Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Εννοείται ότι η τεχνική στην εκτέλεση της άσκησης είναι το Α και το Ω.Σχετικά με αυτό που λες για 2 μέρες ξεκούραση για τους κοιλιακούς πιστεύω ότι δεν ισχύει πάντως.Την καλύτερη περίοδο για τους κοιλιακούς μου την είδα όταν έκανα πάμπολλες επαναλήψεις και πολλές διαφορετικές ασκήσεις κάθε μέρα.

κοίταξε,σίγουρα είδες καλούς κοιλιακούς αφού κάθε μέρα τους γύμναζες.και δικέφαλα αν κάνεις κάθε μέρα πρησμένα θα τα βλέπεις αλλά τι απότελεσμα θα έχεις σε βαθος χρονου;;;
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
κοίταξε,σίγουρα είδες καλούς κοιλιακούς αφού κάθε μέρα τους γύμναζες.και δικέφαλα αν κάνεις κάθε μέρα πρησμένα θα τα βλέπεις αλλά τι απότελεσμα θα έχεις σε βαθος χρονου;;;
αυτο σου εξηγουμε φιλε..
ΔΕΝ ειναι ιδιοι οι κοιλιακοι με τις υπολοιπες μυικες ομαδες..
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
ετσι ακριβως...
υ.γ.αυτο με τις αδερφες εχει παραγινει...
εκτος του οτι ξεστομιζουν οτι παπαρια μπορει να βαλει ο νους σου,ερχονται και ζητανε και <<συμβουλες>> για την ασκηση... Undecided Jerking Off

Γάμησέ τα με τις πούστρες του ελέους.Πάνω από τους μισούς είναι αδερφές στο gym μου.Με κάτι ροζ πετσετούλες σκάνε μουρή και τα μαλλιά περμανάντ.Όταν με ρωτάνε για βοήθεια σε καμιά ασκηση θέλω πολύ να τους πω να πάρουν τα αρχίδια μου, αλλά φοβάμαι μην το εκλάβουν αλλιώς.

κοίταξε,σίγουρα είδες καλούς κοιλιακούς αφού κάθε μέρα τους γύμναζες.και δικέφαλα αν κάνεις κάθε μέρα πρησμένα θα τα βλέπεις αλλά τι απότελεσμα θα έχεις σε βαθος χρονου;;;

Τα δικέφαλα δεν νομίζω ότι είναι καλό να τα παραγυμνάζεις.Δεν έχω δοκιμάσει να γυμνάσω καμία μυική ομάδα κάθε μέρα εκτός από τους κοιλιακούς.Σε βάθος χρόνου θα έχεις δυνατούς κοιλιακούς έστω και αν στην συνέχεια δυσκολευτείς να δεις πρόοδο.

αυτο σου εξηγουμε φιλε..
ΔΕΝ ειναι ιδιοι οι κοιλιακοι με τις υπολοιπες μυικες ομαδες..

Ο χίτμαν στο εξήγησε καλύτερα από μένα.
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
μπορεις να τους γυμναζεις με ξεχωρες ασκησεις και υπο διαφορετικη κλιση..

Εντάξει αν κάνεις μία μέρα τους κάτω την άλλη τους πάνω την άλλη τους πλάγιους κ.ο.κ. τότε οκ. Εγώ λέω για κάθε μέρα την ίδια ρουτίνα.
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
αυτο σου εξηγουμε φιλε..
ΔΕΝ ειναι ιδιοι οι κοιλιακοι με τις υπολοιπες μυικες ομαδες..
Σύμφωνοι.Απλά ως μυς και αυτοί θέλουν κι αυτοί την ανάρρωσή τους.Οχι τόση όσο τα δικέφαλα αλλά μια μερούλα έστω την θέλουν(απ'όσο το έχω ψάξει)
 

Leftover

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
hitman κανεις λαθος.... οι κοιλιακοι πρεπει να αντιμετωπιζονται οπως ολες οι υπολοιπες μυικες ομαδες...

κοινως... 1-2 φορες την εβδομαδα ειναι αρκετα.... ουτως ωστε να μην τους καψεις...στο κατω κατω.... τους γυμναζεις και με πολυαρθριτικες ασκησεις.... αρσεις θανατου... βαθυα καθισματα...

οι αποψεις βεβαια δυιστανται ως προς το αν παιζει διαφορα φορτωνοντας τους κιλα η οχι.. εγω βαζω παντως σε ψηλους και χαμηλους... μονο σε πλαγιους δεν βαζω...

ροκανισματα για επανω και σε παγκο κοιλιακων με μεγαλη κλιση για τους κατω...

σιγουρα παιζει και το γονιδιο οσων αφορα ΚΑΙ τους κοιλιακους.... αλλα το κυριοτερο..... κοιλιακους φτιαχνεις στην κουζινα...  διατροφη!!



η μουσικη παιζει αρκετο ρολο.... οντως... γι αυτο εγω κανω σπιτι μου πλεον και ακουω οτι γουσταρω! ;)
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
οι κοιλιακοι πρεπει να αντιμετωπιζονται οπως ολες οι υπολοιπες μυικες ομαδες...

κοινως... 1-2 φορες την εβδομαδα ειναι αρκετα.... ουτως ωστε να μην τους καψεις...στο κατω κατω.... τους γυμναζεις και με πολυαρθριτικες ασκησεις.... αρσεις θανατου... βαθυα καθισματα...

οι αποψεις βεβαια δυιστανται ως προς το αν παιζει διαφορα φορτωνοντας τους κιλα η οχι..


κι έλεγα μόνο εγώ έχω αυτή την άποψη,τόσο λάθος είμαι;  :P
εντάξει όχι και 1-2 ,3 να είμαστε και στη χρυσή μεσότητα :grin:
 

Leftover

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
κανε εσυ σωστη διατροφη... να γινει τσιγαροχαρτο το δερμα.. και μετα μην κανεις και καθολου κοιλιακους...  ;)
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
hitman κανεις λαθος.... οι κοιλιακοι πρεπει να αντιμετωπιζονται οπως ολες οι υπολοιπες μυικες ομαδες...

κοινως... 1-2 φορες την εβδομαδα ειναι αρκετα.... ουτως ωστε να μην τους καψεις...στο κατω κατω.... τους γυμναζεις και με πολυαρθριτικες ασκησεις.... αρσεις θανατου... βαθυα καθισματα...

οι αποψεις βεβαια δυιστανται ως προς το αν παιζει διαφορα φορτωνοντας τους κιλα η οχι.. εγω βαζω παντως σε ψηλους και χαμηλους... μονο σε πλαγιους δεν βαζω...

ροκανισματα για επανω και σε παγκο κοιλιακων με μεγαλη κλιση για τους κατω...

σιγουρα παιζει και το γονιδιο οσων αφορα ΚΑΙ τους κοιλιακους.... αλλα το κυριοτερο..... κοιλιακους φτιαχνεις στην κουζινα...  διατροφη!!
αλλο αν βαζεις κιλα φιλε..εγω μιλω για ασκηση με το βαρος του σωματος..
και παλι ομως μια περιοδο που εφαρμοζα το προγραμμα ΜΕ(βαρος)-χωρις-χωρις-ΜΕ-χωρις-χωρις δεν ειχα προμπλεμ.. :think:
 

Leftover

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
προσωπικα προτιμω να βαζω κιλα...

τελειωνεις και μια ωρα αρχιτερα..  ;)

γενικοτερα κοιλιακοι 2 φορες την εβδομαδα ειναι αρκετα.
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
κοιλιακοι παντα σε καθε προπόνηση!!
 

Leftover

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
χααχαχ  οκ αφου το αποφασισες...

οχι τους καις απλα....  τους τσουρουφλιζεις...

χρειαζονται αναρρωση φιλε μου... ναι και οι κοιλιακοι...
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
αντε να βγαλει συμπερασμα αυτος που διαβαζει...
Εγω παντως τους κανω παντα,και μαλιστα τη μερα που παιζω ποδια(τα κανω μονα τους)πολυ πιο δυνατα...
Τωρα ο καθεις ας πραξει αναλογως...
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
στο κάτω-κάτω ό,τι δουλεύει στον καθένα!Ψάχνει-διαβάζει-κρίνει-δοκιμάζει-καταλήγει
 

Leftover

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
τα λεμε σε λιγους μηνες στις παραλιες τοτε..  :tits2:

οι ντοπαρισμενοι αποκλειονται..  ;)
 

Leftover

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
στο κάτω-κάτω ό,τι δουλεύει στον καθένα!Ψάχνει-διαβάζει-κρίνει-δοκιμάζει-καταλήγει

ισχυει εν μερει...  αν κανεις καθημερινα στηθος δεν σημαινει πως σε ενα μηνα θα βαζεις και σουτιεν.... υπαρχουν μερικα standards....

στα shaker ολοι....
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
ισχυει εν μερει...   αν κανεις καθημερινα στηθος δεν σημαινει πως σε ενα μηνα θα βαζεις και σουτιεν.... υπαρχουν μερικα standards....

στα shaker ολοι....

ε καλά τα αυτονόητα...άλλωστε δε νομίζω να διαβάσει πουθενά κάποιος για κάθε μέρα στήθος,για κοιλιακούς όπου υπάρχει διχογνωμία άλλωστε μικρό το κακό αν κάνεις 2-3-5 φορές τη βδομάδα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom