Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

TheGame

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.096
Κριτικές
5
Like
653
Πόντοι
96
Είχα την υποδομή δεν μειλαω για έναν άσχετο που ξεκιναει βαροι ότι σε ένα μήνα θα του βάλει 12 κιλά …. Ειμουν στα 10 χρόνια που έκανα βαροι και έπινα πρότεινες αρκετές … Όταν δοκίμασα το συγκεκριμένο σκεύασμα από 73 κιλά σε ένα μήνα πήγα 84 και συνέχισα ακόμα 3 μήνες να παίρνω το σκεύασμα και έφτασα 87 κιλά με λίπος 17%!!
φίλε και στα πιτόγυρα να πλακωθείς...σε 1 μήνα 12 κιλά δε τα βάζεις !!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: ISINAS

sirodoht

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2019
Μηνύματα
384
Κριτικές
4
Like
739
Πόντοι
361
Μόνο πρωτεινη μάγκες (και αυτή δεν χρειάζεται αν τρως σωστά) και προπόνηση στα όρια το να πηγαίνεις γυμναστήριο να μιλάς με γκόμενες η να σταματάς και να μην πιέζεις τον εαυτό σου είναι αδιάφορο για μένα καλύτερα κάτσε σπίτι
Όντως ισχύει χάνεσαι τελείως μετά δεν έχει νόημα.
Αν είναι να κάνεις 1 ώρα γυμναστική κάνεις γυμναστική και αφήνεις τα υπόλοιπα θέλει συγκεντρώνει σε αυτό που κάνεις
 

steamplayer

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2021
Μηνύματα
43
Κριτικές
1
Like
237
Πόντοι
0
Όντως ισχύει χάνεσαι τελείως μετά δεν έχει νόημα.
Αν είναι να κάνεις 1 ώρα γυμναστική κάνεις γυμναστική και αφήνεις τα υπόλοιπα θέλει συγκεντρώνει σε αυτό που κάνεις

Ε ναι έτσι είναι αν θέλεις να δεις αποτέλεσμα
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.549
Κριτικές
2
Like
5.937
Πόντοι
2.356
Καλημέρα σε όλους και καλή Χρονιά να έχετε. Με υγεία και χαρές πάντα! Θα ήθελα σας παρακαλώ θερμά την άποψή σας για τη συγκεκριμένη πολυβιταμίνη. Χρειάζομαι κάτι τέτοιο.



1641110430872.png
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.030
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
4.006
φίλε και στα πιτόγυρα να πλακωθείς...σε 1 μήνα 12 κιλά δε τα βάζεις !!!
Σε 5 μέρες άνετα βάζο 3 κιλά δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να φάω σε 5 μέρες !!…θέλει πολλά φράγκα όμως …όταν λοιπόν έβαλα σχεδόν 12 κιλά έτρωγα την ημέρα πάμε : πρωινό στις 9:00 καφέ 3 μπανάνες και 4 κρουασάν μερεντα , στις 12:00 μεσημέρι 3 σουβλάκια διπιτα κοτόπουλο , στις 3:00 3 μπριζόλες χοιρινές , στις 8:00 2 πίτσες 12 κομματιών , την φόρμουλα την έπινα πρωί μεσημέρι βράδυ έκανα πολλά βαροι σήκωνα πολλά κιλά … γράμμωση δεν έκανα διότι δεν μου έκανε κέφι για κάτι τέτοιο , μόνο όγκο !!!
 
Τελευταία τροποποίηση:

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.030
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
4.006
Καλημέρα σε όλους και καλή Χρονιά να έχετε. Με υγεία και χαρές πάντα! Θα ήθελα σας παρακαλώ θερμά την άποψή σας για τη συγκεκριμένη πολυβιταμίνη. Χρειάζομαι κάτι τέτοιο.



1641110430872.png
1 βιταμίνη άπορο φάτε καλύτερα !!! Αντίθετα 1 πολύ βιταμίνη δεν άπορο φάτε με τίποτα πάει τσάμπα
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Παίδες ήμουν σε χρόνια σχέση χώρισα και γενικά έχω πάρει κιλά! Παίζει να είμαι +15 από πριν την γνωρίσω.. Μαλακια μου που αφέθηκα και αφέθηκε.
Επδ όμως τώρα γύρισα στο σπορ της αναζήτησης πάλι θέλω σιγά σιγά να τα χάσω.. Δυστυχώς τα γυμναστήρια είναι ανοιχτά αλλά δεν θέλω να πάω. Τι προτείνετε σαν εναλλακτικό; Το περπάτημα βοήθαει; Επίσης από θέμα φαγητού η διαλλειματικη νηστεία πιστεύετε έχει αποτέλεσμα;
 

TheGame

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.096
Κριτικές
5
Like
653
Πόντοι
96
Παίδες ήμουν σε χρόνια σχέση χώρισα και γενικά έχω πάρει κιλά! Παίζει να είμαι +15 από πριν την γνωρίσω.. Μαλακια μου που αφέθηκα και αφέθηκε.
Επδ όμως τώρα γύρισα στο σπορ της αναζήτησης πάλι θέλω σιγά σιγά να τα χάσω.. Δυστυχώς τα γυμναστήρια είναι ανοιχτά αλλά δεν θέλω να πάω. Τι προτείνετε σαν εναλλακτικό; Το περπάτημα βοήθαει; Επίσης από θέμα φαγητού η διαλλειματικη νηστεία πιστεύετε έχει αποτέλεσμα;
Ξεκίνα με χαλαρό τρέξιμο - περπάτημα και κάποια πους απς και κοιλιακούς. Στη συνέχεια ψάξου με καλλισθένιξ. Δες youtube έχει άπειρα βίντεο (κυρίως ξένους). Όσο για διατροφή, σε πρώτη φάση κόψε τις μαλακίες (αν τρως) και μετά το βλέπεις...προσπάθησε να είσαι σε θερμιδικό έλλειμα, αλλά να τρως τροφές ποιοτικές !!! αυτά για αρχή.. μετά θα το βρεις..
 

TheGame

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.096
Κριτικές
5
Like
653
Πόντοι
96
Σε 5 μέρες άνετα βάζο 3 κιλά δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να φάω σε 5 μέρες !!…θέλει πολλά φράγκα όμως …όταν λοιπόν έβαλα σχεδόν 12 κιλά έτρωγα την ημέρα πάμε : πρωινό στις 9:00 καφέ 3 μπανάνες και 4 κρουασάν μερεντα , στις 12:00 μεσημέρι 3 σουβλάκια διπιτα κοτόπουλο , στις 3:00 3 μπριζόλες χοιρινές , στις 8:00 2 πίτσες 12 κομματιών , την φόρμουλα την έπινα πρωί μεσημέρι βράδυ έκανα πολλά βαροι σήκωνα πολλά κιλά … γράμμωση δεν έκανα διότι δεν μου έκανε κέφι για κάτι τέτοιο , μόνο όγκο !!!
Ρε φίλε... άμα φας 5 κιλά φαϊ και ανέβεις ζυγαριά, σίγουρα θα δείξει 5 κιλά πάνω.. άμα ρίξεις ένα χέσιμο έφυγαν.. και δεύτερον τι στομάχι έχεις ? τριαξονικο ?
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.105
Κριτικές
26
Like
17.827
Πόντοι
4.496
Σε 5 μέρες άνετα βάζο 3 κιλά δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να φάω σε 5 μέρες !!…θέλει πολλά φράγκα όμως …όταν λοιπόν έβαλα σχεδόν 12 κιλά έτρωγα την ημέρα πάμε : πρωινό στις 9:00 καφέ 3 μπανάνες και 4 κρουασάν μερεντα , στις 12:00 μεσημέρι 3 σουβλάκια διπιτα κοτόπουλο , στις 3:00 3 μπριζόλες χοιρινές , στις 8:00 2 πίτσες 12 κομματιών , την φόρμουλα την έπινα πρωί μεσημέρι βράδυ έκανα πολλά βαροι σήκωνα πολλά κιλά … γράμμωση δεν έκανα διότι δεν μου έκανε κέφι για κάτι τέτοιο , μόνο όγκο !!!
Θα πρέπει να είχες όμως μεγάλο ποσοστό λίπους!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: ISINAS

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.030
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
4.006
Θα πρέπει να είχες όμως μεγάλο ποσοστό λίπους!!!
22% στο λέω μπέσα !! Ανάλογος αυτά που έτρωγα το ποσοστό δεν ήταν μεγάλο !! Το αποτέλεσμα το σωματικό με ειχε ικανοποιήσει 100% δεν ήθελα γράμμωση αλλά μόνο όγκο !! Αυτό δείχνει ότι η φόρμουλα έκανε δουλειά σε συνδιασμο με τα βαροι που έκανα !!!
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.105
Κριτικές
26
Like
17.827
Πόντοι
4.496
22% στο λέω μπέσα !! Ανάλογος αυτά που έτρωγα το ποσοστό δεν ήταν μεγάλο !! Το αποτέλεσμα το σωματικό με ειχε ικανοποιήσει 100% δεν ήθελα γράμμωση αλλά μόνο όγκο !! Αυτό δείχνει ότι η φόρμουλα έκανε δουλειά σε συνδιασμο με τα βαροι που έκανα !!!
Όχι επάνω σου συνολικά , εννοώ τα κιλά που παίρνει κάποιος γρήγορα, έχουν μεγάλο ποσοστό λίπους και υγρών βέβαια.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Σε 5 μέρες άνετα βάζο 3 κιλά δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να φάω σε 5 μέρες !!…θέλει πολλά φράγκα όμως …όταν λοιπόν έβαλα σχεδόν 12 κιλά έτρωγα την ημέρα πάμε : πρωινό στις 9:00 καφέ 3 μπανάνες και 4 κρουασάν μερεντα , στις 12:00 μεσημέρι 3 σουβλάκια διπιτα κοτόπουλο , στις 3:00 3 μπριζόλες χοιρινές , στις 8:00 2 πίτσες 12 κομματιών , την φόρμουλα την έπινα πρωί μεσημέρι βράδυ έκανα πολλά βαροι σήκωνα πολλά κιλά … γράμμωση δεν έκανα διότι δεν μου έκανε κέφι για κάτι τέτοιο , μόνο όγκο !!!
'Αμα τα φάμε εμείς αυτά τύπε μου, θα πάμε από υπερθερμιδική θύελλα.
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: ISINAS

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.030
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
4.006
'Αμα τα φάμε εμείς αυτά τύπε μου, θα πάμε από υπερθερμιδική θύελλα.
Χαχαχα καλό τύπε μου !! Γενικά από παιδακι έτρωγα τρελές ποσότητες φαγητού !! Γενικά πεινάω συνεχος !!
 

antkar81

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.714
Κριτικές
24
Like
4.426
Πόντοι
2.846

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.105
Κριτικές
26
Like
17.827
Πόντοι
4.496
Μόνο πρωτεινη μάγκες (και αυτή δεν χρειάζεται αν τρως σωστά) και προπόνηση στα όρια το να πηγαίνεις γυμναστήριο να μιλάς με γκόμενες η να σταματάς και να μην πιέζεις τον εαυτό σου είναι αδιάφορο για μένα καλύτερα κάτσε σπίτι
Εντάξει αδερφέ, ανάλογα την ηλικία και τη φυσική κατάσταση!!! Δεν είναι για όλους να πιέζουν στα όρια!!! Ακόμα και το περπάτημα μισή ώρα για κάποιον μεσήλικα, σκληρά εργαζόμενο, μια χαρά είναι!!! Καλύτερα από τον καναπέ!!!
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Χαχαχα καλό τύπε μου !! Γενικά από παιδακι έτρωγα τρελές ποσότητες φαγητού !! Γενικά πεινάω συνεχος !!
Είναι πολύ μεγάλος όγκος φαγητού. Εγώ δε θα μπορούσα να το χωρέσω στο στομάχι μου. Προφανώς με τα χρόνια έχουν χαλαρώσει και τα τοιχώματα του δικού σου, αφού και από μικρός τρως πολύ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ISINAS

Normale

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2021
Μηνύματα
77
Like
380
Πόντοι
20
Εγώ ενώ όσο ήμουν έφηβος ήμουν gym Freak και ετρωγα τις ώρες μου εκεί καθημερινά, κάπου στα 22-23 απλά μου γύρισε ο διακόπτης και τα σιχάθηκα όλα.
Αφέθηκα, και απο εκεί που ήμουν ένα full γυμνασμένο - γραμμωμένο τούμπανο στα 95 κιλά, (1.85 ύψος), έφτασα στα 30 μου να είμαι 130 κιλά, ένα βουνό λίπους.
Πέρασαν άλλα 5 χρόνια με ανεπιτυχείς προσπάθειες απώλειας κιλών (χωρίς να θέλω να ακούσω τη λέξη γυμναστική), με λεφτά σε διαιτολόγους που είχαν σαν αποτέλεσμα αντι να χάσω, να μετρηθώ στα 36 μου και να δω τη ζυγαριά στα 135 κιλά.
Εκεί γύρισε ξανά ο διακόπτης!
Εψαξα την έννοια διαλλειματική νηστεία.
Αγόρασα διάδρομο γυμναστικής
Αγόρασα πολυόργανο
Αγόρασα πάγκο κοιλιακών - ραχιαίων
Αγόρασα σύστημα ΤRX (λάστιχα κλπ)

Και χαιρετώ τους συναδέλφους του bou 2 χρόνια μετά, απο τα 105 κιλά με στόχο να φτάσω στα 95!


Λεπτομέρειες: (που πρέπει να διδάσκονται σε σεμινάρια ανθρώπινης θέλησης :) )
Ξεκινάω τη μέρα μου στις 6.45
Δεν τρώω ΤΙΠΟΤΑ μέχρι τις 15:00 (μόνο σκέτο καφέ) - Πίνω μέχρι τότε 2 λίτρα νερό οπωσδήποτε
Στις 15:00 τρώω ένα απολυτα νορμαλ γεύμα, που πιάνει περίπου 1.000 θερμίδες. Δεν στερούμαι τίποτα.
Το απόγευμα 2-3 φρούτα εποχής
Βραδυνό συνήθως τοστ με σαλάτα (αν προκειται να βγω και να πιώ αλκοολ, τρώω λιγότερο το μεσημέρι) ή ότι έχει περισσέψει απο το μεσημεριανό αλλά την μισή ποσότητα.
Λαμβάνω δλδ περίπου 1.500 με 2.000 θερμίδες καθημερινά.
Καθημερινά (6/7) κάνω 45' διάδρομο με ταχύτητα που φτάνει μεχρι το 6.5 χλμ/ώρα (γρήγορο περπάτημα δλδ) και μετά κάνω και 30'-45' στο πολυόργανο.
TRX δεν κάνω πολυ συχνά, δεν μου αρέσει τελικά τοσο πολύ.
Δεν έχω κρεμάσει, νιώθω τρομερά δυνατός και υγιής, έχω φοβερή ενέργεια όλη μέρα και οι εξετάσεις μου που κάνω σε ετήσια βάση είναι όλες απόλυτα φυσιολογικές.
Ευτυχω΄ς να πω, που ενώ είχα φτάσει σε τέτοιο ασχημο (και επικίνδυνο επίπεδο κιλών) δεν έβγαλα κανε΄να ζάχαρο, κανένα διαβήτη.
Το λίπος στο συκώτι απο κατηγορία 4 έπεσε στο 1
Εκοψα και το τσιγάρο πριν κάποια χρόνια (πριν αρχίσω να προσέχω το σώμα μου)

Απο βιταμίνες παίρνω μια πολυβιταμίνη της Τerra Nova που την σταματάω μια μια εβδομάδα κάθε μήνα.

Προσέξτε το σώμα σας μάγκες, όσο είναι νωρίς, γιατί μια ζωή την έχουμε
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.030
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
4.006
Είναι πολύ μεγάλος όγκος φαγητού. Εγώ δε θα μπορούσα να το χωρέσω στο στομάχι μου. Προφανώς με τα χρόνια έχουν χαλαρώσει και τα τοιχώματα του δικού σου, αφού και από μικρός τρως πολύ.
Αυτό είναι σίγουρο !!! Παίρνω και αντιόξινα έσω θέμα πλέον
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εγώ ενώ όσο ήμουν έφηβος ήμουν gym Freak και ετρωγα τις ώρες μου εκεί καθημερινά, κάπου στα 22-23 απλά μου γύρισε ο διακόπτης και τα σιχάθηκα όλα.
Αφέθηκα, και απο εκεί που ήμουν ένα full γυμνασμένο - γραμμωμένο τούμπανο στα 95 κιλά, (1.85 ύψος), έφτασα στα 30 μου να είμαι 130 κιλά, ένα βουνό λίπους.
Πέρασαν άλλα 5 χρόνια με ανεπιτυχείς προσπάθειες απώλειας κιλών (χωρίς να θέλω να ακούσω τη λέξη γυμναστική), με λεφτά σε διαιτολόγους που είχαν σαν αποτέλεσμα αντι να χάσω, να μετρηθώ στα 36 μου και να δω τη ζυγαριά στα 135 κιλά.
Εκεί γύρισε ξανά ο διακόπτης!
Εψαξα την έννοια διαλλειματική νηστεία.
Αγόρασα διάδρομο γυμναστικής
Αγόρασα πολυόργανο
Αγόρασα πάγκο κοιλιακών - ραχιαίων
Αγόρασα σύστημα ΤRX (λάστιχα κλπ)

Και χαιρετώ τους συναδέλφους του bou 2 χρόνια μετά, απο τα 105 κιλά με στόχο να φτάσω στα 95!


Λεπτομέρειες: (που πρέπει να διδάσκονται σε σεμινάρια ανθρώπινης θέλησης :) )
Ξεκινάω τη μέρα μου στις 6.45
Δεν τρώω ΤΙΠΟΤΑ μέχρι τις 15:00 (μόνο σκέτο καφέ) - Πίνω μέχρι τότε 2 λίτρα νερό οπωσδήποτε
Στις 15:00 τρώω ένα απολυτα νορμαλ γεύμα, που πιάνει περίπου 1.000 θερμίδες. Δεν στερούμαι τίποτα.
Το απόγευμα 2-3 φρούτα εποχής
Βραδυνό συνήθως τοστ με σαλάτα (αν προκειται να βγω και να πιώ αλκοολ, τρώω λιγότερο το μεσημέρι) ή ότι έχει περισσέψει απο το μεσημεριανό αλλά την μισή ποσότητα.
Λαμβάνω δλδ περίπου 1.500 με 2.000 θερμίδες καθημερινά.
Καθημερινά (6/7) κάνω 45' διάδρομο με ταχύτητα που φτάνει μεχρι το 6.5 χλμ/ώρα (γρήγορο περπάτημα δλδ) και μετά κάνω και 30'-45' στο πολυόργανο.
TRX δεν κάνω πολυ συχνά, δεν μου αρέσει τελικά τοσο πολύ.
Δεν έχω κρεμάσει, νιώθω τρομερά δυνατός και υγιής, έχω φοβερή ενέργεια όλη μέρα και οι εξετάσεις μου που κάνω σε ετήσια βάση είναι όλες απόλυτα φυσιολογικές.
Ευτυχω΄ς να πω, που ενώ είχα φτάσει σε τέτοιο ασχημο (και επικίνδυνο επίπεδο κιλών) δεν έβγαλα κανε΄να ζάχαρο, κανένα διαβήτη.
Το λίπος στο συκώτι απο κατηγορία 4 έπεσε στο 1
Εκοψα και το τσιγάρο πριν κάποια χρόνια (πριν αρχίσω να προσέχω το σώμα μου)

Απο βιταμίνες παίρνω μια πολυβιταμίνη της Τerra Nova που την σταματάω μια μια εβδομάδα κάθε μήνα.

Προσέξτε το σώμα σας μάγκες, όσο είναι νωρίς, γιατί μια ζωή την έχουμε
Mπράβο σου για την προσπάθεια. Πραγματικά αξιέπαινος.
Αν θέλεις μας απαντάς. Τι δουλειά κάνεις; Πχ γραφείου;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom