος κανόνας) Οι πολεμικές τέχνες είναι ΜΌΝΟ για ΆΜΥΝΑ.
2ος κανόνας) Μάθε καλά τον πρώτο.
Αδερφέ δεν πας στα μαχητικά αθλήματα για να πλακώνεσαι στο δρόμο, άσχετα αν το εμπόριο έχει οδηγήσει πολύ κόσμο εκεί, ΛΑΘΟΣ!!!!!
ΔΕΝ είμαστε τραμπούκοι, είμαστε αθλητές!!! Ένα από τα πρώτα πράγματα που πρέπει να μάθει κάποιος είναι να ΑΠΟΦΎΓΕΙ την εμπλοκή!!!
Για ποια εμπλοκή μιλάμε όταν το τελευταίο τσουτσέκι οπλοφορεί για πλάκα;;;;
Έχω 35 χρόνια στο χώρο. Δεν θέλω να πω κάτι διαφορετικό από αυτό πού ξέρετε όλοι αλλά έχουν δει πολλά τα μάτια μου!!!
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
10
Like
1.823
Πόντοι
4.180
Μαγκες ερώτηση : ψαχνω γαντια για γυμναστηριο οχι τοσο για προσφυση αλλα που στην περιοχη της παλάμης να εχουν καποιο σχετικα αφρωδες υλικο ή κατι σαν καουτσουκ, για να μη με ποναει η παλαμη οταν κανω μπαρα. Υπαρχει κατι τετοιο?
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.833
Κριτικές
30
Like
20.865
Πόντοι
8.815
Θα σου ερθουν λεει 3 ατομα με μαχαιρια,ενταξει ρε φιλε,εκει αφηνεις το controller κατω και αλλαζεις παιχνιδι.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.833
Κριτικές
30
Like
20.865
Πόντοι
8.815
Σωστά, άλλωστε υπάρχει τόση ασφάλεια εκεί έξω
3 με μαχαιρια σε καμια ταινια και στο GTA. Κυκλοφορω κεντρο παρα πολλα χρονια λογω δουλειας. Αν δε δοσεις αφορμη και δε στραβοκοιτας σαν ηλιθιος καγκουρας,δε προκειται να σου συμβει απολυτως τιποτα.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
3 με μαχαιρια σε καμια ταινια και στο GTA. Κυκλοφορω κεντρο παρα πολλα χρονια λογω δουλειας. Αν δε δοσεις αφορμη και δε στραβοκοιτας σαν ηλιθιος καγκουρας,δε προκειται να σου συμβει απολυτως τιποτα.
Δεν είπε κανείς να προκαλείς.

Στο κέντρο σαφώς και κυκλοφορείς αλλά δεν νομίζω ότι 2 τη νύχτα στα στενά είναι και πολύ ασφαλές...λέμε τώρα.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
Ας μην ξεφεύγουμε από το θέμα, στο γυμναστήριο σήμερα ήταν η χαρά του πέφτουλα, 4 γκόμενες και όλες κάνανε κώλο, ουρά είχαν στα μηχανήματα...του κώλου
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.105
Κριτικές
26
Like
17.827
Πόντοι
4.496
Ας μην ξεφεύγουμε από το θέμα, στο γυμναστήριο σήμερα ήταν η χαρά του πέφτουλα, 4 γκόμενες και όλες κάνανε κώλο, ουρά είχαν στα μηχανήματα...του κώλου
Ακολουθώ μία στο ίνστα που τους κάνει ασκήσεις για κώλο συνέχεια!!! Χαχαχα
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
Δικέφαλο και στήθος,κοίταγμα στον καθρέφτη, ύφος γαμάω και δερνω....κλασσικά.

Κουβέντα να γίνεται ...εγώ γι αυτό πάω πάντα πρωί ,συνήθως αυτές τις ώρες πάνε όσοι θέλουν πραγματικά να γυμναστουν
 

TheGame

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.096
Κριτικές
5
Like
653
Πόντοι
96
Μαγκες ερώτηση : ψαχνω γαντια για γυμναστηριο οχι τοσο για προσφυση αλλα που στην περιοχη της παλάμης να εχουν καποιο σχετικα αφρωδες υλικο ή κατι σαν καουτσουκ, για να μη με ποναει η παλαμη οταν κανω μπαρα. Υπαρχει κατι τετοιο?
άσε ρε μάστορα τα γάντια.. θα συνηθίσεις !!!
 

0x0

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2020
Μηνύματα
106
Like
284
Πόντοι
21
Μια εναλλακτική λύση γυμναστικής
 

Συνημμένα

  • received_708673773682547.mp4
    2,1 MB · Εμφανίσεις: 0

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.867
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Εδω ο Slidis μπήκε στα ρεκόρ γκίνες με το καλύτερο καταγεγραμμένο weighted dip , επίσης σε αυτό το βίντεο έμαθα οτι έχει καταγωγή μισός Ρώσος μισός Ουκρανός. Αλλά εκπροσωπεί την Ελλάδα μιάς και μένει εδω πολλά χρόνια , ίσως να γεννήθηκε και εδω δεν είμαι σίγουρος.

 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.388
Like
20.990
Πόντοι
5.956
Screenshot_20220622-032232~2.png
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom