Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.274
Πόντοι
8.645
Μαγκες καμια ασκησουλα για να μεγαλωσουν λιγο οι καρποι παιζει?
Ο καρπός αποτελείται από οστά, δε μεγαλώνει. Εκτός αν βγεις ραντεβού θανάτου με τον jormakka και στον σπάσει, τότε θα μεγαλώσει από το πρήξιμο.
Μάλλον εννοείς τους πήχεις
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Τα ξες καλύτερα από μένα αδερφε, εγώ απλά κάνω παραλαβή έχω τις ενεσουλες μου και πλέον είναι ρουτίνα. Στην αρχή το χέρι μου έτρεμε φουλ. Πόνο / pip δεν είχα και δεν έχω, περιεργο βέβαια αλλά ως τώρα χτύπα ξύλο. Rotation τα pins κτλ. Αυτά τα ολιγα. Πίεση δεν έχω, άλλοι ανεβάζουν αρκετά. Αιματοκρίτη κομπλέ, ερυθρά κομπλέ, προστάτης κομπλέ, στυσεις κτλ.
Τι φάρμακο παίρνεις;
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.867
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Ο καρπός αποτελείται από οστά, δε μεγαλώνει. Εκτός αν βγεις ραντεβού θανάτου με τον jormakka και στον σπάσει, τότε θα μεγαλώσει από το πρήξιμο.
Μάλλον εννοείς τους πήχεις
Είναι σίγουρο αυτό ; Εδω το τέρας παρακάτω λέει οτι τον μέτρησαν 27 στον καρπό ενώ πρίν λίγο καιρό ηταν στο 26 , μήπως έχει και κανένα μυ ενδιάμεσα ; Κάπου στο 1:15

 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
150mg cyp 100mg primo 250iu hcg

Και πολλά κίντερ Μπουενο.
Εντάξει στο χαλαρό είσαι δεν παιρνεις κατι πολύ σκληρό.

Κοίταξε μόνο να κάνεις τα τεστ σου στην ώρα τους. Μαζί και έλεγχο καρδιάς
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.523
Like
8.508
Πόντοι
2.306
Εντάξει στο χαλαρό είσαι δεν παιρνεις κατι πολύ σκληρό.

Κοίταξε μόνο να κάνεις τα τεστ σου στην ώρα τους. Μαζί και έλεγχο καρδιάς

Κάνω τακτικά, κρατώ το καρδιαγγειακό μου καλό επομένως δεν έχω θέμα αιματοκρίτη κτλ (η καρδιοασκηση φαινεται να είναι το μόνο «φυσικό» όπλο, χωρίς να μπεις σε διαδικασία αιμοδοσίας κτλ).
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

Dildo Baggins

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2019
Μηνύματα
215
Κριτικές
28
Like
1.337
Πόντοι
2.391
ποια ειναι η αποψη σας για τα αμινοξεα?
 

eridon1877

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Μαρ 2011
Μηνύματα
560
Κριτικές
48
Like
4.427
Πόντοι
6.490
Τύποι δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος, αλλά αν ξέρει κάποιος, ας βοηθήσει. Άρπαξα τενοντίτιδα (ήπια σύμφωνα με τη μαγνητική) στον ώμο από τα βάρη. Ο γιατρός συνέστησε 3 ενέσεις με υαλουρονικό (στον ώμο μου της έριξε από την μπροστινή πλευρά). Στο δια ταύτα ενώ μου είπε ότι θα μου περάσει 100%, η ενόχληση παραμένει, αν και είμαι όντως καλύτερα. Εννοείται γυμναστήριο δεν έχω πατήσει εδώ και 3 μήνες. Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο; πώς το αντιμετωπίσατε;
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.030
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
4.006
Anator p70 + nitro tech φοβερά αποτελέσματα αρκετά νερά αλλά και β ωραία μυική μαζα
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456
20 γαμησια τον μηνα + 10 μαλακιες φοβερά αποτελέσματα εχω γινει φετες :wanker:
 

clonarius

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Φεβ 2018
Μηνύματα
6.246
Κριτικές
28
Like
20.119
Πόντοι
5.946
Και πολλά κίντερ Μπουενο.
hung-cock.jpg
 

sirodoht

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2019
Μηνύματα
384
Κριτικές
4
Like
739
Πόντοι
361
Τύποι δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος, αλλά αν ξέρει κάποιος, ας βοηθήσει. Άρπαξα τενοντίτιδα (ήπια σύμφωνα με τη μαγνητική) στον ώμο από τα βάρη. Ο γιατρός συνέστησε 3 ενέσεις με υαλουρονικό (στον ώμο μου της έριξε από την μπροστινή πλευρά). Στο δια ταύτα ενώ μου είπε ότι θα μου περάσει 100%, η ενόχληση παραμένει, αν και είμαι όντως καλύτερα. Εννοείται γυμναστήριο δεν έχω πατήσει εδώ και 3 μήνες. Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο; πώς το αντιμετωπίσατε;
Οι ωμοι είναι κλασικός τραυματισμός θα περάσει απλά θέλει χρόνο...
Προσπάθησε να κάνεις καλό ζέσταμα ίσως και λάστιχα αντίστασης είναι καλή περίπτωση, μπαινε στις ασκήσεις με λίγα κιλά,οποία άσκηση σε ενοχλεί δεν την κάνεις γιατί μπορεί να είναι μια που θα σε ενοχλεί στις άλλες να μην έχεις κανένα θέμα.
Γενικά άκου το σώμα σου!
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.867
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Τύποι δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος, αλλά αν ξέρει κάποιος, ας βοηθήσει. Άρπαξα τενοντίτιδα (ήπια σύμφωνα με τη μαγνητική) στον ώμο από τα βάρη. Ο γιατρός συνέστησε 3 ενέσεις με υαλουρονικό (στον ώμο μου της έριξε από την μπροστινή πλευρά). Στο δια ταύτα ενώ μου είπε ότι θα μου περάσει 100%, η ενόχληση παραμένει, αν και είμαι όντως καλύτερα. Εννοείται γυμναστήριο δεν έχω πατήσει εδώ και 3 μήνες. Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο; πώς το αντιμετωπίσατε;
Είχα και εγω μια ενόχληση στον ένα ώμο πρίν λίγο καιρό ... και νόμιζα οτι κάνοντας λίγο πάγκο που έχω στο σπίτι και κάποιες ασκήσεις σαν αυτές που κάναμε στον στρατό οτι θα βελτιωνόταν , το αποτέλεσμα ηταν οτι χειροτέρεψε και μετά δεν μπορούσα να το κουνήσω για καμιά εβδομάδα :P

Ρώτησα τον φαρμακοποιό αν θα βοηθούσε κανένα έμπλαστρο τις πρώτες μέρες που πονούσα και μου είπε όχι απλά ξεκούραση , τελικά πέρασε μόνο του μετά απο δυο εβδομάδες περίπου , δεν ξέρω και τι ακριβώς ηταν αλλά μάλλον κάποιο θέμα με τους στροφείς του ώμου πρέπει να είχα , και μάλλον το έχω ακόμα ότι και να ηταν απλά τώρα δεν πονάει.

Τώρα έχει κανα δυο εβδομάδες ξεκίνησα πάλι λίγο πάγκο αν δεν πονάω θα συνεχίσω.
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.105
Κριτικές
26
Like
17.827
Πόντοι
4.496
Τύποι δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος, αλλά αν ξέρει κάποιος, ας βοηθήσει. Άρπαξα τενοντίτιδα (ήπια σύμφωνα με τη μαγνητική) στον ώμο από τα βάρη. Ο γιατρός συνέστησε 3 ενέσεις με υαλουρονικό (στον ώμο μου της έριξε από την μπροστινή πλευρά). Στο δια ταύτα ενώ μου είπε ότι θα μου περάσει 100%, η ενόχληση παραμένει, αν και είμαι όντως καλύτερα. Εννοείται γυμναστήριο δεν έχω πατήσει εδώ και 3 μήνες. Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο; πώς το αντιμετωπίσατε;
Γιατί σε πήγε απ'ευθείας σε υαλουρονικό και όχι φυσιοθεραπείες;;; Ποιος ξέρει;;; Εγώ είχα τεράστια θέματα με τους ώμους μου, από ασβέστωμα, τενοντοπάθειες ως και ρήξη στροφίου!!! Όλα αντιμετωπίστηκαν με φυσιοθεραπείες!!! Αργά, πολύ αργά αλλά πέρασαν!!! Τώρα πια βλέπω με άλλο μάτι τους ώμους!!! Ακόμα και σε περιόδους που δεν κάνω γυμναστική, γυμνάζω ώμους, πάντα!!!! Με καλό ζέσταμα και σταδιακή επιβάρυνση.
Υ. Γ Παρεμπιπτόντως στη Θεσσαλονίκη βλέπω ένα γυμναστήριο mad gym. Μαζεύει ινσταγκραμικά τεμάχια!!!
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.105
Κριτικές
26
Like
17.827
Πόντοι
4.496
Είχα και εγω μια ενόχληση στον ένα ώμο πρίν λίγο καιρό ... και νόμιζα οτι κάνοντας λίγο πάγκο που έχω στο σπίτι και κάποιες ασκήσεις σαν αυτές που κάναμε στον στρατό οτι θα βελτιωνόταν , το αποτέλεσμα ηταν οτι χειροτέρεψε και μετά δεν μπορούσα να το κουνήσω για καμιά εβδομάδα :P

Ρώτησα τον φαρμακοποιό αν θα βοηθούσε κανένα έμπλαστρο τις πρώτες μέρες που πονούσα και μου είπε όχι απλά ξεκούραση , τελικά πέρασε μόνο του μετά απο δυο εβδομάδες περίπου , δεν ξέρω και τι ακριβώς ηταν αλλά μάλλον κάποιο θέμα με τους στροφείς του ώμου πρέπει να είχα , και μάλλον το έχω ακόμα ότι και να ηταν απλά τώρα δεν πονάει.

Τώρα έχει κανα δυο εβδομάδες ξεκίνησα πάλι λίγο πάγκο αν δεν πονάω θα συνεχίσω.
Με προσοχή μεγάλη!!! Καλό ζέσταμα και δεν ξέρω αν γνωρίζεις, μην εστιάζεις σε ένα σημείο (μόνο πάγκο πχ). Κάνε full body με αλτήρες αρκετό καιρό πριν μπεις σε split. Αν γνωρίζεις συγγνώμη, αν όχι απευθύνσου σε γυμναστή που γνωρίζει, όχι σε personal trainer απο σεμινάριο!!! Ένας πιθανός τραυματισμός θα σε κρατήσει πίσω για πολύ καιρό και μακρυά από τις ασκήσεις του ίντερνετ αν δεν κατέχει κάποιος τη σωστή τεχνική της άσκησης, έχουν σακατευτεί πολλά παιδιά!!!
 

TheGame

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.096
Κριτικές
5
Like
653
Πόντοι
96
υαλουρονικό απ αυτό που πούλαγε ο παπούστης ? πλάκα κάνω..
γενικά τους τραυματισμούς να ξέρεις του παντρεύεσαι.. από δω και πέρα θέλει προσοχή, καλό ζέσταμα και να αποφεύγεις ασκήσεις που νιώθεις ότι ενοχλούν το σημείο.

το τρτ τι είναι τύποι μου ?
 

Mariouklas

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2017
Μηνύματα
94
Like
163
Πόντοι
0
εγω ειπα σε ενα φιλο μου οτι θα το γυρίσω σε κροσφιτ και γυριζει και μου απανταει στριγκακι μη ξεχασεις να φορεσεις. Τόσο ασχημο ειναι το κροσφιτ ρε παιδια;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom